„uMatrix“ (taip pat žinomas kaip „Micro Matrix“) yra naudingas „Firefox“ ir „Chrome“ plėtinys, siūlantis žmonėms daug daugiau privatumo internete. Dėl atsisakymo atsisakyti plėtinio, daugelis intelektualių interneto vartotojų nusprendžia nepridėti šio fantastinio plėtinio prie savo naršyklės.


„Umatrix Pic 001“

Geros žinios yra tai, kad, nepaisant to, kad turite pažangių funkcijų, jums nereikia būti nerdu, kad galėtumėte naudoti „uMatrix“. Realybėje jį greitai ir lengvai gali nustatyti net ir mažai techninių žinių turintys žmonės. Ir tik su viena dienos praktika bet kas gali pradėti naudoti bandymus ir klaidas, kad žymiai pagerintų savo privatumą, naudodamas „uMatrix“.

Šiame vadove apžvelgsime „uMatrix“ sąsają ir pateiksime naudingų patarimų ir gudrybių, kad galėtumėte pradėti naudoti „uMatrix“ „Chrome“ ar „Firefox“.

Ką daro „uMatrix“?

„uMatrix“ yra taško ir spustelėjimo žiniatinklio turinio blokatorius (matricos pagrindu sukurta ugniasienė). „uMatrix“ buvo sukurta tam, kad būtų lengviau valdyti, ką jūsų naršyklė vykdo, kai lankotės svetainėse. Tai leidžia nurodyti, ką jūsų naršyklė atsisiunčia iš jūsų lankomų svetainių.

„uMatrix“ yra ypač efektyvi ugniasienė, kuri sustabdys daugybę kenkėjiškų programų, „bloatware“ programų, stebėjimo priemonių, slapukus ir kitą kenksmingą kodą nuo patekimo į jūsų kompiuterį..

Naudojant šį naršyklės priedą viskas, ką darote internete, tampa saugesnė - naršymas ir naršymas, internetinė bankininkystė, prisijungimas prie paskyrų ir net naršyklės ryšiai „Facebook“ ar per internetinio pašto paslaugas.

Dėl „uMatrix“ suvartokite mažiau duomenų

Puikus dalykas, susijęs su „uMatrix“, yra tai, kad ne tik pagerina saugumą ir skaitmeninį privatumą, bet ir pagreitina puslapio įkeltį. Be to, tai gali žymiai pagerinti duomenų pralaidumą. Nuostabus visiems, naudojantiems mobiliojo ryšio duomenis, arba VPT su ribotais pralaidumo leidimais (pvz., Nemokamam VPN).

Kodėl „uMatrix“ blokuoja būtinas svetainės funkcijas?

„uMatrix“ pagal numatytuosius nustatymus blokuoja visus trečiųjų šalių domenus. Kai kurie iš šių domenų yra būtini norint naudotis jūsų lankomomis svetainėmis. Kodėl „uMatrix“ juos blokuoja? Pagalvokite apie tai kaip atsargumo priemonę, „uMatrix“ žino, kad jei kažkas puslapyje nėra iš 1-osios šalies domeno, jums gali jo nereikia - taigi jis užblokuoja jį.

Deja, norint pakeisti daugelį jūsų lankomų svetainių, būtina pakeisti kai kuriuos iš šių parametrų. Kai kurie žmonės gali tiesiog norėti išjungti „uMatrix“ daugelyje aplankytų svetainių ir naudoti ją tik tose svetainėse, kurias jie laiko "nemandagus" tokios kaip srautinio perdavimo svetainės ir kt.

Šis sprendimas priklauso nuo jūsų pačių. Tačiau, šiek tiek praktikuodami, pamatysite, kad naudodami „uMatrix“ redaktorių, galite greitai ir lengvai įjungti ir išjungti domenus. Tai leis jums išsiaiškinti, ką galite ir ko negalite blokuoti, kad svetainė tinkamai veiktų!

Vartotojo sąsaja

Nors vartotojo sąsaja atrodo šiek tiek sudėtinga, joje viskas, ką reikia žinoti, lengvai suprantama forma, pagrįsta spalva. Leidžiama viskas, kas yra žalia, o blokuojama viskas, kas yra raudona. Jei kažkas yra tamsiai žalios spalvos, jis yra įtrauktas į baltąjį sąrašą, o jei tamsiai raudonas - į „juodąjį sąrašą“..

Viršutiniame kairiajame sąsajos skyriuje mėlynasis meniu ir žvaigždutė / žvaigždė (*) leidžia jums pasirinkti, ar norite atlikti pakeitimus, turinčius įtakos visoms (visuotinėms) svetainėms, ar tik svetainei, kurią šiuo metu lankote. Mėlynas meniu kairėje yra skirtas svetainės lygio nustatymams, o žvaigždutė / žvaigždė - globaliems nustatymams. „Firefox“ žvaigždutė / žvaigždė pasiekiama tik spustelėjus mėlyną mygtuką "taikymo sritis" kad gautumėte išskleidžiamąjį meniu, kuriame yra žvaigždutė.

„Umatrix“ meniu viršuje kairėje

Svarbu suprasti šią meniu dalį, nes jei nuspręsite blokuoti domeną globaliai (visoms svetainėms), tai gali neigiamai paveikti visų jūsų lankomų svetainių funkcionalumą. Jei atliksite neteisingus globalius pakeitimus, vėliau gali tekti grįžti prie bendrųjų nustatymų (*), kad galėtumėte anuliuoti savo veiksmus. Kol kas sutelkite dėmesį į pakeitimus svetainės lygiu (pasirinkdami mėlyną domeno pavadinimą), nes juos lengviau ištaisyti.

Bet kuriuo metu atlikdami pakeitimus „uMatrix“ - galite patikrinti šio pakeitimo poveikį - iš naujo įkeldami puslapį.

2 „Umatrix“

Jei esate patenkinti pakeitimais, galite spustelėti užrakto mygtuką. Tai išsaugo ką tik įdiegtus pakeitimus.

Jei nesate patenkinti pakeitimais, nes jie sustabdo kai kurias svarbias funkcijas jūsų lankomoje svetainėje, tuomet pakeitimus galite anuliuoti, užuot juos išsaugoję. Norėdami tai padaryti, spustelėkite trintuko įrankį.

3 „Umatrix“

Nepamirškite išbandyti visų jūsų atliktų pakeitimų iš naujo įkeldami puslapį prieš spustelėdami užrakto mygtuką. Tokiu būdu galite lengvai naudoti trintuko įrankį, norėdami atšaukti ką tik išbandytus pakeitimus „uMatrix“ redaktoriuje. Tai, kad galite lengvai atšaukti atliktus pakeitimus, reiškia, kad galite laisvai bandyti blokuoti bet kurį norimą domeną - jei tai sukelia neigiamas pasekmes, tiesiog po to anuliuokite!

4 „Umatrix“

Tai yra "bandymas ir klaida" metodas, kurį anksčiau aptariau straipsnyje, ir tai yra labai paprastas būdas išmokti naudotis „uMatrix“.

Išsamios blokavimo galimybės

Puikus dalykas, susijęs su „uMatrix“, yra tai, kad įmanoma blokuoti dalykus pagal kategorijas. „uMatrix“ galima nustatyti blokuoti svetainių užklausas, kurias pateikė:

 1. domeno vardas (visi)
 2. sausainiai
 3. css
 4. vaizdai
 5. žiniasklaida
 6. scenarijus
 7. XHR
 8. iframes
 9. kiti

„Umatrix 5“

Geros žinios yra tai, kad būdamas pradedantysis, galite nepaisyti visų nustatymų, esančių dešinėje nuo „visų“.

Šiek tiek praktikuodami tapsite pakankamai pažengę, kad galėtumėte naudoti šiuos nustatymus. Tačiau kol kas galite mėgautis „uMatrix“ pranašumais, sutelkdami dėmesį į pagrindinio kompiuterio vardo užklausas. Juos galima rasti kairėje pusėje. (Po "visi".)

Umatrix 6

Kaip įjungti arba išjungti lauką (tam tikrą langelį redaktoriuje)

Svarbiausia atsiminti, kad bet kurį uMatrix lauką / laukelį galite įjungti arba išjungti spustelėdami to lauko viršutinę arba apatinę dalis. Kiekvienas matricos rengyklės laukas iš tikrųjų yra du langeliai. Spustelėjus viršutinę pusę, laukas tampa žalias (atblokuoti), o spustelėjus apatinėje lauko pusėje jis tampa raudonas (užblokuotas).

Spustelėkite čia, kad atblokuotumėte

„Umatrix“ 109 pav

Spustelėkite čia, kad užblokuotumėte

„U Matrix Pic 110“

Darbo su „uMatrix“ pradžia

Kai pirmą kartą atsisiunčiate „uMatrix“, tai akimirksniu paveiks svetainių elgseną ir apkrovą. Dėl to gali atrodyti, kad „uMatrix“ sulaužė jūsų naršyklę. Tai gali šiek tiek priblokšti ir priversti daugelį žmonių iškart atsisakyti ir pašalinti plėtinį.

Laikykitės to, nes iš tikrųjų labai lengva atblokuoti jums reikalingus dalykus - nesvarbu, kurioje svetainėje lankotės.

Kaip priversti „YouTube“ veikti su „uMatrix“

Puikus to pavyzdys yra „YouTube“. Įdiegę „uMatrix“, ji automatiškai blokuoja daugybę funkcijų, kurias jums reikia naršyti „YouTube“ ir žiūrėti vaizdo įrašus. Šiame skyriuje parodysime, kaip atblokuoti tai, ko jums reikia.

Atminkite: galite pažiūrėti šią vadovo dalį, kad atblokuotumėte dalykus ir kitose svetainėse. „uMatrix“ veikia taip pat, nesvarbu, kurioje svetainėje esate!

 1. Eikite į „YouTube“ su įdiegta „uMatrix“. Pastebėsite, kad niekas neįkrauna tinkamai. Nėra rekomenduojamų vaizdo įrašų ir nematote savo prenumeruojamų kanalų. Taip yra todėl, kad „uMatrix“ automatiškai blokuoja trečiųjų šalių domenus. Visi trečiųjų šalių domenai yra užblokuoti pagal numatytuosius nustatymus.

  „Umatrix“ 111 pav

 2. Jei norite, kad turinys vėl atsirastų „YouTube“, turite atblokuoti domeną, vadinamą s.ytimg.com

  Umatrix Ytimg

 3. Norėdami atblokuoti šį domeną, slinkite žemyn kairėn, kol pamatysite jį ir spustelėkite bet kurioje domeno vardo dėžutės viršutinėje dalyje kad ji taptų nuo raudonos iki žalios. „UMatrix“ galite spustelėti kiekvieno langelio viršutinę arba apatinę dalis - viršuje dėžutė tampa žalia, o apačia tampa raudona.

  Spustelėkite viršutinę langelio pusę, kur rodyklė nukreipta, kad ji taptų žalia
  „Umatrix Pic 112“

 4. Dabar kai s.ytimg.com yra žalia, leidžiama naudoti dešimt scenarijų, kuriuos reikia įkelti „YouTube“.

  „U Matrix Pic 113“ pav

 5. Paspauskite atnaujinimo puslapio mygtuką viršuje, o pagrindinis „YouTube“ puslapis bus tinkamai įkeltas.

  „Umatrix“ 114 pav

 6. Dabar, kai puslapis tinkamai įkeltas. Ieškokite spynos „uMatrix“ viršuje. Pastebėsite, kad šalia jo yra mažas skaičius 1. Tai reiškia, kad jūs padarėte vieną pakeitimą. Norėdami išsaugoti šį pakeitimą, paspauskite spynos mygtuką.

  „Umatrix Pic 115“

 7. Paspaudę spynos mygtuką, galite saugiai pereiti nuo „YouTube“, nes pakeitimas yra nuolatinis.

Nepaisant šio pakeitimo, pastebėsite, kad „YouTube“ vis tiek neveikia tinkamai. Jei spustelėsite vaizdo įrašą ir laukiate, kol jis įkels vaizdo įrašą, jis niekada nebus baigtas įkelti. Taip yra todėl, kad „uMatrix“ pagal nutylėjimą užblokavo „Google“ vaizdo įrašą - dar vieną jums reikalingą domeną.

Jei norite įkelti ir paleisti vaizdo įrašus, turėsite atlikti 7 aukščiau nurodytus veiksmus. Tačiau šį kartą eik į priekį ir atblokuok domeną: googlevideo.com

 1. Norėdami jį atblokuoti, spustelėkite viršutinėje googlevideo.com dėžė. Dėl to dėžutė taps žalia (ir dar kelios dėžutės po ja).
 2. Dabar iš naujo įkelkite puslapį naudodami perkėlimo mygtuką - norėdami patikrinti, ar vaizdo įrašas atkuriamas.
 3. Galiausiai paspauskite užrakto piktogramą, kad išsaugotumėte pakeitimus.

  „Umatrix Pic 116“

VPN yra dar viena priemonė, apsauganti jūsų duomenis, neleidžianti žmonėms jus sekti ir leisianti atblokuoti „Youtube“ vaizdo įrašus, kurių nėra jūsų regione. Daugelyje aukščiausios klasės VPN paslaugų taip pat yra funkcijų, kurios blokuoja skelbimus.

Visuotiniai nustatymai

Jei esate tikri, kad norite blokuoti tam tikrą domeną visose lankomose svetainėse, vietoj to, kad naudotumėte mėlyną apimtį viršutiniame kairiajame kampe - turėsite naudoti žvaigždutę / žvaigždutę (*). Žvaigždutės (*) pasirinkimas reiškia, kad visi pakeitimai, kuriuos atlikote spustelėdami užrakto piktogramą, yra „globalūs“.

Šis procesas yra visiškai toks pat, kaip aprašyta šio vadovo „YouTube“ skiltyje. Skirtumas tik tas, kad jis paveikia kiekvieną svetainę. Visuotinis įrankis yra puikus, jei, pavyzdžiui, norite blokuoti „Facebook“ stebėjimą kiekvienoje svetainėje, išskyrus patį „Facebook“. (Arba užblokuoti bet kurį kitą stebėjimą.)

Patarimai ir gudrybės

Galima greitai nustatyti „uMatrix“, kad padarytumėte keletą nuostabių dalykų. Šis skyrius yra trumpas vadovas, skirtas leisti jums pasirinkti visus mėgstamiausius „uMatrix“ privatumo nustatymus!

 1. Spustelėkite mažą narvelį, esantį „uMatrix“ vartotojo sąsajos viršutiniame kairiajame kampe. Tai atvers nustatymus
 2. Pasirinkite „Privatumas“ ir pažymėkite varnelę kiekviename langelyje. Šis nustatymas yra labai naudingas ir privers jūsų naršyklę iš savo kompiuterio ištrinti daug erzinančių slapukų.

„Umatrix Pic 118“

Vienas dalykas, kurį verta atsiminti, yra tai, kad „Chrome“ vartotojams nebus suteikta galutinė parinktis („Spoof User-Agent“ eilutė, atsitiktinai pasirenkant naują kas 5 minutes). Jei norite naudoti šią funkciją, kuri slepia individualų naršyklės pirštų atspaudą, turėsite naudoti „Firefox“ naudodami „uMatrix“. Atminkite, kad buvo suabejota jūsų vartotojo agento apgaulės efektyvumu siekiant apsaugoti nuo pirštų atspaudų.

Be to, verta tai atsiminti "Griežtas HTTPS: draudžiamas mišrus turinys" kai kuriose svetainėse gali būti sustabdytas tam tikro turinio įkėlimas. Tačiau tai yra geriau dėl saugumo ir šiais laikais dauguma geriausių svetainių yra HTTPS. Tiesą sakant, jums paprastai patariama vengti jokių HTTPS svetainių (nors, žinoma, tai priklauso nuo to, ką darote).

„UMatrix Anti-Malware“ nustatymas

Kita fantastinė funkcija, įmontuota „uMatrix“, yra galimybė blokuoti kenkėjiškas programas ir kenksmingas svetaines. Tam jis naudoja daugybę internetinių saugyklų, kurios reguliariai atnaujinamos naudojant piktybines svetaines ir kodą.

Norėdami atnaujinti „uMatrix“, spustelėkite Turtas nustatymų meniu ir įsitikinkite, kad „uMatrix“ automatiškai tikrina, ar nėra atnaujinimų. Šie „prieglobos failai“ yra internetiniai katalogai, kurių plėtinys jums reikalingas. Jei norite atnaujinti šiuos pagrindinius failus, „uMatrix“ veikia kaip apsaugos nuo kenkėjiškų programų rinkinys, taip pat kaip ugniasienė..

„Umatrix“ 119 pav

Išjungiame visus scenarijus „uMatrix“

Nuo tada, kai buvo paleistas „Firefox Quantum“, daugelis „NoScript“ naudojusių žmonių prarado kai kurias pagrindines funkcijas. Tai paskatino masinę migraciją į „uMatrix“. Kiekvienas, kuris naudojosi „NoScript“, gali norėti ir toliau blokuoti visus scenarijus pagal numatytuosius nustatymus „uMatrix“. Geros žinios yra tai, kad tai lengva nustatyti.

Pagal numatytuosius nustatymus „uMatrix“ leidžia pirmosios šalies domenų scenarijus. Pradedantieji norės palikti „uMatrix“ sąranką taip. Tačiau patyrę vartotojai gali naudoti kodo fragmentą, kad užtikrintų, jog visi scenarijai yra išjungti pagal numatytuosius nustatymus ir turi būti vėl įjungti kiekvienoje jų lankomoje svetainėje.

 1. Spustelėkite narvą, esantį „uMatrix“ sąsajos viršutiniame kairiajame kampe
 2. Nustatymų meniu spustelėkite skirtuką „Mano taisyklės“
 3. Slinkite į laikinųjų taisyklių kodų apačią dešinėje
 4. Spustelėkite paskutinės esamos laikinos taisyklės kodą ir paspauskite „Enter“, kad patektumėte į naują eilutę

  „Umatrix 220“

 5. Dabar rašyk * * scenarijų blokas
 6. Spustelėkite Išsaugoti ir taisyklė bus rodoma juodai.
 7. Galiausiai ekrano viršuje spustelėkite „įsipareigoti“, kad jis pereitų prie Nuolatinių taisyklių kairėje.

Dabar visi scenarijai yra užblokuoti pagal numatytuosius nustatymus. Tai reiškia, kad turėsite naudoti „uMatrix“ vartotojo sąsają, kad atblokuotumėte scenarijus kiekvienoje jūsų aplankytoje svetainėje, kaip ir „NoScript“.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me