Šiais laikais žmonės turi daugybę prietaisų, prijungtų prie maršrutizatoriaus per „Ethernet“ arba „WiFi“. Kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, išmanieji įrenginiai, žaidimų pultai - tai keletas pavyzdžių. Kai jų įrenginiai prisijungia prie interneto, svetainės ir internetinės paslaugos turi susisiekti su jais naudodamiesi jų viešuoju IP adresu.


Viešas IP adresas yra skaitmeninis adresas, kurį jums suteikė jūsų interneto paslaugų teikėjas. Tačiau tas viešasis IP adresas yra priskirtas maršrutizatoriui - ne kiekvienam atskiram jūsų namų įrenginiui. Tai reiškia, kad jūsų maršrutizatoriui reikalingas kitas adresas, kad būtų galima teisingai perduoti duomenis į kiekvieną jūsų tinklo įrenginį.

Privatus IP adresas

Privatūs / vietiniai IP adresai

Kai jūsų įrenginiai prisijungia prie tinklo maršrutizatoriaus, kiekvienam iš jų priskiriamas privatus IP adresas, naudojant dinaminį pagrindinio kompiuterio konfigūracijos protokolą (DHCP). Šis vietinis IP adresas yra matomas tik vietiniame tinkle ar potinklyje (jūsų namuose). Tie vietiniai IP adresai naudojami kiekvienam atskiram įrenginiui identifikuoti.

Tačiau kai įrenginiai nori susisiekti su išoriniu pasauliu internetu - norint prisijungti prie tinklo, reikia naudoti trečiąjį adresą. Čia pateikiamas „Media Access Control“ (MAC) adresas.

Kas yra MAC adresas?

Kiekvienas jūsų tinklo įrenginys turi unikalų MAC adresą. MAC adresas identifikuoja kiekvieną atskirą mašiną, prijungtą prie vietinio tinklo. Pagalvokite apie MAC kaip asmens kodą, priklausantį kiekvienam atskiram įrenginiui.

MAC adresas jūsų įrenginiui priskiriamas tada, kai jis gaminamas ir yra kietai koduojamas programinės-aparatinės įrangos programoje.

MAC adresas paprastai yra šeši dviejų skaitmenų / ženklų rinkiniai, atskirti dvitaškiais. (00: 0a: 95: 9d: 68: 16). Taip pat verta paminėti, kad kiekviena tinklo sąsajos kortelė turi MAC adresą. Taigi, kompiuteriai su keliais LAN prievadais arba „WiFi“ moduliais taip pat turi kelis MAC adresus.

„Mac“ adresas

Kaip veikia MAC adresas?

Spustelėjus „YouTube“ nuorodą, norint patekti į galutinę kelionės vietą, jūsų užklausa turi keliauti arba „peršokti“ per daugelį serverių ir maršrutizatorių. Jūsų viešasis ir privatusis IP adresas visos kelionės metu išliko toks pats, tačiau MAC adresas nuolat keičiasi, kai jūsų duomenys apyniai visame pasaulyje. Kai siunčiate užklausą į svetainę, MAC adresas atnaujinamas kiekvieną kartą, kai duomenys atvyksta į naują maršrutizatorių kelionės metu iki galutinės paskirties vietos.

Kai maršrutizatorius seka siunčiamas užklausas, jis prideda prie jų privatų IP adresą, kad, kai paketai grįžtų iš interneto, jis žinotų, kuriam įrenginiui juos persiųsti..

Antrasis klausimas

Naudingas MAC

Kadangi MAC adresai niekada nesikeičia, jie yra patikimas įrankis duomenų siuntėjams ir gavėjams nustatyti tinkle. Jie taip pat yra labai naudinga diagnostikos priemonė tinklo administratoriams, norint nustatyti problemas vietiniame tinkle.

Be to, atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas įrenginys turi unikalų MAC adresą, MAC numeriai gali būti naudojami norint užkirsti kelią nepageidaujamiems įrenginiams susisiekti tinkle. Tai labai naudinga, jei norite pašalinti duomenis, pvz., Iš įsilaužėlių kompiuterio.

Šis procesas vadinamas MAC filtravimu ir yra ypač naudingas, jei įsilaužėlis bando užgrobti tinklo IP adresą. Vietoje MAC filtravimo tinkle gali bendrauti tik tie kompiuteriai, kurių MAC adresai buvo patvirtinti. Dėl to įsibrovėlių prašymai yra išfiltruojami - ir elektroninis kriminalistas negali nieko blogo padaryti tinkle.

Gamintojo kodai

MAC adresai apima gamintojo duomenis adreso pradžioje. Jie yra vadinami organizaciniu požiūriu unikaliais identifikatoriais arba OUI. Tarp žinomų tinklo kortelių gamintojų yra „Dell“, „CISCO“ ir „Belkin“. Štai šių gamintojų OUI kodai:

  • „Dell“: 00–14–22
  • „Cisco“: 00–40–96
  • „Belkin“: 00-30-BD

Taigi verta atsiminti, kad MAC numeris pateikia tam tikrą informaciją apie sistemą, iš kurios jis atsirado.

IP adresas VS MAC adresas - išvada

Tiek IP adresai, tiek MAC adresai yra būtini kompiuteriams (ir kitiems prijungtiems įrenginiams) palaikyti ryšį internetu. Nors abi adresų schemos yra viena nuo kitos nepriklausomos, jos veikia kartu teikdamos pagrindines paslaugas skirtinguose atsirandančių tinklų sluoksniuose.

IP adresai periodiškai keičiasi. MAC adresai skiriasi, nes jie visada išlieka tie patys, nesvarbu, prie kurio tinklo jungiatės.

Taigi MAC adresas yra nuolatinis unikalus identifikatorius, kuris gali būti naudojamas fizinės vietos sekimo tikslais (esant labai specifinėms aplinkybėms). Tačiau, skirtingai nei IP adresas, MAC adresas nėra skleidžiamas iš vieno potinklio į kitą ir todėl jo negalima sekti svetainėse.

Vaizdo kreditai: „Profit_Image“ / „Shutterstock.com“, „Peshkova“ / „Shutterstock.com“, „SeventyFour“ / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me