Nemažai komercinės VPN paslaugos teikia VPN plėtinius „Chrome“, „Firefox“ safari ir kitoms populiarioms naršyklėms. Šiuos plėtinius galima naudoti kartu su VPN programine įranga arba kaip atskirą tarpinį serverį.


Kas yra VPN plėtinys?

VPN plėtinys yra papildymas, kurį teikia kai kurie VPN teikėjai. Naršyklės plėtinys yra paprastesnis, lengvesnis įgaliotojo serverio sprendimas (paprastai „http tarpinis serveris“), kurį dažnai naudoja žmonės, kurie nori greitesnio ryšio greičio nei tas, kurį teikia jų pagrindinis VPN klientas..

Svarbu suprasti, kad VPN plėtiniai neužtikrina viso VPN tunelio. Vietoj to, tai yra naršyklės įgaliotojo serverio paslauga. Be to, tarpinio serverio tipas, kurį plėtinys įgyvendina, keičiasi iš teikėjo į teikėją.

Dėl šios priežasties svarbu pasiteirauti savo paslaugų teikėjo, kad tiksliai sužinotumėte, kokį tarpinį serverį suteikia plėtinys. Tai gali būti nuo saugaus ir užšifruoto („https“ tarpinio serverio) iki nesaugaus tarpinio serverio ryšio (vertinga tik geografinės vietos klastojimui)..

Kokie yra VPN plėtinio pranašumai?

VPN naršyklės plėtinys yra puikus, jei norite tiesiog įjungti ir išjungti, kai jums to reikia. Tarpinio serverio naršyklės plėtiniai yra naudingiausi norint greitai pasiekti regioninius tinklalapius, kai jums nesivargina išjungti VPN kliento arba pakeisti serverį, prie kurio esate prisijungę..

Kai naudojate VPN tarpinio serverio plėtinį, galite palaikyti ryšį su VPN serveriu JAV (pvz.), Tačiau naršyklės plėtinį pakeiskite į JK (pavyzdžiui), kad greitai pasiektumėte konkretaus regiono svetainę..

Įvairių rūšių tarpinių serverių plėtiniai

HTTP tarpinis serveris: HTTP tarpinis serveris leidžia prisijungti prie svetainės, kuriai taikomi geografiniai apribojimai. Tai neužtikrina šifravimo ir todėl neužtikrina jūsų IPT privatumo. Visada naudokite tokio tipo tarpinį serverį kartu su VPN dėl privatumo ir saugumo.

HTTPS tarpinis serveris: Tai yra saugiai užšifruota aukščiau išvardytos HTTP tarpinio serverio forma. DNS užklausos gali būti arba negali būti tarpinės, naudojant šio tipo tarpinį serverį. Visada pasitarkite su savo VPN teikėju ir įsitikinkite, kad jis yra saugus ir privatus.

SSL tarpinis serveris: Tai suteikia saugų ryšį, leidžiantį užšifruoti tinklalapio užklausas. SSL tarpinis serveris iš esmės yra HTTPS tarpinis serveris (žr. Aukščiau).

SOCKS tarpinis serveris: SOCKS5 tarpinis serveris yra palyginti naujas protokolas, leidžiantis vartotojams perduoti platesnį duomenų pasirinkimą naudojant TCP arba UDP. Tai yra tarpinis serveris, kurį galima saugiai nustatyti naudojant šifravimą. VPN plėtiniai tokio tipo tarpinio serverio nepateikia (tačiau teoriškai jie galėtų). Paprastai šio tipo tarpiniai serveriai yra papildomi VPN, kuriuos galima nustatyti rankiniu būdu „BitTorrent“ klientuose ir kitose trečiųjų šalių programose..

Įgaliotojo serverio plėtiniai

Koks yra geriausias VPN plėtinys?

VPN plėtiniai teikia šifravimą ir geografinio apgaulingumo galimybes. Tačiau net geriausi tarpinio serverio plėtiniai nesuteikia tokio paties privatumo ir saugumo lygio kaip visas VPN klientas (išskyrus „ExpressVPN“).

Dėl šios priežasties geriau visada laikytis viso VPN kliento, už kurį sumokėjote (nebent turite konkrečią priežastį naudoti plėtinį).

Apskritai, saugiausia naudoti naršyklės plėtinį kartu su pagrindiniu VPN klientu. Tai užtikrins, kad gausite naudos iš VPN privatumo ir saugumo.

Čia yra mūsų penki labiausiai rekomenduojami VPN su naršyklės plėtiniais:

  • Aprašykite VPN. Tai turi saugų HTTPS tarpinį serverį su „WebRTC“ blokavimo įrankiu, jis taip pat teikia DNS tarpinį serverį.

  • „ExpressVPN“. Šis VPN naršyklės plėtinys turi būti naudojamas kartu su įdiegtu VPN klientu. Tai suteikia prieigą prie viso VPN kliento per naršyklę ir turi WebRTC blokavimo galimybes.

  • „NordVPN“. Tai yra HTTP tarpinis serveris, turintis „WebRTC“ blokavimo įrankį ir kenksmingų svetainių skelbimų blokatorių / juodąjį sąrašą. Deja, šis tarpinis serveris yra nešifruotas ir nereikalauja DNS užklausų. Taigi, mes rekomenduojame jį naudoti tik kartu su VPN klientu.

  • „Tunelbear“ VPN. Tai yra nešifruotas HTTP tarpinio serverio plėtinys, kuris privatumo ir saugumo sumetimais turi būti naudojamas su visu VPN klientu.

  • PureVPN. Tai yra HTTP tarpinis serveris, leidžiantis „PureVPN“ klientams lengviau pasiekti kai kurias srautinio perdavimo paslaugas. („PureVPN“ ne visada suteikia prieigą prie „BBC iPlayer“ tik su VPN, tačiau naudojant naršyklės plėtinį tai įmanoma. Šis VPN plėtinys nepateikia šifravimo ar tarpinio serverio DNS užklausų, todėl jis turi būti naudojamas su visu VPN klientu siekiant privatumo ir saugumo.

WEBRTC

Tarpinio serverio plėtiniai ir „WebRTC“ klaida

Kita priežastis, dėl kurios daugelis VPN teikia „Chrome“ ar „Firefox“ naršyklės plėtinį, yra dėl naršyklės klaidos, vadinamos „WebRTC“. „WebRTC“ klaida gali sukelti duomenų nutekėjimą, kai naudojamasi VPN klientu, ir vienintelis būdas sustabdyti tokio tipo nutekėjimą (kuris gali nutekinti duomenis į jūsų IPT ir sunaikinti jūsų VPN suteiktą privatumą) yra „WebRTC“ išjungimas naršyklėje..

„WebRTC“ išjungti savo naršyklėje galima rankiniu būdu, taip pat yra internetinių „Chrome“ ir „Firefox“ funkcijų, kaip išjungti „WebRTC“. Tačiau dar paprastesnis būdas yra naudoti naršyklės plėtinį, pvz., „Chrome“ skirtą „Easy WebRTC“ bloką.

VPT teikėjai žino, kad „WebRTC“ nutekėjimas gali sukelti problemų, ir būtent dėl ​​šios priežasties kai kurie teikia naršyklės plėtinį. Jų plėtinys yra skirtas atlikti tą patį darbą kaip ir „Easy WebRTC“ blokas: Sėkmingai sustabdyti visus „WebRTC“ nutekėjimus. Tiek „NordVPN“, tiek „ExpressVPN“ yra VPN, kurių „WebRTC“ blokavimas pasiekiamas jų naršyklės plėtiniuose, pavyzdžiai.

Deja, daugelis vartotojų nežino, kad „WebRTC“ nutekėjimai gali būti problema, o VPT retai kada pakankamai aiškiai supranta, kad svarbu pašalinti šiuos nutekėjimus. Manome, kad tai VPT teikėjo komunikacijos nutraukimas.

Jei jūsų VPN teikia naršyklės plėtinį, verta paklausti VPN, ar tas plėtinys yra tik tarpinio serverio paslauga, ar jis taip pat turi „WebRTC“ blokavimo galimybių. Jei tai yra „WebRTC“ blokuojantis plėtinys, turėtumėte jį įdiegti, kad įsitikintumėte, jog jūsų VPT nepraleidžia duomenų į jūsų IPT.

Be to, mes rekomenduojame išbandyti savo sistemą naudojant ipleak.net. Jei aptinkate „WebRTC“ nuotėkį, būtinai įjunkite nutekėjimą, išjungdami „WebRTC“ naršyklėje (lengviau) arba įdiegdami „WebRTC“ blokavimo priemonės plėtinį..

Blogiausi VPN plėtiniai

Blogiausi VPN plėtiniai yra tie, kurie nesuteikia privatumo ir saugumo (skaidrūs tarpiniai serveriai ir paprasti HTTP tarpiniai serveriai). Tačiau šie plėtiniai pirmiausia teikiami siekiant padėti vartotojams apeiti geografinius apribojimus (norint patekti į neprieinamas svetaines), o ne siekiant užtikrinti privatumą.

Be to, tuos plėtinius galima naudoti kartu su visu VPN klientu. Visada būtinai pasitarkite su savo VPN ir sužinokite, ar jo plėtinys yra užšifruotas HTTPS tarpinis serveris (saugus) - ar HTTP ar skaidrus tarpinis serveris (nesaugus)..

Be to, yra keletas VPN plėtinių, kurie, kaip žinoma, yra nesaugūs ir jų reikėtų vengti:

  • „HolaVPN“: Įrodyta, kad šiame plėtinyje yra kenkėjiškų programų ir kyla įvairių pavojų vartotojams, tiesiogiai prijungiant juos prie kitų „HolaVPN“ vartotojų. Taip pat buvo įrodyta, kad „HolaVPN“ pardavinėja pralaidumą savo patronuojančiai bendrovei „Luminati“.

  • „Hotspot Shield“: Šis plėtinys nėra toks pavojingas kaip „HolaVPN“. Tačiau rinkodaros tikslais ji renka kai kuriuos duomenis (įskaitant IP adresus) iš vartotojų. Tai nerekomenduojama dėl privatumo.

  • „Betternet“: šis nemokamas naršyklės plėtinys taip pat abejotinas. „Betternet“ sulaukė kritikos dėl stebėjimo bibliotekų diegimo žmonių kompiuteriuose. Taip pat žinoma, kad rinkodaros tikslais renkami vartotojo duomenys, įskaitant IP adresus.

Apžvalga

Apskritai, VPN naršyklės plėtiniai yra priedas, kuris turėtų būti laikomas atskiru pirminės VPN paslaugos įrankiu.

VPT klientai teikia visiškai užšifruotus VPN tunelius, kurie teikia privatumo apsaugą ir vietos klastojimo paslaugas. Tarpinio serverio plėtiniai nepateikia ryšio su VPN serveriu, o teikia tarpinio serverio paslaugą (kuri gali būti užšifruota arba nešifruota, atsižvelgiant į tarpinio serverio tipą, įdiegtą konkrečiame VPN).

Svarbu suprasti privatumo lygius, kuriuos suteikia jūsų VPN naršyklės plėtinys, ir, jei kyla abejonių, visada naudokite naršyklės plėtinį kartu su visu VPN. Tai užtikrins aukštą duomenų privatumo lygį.

Vaizdo kreditai: Olivier Le Moal / Shutterstock.com, Tashatuvango / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me