Kinijos socialinio kredito sistema, kuri visiems savo 1,3 milijardo piliečių priskirs „socialinio kredito balą“.

Ji buvo pradėta 2014 m. Ir turėtų būti paskelbta visos šalies mastu iki 2020 m. Ji stebi ir vertina asmenis, įmones ir vyriausybės pareigūnus. Baigę visi piliečiai turės ieškomą failą, sujungtą su socialinio kredito balais. Sistema vis dar tobulinama, nes vyriausybė bando centralizuoti vietines duomenų bazes.

Anot internetinės naujienų agentūros „Xinhuanet“, kuri veikia kaip oficiali Kinijos vyriausybės spaudos agentūra, ši sistema „sutelkia dėmesį į kreditą keturiose srityse, įskaitant administracinius reikalus, komercinę veiklą, socialinį elgesį ir teismų sistemą“.

„The Washington Post“ pažymi, kad,

„Siekiama surinkti visus internete prieinamus informacijos apie Kinijos įmones ir piliečius vienoje vietoje taškus ir kiekvienam iš jų skirti balą atsižvelgiant į jų politinį, komercinį, socialinį ir teisinį„ kreditą “.“


Kaip gali veikti Kinijos socialinio kredito sistema

Kaip tai veiksGyventojai gaus taškus už teigiamus veiksmus, o už neigiamus - taškus. Paprastas pavyzdys būtų, jei pakratysite, turėsite atskaitytą tašką. Fotoaparatas tai matytų automatiškai ir atimtų taškus. Kaip tai veiks

Tačiau jei kas nors kitas ją paims po tavęs, jie pridės tašką. Kuo ekstremalus veiksmas, tuo didesnis jūsų socialinio kredito reitingo pokytis. Juodas veidrodis "Nosedive" epizodas puikiai atspindi tai veiksme.

Kaip minėta, iki 2020 m. Visapusiškai veiks socialinio kredito sistema. Iš tikrųjų trūksta informacijos apie tai, kaip ji veiks praktiškai.

Tačiau pradėta įgyvendinti keletas pradinių bandymų schemų. Tai mums parodo, kokia kryptimi eina vyriausybė.

Kinijos kreditų sistemos pasekmės

Tie, kurie augina aukštą įvertinimą, gaus atpildą. Pavyzdžiui

 • Galimybė išsinuomoti automobilius ar išsinuomoti viešbučio kambarius nereikia mokėti užstato
 • Galimybė keliauti į užsienį be apribojimų,
 • Gauti galimybę atlikti skubius saugumo patikrinimus oro uostuose
 • Daugiau atitikmenų pažinčių svetainėse
 • Gaunamos palankesnės palūkanų normos

Tie, kurių socialinio kredito balas yra žemas, bus baudžiami įvairiais būdais. Pavyzdžiui:

 • Negalima atsisakyti „minkštų miegamųjų“ klasės traukinių bilietų
 • Atsisakė geresnių kambarių viešbučiuose,
 • Neleido siųsti savo vaikų į geriausias mokyklas,
 • Neleisti jiems keliauti į užsienį

Motyvacijos

MotyvacijosSocialinio kredito sistema iš esmės yra tiesioginis atsakas į žlugdantį visuomenės pasitikėjimą vyriausybės pareigūnais ir kitais vadovaujančiais pareigūnais. Neseniai Kinijos ekonomikos pakilimas, kuriame gyvena apie 1,3 milijardo žmonių, buvo labai chaotiškas ir beveik nereglamentuotas.Motyvacijos

Tai paskatino šalį sukrėsti skandalų, kuriuose dalyvavo korumpuoti pareigūnai, apsinuodijęs maistu (įskaitant garsųjį apsinuodijimo kūdikių pienu skandalą), medicininiu sukčiavimu, gydytojų kyšiais, didelio masto išnaudojimu darbo rinkoje ir dar daugiau.

Tai tikrai yra labai tikros problemos. Tačiau socialinio kredito sistema siekia nuveikti kur kas daugiau, nei užkirsti kelią tokiam neteisėtam elgesiui. Tai labai ambicingas socialinės inžinerijos bandymas ir susijęs su „gero piliečio kortelėmis“, kurias Japonija išdavė okupavus Kiniją artėjant 2 pasauliniam karui..

Komunistų partija siekia sukurti „nuoširdumo“ ir „darnios socialistinės visuomenės“ kultūrą, kurioje „šlovė išlaikyti pasitikėjimą“.

Suiningo apygardos teismas

Suiningo apygardos teismas2012 m. Komunistų partija vykdė bandomąjį projektą Jiangsu provincijos Suiningo apskrityje, pietinėje Kinijoje. Be bausmės skyrimo už santykinai nesunkius nusikaltimus, tokius kaip vairavimo pažeidimai ir kyšio priėmimas, piliečiai prarado taškus už:Suiningo apygardos teismas

 • „Sutrikimo“ sukėlimas, nepatogus vyriausybei ar partijos pareigūnams (50 balų)
 • Neįmanoma prižiūrėti pagyvenusių artimųjų (50 balų)
 • Būti „kulto“ nariu (50 taškų)
 • Melagingas kitų kaltinimas internete (100 balų)

Geros pilietybės garbė arba pavyzdinis darbuotojas, atvirkščiai, prie asmens balų pridėjo 100 balų. Vartotojas gali uždirbti daugiausia 1000 taškų.

Remiantis balų skaičiumi, piliečiams buvo suteiktas reitingas nuo A iki D. D klasės piliečiams nebuvo leista naudotis vyriausybės parama ar kreiptis dėl darbo.

Suiningo apygardos teismo procesas buvo iš dalies nutrauktas po viešo pasipiktinimo. Nepaisant to, kad piliečiai nebepriskiriami A – D kategorijoms, Suiningo vyriausybė ir toliau skiria piliečiams socialinio kredito balus.

Sezamo kreditas

Sezamo kreditasSėkmingesnis socialinio kredito tyrimas yra „Sesame Credit“. Tai yra didžiausios pasaulyje internetinės rinkos „Alibaba“, kuri gali pasigirti maždaug 400 milijonų vartotojų, finansinis sparnas. „Sesame Credit“ taip pat bendradarbiauja su populiariausia Kinijos pažinčių tarnyba „Baihe“, kuriai priklauso 90 milijonų vartotojų. Visa tai reiškia, kad ji turi didžiulę įterptą vartotojų bazę.Sezamo kreditas

„Sesame Credit“ naudojama informacija, paimta iš socialinės žiniasklaidos, apsipirkimo įpročiai ir įvairūs kiti duomenų rinkiniai. Duomenys suteikė kiekvienam asmeniui socialinio kredito reitingą, kuris lygina Kinijos piliečius su kitais.

Tam naudojami valstybės patvirtinti algoritmai, kad būtų pasiekta viena skaitmeninė vertė. Šią vertę įmonės gali panaudoti įvertindamos asmens „socialinę vertę“, o tai gali paveikti sprendimus pratęsti kreditą ir priimti indėlius ir kt..

Šiuo metu schema yra visiškai savanoriška, tačiau sulaukė šilto vartotojų atsakymo.

Tamsioji ir orveliškoji ateitis?

Orwello ateitisAtrodo, kad Kinijos vyriausybė pasiryžusi tęsti nacionalinės socialinio kredito duomenų bazės planus. Todėl su dideliu susidomėjimu stebi „Sesame Credit“ sėkmę. Nepaisant to, norint įveikti šią komunistinės utopijos košmariškos distopijos svajonę, reikia įveikti milžiniškas technines ir logistines problemas..Orwello ateitis

Dalis problemos slypi viename iš pagrindinių klausimų, kuriuos siekiama išspręsti socialiniame kredite. Kinija neturi kredito įvertinimo (FICO) sistemos. Kaip aiškina technologijų ir finansų tinklaraštininkas Wenas Quanas,

„Daugelis žmonių Kinijoje neturi namų, automobilių ar kreditinių kortelių, todėl tokios informacijos negalima įvertinti. Centrinis bankas turi 800 milijonų žmonių finansinius duomenis, tačiau tik 320 milijonų turi tradicinę kredito istoriją."

Todėl teigiama, kad skubiai reikalinga tam tikra kredito sistema. Deja, dėl to, kad trūksta organizuotos kreditų apskaitos, sukurti tokią sistemą yra labai sudėtinga.

Kitas sudėtingas klausimas yra tas, kad komunistų partija, nepaisydama savo autoritarinio keiksmažodžio, labai kritikuoja. Visuomenės reakcija, tokia kaip nukreipta prieš Suiningo apygardos teismo procesą, galėtų pakeisti dabartinę politiką. Galima tik tikėtis!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me