VPN yra internetinė prenumeratos paslauga, skirta vartotojams suteikti padidintą skaitmeninį privatumą. Tai daroma dviem būdais - slepiant vartotojo vietą (IP adresą) ir saugiai šifruojant visus jo duomenis.


VPT jurisdikcijos žemėlapis

Daugelis žmonių nesuvokia, kad ten, kur yra VPT teikėjo būstinė, jis gali turėti didžiulį poveikį privatumo lygiui, kurį paslaugų teikėjas iš tikrųjų gali pasiūlyti. Geriausios VPN teikėjų jurisdikcijos yra vietos, kuriose vyriausybė nevykdo jokio privalomo duomenų saugojimo. Be to, daug saugiau, kai VPN yra įsikūręs šalyje, kurioje galioja griežti duomenų apsaugos įstatymai.

Nors yra keletas vietų, kurios laikomos tinkamiausiomis VPN pagrįsti (ir apie jas aptarsime vėliau), iš tikrųjų geriau pradėti žiūrėti į vietas, kuriose VPN yra blogiausia. Taip yra todėl, kad supratimas, kas blogai tose vietose, parodo, kodėl kai kurios vietos yra geresnės.

 • 5-AKIŲ tautos. „Five Eyes“ (FVEY) yra stebėjimo susitarimas tarp JAV, JK, Kanados, Australijos ir Naujosios Zelandijos. Visos penkios šalys yra pasirašiusios daugiašalį UKUSA susitarimą - jungtinio bendradarbiavimo signalų žvalgybos srityje sutartį. Tai yra išsamiausias šnipinėjimo aljansas pasaulyje. Taip pat nerimą kelia tai, kad dauguma FVEY šalių turi bent jau tam tikro lygio privalomą duomenų saugojimą, orderius ir netgi gag užsakymus, leidžiančius žvalgybos agentūroms daryti spaudimą technologijų firmoms (pvz., VPT) perduoti žurnalus apie savo vartotojus.

 • 9-akių tautos. Tai yra FVEY pratęsimas, įtraukiantis Prancūziją, Daniją, Nyderlandus ir Norvegiją į signalų žvalgybos susitarimą. Nors papildomos keturios „9 akių“ tautos nėra laikomos problemiškomis kaip FVEY, jos gali būti laikomos tvirtai suderintomis su kitų šalių invazine praktika..

 • 14-AKIŲ tautos. Tai yra trečiasis ir paskutinis FVEY priežiūros sutarties pratęsimas. Ji įtraukia Belgiją, Vokietiją, Italiją, Ispaniją ir Švediją į sąrašą šalių, kurioms turėtų būti keliamas įtarimas dėl duomenų privatumo..

 • Europos Sąjunga. Šalys, kurios yra Europos Sąjungos narės, kartais laikomos nepalankesnėmis privatumui. Tai ypač pasakytina apie tai, jei šalis įgyvendina 2006 m. ES DRD direktyvą (dabar nebereikalingą, tačiau daugelyje ES šalių įtvirtintą vietinius įstatymus) prieš VPN teikėjus. ES valstybės, kurios palaiko glaudesnius ryšius su 14 akių tautomis, greičiausiai bendradarbiauja su FVEY ir beveik visos vykdo tam tikrą slapto stebėjimo lygį. Nepaisant to, kai kurios ES šalys, kaip žinoma, pralenkia kitas, kai kalbama apie privatumą (plačiau apie jas vėliau).

 • Šalys, kuriose taikomi privalomi duomenų saugojimo įstatymai. Privalomi duomenų saugojimo įstatymai verčia IPT (o kartais ir kitas technologijų firmas) saugoti išsamius viso srauto, vykstančio per jų serverius, žurnalus. Daugelyje ES šalių yra privalomi duomenų saugojimo įstatymai, kurie tiesiogiai taikomi VPT, taip pat IPT.

 • Varantai ir gag orderiai. Šalys, kuriose nėra privalomų duomenų saugojimo įstatymų, tiesiogiai taikomų VPT (pvz., JAV), dažnai vykdo „įsakymų dėl gagros“ vykdymą. Gagavimo įsakymas neleidžia įmonei atskleisti visuomenei, kad ji pradėjo saugoti žurnalus vyriausybės vardu. Net be nulinio žurnalo turintis VPN gali būti pakenktas vienoje valstybėje, kuriai suteikiami orderiai ir gag orderiai, o abonentai niekada nesužinos.

Kokios yra geriausios VPN jurisdikcijos?

Iš visų žinomų jurisdikcijų, kuriose veikia VPT, yra keletas, kurios išsiskiria „geriausiomis“. Šios vietos yra laikomos geresnėmis VPN pagrįsti dėl vienos iš daugelio priežasčių:

 • Geresni privatumo įstatymai

 • Mažiau ryšių su Vakarų vyriausybėmis ir FVEY / 14-EYES

 • Mažiau ekonomiškai pajėgus skirti pinigų didelio masto stebėjimui

Čia yra mūsų mėgstamiausių jurisdikcijų sąrašas su priežastimis, kodėl joms dažniausiai teikiama pirmenybė:

 • Honkongas. Nepaisant artumo Kinijai ir istorinių ryšių su JK, Honkongas dabar naudojasi ekonomine ir politine nepriklausomybe. Jis taip pat turi griežtus privatumo įstatymus, kurie daro jį puikia VPN buvimo vieta.

 • Rumunija. Nors Rumunija yra ES narė, ji nėra 14 akių šalis. Tai nevykdo privalomo duomenų saugojimo ar ES DRD (IPT ar VPN). Tai daro ją viena iš nedaugelio vietų Europoje, kurios laikomos saugiomis VPT įmonėms.

 • Bulgarija. Tai dar viena šalis, nevykdanti privalomų duomenų saugojimo įstatymų ar ES DRD prieš technologijų firmas (įskaitant VPN). Bulgarija taip pat nėra įtraukta į 14 EYES sutarties taikymo sritį.

 • Singapūras. Nepaisant daug cenzūros, Singapūras yra kapitalistinė Meka, kuri paprastai laikoma technologijų prieglobsčiu. Jis turi griežtus duomenų privatumo įstatymus, kurie saugo tiek įmonių, tiek asmenų duomenis. Tai gera vieta VPN firmai įsikurti, nes vyriausybė linkusi palikti tarptautines technologijų firmas ramybėje.

 • Panama. Šioje šalyje nėra privalomų duomenų saugojimo įstatymų, todėl manoma, kad tai gali būti naudinga privatumui. Tačiau tvirti politiniai ryšiai su JAV gali leisti JAV vyriausybei daryti spaudimą. Geriau nei FVEY ar 14 AKIŲ šalis.

 • Britų Mergelių salos. BVI reguliuoja savo vidaus reikalus ir neturi jokių privalomų duomenų saugojimo įstatymų. Tačiau kadangi ji priklauso JK vyriausybės jurisdikcijai ir suverenitetui, atrodo pagrįsta manyti, kad JK galėtų daryti spaudimą BVI vyriausybei ir įmonėms. Taigi (ir tai yra spėlionė, nes teisinė padėtis yra labai niūri) manoma, kad buvimas BVI yra saugesnis nei buvimas 14-oje EYES šalyje..

 • Olandija. Ši šalis tradiciškai buvo laikoma tvirta dėl duomenų privatumo. Šioje šalyje yra įsikūrusios daug į privatumą orientuotų firmų, įskaitant „Start Page“, į privatumą orientuotą paieškos variklį, kuriam pritarė Edwardas Snowdenas. Deja, Nyderlandai bando priimti naujus masinės priežiūros įstatymus. Kol kas tai netenka galios po referendumo, kuriuo buvo atmesta invazinė naujoji politika. „14-EYES“ narė.

 • Švedija. Nors Švedijoje yra privalomi duomenų saugojimo įstatymai, DRD niekada nėra vykdoma prieš VPT. Dėl to Švedija yra viena iš nedaugelio šalių, kurios, remiantis VPN, laikomos saugiomis. Tačiau ji vykdo stebėjimą ir yra 14-EYES narė.

Išvada

Renkantis VPN teikėją svarbu atsižvelgti į tai, kur tas VPN yra. Jei VPN yra įsikūręs FVEY, 9-EYES ar 14-EYES šalyse, labai svarbu, kad VPN politika būtų lygi nuliui. Tačiau net to gali nepakakti norint apsaugoti jūsų duomenis - ypač jei toje šalyje taip pat vykdomas orderis ir įsakymas dėl įsakymų. Apskritai, jei vertinate privatumą, turėtumėte atsiriboti nuo VPT 5, 9 ir 14 EYE šalyse, nes gali būti, kad žvalgybos agentūros jiems pakenkė.

Dienos pabaigoje visa tai paaiškina jūsų grėsmės modelį. Jei jums reikia VPN, apsaugančio jūsų duomenis nuo jūsų IPT ir vietinio tinklo administratoriaus, arba norint apsaugoti jus viešajame „WiFi“ - tai gali nekelti jums daug rūpesčio, kur yra VPN..

Šiame vadove mes išskyrėme kai kurias vietas, kurios, kaip manoma, yra ideali VPN pagrįsti. Tačiau verta atsiminti, kad atskiri VPN serveriai visame pasaulyje priklausys jų fizinės vietos jurisdikcijai.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me