Jei dar nesate prisijungę prie virtualių privačių tinklų (VPN), jums gali kilti klausimas, kodėl būtent jums reikia slėpti savo IP adresą. Jums gali būti atleista už mąstymą: "Kas yra didelis dalykas - tai tik skaičius."


Tiesa, kad IP adresas yra tik daugybė skaičių, tačiau šie numeriai yra unikalūs jums. Be jūsų unikalaus IP adreso, svetainės negalėtų nukreipti srauto į jus. Deja, tai, kaip veikia IP adresai, taip pat reiškia, kad jie gali atskleisti jūsų vietą.

Šiame straipsnyje paaiškinsime viską, ką įmanoma padaryti su IP adresu. Pažiūrėsime, kaip dažniausiai naudojami IP, ir kokiomis aplinkybėmis gyvybiškai svarbu apsaugoti savo IP naudojant VPN.

IP adreso stebėjimas

Kaip jau minėjome, kiekvieną kartą lankantis svetainėje jūsų IP adresas yra matomas ir paprastai yra registruojamas. Laikydamos skirtukus ant IP adresų, įmonės gali kurti savo klientų profilius. Jie žino, ar tai jūsų pirmas kartas svetainėje, ar esate pakartotinis klientas, ką nusipirkote ankstesnėmis progomis, ir ekstrapoliuodami, ko galbūt norėsite ateityje.

Taigi, kai jūs lankotės svetainėje, ką nors nusipirkote ar tiesiog ko nors ieškote „Google“ - jūsų IP adresas yra registruojamas. Taigi IP adresai yra svarbus būdas svetainėms sekti vartotojus internete, nors jie taip pat naudoja daugybę kitų slaptų taktikų.

Be „Google“ ir jūsų lankomų svetainių, interneto paslaugų teikėjas (IPT) taip pat dažnai stebi jūsų naršymo istoriją ir saugo ją prie failo šalia jūsų IP adreso.

IP adreso vaizdas

Privalomas duomenų saugojimas

Kai kuriose šalyse, tokiose kaip JK ar Australija, interneto naršymo istoriją vyriausybės vardu turi saugoti interneto paslaugų teikėjai. JAV tai neprivaloma, tačiau IPT vis tiek saugo interneto naršymo istoriją šalia IP adresų, nes įstatymai leidžia jiems parduoti tuos duomenis trečiosioms šalims.

Tai, ką darote internetu, gali būti naudojama norint padaryti išsamias išvadas apie jus. Štai kodėl firmos dažnai parduoda duomenis, susietus su jūsų IP adresu, rinkodaros firmoms. Rezultatas yra tas, kad vis daugiau žmonių gali pasiekti jūsų duomenis ir išsiaiškinti viską apie jus.

Kanados privatumo komisaro biuras

Kanados privatumo komisaro biuras (OPC), norėdamas sužinoti, kiek duomenų galima iškasti iš vieno IP adreso, finansavo tyrimą. Tyrėjai pasinaudojo paieškos varikliu, norėdami išsiaiškinti, ar toliau nurodytoms svetainėms ir paslaugoms buvo patekta iš konkretaus IP adreso:

  • Teisinės konsultacijos, susijusios su draudimo įstatymais ir bylinėjimusi dėl žalos asmeniui
  • Konkreti religinė grupė
  • Fitneso svetainės
  • Internetinis nuotraukų dalijimasis
  • Vikipedijos įrašo taisymų istorija
  • Svetainė, susijusi su seksualinėmis nuostatomis

Tokia išsami informacija, kaip aprašyta aukščiau, leidžia sukurti labai konkretų ir išsamų asmens profilį. Labiausiai nerimaujate? Tos detalės gali būti naudojamos daryti antrines išvadas. Reikia tik suprasti asmeninių užuominų lygį, kurį galima išskaičiuoti analizuojant kažkieno „Facebook“ „patinka“, kad būtų suprantama, kokia invazinė yra ši praktika.

Klausimų ženklas Pasitikėjimas Fbi

Ką asmuo gali sužinoti apie mane iš savo IP?

Kiekvienas asmuo, turintis jūsų IP adresą, gali jį naudoti norėdamas išsiaiškinti, kas yra jūsų IPT. Be to, jie gali lengvai sužinoti apytikslę jūsų vietą (regioną / miestą / miestą). Taip yra todėl, kad IPT lengviausiai priskiria IP blokus toms pačioms sritims. Esant pakankamai pastangų, netgi įmanoma išsiaiškinti konkretaus IP adreso fizinį adresą susisiekiant su IPT.

Tačiau IPT (paprastai) neatsako į jūsų asmens duomenis, nebent jūs padarėte nusikaltimą. Tai pasakius, JAV Trumpo administracija įgaliojo interneto paslaugų teikėjus parduoti žiniatinklio naršymo istoriją trečiosioms šalims. Tai leidžia, kad jūsų įrašus gali įsigyti atsitiktinė trečioji šalis.

Taigi kiek laiko trunka šie IPT įrašai? Australijoje IPT dvejus metus turi saugoti žiniatinklio naršymo istoriją, o Jungtinėje Karalystėje privalomas duomenų saugojimas trunka 12 mėnesių. JAV, kur IPT leidžiama uždirbti iš tokių įrašų, jie galėtų nesiblaškyti.

Ar intelektas trunka amžinai??

Dažniausiai IP adresas, kurį jums priskyrė jūsų IPT, nėra fiksuotas. Daugelis IPT perduoda dinaminius IP iš adresų grupės. Tai reiškia, kad jie yra tik laikini. Tam tikromis aplinkybėmis gali pakakti išjungti maršrutizatorių, kad galėtumėte priskirti naują IP iš baseino.

Nepaisant šio fakto, jūsų IPT visada žinomas jūsų dinaminis IP. Taigi net jei jums automatiškai priskiriamas naujas IP adresas (tai atliekama principo „pirmas atėjai, pirmas gavai“ pagrindu), jūsų interneto naršymo įpročius vis tiek įrašo jūsų IPT.

Tiksliniai skelbimai

Tikslinė reklama su IP adresu

Iš IP adresų sukurti išsamų vartotojo profilį nėra tikslus mokslas. Dinaminiai adresai keičiasi, kai jie yra priskiriami iš naujo, ir daugybė žmonių dažnai naudojasi vienu IP adresu. Pvz., Kiekvienuose namuose paprastai yra vienas IP adresas, kurį naudoja šeima, turinti įvairių interesų. Dėl to skelbimų nukreipimas pagal IP adresus yra šiek tiek neveiksmingas.

Nepaisant to, galbūt pastebėjote, kad po to, kai jūsų partneris, draugas ar šeimos narys ieško kažko - pavyzdžiui, laikrodžių ar rankinių -, jūs taip pat gaunate šių produktų reklamą savo įrenginiuose. Taip yra dėl IP adresų reklamos.

IP nukreipta reklama taip pat naudojama reklamai, žinančiai apie vietą. Tai užtikrins, kad matysite tik daiktų, esančių šalia jūsų, skelbimus. Taip pat verta paminėti, kad tiksliniuose skelbimuose naudojama daugybė kitų stebėjimo metodų.

Ip P2P

Kodėl jums reikia slėpti savo IP adresą, jei naudojate „BitTorrent“

Jei piratiniam turiniui atsisiųsti naudojate „BitTorrent“ klientą, autorių teisių savininkui nesunku pamatyti jūsų IP adresą, nes bendraamžiai visada gali pamatyti kitų bendraamžių, atsisiųstų tą patį turinį, IP adresą. Autorių teisių savininkas gali tiesiog paprašyti jūsų interneto paslaugų teikėjo identifikuoti to IP vartotoją pažeidimo padarymo metu ir patekti į bėdą.

Yra žinoma, kad teisinės firmos, dirbančios autorių teisių savininkų vardu, skiria baudas žmonėms, kurie, jų manymu, piratavo turinį per P2P. Pavyzdžiui, ACS įstatymas naudojo IP adresus, kad susietų asmenis su neteisėtais atsisiuntimais. Ši advokatų kontora išsiuntė laiškus, kuriuose reikalaujama atlyginti 500 USD kompensaciją autorių teisių savininkų vardu.

Dėl šios priežasties labai patartina apsisaugoti naudojant VPN, jei ketinate atsisiųsti per P2P.

Įsilaužimų IP adresas

Ar turėčiau jaudintis, kad įsilaužėliai žino mano IP adresą?

Apskritai atsakymas į šį klausimą yra neigiamas. Tačiau yra specifinių aplinkybių, kai gali žinoti, kad jūsų IP adresas gali kam nors jus nugirsti. Jei turite pasenusią operacinę sistemą (OS), neturite užkardos ir (arba) neturite antivirusų, įsivaizduojama, kad kažkas gali bandyti jus nulaužti..

Kita vertus, jei turite šiuolaikišką sistemą, tikėtina, kad jau turėtumėte būti užkrėsti kenkėjiška programa ar virusu, kad įsilaužėlis jus užpultų. Šiais laikais yra daugybė pažeidžiamumų, maršrutizatorių kenkėjiškų programų ir netgi aparatūros spragų, kurias galima išnaudoti. Dėl šios priežasties paprastai sutariama, kad naudinga nuslėpti savo tikrąjį IP adresą, kai naudojatės internetu.

Gali įsilaužėliai užpulti mano IP adresą, jei aš „BitTorrent“?

Kai atsisiunčiate naudodami „P2P“ naudodami „BitTorrent“ klientą, tiesiogiai jungiatės prie daugybės kompiuterių visame pasaulyje. Gali būti, kad to proceso metu galite prisijungti prie piktybinio bendraamžio, priklausančio įsilaužėliui.

Jei esate užkrėstas virusu, kurį įsilaužėlis žino, kaip jį panaudoti, turite atvirus prievadus, naudojate pasenusią OS arba neturite užkardos, gali būti, kad įsilaužėlis gali jus užpulti. Čia yra vienas IP pavyzdys, kaip naudojamas nulaužti nuotolinį kompiuterį naudojant „Kali“.

Dėl šios priežasties paprastai yra protinga nuslėpti savo IP adresą nuo „BitTorrent“ bendraamžių naudojant VPN.

Ką kažkas gali padaryti su mano IP adresu - Išvada

Tai, ką darote internetu iš savo IP adreso, ilgainiui gali būti susieta su jumis (arba asmeniu, kuris moka jūsų interneto sąskaitą). Nors įsilaužimas vien tik su IP adresu yra mažai tikėtinas - tai nėra negirdėta. Taigi verta apsisaugoti slepiant savo intelektinę nuosavybę.

VPN leidžia jums paslėpti tikrąjį IP adresą nuo jūsų lankomų svetainių, kad būtų galima sustabdyti jūsų stebėjimą ir jūsų profilio kūrimą. Tai taip pat neleidžia jūsų interneto paslaugų teikėjui tęsti skirtukų apie tai, ką darote internete. VPN yra ypač prieinamas būdas pagerinti jūsų internetinę saugą ir skaitmeninę privatumą.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: Imilian / Shutterstock.com

Vaizdo kreditai: „FlashMovie“ / „Shutterstock.com“, „WEB-DESIGN“ / „Shutterstock.com“, „Rawpixel.com/Shutterstock.com“, „Profit_Image“ / „Shutterstock.com“, „Gorodenkoff“ / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me