Kas yra VPN?

Virtualus privatus tinklas arba VPN yra programinės įrangos dalis, pakeičianti jūsų IP adresą ir užšifruojanti visą jūsų interneto srautą. Tai pagerina internetinį privatumą, saugumą ir padeda vartotojams apeiti vyriausybės, IPT ar bet kurios kitos organizacijos ar asmens, blokuojančio svetaines, internetinę cenzūrą..


Privalumai naudojant VPN

Yra keli VPN paslaugos naudojimo pranašumai, tai yra šie:

 1. Neleidžia jūsų interneto tiekėjui (IPT) pamatyti, ko jums atrodo internete

  Tai taip pat labai padeda užkirsti kelią NSA vykdomai visuotinei vyriausybės priežiūrai.

  Be to, svetainės nemato nei jūsų tikrojo IP adreso, nei to, kas yra jūsų IPT. Viskas, ką jie gali pamatyti, yra VPN serverio IP adresas, kuris paprastai yra bendrai naudojamas daugeliui VPN vartotojų, kad būtų galima dar labiau apsaugoti kiekvieną individualų vartotoją.

  Tačiau skirtingai nei IPT, patikimos VPN paslaugos nelaiko šios informacijos žurnalų, kad vėliau galėtų juos nuskaityti. Iš tiesų nemaža dalis į privatumą orientuotų VPN paslaugų eina toliau, todėl reikia panaikinti visus metaduomenų ryšio žurnalus, kurie galėtų netiesiogiai susieti klientus su jų veikla internete..

 2. Neleidžia svetainėms matyti jūsų IP adreso

  Jūsų interneto protokolo adresas arba IP adresas yra tai, kaip jūs esate identifikuojamas internete. Kai naudojate VPN, tai pakeičiama jūsų VPT teikėjo IP adresu, todėl svetainėms tampa sunkiau jus identifikuoti.

  Tai nueina ilgą kelią siekiant apsaugoti jūsų privatumą naršant internete. Be to, reklamuotojams tampa sunkiau nukreipti jus į skelbimus.

 3. Nugalėk cenzūrą

  VPT leidžia apeiti cenzūrą, nesvarbu, ar tai daro represinis režimas, ar jūsų kolegijos ar biuro „WiFi“ administratoriai.

  Prisijungę prie VPN galite pasiekti užblokuotas svetaines, tiesiog prisijungę prie VPN serverio, esančio kažkur ten, kur turinys necenzūruojamas..

 4. Leidžia pasiekti srautines paslaugas, tokias kaip „Netflix“

  VPN leidžia pasiekti užsienio srautinio perdavimo paslaugas, kurios yra užblokuotos jūsų šalyje - nesvarbu, kur esate. Tiesiog prisijunkite prie šalies VPN serverio, o jūs - internetas!

  Pvz., Prisijungę prie VPN serverio JAV galite transliuoti JAV „Netflix“ turinį. Amerikos versijoje yra daugiau TV laidų ir filmų nei bet kurioje kitoje šalyje „Netflix“ kataloge. Taip pat galite naudoti VPN, kad atblokuotumėte „Youtube“ vaizdo įrašus, apeidami regioninius apribojimus apsimesdami, kad esate šalyje, kurioje vaizdo įrašas pasiekiamas.

  Arba, jei prisijungiate prie VPN serverio JK, nemokamai galite žiūrėti „BBC iPlayer“ užsienyje.

 5. Apsaugo jus nuo abiejų įsilaužėlių

  Kaip žinoti, ar saugus „WiFi“ ryšys jūsų vietinėje kavinėje? Atsakykite ... jūs to nedarote. Tai nemokama viešo belaidžio interneto prieiga visur. Naudojimasis nesaugiu „WiFi“ yra atviras kvietimas nusikaltėlių įsilaužėliams pavogti jūsų neskelbtinus duomenis.

  VPN apsaugos jus, kai naudojatės visomis viešojo „WiFi“ formomis, nes jūsų duomenys yra saugiai užšifruoti.

 6. Apsaugo jus, kai kankina P2P

  Kai torrent naudojate VPN, tikrasis IP adresas yra apsaugotas nuo bendraamžių, atsisiunčiančių tuos pačius torrentus. Jis taip pat slepia turinį to, ką atsisiuntėte iš savo IPT, ir yra patogus prieigai prie užblokuotų svetainių.

  Kai torrent naudojate VPN, tikrasis IP adresas yra apsaugotas nuo bendraamžių, atsisiunčiančių tuos pačius torrentus. Jis taip pat slepia turinį to, ką atsisiuntėte iš savo IPT, ir yra patogus prieigai prie užblokuotų svetainių.

Kaip naudotis VPN

VPN naudojimo mechanika yra paprasta, ir nesvarbu, kurią platformą naudojate, turėtų būti kažkas tokio:

 1. Registracija į VPN planą.
 2. Atsisiųskite ir įdiekite programinę įrangą. Stalinių kompiuterių VPN programinė įranga dažnai vadinama VPN klientu, o mobiliųjų įrenginių programinė įranga vadinama VPN programa. Realybėje jie yra tas pats dalykas ir mes terminus traktuojame pakaitomis.
 3. Paleiskite klientą ar programą.
 4. Prisijunkite prie kliento ar programos naudodami prisijungimo duomenis, kuriuos naudojote pirkdami prenumeratą.
 5. Daugelyje VPN programų yra didelis draugiškas mygtukas „Prisijunkite“. Tiesiog spustelėkite arba bakstelėkite jį, kad prisijungtumėte prie netoliese esančio VPN serverio, kurį pasirinko jūsų VPN teikėjas. Tai beveik neabejotinai užtikrins greičiausią prieinamą VPN ryšį. Jei norite naudoti serverį kitoje šalyje, kai kurie VPN turi žemėlapį, kad galėtumėte tiesiog spustelėti šalį, norėdami prisijungti prie žemėlapio. Jei jūsų VPN to neturi, spustelėkite meniu mygtuką, kad būtų parodytas VPN serverių, kuriuos turi VPN, sąrašas.

Kaip veikia VPN?

Įdiegę ir paleisdami VPN programą, ji prisijungs prie VPN serverio, kurį valdo VPN teikėjas. Visi duomenys į įrenginį ir iš jo yra saugiai užšifruoti ir nukreipti per šį „VPN tunelį“..

Kaip veikia VPN

Taigi VPN serveris veikia kaip vartai tarp jūsų ir interneto. Tai neleidžia jūsų interneto paslaugų teikėjui matyti to, ko susidūrėte internete, ir neleidžia interneto svetainėms pamatyti, kas esate.

Jūsų IPT vis tiek reikalingas, norint jus sujungti su VPN serveriu, tačiau kadangi visi duomenys, einantys per VPN tunelį į VPN serverį, yra užšifruoti, jis negali matyti jūsų duomenų turinio.

Šis apgaulingai paprastas nustatymas suteikia daug privalumų ...

VPN DUK

Ar VPT daro mane anonimu?

Nesvarbu, kaip paslauga reklamuoja save, VPT teikia privatumą, o ne anonimiškumą. Taip yra daugiausia todėl, kad VPN serveris gali pamatyti viską, ką paprastai gali jūsų IPT.

Tačiau, skirtingai nei jūsų IPT, geri VPN šios informacijos neprisijungia ir todėl teikia daug aukštesnį privatumo lygį, nei jūs paprastai turite naršydami internete. Tačiau net jie pradės kaupti informaciją, jei bus įteikti teismo šaukimai arba paskelbta privaloma teismo nutartimi.

Joks VPN personalas nerizikuos už jus kalėti! Ar tai reiškia, kad VPN nenaudingi privatumui? Visai ne. Tokie teisėti veiksmai yra labai nukreipti prieš suinteresuotus asmenis, todėl nekelia pavojaus daugumos paprastų VPT vartotojų privatumui.

Tačiau šio pasaulio Edvardo Snowdeno, kuriems reikalingas labai aukštas tikrojo anonimiškumo lygis, savo tapatybei apsaugoti turėtų naudoti „Tor“ tinklą, o ne VPT..

Kaip sukonfigūruoti savo VPN?

VPN programinė įranga sukurta taip, kad būtų lengva ja naudotis, ir ji turėtų „veikti“ tik be jokių papildomų konfigūracijų. Deja, ne visada taip yra. Tai ypač aktualu, jei turite IPv6 interneto ryšį, nes daugelis VPN programų stengiasi teisingai valdyti naująjį interneto standartą. Todėl visada verta patikrinti, ar jūsų VPN yra tinkamai sukonfigūruotas, kad apsaugotų jus taip, kaip turėtų.

Kas yra nužudymo jungiklis?

Dėl nepaprastų interneto ryšių VPN kartais nepavyksta. Įprastu atveju, kai tai atsitiks, liksite prisijungę prie interneto, tačiau be VPN apsaugos.

Nužudymo jungiklis apsaugo jus nuo to, neleidžiant prisijungti prie jūsų įrenginio ir iš jo, nebent aktyvus VPN ryšys.

Ar VPT sulėtins mano internetą??

VPN nukreipia jūsų duomenis papildomu žingsniu į VPN serverį, kuris tada turi išleisti duomenų apdorojimo galią šifruodamas ir iššifruodamas duomenis. Todėl neišvengiama, kad naudojant VPN bent šiek tiek sulėtės jūsų interneto ryšys.

Du svarbiausi veiksniai yra atstumas iki VPN serverio ir tai, kiek įkeltas VPN serveris. Jei prisijungsite prie netoliese esančio serverio, kuris nėra perkrautas, tada galite tikėtis, kad prarasite apie 10 procentų bazinio interneto greičio. Tačiau greičiausieji VPT labai daug investuoja į greitųjų serverių serverius, todėl jums nereikia spręsti lėto interneto ryšio.

Ar man reikia IPT, jei naudojuosi VPN??

Taip.

IPT arba interneto paslaugų teikėjas teikia jūsų interneto ryšį ir yra reikalingas jums prisijungti prie VPN serverio.

Ar galiu naudoti VPN visuose savo įrenginiuose?

Kiekvienas VPT teikėjas leidžia jums įdiegti savo programinę įrangą į kuo daugiau įrenginių. Tačiau dauguma apriboja, kiek įrenginių galite naudoti vienu metu su viena paskyra. Remiamės prietaisų, kuriuos VPN leidžia naudoti vienu metu, skaičiumi, kiek tai leidžia „vienalaikis ryšys“.

Paprastai VPN leidžia jungtis nuo trijų iki penkių vienu metu, nors šis skaičius gali labai skirtis.

Daugelyje VPN paslaugų siūlomos „iOS“ VPN programos, taip pat VPN „Android“ vartotojams, tačiau gali būti sunku rasti mažiau populiarių mobiliųjų operacinių sistemų palaikymą. Kalbant apie kompiuterio klientus, dauguma VPN paslaugų palaiko „Windows“ ir „Mac“ vartotojus, tačiau Linux VPN klientus gali būti sunkiau rasti.

Ar galiu gauti nemokamą VPN??

Ilgą laiką tai buvo kažkas panašaus į tai, kad „jei nemoki už produktą, tada tu esi tas produktas“. Geriausiu atveju jūs galėtumėte naudotis labai ribotomis nemokamomis paslaugomis, kurios už mokamą kainą buvo daugiau nei degustatorius. paslaugai, kurią iš tikrųjų gali reikėti naudoti.

Ši padėtis pasikeitė per pastaruosius porą metų, ir dabar ten yra bent kelios nemokamos VPN paslaugos, kurios iš tikrųjų yra gana geros. Vis dėlto, net ir šios paslaugos yra įvairiai apribotos, palyginti su daugiau aukščiausios kokybės paslaugų. Mes nustatėme, kad pigios VPN paslaugos yra vienos geriausių rinkoje. VPN, kuriuose yra labiausiai ieškomų funkcijų, galima rasti už mažiau nei 2 USD per mėnesį.

Ar VPT daro mane saugų??

Trumpai tariant, Taip.

VPN padės apsaugoti nuo:

 • Viešieji „WiFi“ įsilaužėliai
 • Jūsų IPT
 • Masinė vyriausybės priežiūra
 • Komerciniai „WiFi“ operatoriai, kurie pelno tikslais parduoda jūsų naršymo įpročius
 • Autorių teisių turėtojai
 • Reklamos ir analizės kompanijos, kurios kaupia jūsų duomenis, kad nukreiptų jus į skelbimus (jei jie naudojami kartu su naršyklės papildikliais, užtikrinančiais stebėjimą)..
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me