Kai perkate VPN paslaugą, visada verta įsitikinti, ar ji veikia tinkamai.


Geros kokybės VPT turėtų pateikti programinę įrangą, kuri sklandžiai veiktų, kad būtų užtikrintas stiprus skaitmeninis privatumas ir saugumas. Tačiau visada yra tikimybė, kad VPN programinė įranga susiduria su problema. Tokiu atveju VPN gali suteikti klaidingą saugumo jausmą kiekvieną kartą prisijungdamas.

Net jei esate užsiprenumeravę vieną geriausių VPN rinkoje, patariame tiesiog nedaryti, jei jis veikia. Norėdami būti saugūs, turėtumėte patikrinti, ar VPT iš tikrųjų daro tai, ką turi padaryti.

Laimei, patikrinti, ar veikia jūsų VPT, nėra ypač sunku. Jei pastebėsite problemą, šis vadovas padės ją pataisyti, kad VPT suteiktų jums reikalingą skaitmeninę privatumą.

Patikrinkite, ar VPN nėra DNS nutekėjimų

Naršydami internete, turite patekti į domenų vardų serverio užklausas, kad galėtumėte patekti į svetaines, kurias norite aplankyti. Paprastai jūsų IPT tvarko šias užklausas. Kai naudojate patikimą VPN, DNS užklausas tvarko VPN priklausantys serveriai (arba bent jau yra saugiai perduoti trečiųjų šalių serveriams). Tai sustabdo jūsų IPT žinant, kokiose svetainėse lankotės.

Jei jūsų VPT nutekina DNS užklausas jūsų IPT, tas VPN nesugeba apsaugoti jūsų privatumo, nes (nepaisant šifruoto srauto) jūsų IPT vis tiek gali sekti jūsų lankomas svetaines.

Patikrinti, ar neatsiranda DNS nutekėjimų, gana lengva, nes yra internetinių paslaugų, kurios nurodo, kokie serveriai tvarko šias užklausas. Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie apsaugą nuo DNS nutekėjimo, apsilankykite mūsų vadove. Norėdami patikrinti DNS nutekėjimą, atlikite šiuos paprastus veiksmus:

 1. Eikite į ipleak.net be savo VPN ir užsirašykite į serverius, prie kurių jungiasi jūsų įrenginys. DNS užklausas tvarkys jūsų IPT, o jūsų ryšio IP adresai bus užregistruoti kaip priklausantys jūsų IPT.

 2. Prisijunkite prie VPN serverio.

 3. Atidarykite inkognito langą naršyklėje (tai užkerta kelią talpyklos kaupimo problemoms).

 4. Vėl eikite į ipleak.net. Rezultatai dabar parodys, kurie serveriai naudojami, kai esate prisijungę prie VPN. Jei matote IP adresą arba DNS adresą, priklausantį jūsų IPT: jūsų VPN nutekėja. Tinkamai veikiantis VPN sugadins visus jūsų adresus. Tai reiškia, kad nė vienas iš jūsų matomų adresų nepriklausys jūsų IPT.

Jei patiriate DNS nutekėjimą, turėsite juos pataisyti, nes VPT neteikia privatumo. Norėdami gauti išsamios informacijos, kaip pataisyti DNS nutekėjimą, skaitykite mūsų išsamų vadovą.

IP adreso vaizdas

Patikrinkite, ar nėra VPN IP adreso

Kai naudojate VPN, jo užduotis yra nuslėpti tikrąjį IP adresą (vietą) ir pateikti nuotolinį IP adresą jūsų pasirinktoje vietoje. IP nutekėjimas įvyksta, kai jūsų tikrasis IP adresas vis dar perduodamas jūsų lankomoms svetainėms; net kai esate prisijungę prie VPN programinės įrangos. Tiesus IPv4 nuotėkis yra blogiausia nutekėjimo rūšis, kurią galite patirti, nes tai reiškia, kad VPT visiškai nesugeba suklaidinti jūsų buvimo vietos.

Jei patiriate IPv4 nuotėkį, jūsų VPN programinė įranga neslepia jūsų buvimo vietos svetainėse, kuriose lankotės. Tai reiškia, kad tos svetainės tiksliai žino, kur esate. Tai taip pat leidžia suinteresuotoms šalims (pavyzdžiui, autorių teisių savininkams) atsekti, kas jūs esate.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie IP nutekėjimą, apsilankykite mūsų pagrindiniame IP nutekėjimo vadove. Norėdami patikrinti, ar jūsų sistemoje nėra IP nutekėjimo, atlikite šiuos paprastus veiksmus:

 1. Eikite į ipleak.net be įjungto VPN ir patikrinkite savo IP adresą. Turėsite užsirašyti savo IPv4 adresą ir savo IPv6 adresą (jei tokį turite). Daugelis IPT teikia tik IPv4. Tačiau gali būti, kad turite ir „IPv6“ ryšį; todėl turite patikrinti.

 2. Prisijunkite prie VPN serverio.

 3. Atidarykite inkognito langą ir eikite į ipleak.net.

 4. Palyginkite IPv4 ir IPv6 adresus su tais, kuriuos gavote, kai išjungtas VPN. Dabar visi IP adresai turėtų priklausyti jūsų VPN teikėjui. Nė vienas jūsų tikrasis IP adresas neturėtų būti matomas, o IP adresai turėtų būti registruojami kaip nuotolinė jūsų VPN programoje pasirinkta vieta.

Jei patiriate tiesioginį IPv4 nuotėkį: jūsų VPN neveikia, todėl turėsite pašalinti programinę įrangą ir iš naujo ją įdiegti, kad įsitikintumėte, jog ji veikia tinkamai. Svarbu naudoti pašalintuvą, pvz., „Revo“, kuris atsargiai pašalina VPN programinę įrangą iš visų standžiojo disko katalogų. Be to, pašalinkite visus nesuderinamus VPN klientus ir jūsų įdiegtas „Tap“ tvarkykles - įsitikinkite, kad problema nesukelia nieko nesuderinamo.

Jei iš naujo įdiegę VPN vis tiek pastebite „IPv4“ nutekėjimą - VPN klientas neveikia ir turėtumėte kreiptis į savo tiekėją, kad susigrąžintumėte pinigus (to neturėtų nutikti nė vienam iš VPN, kuriuos rekomenduojame svetainėje ProPrivacy.com). Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite šį vadovą apie IP nutekėjimą. Jei aptinkate IPv6 nuotėkį, perskaitykite žemiau pateiktą skyrių.

IPv6 vaizdas

Kaip ištaisyti IPv6 nuotėkį

Skirtingai nuo IPv4 nuotėkio, IPv6 nuotėkis gali būti santykinai lengvas kliento pusėje. IPv6 vis dar yra diegiamas, ir šiuo metu (ir numatomoje ateityje) bus galima grįžti į IPv4, kad būtų galima pašalinti VPN nutekėjimus, kuriuos sukelia IPv6 ryšys. Jei aptinkate IPv6 nuotėkį, geriausia yra jį išjungti:

 1. Eikite į savo valdymo skydą.

 2. Atviras tinklas ir bendrinimas .

 3. Kairiojoje lango srityje spustelėkite Keisti adapterio parametrus.

 4. vietiniame tinkle ir spustelėkite ypatybes.

 5. Panaikinkite IPv6 žymėjimą ir spustelėkite Gerai.

Dabar „IPv6“ jungtys yra išjungtos, tai reiškia, kad jūsų ryšys vėl grįš į „IPv4“ ir nebeteksite jokių „IPv6“ nuotėkių (įskaitant „IPv6 WebRTC“ nuotėkius)..

„webrtc“ nutekėjimas

Tikrinkite, ar VPN nėra „WebRTC“ nuotėkių

„WebRTC“ klaida yra naršyklės problema, dėl kurios duomenys nutekėja į jūsų aplankytas svetaines. „WebRTC“ nutekėjimas leidžia jūsų lankomoms svetainėms nustatyti tikrąjį jūsų IP adresą. Kadangi „WebRTC“ pagrįsta naršykle, ją galima lengvai ištaisyti keliais būdais:

 1. Įdiekite „Chrome“ ar „Firefox“ plėtinį, skirtą blokuoti „WebRTC“ užklausas. Mes rekomenduojame blokuoti „Easy WebRTC“.

 2. Išjunkite visus „WebRTC“ ryšius iš savo naršyklės („Firefox“ ir „Chrome“ leidžia išjungti „WebRTC“).

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „WebRTC“ nuotėkio taisymą, apsilankykite mūsų vadove.

VPN tikrinimas, ar nėra kenkėjiškų programų

2016 m. Paskelbtas CSIRO tyrimas atskleidė, kad daugybėje VPT (ypač nemokamų VPT) yra kenkėjiškų programų. Tarp įžeidžiančių VPT klientų buvo rasta visokių nepageidaujamų šnipinėjimo programų, bibliotekų sekimo ir kitų nepageidaujamų kenkėjiškų kodų..

Visiems, kurie tiesiogiai iš programų parduotuvės atsisiunčia palyginti nežinomą VPN, prieš diegiant labai rekomenduojama nuskaityti programinę įrangą. Norėdami patikrinti, ar VPN programose nėra kenkėjiškų programų, CSIRO rėmėsi nemokamu internetiniu įrankiu „VirusTotal“, ir mes rekomenduojame tai padaryti. Norėdami tai padaryti, tiesiog eikite į svetainę, pasirinkite norimo patikrinti VPN failą ir atlikite nuskaitymą.

viruso iš viso

Atminkite, kad nors antivirusinė apsauga, pvz., „Malwarebytes“, yra gera (ir nuskaitys visą jūsų sistemą); „VirusTotal“ nuskaito daugybę internetinių antivirusinių paslaugų. „VirusTotal“ iš tikrųjų yra geriau nuskaitant atskirus failus, ar nėra probleminio kodo.

Galiausiai atminkite, kad nemokami VPN yra paprastas būdas atsiriboti nuo rimtų saugumo problemų. Didžioji dauguma turi labai rimtų trūkumų, baisią privatumo politiką, pasenusį šifravimą (arba jo išvis nėra) ir jame gali būti stebėjimo bibliotekos, šnipinėjimo ir kenkėjiškos programos. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad nusprendę naudoti nemokamą VPN, laikytumėtės tik vienos iš mūsų rekomenduojamų paslaugų.

Vaizdo kreditai: „Profit_Image“ / „Shutterstock.com“, „legdrubma“ / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me