Kaip žinos bet kuris mūsų svetainės skaitytojas, mes esame didžiuliai visų atvirojo kodo dalyvių gerbėjai. Tai, kad atvirojo kodo kodas yra laisvai prieinamas kitiems, norint jį apžiūrėti ir patikrinti, yra ne tik stebuklinga kulka, bet ir suteikia geriausią (ir vienintelę) apsaugą nuo kodo, kuriame yra kenksmingas kodas, NSA užpakalinės durys ar kas dar žino. Kita vertus, naudojant patentuotą uždarą kodą, nėra jokio būdo nustatyti, kas jame yra.


Todėl reikia pasitikėti dalyvaujančia įmone. Kažkas, ką šis pasaulis po „Snowden“ parodė, vėl ir vėl yra labai kvailas dalykas.

Atvirojo kodo VPN klientas

Nepaisant stiprios „IKEv2“ konkurencijos, „OpenVPN“ išlieka vienintelis mūšyje patikrintas saugus VPN protokolas.

Dabar bendrieji atvirojo kodo „OpenVPN“ klientai yra prieinami visose pagrindinėse platformose. Todėl labai mažai priežasčių svarstyti ką nors kita.

Šie atvirojo kodo VPN klientai gali naudoti VPN teikėjo standartinius „OpenVPN“ konfigūracijos failus, kad prisijungtų per „OpenVPN“. Net jei teikėjas toje platformoje aiškiai nepalaiko „OpenVPN“.

Pagrindinės platformos yra „oficialios“ FOSS šakutės „OpenVPN“:

  • Windows XP+ - „OpenVPN“
  • „MacOS“ - „Tunnelblick“
  • „Android“ - „Android“ skirtas „OpenVPN“
  • „iOS“ - „OpenVPN Connect“
  • „Linux“ - tinklo valdytojas - „OpenVPN“

Atvirojo kodo DD-WRT ir „Tomato“ maršrutizatoriaus programinė įranga taip pat turi įmontuotus „OpenVPN“ klientus.

Atvirojo kodo „OpenVPN“ klientams reikia atsisiųsti konfigūracijos failus iš VPN teikėjo ir importuoti į klientą. Todėl juos nustatyti yra šiek tiek sudėtingiau nei pasirinktinius VPN klientus.

Laimei, yra daugybė išsamių instrukcijų, kaip tai padaryti, ir reikalaujama minimalios techninės kompetencijos.

Reikšmingesnė problema yra ta, kad nors šie klientai paprastai dirba labai gerai, jiems trūksta papildomų funkcijų. Papildomos funkcijos, varpai ir švilpukai, kuriuos paprastai galima rasti tinkintoje VPN programinėje įrangoje.

Softeterio VPN

Kita „OpenVPN“ alternatyva yra „SoftEther“. „SoftEther“ taip pat yra nemokamas atvirojo kodo, kelių platformų, kelių protokolų VPN klientas ir serveris. Tačiau jis yra mažiau žinomas ir mažiau patikrintas dėl pažeidžiamumų. Jei norite tai padaryti, iš tikrųjų galite naudotis ir jų sukurta nemokama VPN paslauga - VPNGate.

Individualizuotas VPN klientas

Beveik visi VPT teikėjai mielai pateiks instrukcijas ir konfigūracijos failus, reikalingus norint nustatyti savo paslaugą naudojant bendruosius „atsargų“ „OpenVPN“ klientus, tačiau daugelis jų taip pat teikia savo pasirinktinius klientus..

Paprastai tai yra tik atvirojo kodo atvirojo kodo „OpenVPN“ kodo apvyniojimai, nors kai kurie klientai remiasi „SoftEther“ kodu, kuris panašiai yra ir atvirojo kodo..

Be to, kad juos lengva nustatyti, nes reikalingi konfigūracijos failai jau yra kliente. Daugelis teikėjų taip pat prideda papildomų funkcijų, iš kurių dauguma (bet ne visos) yra labai naudingos. Keturios vertingiausios funkcijos, rastos pasirinktiniuose VPN klientuose.

VPN žudymo jungiklis

Tai užtikrina, kad jūsų interneto ryšys visada yra saugus. Kaip rodo pavadinimas, jis užmuša jūsų internetą, jei nutrūksta jūsų VPN ryšys. Kai kurie VPN užmušimo jungikliai yra dar subtilesni ir veiks pagal programą. Tai yra fantastiška užtikrinant, kad jūsų „BitTorrent“ klientas niekada neatsisiunčia, kai nenaudojate VPN.

Galimi ir kiti „kill-switch“ stiliaus sprendimai, tačiau šią funkciją integruoti į VPN klientą yra labai patogu.

Apsauga nuo DNS nuotėkio

Teoriškai jūsų VPN teikėjas turėtų tvarkyti visas DNS užklausas, kai yra prijungtas per VPN. Deja, kartais jūsų kompiuteris arba jo serveriai gali klaidingai pateikti užklausą. Tokiu būdu jūsų IPT susitvarkys - tai yra DNS nutekėjimas.

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte DNS nutekėjimo, tačiau šios funkcijos įdiegimas kliente yra neabejotinas pranašumas.

Konfigūruojamas šifravimas

Jei VPN teikėjas siūlo įvairius šifravimo lygius, tada sukonfigūruoti naudojant „OpenVPN“ atsargas reiškia rankiniu būdu redaguoti konfigūracijos failus. Akivaizdu, kad lengviau pasirinkti pasirinktiniame kliente. Nors iš tikrųjų kyla klausimas, kodėl teikėjas pagal nutylėjimą nenaudoja maksimalaus šifravimo.

Pakeitus šifravimo parametrus, jūsų profilis padidėja ir internete. Todėl, jei naudositės šia parinktimi, turėtumėte pasirinkti nustatymą ir jo laikytis.

Pasirinktinis vs atvirojo kodo VPN klientų aprašymas

VPN klientų atveju mūsų asmeninis požiūris šiek tiek prieštarauja įprastam atviro kodo palaikymui. Reikalas toks: bet kokiu atveju jūsų VPN teikėjas turi visišką prieigą prie jūsų interneto srauto.

Šifruotas tunelis trunka tik tarp jūsų kompiuterio ir VPN serverio. Todėl jūsų VPN teikėjas gali pamatyti viską, kas įeina ir išeina iš to tunelio jo gale.

Todėl nerimauti dėl kliento atrodo šiek tiek nereikalinga, nes vis tiek pasitikite savo paslaugų teikėju! Štai kodėl svarbu nenaudoti jokių savo veiklos žurnalų, jei naudojatės pasitikėjimo teikėju. Žurnalai, kurių jis negali perduoti, jei jų nėra.

Tikimės, kad „OpenVPN“ kūrimo bendruomenė vieną dieną sukurs tokias savybes kaip užkeikimo jungiklis ir DNS apsauga nuo nutekėjimo į atsargų klientus. Tačiau iki tol manome, kad individualūs klientai iš tikrųjų teikia naudingų funkcijų, kurias verta naudoti.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me