„Be pakuotės“, „Mozilla“ naršyklė „Firefox“ yra plačiai laikoma labiausiai privatumui galima pagrindinė naršyklė.„Firefox“ sauga ir privatumas


Tačiau vis dar yra kai kurie „Firefox“ saugumo ir privatumo klausimai būti, net jei naudojatės VPN paslauga!

Šiame vadove aš jums parodysiu, kaip keliais paprastais veiksmais galite padaryti „Firefox“ saugesnį.

„Firefox“ privatumo užtikrinimas priklauso nuo to, kad „Firefox“ yra visiškai patikrinta atvirojo kodo programinė įranga ir, skirtingai nuo patentuotų naršyklių, tokių kaip „Google Chrome“, „Microsoft Edge“, „Internet Explorer“ ir „Apple Safari“, ji nestebi, su kuo susiduriate. internetas.

Kita jo populiarumo tarp privatumo užtikrinimo galvijų priežastis yra didelis prieinamų priedų skaičius, kurie gali žymiai pagerinti jūsų naršymo privatumą ir saugumą. Be to, galima pasiekti giluminius „Firefox“ konfigūracijos parametrus, kad būtų galima patikslinti jo privatumo ir saugos parametrus..

Contents

Žiniatinklio plėtiniai

Pastaraisiais mėnesiais „Firefox“ perėjo nuo senosios priedų sistemos prie „WebExtensions“. Kaip „Firefox 57“ "Kvantinis," galima naudoti tik „WebExtensions“ priedus. Dauguma toliau išvardytų priedų buvo perkelti į „WebExtensions“ arba tikimasi, kad jie bus sukurti artimiausiu metu. Žr. Ar mes dar žiniatinklio plėtiniai? Norėdami gauti naujausių žinių apie tai, kokie priedai buvo atnaujinti į naują platformą.

Naršyklės pirštų atspaudai

Jūsų naršyklės konfigūravimo būdas (ypač naudojami naršyklės papildiniai) kartu su operacinės sistemos informacija leidžia jums būti unikaliai identifikuotiems ir stebintiems nerimą keliančiu tikslumu..

Ypač klastingas (ir ironiškas) aspektas yra tas, kad kuo daugiau priemonių imamės, kad išvengtumėte stebėjimo (pavyzdžiui, naudodamiesi toliau išvardytais papildiniais), tuo unikalesnis jūsų naršyklės pirštų atspaudas tampa.

Geriausia apsauga nuo naršyklės pirštų atspaudų yra naudoti kiek įmanoma įprastesnę ir paprastesnę vanilę OS ir naršyklę. Griežtesnė „Tor“ naršyklė su „Tor“ išjungta yra įprasta rekomendacija.

Deja, tai leidžia jums būti atvira kitoms išpuolių formoms. Tai taip pat sumažina kasdienį jūsų kompiuterio funkcionalumą tiek, kad daugumai iš mūsų idėja atrodo nepraktiška..

„Panopticlick“ E1514559992258

Norėdami gauti daugiau informacijos, žiūrėkite mano naršykles ir pirštų atspaudų vadovą.

Ką reikia padaryti pirmą kartą įdiegus „Firefox“

Išjungti telemetriją

Pagal numatytuosius nustatymus „Firefox“ renka tam tikrą telemetrijos informaciją apie jus. Tai daugiausia nekenksminga ir visų pirma skirta našumui pagerinti. Atsižvelgiant į tai, kad tokiu būdu surinkti duomenys daro įtaką privatumui, vis dėlto yra apmaudu, kad „Mozilla“ nusprendė leisti atsisakyti, o ne pasirinkti.

Norėdami išjungti telemetriją „Firefox“ darbalaukyje, eikite į Atidaryti meniu (trys juostos, esančios naršyklės viršuje, dešinėje) -> Galimybės -> Privatumas & Saugumas -> „Firefox“ duomenų rinkimas ir naudojimas ir panaikinkite abiejų langelių žymėjimą.

„Firefox“ duomenų rinkimas - išjunkite telemetriją

Norėdami išjungti telemetriją „Android“ skirtoje „Firefox“, eikite į meniu -> Nustatymai -> Privatumas -> Duomenų pasirinkimas ir panaikinkite visų trijų langelių žymėjimą.

„Firefox“ išjungti telemetriją

Telemetriją taip pat galima neleisti naudojant about.config, kaip aptarta toliau.

Pakeiskite paieškos variklį

„Firefox Quantum“ perjungė „Bing“ į „Google“ kaip numatytąjį paieškos variklį. Be jokios abejonės, pagrįstos finansinės šio žingsnio priežastys, tačiau nė viena iš jų nėra geras privatumo pasirinkimas.

Laimei, labai lengva pakeisti numatytąjį paieškos variklį. Tiesiog eikite į meniu -> Galimybės -> Privatumas & Saugumas -> Numatytasis paieškos variklis ir išskleidžiamajame dialogo lange pasirinkite variklį. Čia taip pat rasite trumpą „StartPage“ pridėjimo vadovą.

Keisti numatytąją paieškos variklį

Čia taip pat galite pakeisti paieškos variklio „vienu paspaudimu“ parinktis ir pridėti naujų paieškos variklių. Atminkite, kad naudojant „Firefox 57+“, kiekvienas naršyklės atnaujinimas numatytąjį paieškos variklį grąžins į „Google“. Norėdami to išvengti, eikite į meniu -> Galimybės -> Generolas -> Leisti „Firefox“ -> ir nuimkite varnelę Automatiškai atnaujinkite paieškos variklius.

„Firefox“ paieškos sistemos automatinis atnaujinimas

Taigi, kurią paieškos sistemą turėtumėte pakeisti į? Peržiūrėkite mūsų Privatumo paieškos variklių grupės apžvalgą, norėdami rasti geriausius galimus variantus.

Įgalinkite stebėjimo apsaugą visame pasaulyje

Stebėjimo apsauga „Firefox“ buvo prieinama nuo 2015 m., Tačiau galimybė ją įjungti buvo paslėpta maždaug: config (žr. Žemiau). „Firefox 57+“ suteikia stebėjimo apsaugą pagrindinei sąsajai, tačiau pagal numatytuosius nustatymus ji įgalinama tik privačiojo naršymo režime.

Jei norite įjungti stebėjimo apsaugą visam naršymui, eikite į Atidaryti -> Galimybės -> Privatumas & Saugumas -> Stebėjimo apsauga ir spustelėkite mygtuką Visada.

Stebėjimo apsauga

„Firefox“, skirtą „Android“, eikite į meniu -> Nustatymai -> Privatumas -> Stebėjimo apsauga -> Įjungtas.

Atkreipkite dėmesį, kad be savo privatumo pranašumų, „Stebėjimo apsauga taip pat naudojasi našumu, nes vidutiniškai sutrumpėja puslapio įkėlimo laikas 44% ir 39% sumažėja duomenų naudojimas„ Alexa 200 “naujienų svetainėse.“

Įjunkite „Nesekite“

Kaip ir daugelyje naršyklių, „Firefox“ siūlo parinktį „Nesekite“ (DNT). Jei įjungta, „Firefox“ paprašys jūsų lankomų svetainių jūsų nestebėti. Atkreipkite dėmesį, kad svetainių laikymasis yra visiškai savanoriškas, ir liūdna, kad į DNT užklausas įprastai nepaisoma.

Tačiau įjungus šią parinktį nėra jokios žalos, todėl kartais ji gali veikti. Eikite į Atidaryti meniu -> Galimybės -> Privatumas & Saugumas -> Stebėjimo apsauga ir nustatykite radijo mygtuką „Nesekite“ į Visada.

„Firefox“ nestebi

„Firefox“, skirtą „Android“, eikite į meniu -> Nustatymai -> Privatumas -> Nesekite.

Išjungti „WebRTC“

Žiniatinklio realaus laiko komunikacija (WebRTC) yra potencialiai naudingas standartas, leidžiantis naršyklėms į savo naršyklę įtraukti tokias funkcijas kaip balso skambučiai, vaizdo pokalbiai ir P2P failų bendrinimas..

Puikus to pavyzdys yra naujoji „Firefox Hello“ vaizdo ir pokalbių programa, leidžianti saugiai kalbėtis su bet kuo kitu, naudojantis naujausia „Firefox“, „Chrome“ ar „Opera“ naršykle, nereikia atsisiųsti jokių priedų ar konfigūruoti jokių nauji nustatymai.

Deja, VPN vartotojams „WebRTC“ leidžia svetainei (ar kitai „WebRTC paslaugai“) tiesiogiai nustatyti tikrąjį pagrindinio kompiuterio IP adresą, neatsižvelgiant į tai, ar naudojate tarpinį serverį, ar VPN.

Atsižvelgiant į tai, kad „WebRTC“ yra potencialiai naudingas, yra apmaudu, kad vienintelis būdas neleisti jam nutekėti tikrojo IP adreso, kai naudojamas VPN, yra visiškai išjungti „WebRTC“ naršyklėje. Bet ten tu eini.

Tipas apie: konfig į URL juostą, kad įvestumėte išplėstinius „Firefox“ nustatymus ir pakeistumėte media.peerconnection.enabled vertė į melagingas. Žemiau rasite daugiau apie: config. Tai veikia tiek „Firefox“ darbalaukyje, tiek „Firefox“, skirtoje „Android“.

Išjungti „WebRTC“

Įvairūs „Firefox“ naršyklės priedai taip pat gali neleisti „WebRTC“, įskaitant „uBlock Origin“ ir „NoScript“.

Pašalinti DRM (pasirenkama)

Norėdami žiūrėti vaizdo įrašus tokiose svetainėse kaip „Netflix“, „Amazon Prime“ ir „Hulu“, turite naudoti skaitmeninį teisių valdymą (DRM). Tai užkoduoja turinį ir apsaugo autorių teises, ribojant tai, ką su juo galite padaryti.

Dar 2015 m. „Mozilla“ priėmė prieštaringai vertinamą sprendimą įtraukti DRM į „Firefox“. Daugeliu atžvilgių tai buvo suprantamas sprendimas. Gebėjimas žaisti „Netflix“ ir tt turinį gali būti laikomas būtinu, jei „Firefox“ nori bendradarbiauti su savo konkurentais.

Tačiau sprendimas liūdino daugelį, nes tam reikia sujungti uždarą kodą į atvirojo kodo „Firefox“. Šis kodas tikriausiai daro ne ką kita, kaip būtent tai, ką sako, kad daro, tačiau kadangi jis yra uždaras šaltinis, nėra būdo tai žinoti tikrai..

Siekdama išspręsti šią problemą, „Firefox“ paleidžia DRM atskirame smėlio dėžėje esančiame inde. Teoriškai tai turėtų neleisti DRM daryti jokios žalos, net jei ji to norėjo.

Tačiau atvirojo kodo puristai ir privatumo palaikymo vadovai gali verčiau pašalinti DRM iš „Firefox“. Atminkite, kad tai padarius sumažės funkcionalumas, nes „Firefox“ nebegalės leisti DRM apsaugoto turinio.
1. „Firefox“ darbalaukyje eikite į meniu -> Nustatymai -> Generolas -> Skaitmeninių teisių valdymo (DRM) turinys ir panaikinkite žymėjimą žymėdami „Digital Digital Management Management“ (DRM) turinį.
Tai visiškai pašalins HTML5 DRM kodą iš standžiojo disko.

2.Eiti į meniu -> Priedai -> Įskiepiai ir įsitikinkite, kad „Shockwave Flash“ nustatyta kaip Niekada neįjungti.„Firefox“ DRM turinys

3a. Tipas apie: paramaį URL juostą ir paspauskite „Enter“. Slinkite žemyn iki Programos pagrindai -> Profilio aplankas ir paspauskite mygtuką Atidaryti aplanką.Išjungti „Shockwave“

b. Dabar atidarytame profilio aplanke raskite ir ištrinkite „gmp-eme-Adobe“ ir gmp-widevinecdmpakatalogiai. Iš naujo paleiskite „Firefox“.Taikymo pagrindai

Neįmanoma pašalinti visų DRM iš „Firefox for Android“, tačiau įmanoma įdiegti „Fennec F-Droid“ iš „F-Droid“ saugyklos. Tai šakutė, pagrįsta naujausia „Firefox“ versija, tačiau iš „Firefox“, skirtos „Android“, pašalina visą uždarą kodą, įskaitant DRM.„gmp-eme-Adobe“

Rekomenduojami „Firefox“ privatumo ir saugos priedai

Visi „Firefox“ priedai yra nemokama ir atvirojo kodo programinė įranga (FOSS)..

„uBlock“ kilmė

„uBlock Origin“ yra lengvas, bet galingas skelbimų blokatorius, kuris yra dvigubas muito mokestis kaip apsaugos nuo sekimo priedas. Jis naudoja daugybę blokuojančių sąrašų, norėdamas filtruoti nepageidaujamą turinį, rodomą jūsų naršyklėje. Pateikti sąrašai yra gana geri, tačiau aš taip pat rekomenduoju įtraukti tuos, kuriuos sudarė „EasyList“ ir „Fanboy“.„uBlock“ logotipas

Skelbimų blokavimas ir stebėjimo scenarijai gali sugadinti kai kuriuos tinklalapius, todėl „uBlock Origin“ įtraukimo į baltąjį sąrašą įtraukimo funkcija yra labai patogi. Taip pat galite perjungti, kurie elementų tipai yra blokuojami (iššokantieji langai, dideli daugialypės terpės elementai, kosmetikos elementai ir nuotoliniai šriftai), arba naudokite režimus „Elementų rinkiklis“ ir „Elemento„ Zapper “, kad tinkintumėte tai, kas leidžiama paleisti tinklalapyje..

„uBlock Origin“ labai gerai veikia kartu su „Privacy Badger“, todėl rekomenduoju naudoti abu kartu. Taip pat verta paminėti, kad nekiltų painiavos, kad „uBlock Origin“ yra rekomenduojamas per labai panašų „uBlock“ priedą..

Privatumo ženkliukas

Sukurtas „Electronic Frontier Foundation“ (EFF), tai yra puikus apsaugos nuo stebėjimo priedas, kuris dvigubai veikia kaip skelbimų blokatorius. Nors funkcija šiek tiek sutampa, „Privacy Badger“ ir „uBlock Origin“ papildo viena kitą ir geriausiai veikia kartu.Privatumo ženklelio logotipas

Užuot naudodami blokavimo sąrašus, „Privacy Badger“ stebi scenarijus, įterptus į tinklalapius. Jei aptinkama, kad šaltinis jus seka, jis „pradeda veikti, liepdamas naršyklei nekelti daugiau turinio iš to šaltinio“.

Privatumo ženklelis leidžia pamatyti, kurie stebėjimo scenarijai yra tinklalapyje ir kurie iš tikrųjų jus seka. Tada galite nuspręsti, kaip su jais elgtis (blokuoti, blokuoti slapukus ar leisti), arba leiskite privatumo ženkleliui nuspręsti.

HTTPS visur

Svarbus įrankis. „HTTPS visur“ sukūrė „Electronic Frontier Foundation“ ir stengiasi užtikrinti, kad visada prisijungtumėte prie svetainių naudodamiesi saugiu HTTPS ryšiu - jei toks yra.„HTTPS visur“ logotipas

Tai veikia, nes daugelis svetainių gali priimti HTTPS ryšius, tačiau pagal numatytuosius nustatymus naudoja įprastas nesaugias HTTP. Tiesiog atminkite, kad jei nėra galimybės prisijungti prie HTTPS, „HTTPS visur“ numatytoji reikšmė bus nesaugus HTTP ryšys (nors tai galima pakeisti jo nustatymuose).

Todėl gera idėja nežiūrėti spynos piktogramą URL, rodančioje, ar naudojate HTTPS ryšį.

„NoScript“

„NoScript“ yra galingas įrankis, leidžiantis neprilygstamai valdyti, kokie scenarijai vykdomi jūsų naršyklėje. Tačiau daugelis svetainių nežais žaidimų su „NoScript“, todėl norint sukonfigūruoti ir pritaikyti jį taip, kaip norite, reikia pakankamai techninių žinių..„NoScript“ logotipas

Baltajame sąraše lengva pridėti išimčių, tačiau net tam reikia šiek tiek suprasti riziką, kuri gali būti susijusi. Tuomet ne paprastiems vartotojams, bet žiniatinklio išminties vartotojams „NoScript“ yra sudėtinga įveikti.

Atminkite, kad jei naudojate „NoScript“, jums taip pat nereikia naudoti „uBlock Origin +“ privatumo ženklelio arba „uMatrix“.

Čia rasite patarimų, kaip išnaudoti visas „NoScript“ galimybes. Į pastarąjį ypač verta atkreipti dėmesį. „NoScript“ verta laikyti įdiegtą, net jei „Leiskite scenarijus visame pasaulyje“, nes tai vis tiek apsaugo nuo bjaurių dalykų, tokių kaip skriptų sukūrimas keliose svetainėse ir paspaudimai

uMatrix

„UMatrix“, kurį sukūrė „uBlock Origin“ komanda, yra pusiaukelėje esantis namas tarp to ir „NoScript“. Tai suteikia didelę pritaikomą apsaugą, tačiau norint tinkamai nustatyti, reikia šiek tiek darbo ir žinių.„uMatrix“ logotipas

„uMatrix“ nėra taip sunku sukonfigūruoti kaip „NoScript“ ir nepažeidžia tiek daug svetainių. Bet tai nėra taip išsamu.

Atminkite, kad jei naudojate „uMatrix“, nebūtina naudoti ir „uBlock Origin + Privacy Badger“ ar „NoScript“.

Slapuko automatinis ištrynimas

„Pop-up“ pakeitimas populiariems, bet dabar nebebenaudojantiems savaiminio naikinimo slapukams, „Cookie AutoDelete“ automatiškai ištrina HTTP (įprastus) slapukus, kai uždarote naršyklės skirtuką, kuriame juos nustatėte. Tai suteikia aukšto lygio apsaugą nuo stebėjimo naudojant slapukus, „neišdaužant“ interneto svetainių.Slapukų automatinis ištrynimas

Slapukas „AutoDelete“ taip pat suteikia tam tikrą apsaugą nuo „Flash“ / „zombių“ slapukų ir „ETags“ ir išvalo DOM saugyklą (nors ji dar negali išvalyti vietinės atminties).

Atminkite, kad „Cookie AutoDelete“ ir „BetterPrivacy“ papildo vienas kitą, ir aš rekomenduoju juos paleisti kartu.

„Geresnis privatumas“

Šis priedas valdo „Flash“ slapukus. Jis turėtų būti sukonfigūruotas reguliariai automatiškai pašalinti.Geresnis privatumo logotipas

Yra argumentų, kad „BetterPrivacy“ dabar nereikalinga, nes „Flash“ interneto svetainėse naudojama daug mažiau nei anksčiau. Asmeniškai manau, kad vis dar verta bėgti. Rekomenduojama kartu naudoti šį priedą ir savaime sunaikinančius slapukus.

Atminkite, kad rašydamas „BetterPrivacy“ autorius jį pašalino iš oficialios „Firefox“ priedo svetainės. Tačiau „WebExtensions“ versija yra beta versija, todėl tikimės, kad netrukus ji vėl pasirodys.

Atsitiktinis agentas Spooferis

Žiniatinklio naršyklės vartotojo agentas nurodo svetainei, kokio tipo kompiuterį, kokią OS ir kokią naršyklę naudojate. Daugelis svetainių naudoja šią informaciją norėdami optimizuoti savo puslapius, kad pagerintų vartotojo patirtį, tačiau šią informaciją galima naudoti naršyklės pirštų atspaudams.Atsitiktinio agento „Spoofer“ logotipas

Atsitiktinis agentas „Spoofer“ atsitiktine tvarka keičia, kokia informacija apie vartotojo agentą suteikiama svetainei. Pvz., Ji gali pasakyti svetainei, kad prie jos prisijungiate naudodami „iPhone“, naudodami „Safari“, o ne asmeniniame kompiuteryje, kuriame naudojama „Firefox“.

Atminkite, kad yra diskusijų apie tai, kaip veiksmingai „Random Agent Spoofer“ ir panašūs priedai apsaugo nuo naršyklės pirštų atspaudų. Tiesa, šiuo atžvilgiu beveik neabejotinai geriau naudoti nepakeistą bendrąją naršyklę, tokią kaip „Tor Browser“. Bet jei jūs naudojate kitus priedus, kurie daro jūsų naršyklę unikalesnę, tikriausiai naudinga pakeisti vartotojo agentą.

„Canvas Defender“

„Canvas Defender“

Drobės pirštų atspaudai yra labiausiai paplitusi naršyklės pirštų atspaudų forma. Jis naudoja scenarijų, kuris prašo jūsų naršyklės nubrėžti paslėptą vaizdą, ir naudoja mažus paveikslėlio variantus, kad sugeneruotų unikalų ID kodą, kurį vėliau būtų galima naudoti jūsų sekimui. „Canvas Defender“ padeda to išvengti, sukurdamas unikalų ir nuolatinį triukšmą, kuris slepia tikrąjį drobės pirštų atspaudą.

Atminkite, kad rašymo metu „Mozilla“ pažadėjo, kad būsimose „Firefox“ versijose bus įmontuota drobės pirštų atspaudų apsauga. Jei ir kai tai taps įmanoma, „Canvas Defender“ turėtų būti nereikalingas, tačiau iki tol aš labai rekomenduoju jį naudoti.

Decentraleyes

Šiuo papildymu siekiama pagerinti jūsų privatumą naršant, priglobiant CND išteklius vietoje. Kai jūsų naršyklė pareikalauja vieno iš šių CDN šaltinių, programa užblokuojama, o jums vietoje to pateikiama vietinė versija.„Decentraleyes“ logotipas

Jei tai, kas pasakyta, jums atrodo tik kaip technoblogumas, išsamų paaiškinimą skaitykite mano „Decentraleyes“ apžvalgoje.

Kruvini vikingai!

„Kruvini vikingai“ yra paprastas būdas sukurti laikinus el. Pašto adresus.Kruvinų vikingų logotipas

Tiesiog spustelėkite dešiniuoju pelės mygtuku el. Pašto registracijos lauke, pasirinkite „Kruvini vikingai“ (arba išplėskite, kad pamatytumėte paslaugų pasirinkimą), o naujai sugeneruotas el. Pašto adresas bus įterptas į lauką, kol į laikiną pašto dėžutę atsidarys naujas naršyklės skirtukas..

Pašto aplankas

PGP yra pats saugiausias būdas siųsti asmeninius el. Laiškus. Bet tai skaudėti užpakalį. Toks didelis skausmas, tiesą sakant, vargina mažai žmonių. „Mailvelope“ yra naršyklės priedas, leidžiantis „PGP“ šifruoti „Firefox“.Pašto dėžutės logotipas

Jis veikia su populiariomis naršyklėmis pagrįstomis žiniatinklio pašto paslaugomis, tokiomis kaip „Gmail“, „Hotmail“, „Yahoo!“ Ir „GMX“. Tai daro PGP naudojimą beveik neskausmingą. Tačiau tai nėra taip saugu, kaip naudojant PGP su tam skirta el. Pašto programa. Peržiūrėkite mano išsamią „Mailvelope“ apžvalgą čia.

„keepasshttp“ jungtis

„KeePassis“ - fantastiškas atvirojo slaptažodžio valdytojas. „keepasshttp-connector“ yra „Firefox“ priedas, kuris suteikia visišką naršyklės integraciją į „KeePass“.„PassIFox“ logotipas

Norėdami gauti daugiau informacijos, patikrinkite mano „KeePass“ apžvalgą.

Privatumo nustatymai

„Firefox“ leidžia gana smulkiai valdyti privatumo parametrus, tačiau tam reikia pasiekti išplėstinius konfigūracijos parametrus naudojant apie: konfig. Aš aprašau, kaip tai padaryti, taip pat pateikiu išsamų su privatumu susijusių nustatymų sąrašą.Privatumo nustatymų logotipas

Tačiau privatumo nustatymai leidžia lengvai valdyti daugelį šių parametrų vienu mygtuko paspaudimu naudojant paprastą GUI sąsają. Kadangi tai tik keičia konfigūracijos parametrus, galite įdiegti priedą, išjungti pasirinktus parametrus ir pašalinti privatumo nustatymus, kad išsaugotumėte naršyklės išteklius..

Kaip padaryti „Firefox“ saugesnį naudojant apie: config

Įtaisyti „Firefox“ yra keli „pagal gaubtą“ nustatymai. Juos galite pakeisti, kad pagerintumėte privatumą ir saugumą naršant.

Norėdami pasiekti išplėstinius „Firefox“ konfigūracijos parametrus, įveskite apie: konfig į paieškos juostą ir paspauskite „Enter“.

„Firefox about“: konfigūracijos nustatymai

Nors gali būti įmanoma padaryti tam tikros žalos, šis įspėjimas mums atrodo šiek tiek stiprus! Spustelėkite „Aš sutinku su rizika!“, Jei jaučiatės pakankamai drąsūs.

Dabar pamatysite konfigūracijos ekraną, kuriame „Preference Name“ bus išvardyti abėcėlės tvarka (pagal numatytuosius nustatymus).

„Firefox about“: konfigūracijos pavyzdys

Norėdami pakeisti loginį įrašą (t. Y. Jis turi tikrąją / klaidingą reikšmę), tiesiog dukart spustelėkite bet kurią įrašo eilutės vietą. Norėdami pakeisti sveiką skaičių (t. Y. Skaitinę vertę), dukart spustelėkite įrašą ir įveskite skaitinę reikšmę.

apie: konfigūracijos pakeitimas

Norėdami pakeisti eilutės vertę, du kartus spustelėkite įrašą ir įveskite reikiamą tekstą.

apie: konfigūracijos pakeitimas 2

Kai pamatysite parinktį drąsus skydelyje about: config ji buvo pakeista iš numatytosios vertės.

Kai įrašas pažymėtas žvaigždute *, aš primygtinai siūlau laikytis mano patarimų.

Įspėjimas: Kai kurios svetainės remiasi funkcijomis, kurias toliau aptariame išjungdami dėl saugumo. Taigi išjungus šias funkcijas, bus "pertrauka" kai kurios svetainės (sukelia problemų jomis naudojantis ar net verčia atsisakyti visų įkelti).

Geros naujienos yra tai, kad tiesiog iš naujo įgalinę atitinkamas funkcijas, bus pašalintos paveiktos svetainės, todėl jums gali prireikti bandymo ir klaidų, kad būtų galima rasti tinkamą balansą tarp maksimalaus saugumo ir prieigos prie jūsų naudojamų paslaugų..

naršyklė.savarankiškas naršymas.autostatas

Privatus naršymo režimas buvo įvestas siekiant neleisti jums palikti gėdinčių pėdsakų to, ką buvote atradę kitiems naršyklės vartotojams. Svarbiausia, kad sustabdytų (dažniausiai) slapukus ir neužrašytų jokios jūsų lankomų svetainių istorijos ar jūsų užpildytų formų.

Svarbu atsiminti, kad privatus naršymas yra puikus norint apsaugoti jūsų privatumą nuo kitų, naudojantį tą patį kompiuterį, tačiau jis mažai padeda apsaugoti ką nors iš išorės matydamas, kas jums atsibosta (pvz., Jūsų IPT)..

Net jei esate vienintelis kompiuterio vartotojas, vis tiek yra gera idėja visada naršyti internete privataus naršymo režime, ypač dėl slapukų blokavimo funkcijų..

Nustatę šią nuostatą į tiesa automatiškai paleisite „Firefox“ asmeninio naršymo režimu, todėl niekada nepamiršite jo įjungti.

browser.safebrowsing.phishing.enabled *

„Firefox“ pristatoma su įmontuotu „Google“ saugaus naršymo plėtiniu ir įgalinta pagal numatytuosius nustatymus. Sukurtas siekiant apsisaugoti nuo sukčiavimo, jis lygina jūsų lankomas svetaines su „Google“ valdomu juoduoju sąrašu. Tai reiškia, kad „Google“ gali nuolat jus sekti.

Jei įdiegėte mūsų rekomenduojamus „Firefox“ plėtinius (žr. Aukščiau), tada negausite jokios papildomos apsaugos nuo „Google“ saugaus naršymo, tuo pačiu pranešdami „Google“ apie savo naršymo istoriją. Todėl labai rekomenduoju jį išjungti nustatant reikšmę melagingas. Spustelėkite čia, jei norite gauti „Mozilla“ pagalbos įrašą (kuris nurodo seną „browser.safebrowsing.enabled“ vertę).

browser.safebrowsing.malware.enabled *

Saugus naršymas (dabar pervadintas apsauga nuo sukčiavimo apsimetant apsauga) iš esmės yra „Google“ saugaus naršymo versija, licencijuota „Mozilla“ (bet vis tiek teikianti ataskaitas „Google“). Todėl aš rekomenduoju jums tai nustatyti melagingas, dėl tų pačių priežasčių, kaip aukščiau. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

Atminkite, kad yra labai daug „browser.safebrowsing.xxx“ nustatymų, todėl gali būti verta pereiti juos visus ir išjungti / ištrinti jų eilutės reikšmes..

browser.startup.homepage

Pagal numatytuosius nustatymus „Firefox“ bus paleistas „Mozilla Firefox“ pradžios puslapyje, rodant „Google“ paieškos laukelį. „Google“ (kartu su dauguma didžiųjų komercinių paieškos sistemų, tokių kaip „Bing!“ Ir „Yahoo!“) kaupia daug informacijos apie jus, įskaitant atliktų paieškų įrašą..

Norėdami pradėti nuo kito puslapio, tiesiog įveskite norimo pasirinkto tinklalapio adresą. Aš naudoju „StartPage“, tačiau, norėdami panaikinti geriausias galimas parinktis, peržiūrėkite mūsų Privatumo paieškos variklių grupės apžvalgą. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

browser.startup.page

Jei norite paleisti „Firefox“ tuščiame puslapyje, pakeiskite šį nustatymą į „0“. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

datareporting.healthreport.uploadEnabled

Informaciją apie „Firefox“ naršyklės našumą ir stabilumą bet kuriuo metu galite pamatyti peržiūrėję „Firefox“ sveikatos ataskaitą (skirtukas „Firefox“ -> Pagalba -> „Firefox“ sveikatos ataskaita). Pagal nutylėjimą ši ataskaita periodiškai siunčiama „Mozilla“ (anonimine suvestine forma), kad padėtų suprasti problemas ir planuoti būsimus pokyčius..

Norėdami užtikrinti maksimalų saugumą, turėtumėte to išvengti, nustatydami šį įrašą į melagingas (vis tiek galėsite pamatyti savo ataskaitą; ji tiesiog nebus išsiųsta į „Mozilla“).

dom.event.clipboardevents.enabled *

Jei ką nors išpjaustėte, nukopijavote ar įklijavote iš svetainės, tada svetainių savininkai gali gauti informaciją apie tiksliai tą tinklalapio dalį, kurią iškirpote, nukopijavote ar įklijavote. Jei jie nori, jie gali įrašyti ar modifikuoti tekstą arba neleisti jums nukopijuoti (t. T.). Jie taip pat gali neleisti įklijuoti teksto į internetines formas.

Nustatę šį įrašą į melagingas neleidžiate svetainėms žinoti, kur įklijavote jų tekstą, ir kaip šalutinę naudą galėsite apeiti iškirpimo ir įklijavimo apribojimus). Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

dom.storage.enabled *

DOM saugojimo (dar žinomo kaip žiniatinklio saugykla) pavojus aptariu skyrelyje „Kiti dalykai, kurie naktį suklumpa: HTTP etiketės, interneto saugykla ir„ istorijos vogimas “. Iš esmės toks informacijos kaupimo būdas interneto naršyklėse yra vienas iš kenksmingiausių metodų, kurį naudoja komercinės interneto kompanijos, norėdamos jus sekti visame žiniatinklyje, ir populiarėja, nes netizens supranta „įprastų“ slapukų pavojų..

Laimei, DOM saugyklą lengva išjungti nustatant šį įrašą melagingas. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą. Atnaujinimas: Dėl skaitytojų atsiliepimų akivaizdu, kad dom.storage.enabled nustatymas į melagingą gali „sugadinti“ kai kurias svetaines. Todėl pakeisti šį parametrą reikia atsargiai.

geo.enabled *

Kai lankysitės "žino vietą" svetainės jūsų paklaus, ar norite pasidalinti savo buvimo vieta. Jei atsakysite „taip“, tada „Firefox“ išsiųs informaciją apie netoliese esančius belaidžius prieigos taškus ir jūsų kompiuterio IP adresą „Google“ vietos tarnybai, o tada perduos šią informaciją svetainei („Google“ taip pat paskiria atsitiktinį kliento identifikatorių, kuris baigiasi kas 2 savaites)..

Nors jūsų turėtų būti paprašyta kiekvieną kartą, kai tai atsitiks, ir turite duoti aiškų sutikimą, galite užkirsti kelią duoti sutikimą netyčia ar dėl neatsargumo, išjungdami šią funkciją (nustatykite vertę į melagingas). Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

geo.wifi.uri

Šis nustatymas nustato naudojamą geografinės padėties nustatymo paslaugą („Google“ vietos nustatymo paslauga pagal numatytuosius nustatymus). Jei nustatote, kad geo.enabled (aukščiau) yra neteisinga, šis nustatymas neturėtų reikšmės. Jei dėl to jaučiatės geriau, tuomet galite tai pakeisti į 127.0.0.1 (taip pat žinomas kaip „localhost“ arba „atgalinio ryšio adresas“).

Teoriškai šis nustatymas galėtų reikšti alternatyvią tarnybą, tačiau šiuo metu tokios nėra. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

media.peerconnection.enabled

Žiniatinklio realaus laiko komunikacija (WebRTC) yra potencialiai naudingas standartas, leidžiantis naršyklėms į savo naršyklę įtraukti tokias funkcijas kaip balso skambučiai, vaizdo pokalbiai ir P2P failų bendrinimas..

Puikus to pavyzdys yra naujoji „Firefox Hello“ vaizdo ir pokalbių programa, leidžianti saugiai kalbėtis su bet kuo kitu, naudojant naujausią „Firefox“, „Chrome“ ar „Opera“ naršyklę, nereikia atsisiųsti jokių priedų ar konfigūruoti jokių naujų nustatymai.

Deja, VPN vartotojams „WebRTC“ leidžia svetainei (ar kitai „WebRTC paslaugai“) tiesiogiai nustatyti tikrąjį pagrindinio kompiuterio IP adresą, neatsižvelgiant į tai, ar naudojate tarpinį serverį, ar VPN. Kai kurie šiuolaikiniai VPN klientai užblokuos „WebRCT“ nutekėjimą, tačiau saugiausia jį visiškai išjungti naršyklėje. Norėdami tai padaryti, pakeiskite šią reikšmę į melagingas.

network.cookie.cookieBeveikimas

Jei naudojate gerą slapukų tvarkyklę, pvz., „Slapukų automatinis ištrynimas“ (rekomenduojama), jums nereikės paliesti šios nuostatos. Jei ne, tada tikriausiai verta idėją nustatyti kaip „1“(Leidžiami tik slapukai iš kilmės serverio). Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

network.cookie.lifetimePolicy

Vėlgi, tikriausiai, geriausia politika yra naudoti priedą „Slapukų automatinis ištrynimas“, tačiau jei nenorite, tada galite kontroliuoti, kada slapukų galiojimo laikas baigiasi, nustatydami šią nuostatą į „2“(Slapuko galiojimo laikas pasibaigia sesijos pabaigoje (kai uždaroma naršyklė)). Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

tinklas.dns.disablePrefetch

„Firefox“ pagerina puslapio įkėlimo laiką spręsdamas domenų pavadinimus „aktyviai ir lygiagrečiai“ (t. Y. Jis iš anksto gauna informaciją). Srinivas Krishnan ir Fabian Monrose savo dokumente „DNS išankstinis gavimas ir jo padariniai privatumui: kai viskas blogai pasidaro“ teigia, kad tokia praktika gali sukelti „privatumo grėsmes, kurios yra tinkamos piktnaudžiauti. Kalbant konkrečiau ... kur įmanoma nustatyti tikėtinus paieškos terminus, kuriuos išleido klientai, naudodamiesi nurodytu DNS sprendikliu. “

Išankstinį DNS gavimą galima išjungti nustatant šią reikšmę tiesa. Jei nerandate šio nustatymo, turėsite jį pridėti rankiniu būdu, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėdami apie: „config“ ekraną, pasirinkdami „Naujas“ -> „Boolean“ ir įvesdami „tinklas.dns.disablePrefetchĮ dialogo langą. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

tinklas.http.sendRefererHeader

Spustelėjus hipersaitą, aplankytas puslapis gali paprašyti informacijos apie puslapį, iš kurio spustelėjote nuorodą. Ši informacija yra nuorodų antraštėje ir gali būti naudojama norint jus sekti svetainėje.

Be to, „Javascript“ scenarijai gali „pamatyti“ ir nukreipti į persiuntimo antraštę, jei ši nuostata įjungta. Nors „Mozilla“ perspėja, kad išjungus persiuntimo antraštes gali kilti problemų kai kuriose svetainėse, patariame pakeisti nustatymą į „0“(Niekada nesiųskite recenzentų antraštės ir nenustatykite„ document.referrer “). Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

network.http.sendSecureXSiteReferrer *

Daugiau ar mažiau tas pats, kas aukščiau esantis įrašas, išskyrus tai, kad jis leidžia būti sekamas visose svetainėse. Šį nustatymą galite išjungti pakeisdami reikšmę į melagingas. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

network.prefetch-next *

„Firefox“ pagreitina naršymo procesą nuskaitydamas tinklalapio nuorodas ir iš anksto atsiųsdamas susietus su tinklalapiais, kai jis nenaudojamas. Nors išjungę šią nuostatą naršymas šiek tiek sulėtės, privatumo požiūriu jūs tikrai turėtumėte ją nustatyti melagingas. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

privacy.donottrackheader.enabled *

Dabar dauguma šiuolaikinių naršyklių palaiko funkciją „Nesekti“, kuri prašo svetainių jūsų nestebėti, o „Firefox“ nėra išimtis. Nors tai tikrai turėtų būti įjungta (nustatyta į tiesa), turėtumėte žinoti, kad svetainių laikymasis yra visiškai savanoriškas. Taigi jos teikiamą apsaugą galima laikyti gana minimalia. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

privacy.donottrackheader.value *

Nors privatumo.donottrackheader.enabled (aukščiau) nustatymas nustato, ar į svetainę siunčiama instrukcija „Nesekti“, tačiau šis nustatymas nustato, ką ta instrukcija iš tikrųjų sako.

Todėl jūs turėtumėte tai nustatyti 1 reikalauti, kad svetainės jūsų nesektų (antraštė, kurioje nurodomas sutikimas būti stebimam, siunčiama visoms svetainėms, jei privatumas.donottrackheader.enabled yra nustatyta „True“). Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

privatumas.sekimo apsauga.įgalinta

Tai įgalina blokadų sąrašą, pagrįstą „Disconnect“ blokuojamuoju sąrašu, kad būtų išvengta stebėjimo skirtingose ​​svetainėse. Suaktyvinę sekimo apsaugą, adreso juostoje pamatysite skydą, kai „Firefox“ blokuos stebėjimo domenus arba mišrų turinį..

Dėl šalutinio pranašumo šis nustatymas taip pat lemia, kad puslapiai įkeliami vidutiniškai 44 procentais greičiau, duomenų sunaudojimas sumažėja 29 procentais prisijungiant prie geriausių 200 „Alexa“ svetainių, o naršyklės saugomų HTTP slapukų skaičius sumažėja 67,5%.

įrankių rinkinys.telemetry.enabled

Telemetrija apima visų rūšių statistinius duomenis, susijusius su jūsų naršyklės našumu, naudojimu ir reagavimu. „Firefox“ gali siųsti anonimines ataskaitas su šiais duomenimis „Mozilla“, kuri labai padeda kūrėjams, ir dėl šios priežasties galite apsvarstyti galimybę ją įjungti, tačiau siekdami maksimalaus privatumo turėtumėte patikrinti, ar ji yra melagingas. Spustelėkite čia, jei norite pamatyti „Mozilla“ pagalbos įrašą.

papildomi užrašai

Privatus naršymas (dar žinomas kaip inkognito režimas)

Kaip ir dauguma šiuolaikinių naršyklių, „Firefox“ siūlo privataus naršymo režimą. Deja, ši savybė dažnai prastai suprantama. Tai gali būti labai pavojinga.

Kai atidarote asmeninį langą, lankomi puslapiai nėra pridedami prie naršyklės istorijos, formose įvestas tekstas ir paieškos juostos neišsaugomi, slaptažodžiai, atsisiuntimai, slapukai ir laikini interneto failai taip pat neišsaugomi..

Dėl to privatus naršymas puikiai leidžia paslėpti tai, ko internete galite rasti iš šeimos narių ir kitų, turinčių prieigą prie jūsų kompiuterio. Yra priežastis, kad privatus naršymas dažnai vadinamas porno režimu!

„Firefox 57+“ įgalina stebėjimo apsaugą privačiame naršyme pagal numatytuosius nustatymus, bet apskritai, Privatus naršymas neslepia, ko jums pavyko rasti internete iš savo IPT. Tai taip pat neslepia jūsų tikrojo IP adreso nuo jūsų lankomų svetainių.

Todėl privatus naršymas yra puikus dalykas norint paslėpti tai, ko internete pritraukiate iš savo šeimos, tačiau neslėps, kad prisijungiate prie interneto iš niekieno kito. Norėdami paslėpti tai, ko prisijungiate prie interneto, iš kitų pasaulio vietų, turite naudoti VPN arba „Tor“.

„Firefox“ privatumo išvada

„Firefox“ yra puiki naršyklė privatumui ir saugumui užtikrinti, tačiau yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, kad tai dar labiau padidėtų! Kambario dramblys yra tas, kad įvairiais būdais modifikuodami „Firefox“ naršyklę, jūs tampate unikalesni, todėl imlesni naršyklės pirštų atspaudų atspaudimo būdams. Deja, šiuo metu nėra galimybės pažymėti šio apskritimo.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me