Gauna užkrėstas kenkėjiška programa yra vienas blogiausių dalykų, kurie gali nutikti jums!


Galite pastebėti, kad jūsų kompiuteris neveikia taip gerai, kaip turėtų.

Galite pamanyti, kad jūsų kompiuteryje viskas gerai, arba staiga galite patirti išjungimą, avariją ar įspėjamąjį pranešimą, kuriame pranešama, kad kažkas jūsų kompiuteryje siaubingai nutiko.

Kenkėjiška programa gali būti nepastebėta jūsų kompiuteryje ištisus mėnesius ir tada staiga atsitrenkti.

Kai kenkėjiškų programų atsiranda vis daugiau naujienose, turėtumėte imtis kiek įmanoma atsargiau, kad apsisaugotumėte nuo žalos. Nors VPN paslaugos ir atsarginės kopijos yra geras pirmas žingsnis, yra daugybė kitų dalykų, kurių jums reikia atkreipti dėmesį.

Kas yra kenkėjiška programa?

"Kenkėjiška programa" yra sutrumpinta termino versija "kenkėjiška programinė įranga". Šis terminas apima daugybę intriguojančių programų kategorijų, įskaitant:

 • Kompiuteriniai virusai
 • Trojos arklys
 • Šnipinėjimo programos
 • Adware
 • „Ransomware“
 • Scareware
 • „Clickjackers“
 • „Botnet“ programos

Kenkėjiška programa nėra tik įsilaužėlių ir vagių sritis. Komercinės įmonės reguliariai naudoja stebėjimo kodus ir šnipinėjimo programas rinkos tyrimams ir tikslinei reklamai.

Bendras kenkėjiškos programinės įrangos apibrėžimas apima programas, kurios vykdomos kompiuteryje be jokios naudos to kompiuterio savininkui, tačiau jos tikslas yra trečioji šalis, kuri tą programą pateko į kompiuterį be leidimo ar apgaulės būdu..

Kaip sužinoti, ar esu užkrėstas kenkėjiška programine įranga?

Daugelis kenkėjiškų programų yra neaptinkami. Dėl savo pobūdžio šnipinėjimo ir stebėjimo sistemos nenori, kad jūs žinotumėte, kad jie yra jūsų kompiuteryje. Virusai gali sutrikdyti jūsų kompiuterio elgesį, o Trojos arklys tradiciškai atidaro daugybę svetainių be jūsų leidimo.

Jei naudojate išpirkos programas, tokias kaip „Petya“ ar „WannaCry“, gausite pranešimą, kuriame bus prašoma pinigų. Tokiais atvejais kenkėjiška programa užšifruos visus jūsų kompiuterio failus ir pareikalaus sumokėti, kad galėtumėte vėl pasiekti.

„WannaCry Ransomware“

Kai kurios kenkėjiškos programos pakeis pagrindinius jūsų kompiuterio parametrus, nustatydamos numatytąjį paieškos variklį arba užgrobdami prieigą prie interneto, nustatydami tarpinį serverį jūsų ryšiams..

Kitas slaptas metodas, kurį kai kurios kenkėjiškos programos gali naudoti norėdami valdyti jūsų prieigą prie interneto, yra užgrobti jūsų DNS paslaugą. Domenų vardų sistema yra tarsi katalogas, kuriame pateikiami tinklalapių ir interneto adresų žemėlapiai. Jei įsibrovėlis gali valdyti šį nustatymą, jis gali nukreipti visus jūsų skambučius į gerai žinomas svetaines, pvz., Pašto sistemas, ir priversti jūsų naršyklę vietoje padirbtos kopijos parodyti.

Kenkėjiška programa taip pat gali priversti jūsų naršyklę nukreipti į netikrą svetainę, manipuliuodama kompiuterio talpykla.

Čia pateikiami keli greiti patikrinimai, kuriuos galite atlikti ieškodami kompiuterio nustatymų.

Patikrinkite tarpinio serverio nustatymus

„Windows“ tarpinio serverio nustatymai

Jei naudojate „Windows“, vykdykite šias instrukcijas, norėdami sužinoti, ar jūsų interneto srautas nėra užgrobtas ir nukreiptas. Šie veiksmai yra tie patys, nesvarbu, kurią „Windows“ versiją naudojate.

 1. Spustelėkite mygtuką Pradėti
 2. Įveskite interneto ypatybes (arba ypatybes) ir paspauskite Enter
 3. Eikite į skirtuką Ryšiai ir spustelėkite „Lan Settings“.„Windows“ interneto ypatybės
 4. Patikrinkite, ar tarpinio serverio nustatymai yra tuštiTarpinio serverio nustatymai

„Mac Proxy“ nustatymai

Jei naudojate „Mac“, galite atlikti šiuos veiksmus norėdami sužinoti, ar jūsų tinklas nėra užgrobtas.

 1. Pasirinkite „Apple“ meniu > Sistemos nuostatos ir spustelėkite Tinklas
 2. Pasirinkite tinklą, kurį naudojate, pvz. Eternetas arba „WiFi“
 3. Spustelėkite Išplėstinė, tada spustelėkite Tarpiniai serveriai
 4. Nustatymai turėtų būti tušti

Patikrinkite savo DNS nustatymus

Užuot naudodami tarpinį serverį srautui nukreipti, kenkėjiška programa gali pakeisti jūsų DNS nustatymus. Tai taip pat leis įsilaužėliams nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti jūsų kompiuterį. Norėdami sužinoti, ar jūsų DNS yra nukreiptas, galite atlikti šiuos veiksmus.

Patikrinkite savo „DNS“ nustatymus sistemoje „Windows“

„Windows“ galite patikrinti šiuos DNS parametrus atlikdami šiuos veiksmus.

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite savo interneto ryšį ir spustelėkite Atidaryti tinklo ir bendrinimo centrą
 2. Spustelėkite Keisti adapterio parametrus
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite naudojamą tinklą ir spustelėkite Ypatybės
 4. Dukart spustelėkite įrašą TCP / IPv4.
 5. Parametrai, esantys punkte "Naudokite šiuos DNS serverio adresus" turėtų būti tuščias
 6. Atlikite tą patį TCP / IPv6 įrašo patikrinimą

Patikrinkite savo „DNS“ nustatymus „Mac“

„Mac“ sistemoje galite atlikti šiuos veiksmus norėdami patikrinti savo DNS parametrus.

 1. Eikite į „Apple“ meniu > Sistemos nuostatos ir spustelėkite Tinklas
 2. Pasirinkite tinklą, kurį naudojate, ir spustelėkite „Advanced“
 3. DNS meniu jis turėtų būti tuščias

Visas kenkėjiškų programų patikrinimas

Pirmiau pateikti patikrinimai turėtų padėti nustatyti, ar nėra kenkėjiškų programų, tačiau tai tikrai nėra garantija. Geriausias būdas patikrinti, ar turite kenkėjiškų programų, yra pasitelkti profesionalų įrankį.

Geriausi šiuo metu rinkoje esantys kenkėjiškų programų tikrinimo ir šalinimo įrankiai yra „Malwarebytes“ ir „Bitdefender“. Jie galimi kelioms platformoms ir operacinėms sistemoms. Nors jie kainuoja, tačiau yra pigesni nei prarasti duomenis dėl infekcijos.

Kaip pašalinti kenkėjišką programinę įrangą?

Jei aptinkate parametrų pakeitimus, kurie buvo paaiškinti ankstesniame skyriuje, atlikite užsiprenumeruotų paslaugų auditą. Pvz., Jei turite įdiegtą naršyklės VPN, tada pakeisite tarpinio serverio nustatymus ir turėtumėte palikti juos ramybėje. Jei užsisakysite intelektualiąją DNS paslaugą, tada SNS nustatymas jose turės reikšmes. Visais kitais atvejais tiesiog išjunkite DNS ir tarpinio serverio galimybes spustelėdami radijo mygtukus tų nustatymų skyrių viršuje. Šis veiksmas panaikins visus tuose skyriuose užrašytus parametrus.

Kenkėjiškų programų pašalinimo programinė įranga

Laimei, ten yra keletas kenkėjiškų programų pašalinimo programų. Daugelis jų yra nemokami ir jūs galite būti saugūs, jei pasirinksite įrankius, kuriuos gamina patikimos programinės įrangos kompanijos.

Išbandykite bet kurią iš šių penkių puikių kenkėjiškų programų pašalinimo programų:

 • „Bitdefender“
 • Kenkėjiškų programų
 • Spybot
 • „SUPERAntiSpyware“
 • „Emsisoft“ avarinis komplektas

Kenkėjiškų programų problema yra ta, kad jūs nežinote, kad turite, kol dar nevėlu. Net aukščiausios kokybės kenkėjiškų programų aptikimo programos, tokios kaip „Microsoft“ kenkėjiškos programinės įrangos pašalinimo įrankis, negali nustatyti kenkėjiškos programos, jei ji neveikia svyravimo metu.

„Rootkit“ programos patenka į operacinę sistemą, kad paslėptų jų buvimą. Identifikuodami save kaip kitas teisėtas programas arba užkertant kelią užduočių tvarkytojui aptikti jų veiklą, jie paverčia savo procesus nematomomis ar priimtinomis programomis, kurių kenkėjiškų programų šalinimo įrankiai neliečia. Jei tapote aktyvios kenkėjiškos programos auka, ją pašalinti bus labai sunku. Geriausias jūsų pasirinktas būdas yra išvengti tokios kenkėjiškos programos patekimo į kompiuterį.

Kaip apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų

Dauguma gyventojų naudojasi internetu per „Wi-Fi“ maršrutizatorių, kuriame jau yra įmontuota apsauga nuo ugniasienės. Dabar visiškai užblokuotos įsilaužėlių galimybės nuotoliniu būdu patekti į jūsų kompiuterį ir įterpti kenkėjišką programinę įrangą..

Netikėtai kompiuteryje negaunate kenkėjiškos programinės įrangos. Piratai sukūrė metodus, kaip apgauti jus, kad pakviestumėte šią kenksmingą programinę įrangą. Vienintelis būdas apsaugoti jus nuo kenkėjiškų programų yra pakeisti įpročius..

Tai yra keletas pagrindinių metodų, kuriuos įsilaužėliai naudoja patekti į jūsų kompiuterį:

 • PDF failai
 • „Flash“ vaizdo įrašai
 • El. Pašto priedai
 • Nestandartiniai „torrent“ failų formatai
 • Papildomos nemokamos programinės įrangos priemonės

Turite sustiprinti įtarumo internete lygį ir sumažinti savo neviltį bei skubumą, kai naudojatės interneto turiniu. Jei atrasite puikią nemokamą programą, tai gali būti spąstai, tiesiog užkertantys kelią kenkėjiškos programos įdiegimui.

Čia yra daugiau informacijos apie kiekvieną iš tų įspėjamųjų taškų.

PDF failai

„Adobe PDF“ formate yra daugybė galimybių įsilaužėliams įleisti slaptą kodą į dokumento formatavimo instrukcijas. Nors šie failai atrodo visiškai normalūs, atidarius juos, kenkėjiška programinė įranga nukopijuos programas į jūsų kompiuterį ir netgi sukurs ryšius su įsilaužėlių serveriu. Ugniasienės apsaugo nuo netikėtų atvykstamojo ryšio užklausų, tačiau nenutraukia išeinančių ryšių.

PDF rinkmenose paslėpta kenkėjiška programa dažniausiai perduoda antivirusines programas, todėl vienintelis būdas apsisaugoti nuo šių programų yra tiesiog jų neatidaryti. Atsargiai atidarykite PDF failus iš šaltinių, kurių gerai nepažįstate.

Trys veiksmai, kurių galite imtis, kad išvengtumėte kenkėjiškų programų patekimo į jūsų sistemą per PDF failus:

 • Išjunkite „JavaScript“ programoje „Adobe Acrobat“
 • Neleiskite, kad PDF būtų rodomi naršyklėse
 • Blokuokite PDF skaitytojus, kad jie negalėtų pasiekti failų sistemos ir tinklo išteklių

Adobe Flash player

Be „Acrobat“ formato, „Adobe“ taip pat yra „Flash Player“ savininkas. Ši programinė įranga siūlo kitą kelią įsilaužėliams, kad į jūsų kompiuterį patektų kenkėjiška programa.

Srautinis „Flash“ vaizdo įrašas atsisiųstas į laikiną aplanką, esantį jūsų kompiuterio programų skiltyje. „Flash“ failų sistemoje yra keletas slapukų katalogų, kuriuos įsilaužėliai gali naudoti norėdami atsisiųsti kenkėjiškas programas.

Kenkėjiška programinė įranga nėra paslėpta kaip vaizdo įrašas, ji yra atkuriama srautiniame atkūrime, todėl jūsų kompiuterio užkardos ir apsaugos nuo kenkėjiškų programų programinė įranga leis patekti kenkėjiškajai programai, manydama, kad tai yra esminio kodo dalis, reikalinga norint paleisti vaizdo įrašą..

Kai naudojate įprastus metodus, kad išvalytumėte naršyklės talpyklą arba ištrintumėte visus slapukus, „Flash“ failai paliekami vietoje, nes jie nėra saugomi standartiniuose kataloguose, priklausančiuose naršyklės programos failų struktūrai..

El. Pašto priedai ir torrent parsisiuntimai

Geriausia apsauga nuo kenkėjiškų programų el. Laiškuose ir „torrent“ atsisiuntimuose yra atsargumas. El. Pašto priedus atidarykite tik tada, kai juos pateikia kažkas, ką pažįstate ir kuriuo pasitikite. Ypač atsargiai atsisiųskite failus, kurių failų plėtiniai neatpažįstami. Laikykitės daugialypės terpės failų, turinčių žinomų tipų failus, tokius kaip MP3 ar MP4.

Turėtumėte būti ypač atidūs ZIP failams. Šie suglaudinti katalogai yra puikūs norint per trumpą laiką perkelti didelius failus, tačiau juos taip pat galima užmaskuoti kaip diegimo programas.

Jei jūsų kompiuteryje veikia antivirusinė programa, ji jus įspės, kai bandysite atsisiųsti ar paleisti įtartinus failus.

Naudodami VPN kankindami taip pat galite apsaugoti jus, tačiau įsitikinkite, kad pasirinkote teikėją, kuris palaiko torrentą, ir mes nerekomenduotume naudoti nemokamo VPN. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų geriausią vpn straipsnį.

Apsauga „Mac“

Apie „Mac OSX“ operacinę sistemą nėra nieko, kas ją apsaugotų nuo kenkėjiškų programų. 2016 m. „KeRanger“ išpirkos programine įranga užsikrėtė daugiau nei 7000 Mac kompiuterių. Ši kenkėjiška programa į kompiuterius pateko per „Transmission BitTorrent“ klientą..

Deja, „Mac“ vartotojai netgi turi būti atsargūs diegdami apsaugos nuo kenkėjiškų programų programas, nes ten yra daugybė suklastotų apsaugos sistemų, kurios iš tikrųjų yra kenkėjiškos programos. Tai apima „Mac Defender“, „Mac Protector“ ir „Mac Security“.

„Apple“ garsėja tuo, kad kontroliuoja savo operacinės sistemos programinės įrangos prieinamumą. Siekdami, kad jūsų „Mac“ programinėje įrangoje nebūtų kenkėjiškų programų, laikykitės politikos, leidžiančios programinę įrangą iš „Apple Store“ į kompiuterį leisti tik jūs.

Peržiūrėkite šias nemokamas antivirusines sistemas, skirtas „Mac“:

 • AVG
 • „Sophos“ antivirusinė priemonė
 • Avira
 • Avastas

Papildomos nemokamos programinės įrangos priemonės

Įdiegę programą ar naujinį, greičiausiai norėsite, kad diegimas greitai baigtųsi, ir jus gali blaškyti kita programa, kurią naudojate tuo pačiu metu kaip diegimo programa. Tai klaida. Net teisėtos programinės įrangos įmonės naudoja programų diegimo programas, norėdamos užkrauti papildomas nepageidaujamas paslaugas kompiuteriams, taip pat įdiegti įrankių juostas ir pakeisti naršyklės nustatymus. Galite pastebėti, kad staiga turite kitokį naujo skirtuko išdėstymą ir pasikeitė numatytasis paieškos variklis.

Šie jūsų naršyklės nustatymų pakeitimai tikriausiai buvo padaryti jums leidus. Visuose puslapiuose, kuriuos turite aplankyti, kad būtų įdiegta programa, kartais gali būti slaptų mažų priedų. Jei nekreipiate dėmesio į tai, ką iš tikrųjų sako kiekvienas iš šių puslapių, o tik paspaudžiate mygtuką „Kitas“, suteikiate montuotojui leidimą įdiegti papildomą programinę įrangą ir pakeisti naršyklės nustatymus..

Jūsų antivirusinė programinė įranga neįspės jūsų apie šių papildomų programų diegimą, nes jūs jau davėte leidimą paleisti diegimo programą. Vienintelis būdas apginti kompiuterį nuo nesąžiningų priedų yra atsargus ir budrus.

Sukurkite atsarginę duomenų kopiją

Kitas svarbus žingsnis, padedantis apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų, yra nuolatinis jūsų duomenų atsarginių kopijų kūrimas. Naudodami 3-2-1 atsarginės kopijos kūrimo metodiką, net jei jūsų duomenims kyla pavojus dėl kenkėjiškų programų ar dėl kitos priežasties, galėsite atkurti visus savo duomenis.

3–2–1 atsarginės kopijos darymo būdas reiškia, kad turite 3 atsargines kopijas 2 skirtingose ​​vietose. Paprastai tai reiškia:

 • Naudotojo kompiuterio atsarginė dalis
 • Vietinė atsarginė kopija papildomame įrenginyje, pvz. NAS
 • Trečias atsarginis atsarginis objektas. Norėdami tai padaryti dar saugiau, galite tai padaryti patys išsinuomodami saugyklos vietą arba naudodami atsarginės kopijos paslaugą.

Kenkėjiškos programos naujienose

„Ransomware“ per pastaruosius kelerius metus tapo antraeiliu kenkėjiškų programų kamienu. Po 2016 m. „KeRanger“ išpuolio, 2017 m. Pradžios „WannaCry“ išpuolis sugadino ligoninės įrangą ir vyriausybės serverius, taip pat asmenų kompiuterius. Iki 2017 m. Vidurio antraštėse pasirodė dar viena išpirkos programinė įranga, vadinama „Petya“. „WannaCry“ ir „Petya“ kodo analizė parodė, kad šios dvi programos iš tikrųjų buvo pagrįstos tuo pačiu pagrindiniu įsilaužimo metodu, kurį sukūrė NSA JAV.

„Ransomware“

„WannaCry“ ir „Petya“ išnaudojo „Windows“ saugos spragą. Programinės įrangos milžinė jau turėjo sistemos atnaujinimus, kad apsaugotų nuo šios silpnybės, tačiau ne visi pasaulyje buvo įdiegę šį taisymą, palikdami juos pažeidžiamus. Taigi, svarbi pamoka atsisakyti „WannaCry“ įvykio yra ta, kad protinga nuolat atnaujinti visą savo programinę įrangą..

Petjai mažiau pasisekė rasti aukos kompiuterius, kurie nebuvo nuolat atnaujinami. Tačiau ta programinė įranga turėjo du kitus maršrutus į tikslinius kompiuterius. Tai apėmė metodą, kuris nepasiekė apskaitos programos naujinimų diegimo programos.

„Ransomware“ dažnai platinami per el. Pašto priedus, todėl vengdami jų atidaryti turėtumėte padėti išvengti išpuolių.

Kibernetinio saugumo bendrovės išėjo su imunizatoriais nuo „WannaCry“ ir „Petya“. Kadangi šios dvi programos buvo sukurtos iš to paties įsilaužėlių įrankių rinkinio, tikėtina, kad kiti variantai reguliariai pasirodys ištisus metus. Įdiegę imunizatorių, turėtumėte būti apsaugoti nuo visų šių būsimų išpirkos programų versijų.

„Minerva Labs“ turi nemokamą „WannaCry“ imunizatorių, vadinamą „Vaccinator“. VPN įmonė, vadinama „CyberGhost“, siūlo nemokamą imunizatorių nuo „Petya“ ir kitų išpirkos programų. Jei nuolat atnaujinsite savo programinę įrangą, būsite atsargūs dėl atsisiuntimų ir priedų bei įdiegsite specialią apsaugos programinę įrangą, turėtumėte likti nuošalyje, kai kita išpirkos programos banga apims pasaulį.

Kenkėjiškų programų pašalinimo išvada

Kenkėjiška programinė įranga vystėsi nuo pirmųjų kompiuterinių virusų laikų. Atnaujinkite savo kompiuterį ir venkite rizikos, nes atsisiųsite. Nors kenkėjiška programinė įranga gali būti niokojanti, yra keletas paprastų veiksmų, kuriuos galite atlikti, kad padarytumėte kuo mažesnę žalą.

Būtent, visada, visada turėkite patikimą saugos sprendimą (VPN, antivirusinę ir kenkėjiškų programų gynybą) ir reguliariai saugokite visų savo sistemų atsargines kopijas..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me