Pats saugiausias ir privatiausias būdas bendrauti su kitu asmeniu yra šnabždesys jiems į ausį.


Tačiau šiandieniniame hipersisteminiame pasaulyje tai retai būna praktiška, tačiau yra saugesnė, nei galite įsivaizduoti.

Technologijų bumo dėka poreikis saugiai ir privačiai bendrauti su kitais asmenimis padidėjo.

Nors labai svarbu saugoti savo duomenis, tačiau tai taip pat sukuria rimtą iššūkį jūsų kasdienybėje.

Šiame vadove mes jums parodysime, kaip lengvai apsaugoti internetinius ryšius.

Telefono ir SMS ryšys nėra saugus

Pirmiausia reikia suprasti, kad labiau tradicinės ryšių technologijos nėra saugios. Esu tikras, kad jūs visi iš TV laidų, kurias žiūrėjome dar būdami vaikai, žinote, kad telefono skambučiai gali būti „užmegzti“.

Šifruokite „Comms“ SMS telefoną

Nors dabar „telefono laido“ sąvoka atrodo gana keista, galimybė klausytis jūsų skambučių yra gyva ir egzistuoja. Tiesą sakant, technologijos pažanga daro tai labai nesudėtinga rinkti didžiulį kiekį telefono duomenų, naudojant daug pastangų arba nereikia jokių pastangų.

Dabar vyriausybės reguliariai saugo ir stebi jūsų telefono duomenis. Tai apima mobiliojo telefono duomenis ir SMS duomenis. Masinis rinkimas paprastai apima tik metaduomenis.

Tai pakankamai blogai, tačiau kadangi telefono skambučiai ir SMS žinutės nėra užšifruotos, be galo lengva pasiekti jų turinį.

Kitaip tariant, jūsų vyriausybė ir kiti nusikaltėliai gali įsiklausyti į jūsų telefono skambučius ir skaityti jūsų tekstinius pranešimus. Sprendimas yra užšifruoti jūsų ryšius, kad tik jūs ir numatytas gavėjas galėtumėte dalyvauti pokalbyje ir (arba) skaityti jūsų siunčiamus pranešimus.

Šifruotas bendravimas

Tiesiausias šifravimo analogija yra užraktas. Jei turite teisingą raktą, jį lengva atidaryti. Jei neturite tinkamo rakto, tuomet galite pabandyti sulaužyti užraktą. Nepaisant visų ketinimų ir tikslų, gero šifravimo neįmanoma sugriauti.

Jei galvojame apie saugų komutavimą, idėja tampa sudėtingesnė. Kiekvienas, su kuriuo norite bendrauti, turi mokėti atidaryti spyną. Lengviausias būdas tai pasiekti - patikėti trečiajai šaliai (pavyzdžiui, el. Pašto paslaugų teikėjui) surengti jūsų pokalbį centralizuotame serveryje, prie kurio jūs visi turite prieigą..

Tai suteikia tam tikrą saugumo laipsnį, nes kiekvienas pokalbio dalyvis saugiai prisijungs prie to serverio (greičiausiai naudodamas HTTPS). Pati diskusija (ir jos įrašai) tikriausiai bus užšifruota, kad įsilaužėliai ir kiti kenksmingi veikėjai negalėtų įsiklausyti. Bet ...

Šifruoto bendravimo problema

Norėdami tai padaryti, turite pasitikėti trečiosios šalies kompiuteriu, kad užtikrintumėte (užrakintumėte) konversiją. Tai reiškia, kad pagrindinis kompiuteris turi raktus ir gali „atidaryti“ pokalbį, kai tik nori (arba to reikalauja).

Šifruota žinutė

T. y., Gali joje įsiklausyti ir prieiti visi jo įrašai vėliau. Teksto pokalbių atveju tai beveik visada reiškia, kad jis gali pasiekti visą jūsų žinučių turinį. Daugumoje el. Pašto ir žinučių siuntimo tarnybų yra griežta privatumo politika, kuri pažada nepiktnaudžiauti šia galios padėtimi. Bet kadangi tokia galios padėtis egzistuoja, ji gali būti išnaudota.

Beveik kiekvieną dieną mes skaitome apie įsilaužėlius, kompromituojančius vadinamąsias saugias internetines paslaugas, o teisėsaugos agentūros įteikia ryšių tarnyboms teisiškai įpareigojančius šaukimus ir teismo įsakymus, kad gautų informaciją apie jų vartotojus..

Taigi trečiosios šalies palaikomi ir saugomi ryšiai tiesiog negali būti laikomi tikrai saugiais.

Šifruotas ryšys nuo galo iki galo

Plačiai paplitęs stebėjimas internetinės priežiūros mastu paspartino minėtos problemos sprendimų kūrimą. Bet kurio tokio sprendimo raktas yra „e2e“ šifravimas.

Tai reiškia, kad šifruojate ryšius savo raktais. Jas iššifruoti gali tik tie, su kuriais nusprendėte bendrinti savo raktus. Tai pašalina poreikį pasitikėti trečiosiomis šalimis, kad jūsų duomenys būtų saugūs.

Didelis techninis iššūkis yra rasti būdą, kaip saugiai pasidalyti savo raktais, ir įsitikinti, ar tas asmuo, su kuriuo manote, kad dalijatės jais. Gerai padaryta, tačiau šifravimas nuo galo iki galo yra vienintelis būdas užtikrinti ryšių saugumą.

Atviro kodo

Atviro kodo

Atvirojo kodo programinė įranga yra programinė įranga, kurios šaltinio kodą viešai paskelbė jos autorių teisių savininkas. Tai reiškia, kad ją galima nepriklausomai tikrinti dėl klaidų ir įsitikinti, kad ji nedaro to, ko neturėtų.

Turėdami uždarą šaltinio kodą, negalima žinoti, ką jis iš tikrųjų daro, todėl uždarojo kodo negalima patikėti, kad jūsų ryšiai būtų apsaugoti. Dėl šios priežasties, turėtumėte tikėti tik atvirojo kodo programomis ir programomis kad jūsų pokalbiai būtų saugūs ir privatūs. Norėdami daugiau sužinoti apie šią temą, skaitykite skyriuje Kodėl atviro kodo programa yra tokia svarbi.

Saugaus ryšio tipai

Yra trys būdai, kaip saugiai bendrauti internetu. Nuo mažiausiai saugiausių jie yra:

 • Šifruotas el. Pašto adresas
 • Šifruotas „VoIP“ ištisinis tinklas (interneto telefonija)
 • Šifruoti pranešimai nuo galo iki galo

Šifruotas el. Paštas

Tradicinis el. Paštas yra vienas iš mažiausiai saugių bendravimo būdų. Yra būdų, kaip pagerinti šią situaciją, tačiau net tada el. Pašto geriau vengti, jei svarbiausia yra saugumas. Kaip pasaulinio garso kriptografas ir privatumo gynėjas Bruce'as Schneier'as kartą pažymėjo:

Užrakintas el. Paštas

„Neseniai padariau išvadą, kad el. Paštas yra iš esmės nesaugus. Tai, ko mes norime iš el. Pašto ir el. Pašto sistemos, nėra lengvai suderinama su šifravimu. Aš patariu žmonėms, kurie nori ryšių saugumo, nenaudoti el. Pašto, o naudotis šifruotu pranešimų klientu, pavyzdžiui, OTR ar signalu. “

Tai yra geras patarimas, kurį vėliau aptarsiu OTR ir „Signal“. Tai pasakė, paštas yra būtinas šiuolaikinio gyvenimo blogis, todėl turėtumėte stengtis padaryti jį kuo saugesnį.

Norėdami tai padaryti, turite tris galimybes:

 • Norėdami užšifruoti el. Laiškus naudodami esamą el. Pašto paslaugą, naudokite PGP
 • Perjunkite į saugią asmeninio el. Pašto paslaugą, siūlančią „e2e“ šifravimą
 • Priimkite savo el. Pašto serverį.

PGP

„Pgp Online“

Argumentai už:
 • Laisvas!
 • Tokią pat saugią, kokią bet kada gaus el. Paštas
 • Veikia su jūsų esama el. Pašto tarnyba
Minusai:
 • Labai staigi mokymosi kreivė
 • Sėkmės kitiems prisijungiant prie jūsų!

PGP yra nemokamas ir atvirojo kodo protokolas laiškus, skirtus saugiai šifruoti el. laiškus, ir jį galima naudoti su esamu el. pašto paslaugų teikėju. Jei padaryta teisingai, jis labai saugiai užšifruos jūsų el. Laiškų turinį, bet ne metaduomenis, pvz., Kam juos išsiuntėte ir kada.

Jei padaryta teisingai, PGP yra neabejotinai saugiausias įmanomas būdas siųsti el. Laišką. Bet tas, „jei padaryta teisingai“, yra žudikas. Naudojant PGP yra sudėtingas ir painus net labiau techniškai kompetentingiems tarp mūsų.

Tai ne tik reiškia, kad lengva padaryti klaidų, galinčių pakenkti jūsų el. Laiškų saugumui, bet ir labai tikėtina, kad sugebėsite daugelį savo draugų, kolegijų ir bendraminčių pritraukti į PGP beprotybę..

Užrakinta žinutė

Tačiau tai pats saugiausias būdas sugalvoti el. Laišką.

„Mailvelope“ naršyklės plėtinys palengvina PGP naudojimą, bet kenčia nuo tos pačios silpnybės kaip kitos naršyklės kriptografijos (žr. žemiau). Vis dėlto tai sušvelnina, nes leidžia jums patvirtinti raktų porą palygindami pirštų atspaudus su siuntėju.

Tai nevisiškai išsprendžia problemą, jei „Mailvelope“ kūrėjai pradeda išstumti kenksmingi atnaujinimai bet iš tikrųjų eina ilgą kelią link to. Ir nors turbūt pats patogiausias būdas padaryti PGP, vis tiek yra skaudus užpakalio skausmas.

Saugios privatumo el. Pašto paslaugos

„ProtonMail“ internetinė nuotrauka

Argumentai už:
 • Paprastas ir patogus naudoti
 • Daug saugesnis ir privatesnis nei įprastas el. Paštas
 • Metaduomenys paslėpti (atsižvelgiant į paslaugą)
 • Gali siųsti užšifruotus el. Laiškus ne vartotojams (atsižvelgiant į paslaugą)
Minusai:
 • Naršyklės kriptografija nėra labai saugi
 • Tikriausiai už tai turėsite sumokėti

„ProtonMail“ buvo pirmoji pasiūlyta el. Pašto paslauga tikras el. pašto šifravimas tai yra taip patogu ir lengva naudoti kaip „Gmail“. Tačiau dabar ji turi puikią konkurenciją.

Be saugaus šifravimo žinučių turinio, daugelis šių paslaugų sumažins metaduomenis, siunčiamus pašalinant IP adresus iš el. Laiškų. Labai niūrus faktas, kad kai kurios iš šių paslaugų netgi leidžia siųsti šifruotus el. Laiškus kitiems, nesinaudojantiems šia paslauga..

Visų šių saugių privatumo pašto paslaugų neigiamas dalykas yra tas, kad jos yra be galo saugesnis nei įprastas el. paštas, jie niekur nėra tokie saugūs kaip tinkamai padaryta PGP. Daugeliui šis kompromisas tarp visiško saugumo ir patogumo, kurį teikia šios paslaugos, yra to vertas.

Kitas didelis trūkumas yra tas, kad kad išnaudotumėte visas šias paslaugas, jums reikės įkandinti kulką ir iš tikrųjų sumokėti jiems. Tačiau, mano nuomone, perėjimas prie saugaus privataus el. Pašto paslaugų yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte savo kasdienių ryšių saugumą..

Norėdami pamatyti išsamų kai kurių šių paslaugų aprašymą ir išsamią diskusiją apie tai, kodėl naršyklės kriptografija nėra labai saugi, skaitykite Saugaus privatumo el. Pašto parinktys..

Savarankiškas el. Paštas

Šifruotas Komunikacijos vadovas „Mailcow“

Argumentai už:
 • Jūs 100% kontroliuojate savo el. Paštą!
Minusai:
 • Sunku padaryti
 • Sunku susitvarkyti
 • Reikia reguliarios priežiūros
 • Gali suteikti klaidingą saugumo jausmą

Ekstremalus pasirinkimas iš aukščiau išvardytų variantų yra savarankiškai priglobti savo el. Pašto serverį. Taip gali būti padaryta asmeniniame kompiuteryje arba nuomojamame serveryje. Tai beveik garantuoja, kad „Google“ ir panašūs dalyviai nenuskambės jūsų el. Laiškuose (bent jau tiesiogiai - jie vis tiek galės skaityti nešifruotus el. Laiškus, siunčiamus savo paslaugų vartotojams).Savarankiškas el. Paštas

Savo el. Pašto serverio nustatymas ir priežiūra vis dėlto yra nereikšmingi darbai net ir labiau techniškai linkusiems. Kaip Hillary Clinton išmoko sunkaus būdo, užtikrinti, kad jis būtų saugus, yra dar sunkiau. Tiesą sakant, jei tai nėra padaryta teisingai, tada paleisti savo el. pašto serverį gali būti pavojinga, nes tai sukuria klaidingą saugumo jausmą.

Tai nereiškia, kad neįmanoma, tačiau yra daugybė privatumo gerbėjų, kurie prisiekia patys priegloba el..

Programinė įranga, tokia kaip „Mail-in-a Box“ ir „Mailcow“, palengvina darbą, automatizuodama procesą, bet neMaksimalus saugumas, turėtumėte sukurti savo serverį nuo nulio. Puikius vadovus, kaip tai padaryti, galite rasti čia ir čia.

Šifruotas „VoIP“ nuo galo iki galo

VOIP

Balso per interneto protokolą (VoIP) galite kalbėtis su kitais internetu panašiai kaip naudodamiesi įprastu telefonu - dažnai naudodami vaizdo pokalbius.

Skirtingai nuo „VoIP“ prieglobos paslaugų, tokių kaip „Skype“ (kuri, žinoma, perduoda konversijas NSA), užšifruotos „VoIP“ programos, užtikrinančios, kad tik jūs ir jūsų pakviesti patvirtinti dalyviai gali išgirsti ar pamatyti kas sakoma.

Signalas

Signalo internetinė nuotrauka

Argumentai už:
 • Atviras kodas ir visiškai patikrintas
 • Naudojamas stiprus šifravimas, užtikrinantis „Perfect Forward Secrecy“
 • Dabar galima kaip .apk failą, todėl nereikia „Google Play“ paslaugų sistemos
 • Parduotuvėse beveik nėra metaduomenų
 • Grupiniai pokalbiai yra užšifruoti
Minusai:
 • Adresatai suderinami naudojant tikrus telefonų numerius
 • (bet šie skaičiai Signalui neatskleidžiami)

Signalas platus laikomas auksiniu saugaus teksto pranešimų perdavimo standartu (žr. žemiau), tačiau joje taip pat yra „VoIP“ galimybių, įskaitant vaizdo skambučius. Nuo 2017 m. Kovo mėn. „Signalo“ balso ir vaizdo skambučiai saugomi tuo pačiu „Signalo“ protokolu, kuris apsaugo tekstinius pranešimus.

Jitsi

Jitsi Webshot

Argumentai už:
 • Atviro kodo
 • Saugu
 • Visas „Skype“ funkcionalumas
Minusai:
 • Ne signalas

„Jitsi“ yra nemokama ir atvirojo kodo programinė įranga, siūlanti visas „Skype“ funkcijas darbalaukyje. Išskyrus visus „VoIP“ pokalbius, jie yra užkoduojami naudojant ZRTP. Tai apima balso skambučius, vaizdo konferencijas, failų perkėlimą ir pranešimų siuntimą.

Pirmą kartą užmezgus ryšį su kažkuo, užšifruoto ryšio (pažymėto spynos ženklu) nustatymas gali užtrukti minutę ar dvi. Bet šifravimas vėliau yra skaidrus. Kaip tiesioginį „Skype“ darbastalio pakeitimą, „Jitsi“ yra sudėtinga įveikti.

Šifruoti pranešimai nuo galo iki galo

Signalas plačiai laikomas saugiausiu, tačiau dar neišradtu, komunikacijos per atstumą būdu. Vis dėlto nepriekaištingo pranešimų perdavimo (OTR) protokolas taip pat yra puikus.

Signalas

Argumentai už:
 • Atviras kodas ir visiškai patikrintas
 • Naudojamas stiprus šifravimas, užtikrinantis „Perfect Forward Secrecy“
 • Dabar galima kaip .apk failą, todėl nereikia „Google Play“ paslaugų sistemos
 • Parduotuvėse beveik nėra metaduomenų
 • Grupiniai pokalbiai yra užšifruoti
Minusai:
 • Adresatai suderinami naudojant tikrus telefonų numerius
 • (bet šie skaičiai Signalui neatskleidžiami)

Nors darbalaukio versija egzistuoja, Signalas pirmiausia yra mobilioji programa. Tai pakeičia jūsų telefono numatytąją teksto pranešimų programą ir naudojamas įprastas telefono kontaktų sąrašas. Jei kontaktas taip pat naudoja signalą, tada visi jiems siunčiami arba iš jų gaunami pranešimai yra saugiai užšifruoti.Šifruotas bendravimas

Jei kontaktas nenaudoja signalo, tuomet galite pakviesti jį naudotis programa arba nusiųsti nešifruotą tekstinį pranešimą įprastomis SMS žinutėmis. Šios sistemos grožis yra tas Signalas yra beveik skaidrus, tai turėtų padėti draugams, šeimos nariams ir kolegoms įtikinti naudotis programa!

Kai kurie gali atsižvelgti į tai, kad „Signal“ naudoja jūsų telefono kontaktų sąrašą, kad atitiktų jus su kitais „Signal“ vartotojais, dėl privatumo rizikos, tačiau jūsų kontaktai „Signal“ neatskleidžiami. Tiesą sakant, tik metaduomenų informacija „Signal“ išsaugo „datą ir laiką, kurį vartotojas užregistravo„ Signal “, ir paskutinę vartotojo prisijungimo prie„ Signal “paslaugą datą.„Šis reikalavimas buvo įrodytas teisme.

Anksčiau „Signal“ rėmimasis „Google Play“ paslaugų sistema, nukreipdamas pranešimų pranešimus, buvo susijęs su privatumo fanatikais, tačiau dabar jis yra oficialiai prieinamas kaip .apk failas. Taigi nereikia „Google Play“ paslaugų sistemos.

OTR

Šifruotas komunikacijos vadovas „Pidgin Messenger“

Argumentai už:
 • Atviro kodo
 • Saugu
 • Kontaktai identifikuojami slapyvardžiais
Minusai:
 • Daugiausia tik darbalaukyje (išskyrus „Adium“)
 • Ne toks saugus kaip signalas

OTR protokolas nėra toks saugus kaip tas, kurį naudoja „Signal“, tačiau vis dėlto yra labai saugus. Jis buvo sukurtas kaip „Pidgin Messenger“ papildinys, tačiau jį galima naudoti kaip kitų „Messenger“ programų, tokių kaip „Miranda IM“, papildinį. OTR palaiko ir kiti pasiuntiniai, tokie kaip Jitsi (tekstui), Adium ir Gibberbot (sukūrė „The Guardian Project“)..Prijungti

OTR daugiausia naudoja darbalaukio pranešimų programos, nors „Jitsi“ dabar galima naudoti „Android“ ir „iOS“. „Jabber“ / XMPP dėka dauguma su OTR suderinamų programų gali sklandžiai kalbėtis viena su kita.

Vienas iš galimų OTR pranašumų yra tas, kad slapyvardžiai identifikuoja kontaktus, o ne suderinami naudojant realaus pasaulio telefono numerius. Mes nemanome, kad tai yra reikšminga „Signalo“ problema.

Priedas

Pastaba apie programas, kurios naudoja signalo protokolą

Signalas tapo auksiniu saugių užkoduotų šifruotų standartų standartu. Ši reputacija paskatino kai kurias pagrįstai mažai skambančias įmones bendradarbiauti su ja, kad būtų apsaugotas jų vartotojų privatumas ir saugumas naudojant pagrindinį Signalo protokolą..

„WhatsApp“, „Facebook Messenger“ ir „Skype“ dabar visi naudoja „Signal“ protokolą, kad šifruotų pranešimus nuo galo iki galo. Teoriškai tai reiškia userų iš šių mėgstamiausias pranešimų programos gali susisiekti viena su kita taip pat saugiai, lyg naudodamos pačią „Signalo“ programą….„Skyep WhatsApp Messenger“ logotipas

Išskyrus tai, kad šios programos yra uždarojo šaltinio patentuota programinė įranga, taigi yra jokiu būdu negalima tiksliai žinoti, kad jie neperduoda vartotojų šifravimo raktų kopijų „Facebook“ ar „Microsoft“. Net jei jų nėra dabar, kenksmingą kodą būtų galima lengvai perkelti į būsimus atnaujinimus.

Kita vertus, tikroji „Signal“ programa naudoja tik visiškai patikrintą atvirojo kodo kodą, kurį galite net patys kompiliuoti, jei norite.

Kita vertus, tikriausiai turite krūvą draugų ir bendraminčių, kurie jau naudojasi „WhatsApp“, „Facebook Messenger“ ir „Skype“ ir kurie greičiausiai netrukus perjungs į „Signalą“. Nepaisant kai kurių teorinių klausimų, faktas, kad jie dabar naudoja signalų šifravimą nuo galo iki galo, yra svarbi laimė privatumui ir saugumui.

Užrašas „Telegram Messenger“

„Telegram Messenger“ yra žinomas dėl plataus masto ISIL naudojimo. Iš tiesų, šis žinomumas paskatino populiarų požiūrį, kad „Telegram“ yra labai saugus ir privatus, ir jūs dažnai jį matysite rekomenduojamą tokiuose straipsniuose kaip šis..

Tai gaila, nes tai nėra privatumo ir saugumo ekspertų nuomonė. Kaip „Signal“, „Telegram“ autentifikuoja vartotojus naudodamas jų telefono numerius, tačiau skirtingai nei „Signal“, „Telegram Messenger LLP“ saugo šią informaciją.

„Telegram“ internetinė nuotrauka

Tai reiškia, kad ji (teoriškai) gali susieti užšifruotus pokalbius su atskirais vartotojais. Ar ji kada nors atskleis šią informaciją vyriausybėms? Tikriausiai ne, bet kas žino?

Labiau nerimą kelia tai, kad „Telegram“ saugo šią informaciją savo serveriuose. Todėl jis yra pažeidžiamas įsilaužimo ir priežiūros. Praėjusiais metais Rusijoje buvo nulaužtos dvi aktyvistų „Telegram“ sąskaitos, veikiausiai Rusijos saugumo tarnybos bendradarbiaujant su aktyvistų mobiliojo ryšio tiekėju.

„Telegram“ privatumo ir saugumo tvirtinimų esmė yra slapto pokalbio parinktis. Tam naudojamas šifravimas nuo galo iki galo, kad būtų leidžiami privatūs ir saugūs pokalbiai. „Telegram“ buvo smarkiai kritikuojama už tai, kad ji pagal nutylėjimą neįgalino slaptų pokalbių. Nebent specialiai suaktyvinsite slaptą pokalbį, naudojant „Telegram“ siunčiami pranešimai nėra saugūs.

Telegramos logotipas

Tai reiškia, kad „Telegram Messenger LLP“ ir įsilaužėliai galėjo prie jų prieiti. Kartu su „Telegram“ naudojamu vartotojų autentifikavimo metodu naudojant jų telefonų numerius, vyriausybėms labai lengva konfiskuoti paskyras ir pasiekti nešifruotus pranešimus.

Be to, tyrėjai kritiškai vertina „Telegram“ naudojamą šifravimą. Užuot naudoję išbandytus, patikrintus ir visiškai patikrintus šifravimo standartus, „Telegram“ naudoja savo MTProto šifravimo protokolą. Savarankiškas šifravimas saugumo ekspertų nuomone yra reikšmingas „ne“.

Kad būtų dar blogiau, nors „Telegram“ klientas yra pirmiausia atviras šaltinis, jame yra keletas elementų (vadinamų dvejetainiais blobais), kurių nėra. Kai kurie ekspertai taip pat kritikavo „Telegram“ už tai, kad ji lėtai skelbia naujausias atvirojo kodo versijas. Tai saugumo problema, nes tūkste kodą buvo galima modifikuoti niekam apie tai nežinant.

Taigi, kad padaryčiau trumpą pasakojimą, darau nerekomenduojame naudoti „Telegram“ jei privatumas ir saugumas yra jūsų prioritetas.

Išvada dėl užšifruoto bendravimo

Tokios naujovės kaip „ProtonMail“ ir „Signal“ padarė didžiulę įtaką užšifruotam ryšių peizažui. Vis labiau didėjantis šifravimas, ty „Signal“, ypač „Signal“, reiškia, kad dabar galima saugiau ir privačiau nei bet kada anksčiau kalbėtis nuotoliniu būdu su kitais žmonėmis..

Nors ne be problemų, faktas, kad garsiausios pasaulyje „Messenger“ programos dabar naudoja „šifravimą“ nuo galo iki galo sutikimas su Signalo protokolu yra labai reikšmingas. Tai reiškia, kad net ir nepaisydami to, paprastų žmonių kasdieniai ryšiai taip pat yra saugesni nei jie kada nors buvo.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me