Privatumo internete kontekste dažnai girdėsite apie „penkių akių šalis“ (ir „devynių akių“ ir „14 akių“ šalis)..

Šiame vadove išdėstoma, ką šie terminai reiškia. Be to, kurios šalys yra jų dalys, ir visa kita, ką reikia žinoti.

Taigi, pradėkime nuo pagrindų:

Kas yra „Penkių akių“ šalys?

Penkios akys šalys

„Penkių akių“ šalys yra:


 • Jungtinės Valstijos
 • Jungtinė Karalystė
 • Australija
 • Naujoji Zelandija
 • Kanada

„Penkios akys“ (kartais vadinamos FVEY) yra žvalgybos aljansas, įkurtas 1940-ųjų pradžioje.

Kas yra „Devynių akių“ šalys?

Devynios akys

Devynių akių šalys yra:

 • 5 akių šalys
 • Danija
 • Prancūzijoje
 • Nyderlandai
 • Norvegija

Kaip jau galima įtarti, „Devynios akys“ yra pagrindinio „Penkių akių“ aljanso pratęsimas.

Kas yra 14 „Eyes“ šalių?

Keturiolika akių šalių

14 „Eyes“ šalių yra:

 • 9 akių šalys
 • Vokietija
 • Italijoje
 • Belgija
 • Švedija
 • Ispanija

Šis aljansas dar vadinamas SIGINT Seniors Europe (SSEUR). Anot Vikipedijos, ji koordinuoja „karinių signalų žvalgybos informacijos mainus tarp jos narių“..

„Penkių akių aljanso“ istorija

„Penkios akys“ iš pradžių atsirado kaip būdas pagrindinėms šalims dalytis žvalgyba. Ji buvo įkurta kaip neoficialus 1944 m. UKUSA susitarimas. JK ir JAV oficialiai įforminti 1946 m., Įvykus antrajam pasauliniam karui. Tačiau nuo to laiko ji apima ir kitas pagrindines šalis.Penkių akių istorija

Be pagrindinių „Penkių akių“ šalių, ateina ir kitos tautos, sudarančios Devynių ir 14 Akių grupes. Šios tautos prisijungė prie „trečiųjų šalių“ sistemos. Be to, plačiai manoma, kad kitose schemų šalyse yra ne tik išvardytos pagrindinės šalys. Įtariamosios šalys yra „Ramiojo vandenyno sąjungininkės“, tokios kaip Pietų Korėja ir Singapūras.

„Penkios akys“ ir panašios struktūros (pagal savo pobūdį) visada yra slaptos. Vikipedija leidžia manyti, kad praėjus beveik 30 metų nuo pradinio susitarimo sudarymo, Australijos ministras pirmininkas net apie tai sužinojo. Be to, „Penkios akys“ visuomenės dėmesį atkreipė tik 2005 m. Nuo 2010 m. Kai kurias jos detales buvo galima perskaityti internete JK nacionalinio archyvo svetainėje..

Pastarųjų metų ginčai

„Penkių akių“ susitarimas tapo šiuolaikiškai aktualus, kai buvo įrodytas ryšys su NSA. Jie buvo paviešinti kaip liūdnai pagarsėjusio Edvardo Snowdeno nuotėkio dalis. Jo apklausos parodė ir patvirtino, kad Šaltojo karo metu sudaryti susitarimai yra plačiai naudojami siekiant plataus masto skaitmeninės priežiūros.Naujausi ginčai

Tapo aišku, kad šios šalys naudojasi dalijimosi žvalgybos susitarimais tikslams, kurie viršija žvalgybos signalus. Todėl jie iš tikrųjų leidžia žvalgybos tarnyboms keliose šalyse palaikyti ryšius. Tokiu būdu dalijamasi informacija, susijusia su bet kuo nuo žmogaus ir gynybos žvalgybos iki nacionalinio saugumo klausimų.

Pavyzdys, kaip tai gali veikti praktiškai, pasirodė 2013 m. Su Snowdeno paaiškinimais. Paaiškėjo, kad Amerikos NSA veiksmingai perkelia darbą JK GCHQ..

Labiausiai ginčytini privatumo šalininkai Snowdeno apreiškimai parodė, kad vyriausybės naudojasi „Penkių akių“ sistema, siekdamos priimti įstatymus dėl savo piliečių stebėjimo. Pavyzdžiui, JK MI5 gali paprašyti JAV NSA paliesti JK telefonus ir taip „tariamai apeiti įstatymus“.

Tuo metu De Spiegel apibūdino tai:

„Britanijos žvalgybos agentūra GCHQ gali šnipinėti bet ką, išskyrus Didžiosios Britanijos piliečius, NSA gali vykdyti stebėjimą bet kam, išskyrus amerikiečius, o Vokietijos BND užsienio žvalgybos agentūra gali šnipinėti bet ką, išskyrus vokiečius. Taip sukuriama beribio stebėjimo matrica. “

Ką daro 5/9/14 akių aljansai?

Jei esate asmuo, žinantis apie privatumą, tai labai pagrįstas klausimas. Be to, daugiau nei pagrįsta teigti, kad tai, ką daro šių aljansų agentūros, peržengia tai, ką jos turi padaryti, kad užtikrintų pasaulio saugumą.Ką jie daro

Vienas iš labiausiai Edvardo Snowdeno surinktų apreiškimų, susijusių su NSA PRISM programa - masinio duomenų rinkimo iniciatyva, kurios dalyviai apima visus didžiuosius interneto pasaulio žaidėjus, įskaitant „Microsoft“, „Google“ ir „Facebook“. PRISM NSA (net jos „žemo lygio agentams“) suteikė neįtikėtinai lengvą prieigą prie informacijos dažniausiai naudojamose platformose. Todėl dėl aljansų ir kitos šalys lengvai pasinaudojo šia galimybe. Deja, net ir tuos, kurie tiki, kad neturi „ko slėpti ir nereikia bijoti“, nustebins tai, kaip NSA - taigi ir jų aljanso partneriai - gali lengvai įsitraukti į „Skype“ pokalbius ir siųsti el. Laiškus..

Tada dar galime pridurti, kad įrodyta, jog šios saugumo agentūros užsiima geriausios praktikos pavyzdžiais. Tai apima šifravimo algoritmų nulaužimą ir kyšininkavimą įmonėms siekiant susilpninti jų pačių IT saugumo sistemas

Mes nesiūlome teigti, kad vienintelis 5/9/14 „Eyes“ aljansas yra kasdienio piliečių gyvenimo stebėjimas. Deja, daugumos susijusių agentūrų darbo šalutinis produktas leidžia joms tą padaryti.

Aljansų ir VPN naudojimas

Daugeliui VPN (virtualiojo privataus tinklo) paslaugos naudojimo tikslas yra vengti vyriausybės priežiūros. Tokiu būdu galima naršyti internete užtikrinant pagrįstą privatumo lygį.Aljansų ir VPN naudojimas

Kaip matote iš aukščiau pateiktos informacijos, galite lengvai nugalėti tą objektą pasirinkdami VPN teikėją, esantį vienoje iš šalių. Ypač „Penkių akių“ šalys arba tos, kurios savo serverius nustato vienoje iš tų šalių. Tokiu būdu valdžios institucijos galėtų priversti paslaugų teikėją perduoti informaciją apie jūsų internetinę veiklą. Be to, dėl dalijimosi informacija tai galėtų būti JOKIŲ šalių sąraše!

Naudojant VPN serverį 5 akių šalyje

Dažniausiai užduodamas klausimas yra tokia, kokia yra situacija, jei kas nors naudojasi VPN teikėju šalyje, nepriklausančioje 5/9/14 Eyes jurisdikcijai. Tada jis naudojamas prisijungti prie serverio šalyje, kuri yra toje jurisdikcijoje, pavyzdžiui, JAV ar JK.Naudojant VPN

Nesigilinant į per daug technines detales, čia yra tam tikra rizika. FVEY šalis gali šauktis serverio tiekėjo prisijungimo žurnalams (ar net atlikti savo pačių ryšio su serveriu ir iš jo stebėjimą). Tačiau jei VPT teikėjas imasi reikiamų saugos priemonių savo infrastruktūroje, rizika turėtų būti palyginti nedidelė.

Žmonės, norintys kuo labiau sumažinti šių žvalgybos aljansų jurisdikciją, turėtų vadovautis mažiausios rizikos metodu. Tai tektų naudoti teikėjui, nepriklausančiam 5/9/14 Eyes jurisdikcijai, IR prisijungti tik prie serverių, esančių už jurisdikcijos ribų.

Taigi kurį VPN turėčiau pasirinkti?

Geras išeities taškas yra mūsų geriausio VPN be žurnalų vadovas.

Šios VPN paslaugos neregistruoja jūsų naršymo veiklos. Todėl, jei kada nors būtų reikalaujama perduoti išsamią informaciją apie naudojimą, jie neturėtų tos informacijos, kuria galėtų dalytis.

Todėl pasirinkite VPN, kuris yra už plačios jurisdikcijos ribų, ty 5/9/14, ir tokį, kuris nelaiko veiklos žurnalų. Tokiu būdu jūs darote viską, ką galite, kad sumažintumėte tikimybę, kad jūsų internetinė veikla bus stebima. Štai kodėl mes nerekomenduojame naudoti nemokamo VPN, nes jie gali būti pavojingi ir jie dažnai parduoda jūsų duomenis.

Išvada

Pabaigoje turėtumėte kiek įmanoma vengti „Penkių akių“ šalių. Be to, kur įmanoma, reikėtų vengti net devynių ir keturiolikos akių sąjungų.

Galiausiai, VPN naudojimas yra puikus būdas apsaugoti jūsų internetinį privatumą. Tačiau reikia dar daug kuo rūpintis. Peržiūrėkite mūsų naudingus vadovus ir naujienas, kad gautumėte daugiau informacijos apie interneto privatumą ir saugumą.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me