Teorija, kad „Mac“ vartotojai yra saugūs internete, sklando amžinai. Deja, apgailestaujame, kad jums pasakėme, kad taip nėra! Nors „Mac“ kompiuteriai kai kuriais aspektais yra saugesni, jokia sistema niekada nėra saugi prisijungus prie interneto.


Laimei, mes sukūrėme šį vadovą, kaip apsaugoti jūsų „Mac“. žemiau pateiksime jums dešimt „Mac“ saugos patarimų, kuriuos galėsite įgyvendinti, nesvarbu, kokia jūsų galimybė.

Contents

10 geriausių „Mac“ saugos patarimų

Čia yra 10 geriausių dalykų, kuriuos turėtumėte įgyvendinti, jei trūksta laiko. Neįdiegę jų, jūsų „Mac“ gali iš tikrųjų rizikuoti.

1. Naudokite užkardą

Įjungę užkardą blokuojami nepageidaujami įeinantys tinklo ryšiai. Daugelis žmonių mano, kad „Apple“ tai įgalina kaip numatytąjį parametrą, tačiau tai ne visada būna.

Norėdami įjungti „Mac“ ugniasienę, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Eikite į „System Preferences“ > Saugumas & Privatumas
 2. Spustelėkite skirtuką Ugniasienė
 3. Spustelėkite spynos piktogramą
 4. Norėdami sukonfigūruoti skirtuką, įveskite savo vartotojo vardą ir slaptažodį

Kita naudinga parinktis yra įjungti slaptą režimą spustelėdami mygtuką Užkardos parinktys, tada dialogo lange spustelėdami Įgalinti slaptą režimą. Tai daro jūsų kompiuterį nematomą viešuosiuose tinkluose.

2. Įgalinkite automatinius atnaujinimus

Norint apsaugoti kompiuterį, būtina įjungti automatinius atnaujinimus. „Apple“ kūrėjai nuolatos stengiasi atnaujinti „macOS“. Tai apima reagavimą į visus kylančius išpuolius, kuriems jūsų mašina gali būti pažeidžiama.

Įjungti automatinius atnaujinimus yra labai paprasta - tiesiog atidarykite „System Preferences“ ir spustelėkite „App Store“, kur galite tinkinti atnaujinimo parametrus.

3. Naudokite tvirtus slaptažodžius

Labai svarbu naudoti tvirtus slaptažodžius savo vartotojo paskyrose.

Norėdami tai padaryti, grįžkite į saugos skyrių „Bendrieji“ & Privatumo nustatymai.

Taip pat turėtumėte naudoti slaptažodžių tvarkytuvę, kuri padės sukurti tvirtus ir unikalius slaptažodžius. Mes rekomenduojame „1Password“, tačiau apie tai plačiau aptarkite šiame vadove.

4. Išjunkite automatinį prisijungimą

Išjunkite šią funkciją padidindami saugumą, ypač jei naudojate nešiojamąjį „Mac“. Jei kas nors pavogs jūsų „Mac“, automatinio prisijungimo išjungimas padės apsaugoti jūsų asmeninius duomenis nuo vagio.

Jei norėtumėte patikrinti savo slaptažodžio stiprumą arba padaryti jį sunkiau nulaužtą (bet lengvai įsimenamą), peržiūrėkite mūsų straipsnį: https://proprivacy.com/password-strength-checker/

5. Išjunkite nesaugių programų vykdymą

Skirtuke Bendrieji nustatymai galite modifikuoti ir įgalioti, kurios programos gali būti vykdomos jūsų „Mac“. Saugiausias pasirinkimas yra leisti vykdyti programas tik iš „App Store“.

Tačiau, jei norite didesnės laisvės, galite pasirinkti paleisti programas iš „Apple“ žinomų kūrėjų, taip pat iš „App Store“.

6. Įgalinkite „FileVault“

Svarbu įgalinti „FileVault“. Kai jis įjungtas, galite užšifruoti visus savo vartotojo abonemento failus. Norėdami juos iššifruoti, turite įvesti savo paskyros slaptažodį arba atkūrimo raktą, kurį sukūrėte įjungdami „FileVault“.

7. Išjunkite „Java“

Viena iš geriausių funkcijų yra galimybė išjungti „Java“. „Java“ yra pilna saugumo spragų. Jei nenaudojate „Java“ reguliariai, išjunkite. Jei ji negali būti paleista, ji negali leisti kodams sukurti saugos spragų jūsų „Mac“.

„Java“ galite išjungti naudodamiesi savo naršyklės saugos nuostatomis. „Safari“ eikite į Nuostatos > Apsaugokite ir panaikinkite žymėjimą skirtuke „Įgalinti„ Java “.

8. „Wake / Screen Saver“ reikalaukite slaptažodžio

Jei turite „MacBook“, apsvarstykite galimybę atidaryti apsaugą & Privatumo sritis iš sistemos nuostatų ir nustatant lauką Reikalauti slaptažodžio "tuoj pat". Įjungę jį turėsite iš naujo įvesti prisijungimo duomenis, kad prisijungtumėte prie savo paskyros po to, kai „Mac“ užmigo arba suaktyvinta ekrano užsklanda..

9. Įgalinkite dviejų veiksnių autentifikavimą

Dviejų arba dviejų faktorių autentifikavimas yra sistema, kai prisijungiant prie paslaugų ar svetainių reikia ne tik vartotojo vardo ir slaptažodžio. Tam taip pat reikia skaitmeninio kodo. Šis dviejų žingsnių kodas jums paprastai siunčiamas teksto žinute arba telefono skambučiu. Įsilaužimas į jį yra papildomas iššūkis įsilaužėliams.

Paslaugos, tokios kaip „Google“ „Gmail“, turi šią funkciją, tačiau jūs turite įgalinti ją, kad ja galėtumėte naudotis. Galite jį įjungti „Microsoft“ paslaugoms ir svetainėms, taip pat „Dropbox“. Dviejų etapų autentifikavimas gali reikšti nedidelius nepatogumus vartotojo patirtyje, tačiau jūsų įgytas saugumas gerokai viršija nedidelį vargo.

10. Įdiekite ir sukonfigūruokite apsaugą nuo kenkėjiškų programų

Vis daugiau kenkėjiškų programų nukreipta į „Mac“ kompiuterius (nors vis dar nėra tokio lygio, su kuriuo susiduria „Windows“ vartotojai). „OS X“ yra galingas, visada veikiantis, bet nematomas apsaugos nuo kenkėjiškų programų įrankis, vadinamas „Xprotect“. Nepaisant to, retkarčiais turėtumėte suaktyvinti tokią programą kaip „Malwarebytes“, kad nuskaitytumėte failus. Jei jus domina visiška kenkėjiškų programų apsauga, peržiūrėkite mūsų straipsnį apie kenkėjiškų programų pašalinimą ir apsaugą.

„Mac“ tinklo sauga

Vienas didžiausių „Mac“ ar bet kurio kompiuterio naudojimo pavojų yra internete.

Taigi nieko keista, kad mes pradedame reikalus dėl tinklo saugumo.

Norėdami sukonfigūruoti tinklo parinktis, ekrano viršuje, kairėje, spustelėkite „Apple“ meniu. Atidarykite „System Preferences“ ir pasirinkite „Network“.

Valdykite tinklo jungtis

Jei turite žinių, galite patys nustatyti tinklo ir ryšio taisykles. Deja, daugumai iš mūsų taip nėra. Žemiau išvardytos programos padės jums sekti ir apsaugoti jūsų ryšius.

Patrauk rankas!

Patrauk rankas! slapta stebi visą bet kokių programų, veikiančių fone, veiklą. Kai tik programa bando paleisti be anksčiau apibrėžtos taisyklės, paleiskite rankas! perspėja jus su pranešimu. Šiame pranešime yra visa svarbi informacija apie operaciją ir prašoma apsispręsti. Kol neatsakysite į pranešimą, paleiskite rankas! blokuoja operaciją ir apsaugo jus.

Mažasis snukis

„Little Snitch“ yra įeinančių ryšių užkardos. Tai atskleidžia visus bandymus išeiti iš tinklo, užtikrinant, kad jūsų asmeniniai duomenys nepaliktų jūsų kompiuterio. Jis siūlo tokio pat lygio gaunamų jungčių valdymą.

Murusas

„Murus“ yra ugniasienės valdymo įrankis. Jūs neturite būti saugumo ekspertas, kad galėtumėte naudotis visomis šios supaprastintos ir patogios programos funkcijomis. Vienas didelis „Murus“ pranašumas yra integruotas grafinis taisyklių rinkinio redagavimo įrankis, kurį galite naudoti kurdami tinkintas taisyklių rinkinius kiekvienai progai..

Radijo tyla

„Radio Silence“ yra labai maža tinklo monitorių programa. Tai padeda apsaugoti jūsų privatumą ir neleisti programoms siųsti jūsų neskelbtinų duomenų fone. Šios programos naudojimas neturi jokio „Mac“ veikimo šalutinio poveikio, todėl ji visą laiką nesiunčia iššokančiųjų pranešimų..

„Mac“ užkarda

Tinklo jungčių valdymas yra vienas dalykas. Taip pat turite įsitikinti, kad niekas neužslūgsta. Todėl būtina naudoti ugniasienę.

Visos „Macintosh“ iki 10.4 versijos, vadinamos „Tiger“, turėjo „Unix“ pagrindu sukurtą ugniasienės sistemą, kad apsaugotų vartotoją nuo kenksmingų atakų. „Apple“ tai pavadino „ipfw“. Jis valdė gaunamus ir išeinančius ryšius, leisdamas vartotojui juos perduoti arba blokuoti. Šios ugniasienės sistemos organizavo eismą pagal tipą, kilmę ir paskirties vietą.

Kitoje „Mac OS“ („Leopard“) versijoje „Apple“ atnaujino „ipfw“ nauju priedu, vadinamu „Application Firewall“, kad galėtų valdyti programų tinklo užklausas. Kai programa prašo tinklo srauto, lizdo filtras patikrina teisę tai daryti. Jei programos nėra sąraše, „OS X“ prašo leisti jai tęsti.

Įgalindami numatytąją ugniasienę, mes taip pat rekomenduojame naudoti vieną iš aukščiau paminėtų trečiųjų šalių ugniasienių. Tai yra naudinga, nes tai yra jų skirtas verslas, todėl jie labiau linkę sustabdyti nepageidaujamą eismą.

VPT

Vienas dalykas yra įsitikinti, kad į jūsų tinklą neįeina nieko blogo. Tai dar vienas dalykas - palaikykite ryšius privačius.

VPN (virtualus privatus tinklas) užkoduoja jūsų duomenis. Tokiu būdu slėpdamas jį nuo nepageidaujamų akių. Naudojant VPN taip pat yra daug daugiau privalumų, tokių kaip neribotas globalus srautinis perdavimas. Jei norite sužinoti daugiau, perskaitykite išsamų geriausių „Mac“ skirtų VPN palyginimą.

Duomenų apsauga

Dabar, kai savo tinklą valdėte, laikas paimti failus į savo rankas. Tačiau būkite atsargūs, kai kalbate apie duomenų apsaugą. Jei atliksite veiksmus neteisingai, galėsite užsiblokuoti savo failus. Todėl prieš pradėdami būtinai pasidarykite atsarginę duomenų kopiją (nors reguliariai turėtumėte reguliariai kurti atsarginę duomenų atsarginę kopiją).

Be žemiau paminėtų „FileVault“ ir „TimeMachine“, taip pat galite apsvarstyti galimybę išbandyti „MiniTool“.

„FileVault“

Norėdami užšifruoti duomenis, naudokite „FileVault“.

Kas yra „FileVault“?

„FileVault“ yra disko šifravimo programa „Apple“ operacinėje sistemoje „macOS“. „FileVault“ naudoja 128 bitų AES šifravimą su 256 bitų raktu, kad užrakintų diską ir visus jame esančius failus..

Kodėl turėtumėte naudoti „FileVault“??

Nešiojamiems įrenginiams labai rekomenduojama užšifruoti asmeninius duomenis, kad būtų apsaugoti jūsų duomenys ir failai. Tai gali būti naudinga daugeliu atvejų, ypač kai kažkas bando gauti neteisėtą prieigą. Be to, jei neteksite ar pamesite „Mac“, jūsų duomenys bus saugūs.

Ar „FileVault“ yra saugus?

Jei pamesite slaptažodį ir atkūrimo raktą, jūsų duomenys amžinai bus neprieinami - negalėsite atkurti jokio savo failo. „FileVault“ šifravimas yra toks galingas, kad pertraukai prireiktų 100 000 metų, todėl jo nulaužti neįmanoma.

„Apple“ padeda išsaugoti atkūrimo raktą jo atsarginėje kopijoje. Tai sumažina riziką jį prarasti. Tačiau jei pamiršite ar linkę prarasti daiktus, „FileVault“ gali būti ne jums.

Kaip įjungti „FileVault“

  1. „Apple“ meniu atidarykite „System Preferences“ ir eikite į „Sauga“ & Privatumas.

  2. Pasirinkite „FileVault“ skirtuką ir spustelėkite mažojo užrakto piktogramą apatiniame kairiajame kampe, tada įveskite administratoriaus slaptažodį.

  3. Tada spustelėkite mygtuką „Įjungti„ FileVault ““, kad pradėtumėte sąrankos procesą.

  4. Jei jūsų „Mac“ turi kelis vartotojus, turėsite įgalinti „FileVault“ prieigą kiekvienam iš jų.

  5. Suraskite saugią vietą 24 simbolių raidiniam ir skaitmeniniam slaptažodžiui ir spustelėkite Tęsti.

  6. Galite paprašyti „Apple“ išsaugoti atkūrimo raktą. Jei nuspręsite tai padaryti, turėsite atsakyti į tris saugos klausimus. Tai padės susisiekti su „Apple“ ir įgalioti save.

  7. Baigę atsakyti į saugos klausimus, paspauskite mygtuką Paleisti iš naujo.

Duomenų šifravimas gali būti labai lėtas procesas. Kas 50 GB užšifruoti reikia nuo 5 iki 15 minučių, atsižvelgiant į jūsų „Mac“ našumą. Geriausias būdas yra leisti jam bėgti naktį. Galite patikrinti eigą, jei grįžtate į „FileVault“ skirtuką, esantį Saugumas & Privatumas.

Norėdami išjungti „FileVault“, pakeiskite aukščiau pateiktų žingsnių tvarką. Iššifravimas užtruks tiek pat laiko, kiek šifravimas. Viskas priklauso nuo jūsų disko dydžio, jo greičio ir „Mac“ našumo. Šifravimo / dešifravimo metu jūsų kompiuteris gali jaustis vangus, tačiau nesijaudinkite.

Pataisykite saugos skylę

Jei nesate įsitikinę dėl „FileVault“ saugumo ir vis tiek nerimaujate dėl įsilaužimo, galime padėti.

Kai jūsų „Mac“ įjungia miego režimą, jame gali atsirasti saugumo skylė. Taip yra todėl, kad slaptažodžiai, reikalingi iššifruoti „FileVault“, yra saugomi jo atmintyje. Iš esmės kažkas galėtų tai pažadinti ir atgauti raktą be prisijungimo slaptažodžio.

Jei esate paranojiškas dėl saugumo, galite atlikti šiuos veiksmus.

ATSARGIAI: Naudodamiesi kasdien, du kartus turėsite įvesti prisijungimo slaptažodį, o atsibudus iš miego režimo, „Mac“ bus šiek tiek lėtesnis..

Neprivaloma subpozicija

 1. Atidarykite terminalą (jį galite rasti „Utilities“ aplanke arba ieškoti „Spotlight“)
 2. Įveskite: sudo pmset -a iznīcintivkeyonstandby 1 hibernatemode 25
 3. Paspauskite „Enter“ ir paleiskite „Mac“ iš naujo

Ši komanda priverčia „Mac“ naudoti budėjimo režimą, o ne pristabdytą veikseną. Telefonui veikiant budėjimo režimu, atminties turinys išsaugomas diske, o kompiuteris pereina į gilaus miego režimą. Komanda taip pat nurodo kompiuteriui nelaikyti „FileVault“ klavišo atmintyje laukimo režime.

Norėdami išjungti funkciją, dar kartą atidarykite „Terminal“ ir įveskite: sudo pmset -a iznīcintifvkeyonstandby 0 hibernatemode 3

Tada paspauskite „Enter“ ir paleiskite iš naujo.

Laiko mašina

Su „FileVault“ jūsų duomenys bus saugūs. Tačiau jūs taip pat turite turėti atsarginę jo kopiją. Nereikia žinoti, kad jūsų duomenys yra saugūs, jei nešiojamas kompiuteris pavogtas, jei niekada nebegrąžinsite šių duomenų.

Kas yra laiko mašina?

„Time Machine“ yra „Apple“ sukurta atsarginė programinė įranga, platinama kaip „macOS“ dalis. Nors yra daugybė kitų atsarginių variantų, „TimeMachine“ puikiai tinka „Mac“ savininkams.

Kaip veikia laiko mašina?

„Time Machine“ daro valandines atsargines atsargines kopijas per paskutines 24 valandas, kasdienes atsargines kopijas praėjusį mėnesį ir savaitines atsargines kopijas kiekvienam ankstesniam mėnesiui. Atsarginių kopijų kūrimas sukuria vietines jūsų „Mac“ nuotraukas. Dienos momentinis vaizdas išsaugomas kas 24 valandas. Jis pradedamas įjungus ar iš naujo paleidus kompiuterį.

Panašu, kad daug kuriama atsarginių kopijų, tačiau „Time Machine“ atsarginę kopiją sukuria tik atlikus failus. Čia saugomos kelios kiekvieno failo versijos. Pvz., Jei redagavote dokumentą 50 kartų, galėtumėte atkurti 15-tą versiją.

Štai kodėl „Apple“ tai vadina „Time Machine“: nes jūs galite grįžti atgal į laiką norėdami pamatyti failų istoriją.

Kaip naudotis laiko mašina

Neprivaloma subpozicija

 1. Prijunkite atminties įrenginį prie savo „Mac“.
 2. Turėtumėte pamatyti įspėjimą, kuriame klausiama, ar norite naudoti diską su „Time Machine“. Spustelėkite Naudoti kaip atsarginį diską.
 3. Jei nematote perspėjimo, atidarykite sistemos nuostatas > Laiko mašina.
 4. Pasirinkite Atsarginis diskas, pasirinkite saugyklos įrenginį, kurio atsarginę kopiją norite sukurti, ir spustelėkite Naudoti diską.
 5. Galite pasirinkti užšifruoti atsargines kopijas. Tokiu atveju jums reikės slaptažodžio, kad galėtumėte juos pasiekti.

„Mac“ bendro naudojimo nustatymai

Jūsų „Mac“ gali dalytis duomenimis įvairiais būdais, ne tik su kitais „Mac“. Tai gali būti naudinga kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, dirbant nuotoliniu būdu. Tačiau atidarę prievadą „Mac“, turite pasirūpinti jo saugumu, kad išvengtumėte galimų išpuolių.

Norėdami sukonfigūruoti bendrinimo nustatymus, atidarykite sistemos nuostatas ir spustelėkite piktogramą Bendrinimas.

Ekranas

Verslo aplinkoje techninė pagalba gali įjungti šią parinktį, kad jie matytų jūsų ekraną ir galbūt atliktų nuotolinį remontą ar atnaujinimą. „Windows“ ir „Linux“ kompiuteriai taip pat gali naudoti šią parinktį norėdami pasiekti „Mac“ ekraną. Jei jums nereikia šios palaikymo parinkties, įsitikinkite, kad ji išjungta.

Byla

Failas leidžia kitiems tinklo kompiuteriams pasiekti jūsų kompiuterio failų sistemą. Techniškai failų mainų sistemą taip pat naudoja „Back To My Mac“ paslauga, leidžianti pasiekti „Mac“ failus iš kito „Mac“ internetu. Jei nesinaudojate nė viena iš šių paslaugų, išjunkite failą.

Spausdintuvas

Tokiu būdu visi spausdintuvai, prijungti prie jūsų „Mac“, bus bendri su kitais tinklo kompiuteriais, įskaitant „Windows“ ir „Linux“ įrenginius. Jei nenaudojate spausdintuvo, išjunkite nustatymą.

Nuotolinis prisijungimas

Nuotolinis prisijungimas yra susijęs su jungčių su „Mac“ nustatymu per SSH / SFTP. Technikai naudoja šį nustatymą norėdami dirbti nuotoliniu būdu. Išjunkite jį, jei jo nenaudojate.

Dalijimasis internetu

Galite bendrinti „Mac“ internetą su kitu „Mac“. Šio nustatymo istorija siekia 20 metų, kai žmonės naudojosi interneto ryšiu. Tai vis labiau neverta, todėl išjunkite.

„Bluetooth“

Įjungę tai „Mac“ galės siųsti ir priimti failus į kitą įrenginį, kuriame naudojama „Bluetooth“, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną, ir iš jo gauti. „Apple iPhone“ ir „iPad“ negali tokiu būdu dalintis failais (nors jie taip pat turi „Bluetooth“). Taigi greičiausiai ja naudositės tik turėdami telefoną, kuriame veikia „Android“. Jei nepraleidote šios funkcijos, greičiausiai jums jos nereikia.

Vartotojo valdymas

Jei jūs ne vienintelis naudojate savo kompiuterį, turite įsitikinti, kad kiti, turintys prieigą prie jūsų kompiuterio, negalės jam padaryti žalos.

Jei jūs vienintelis naudojate savo kompiuterį, praleiskite šį skyrių.

Ką reiškia daugialypis vartotojas?

Naudotojų valdymas padeda bendrinti kompiuterį su kitais, neleidžiant jiems redaguoti neskelbtinų duomenų. Tai yra vienas didžiausių „Mac“ vartotojo pranašumų.

Tėvai taip pat gali naudoti „Vartotojo valdymą“ norėdami valdyti savo vaikų paskyras, sukurdami taisykles ir apribojimus.

Kaip valdyti kelis vartotojus

Norėdami valdyti kelis vartotojus, atidarykite sistemos nuostatas ir spustelėkite Vartotojai & Grupės. Kairėje galite pamatyti kompiuterio vartotojus. Jei spustelėsite užrakto ženklą lango apatiniame kairiajame kampe, galite nustatyti naujus vartotojus.

Skiltyje Prisijungimo parinktys galite nustatyti greitą vartotojo perjungimą. Tai reiškia, kad vos keliais pelės paspaudimais galite pakeisti kito vartotojo profilį. Norėdami tai padaryti, spustelėkite Rodyti greitą vartotojo perjungimo meniu. Perjungimas trunka mažiau nei dvi sekundes, atsižvelgiant į tai, kiek programų yra atidaryta kiekvienoje paskyroje.

Vartotojo valdymas reiškia ne tik abonementų nustatymą ir padėti jiems pakeisti vietas jūsų „Mac“. Kelių vartotojų abonementų nustatymas yra daugybė priežasčių. Pavyzdžiui:

1. Trikčių šalinimas

Jei kyla problemų dėl dažnai naudojamos programos, gali tekti ją išbandyti švarioje aplinkoje. Pvz., Įsivaizduokite, kad jau daugelį metų mielai naudojatės naršykle, tada įdiegėte naują priedą ir visa tai nulaužė. Nesate tikri, ar tai buvo priedas, ar netyčia atsisiuntėte kenkėjiškas programas į savo kompiuterį. Norėdami tai išbandyti, galite sukurti „testo vartotojo“ abonementą ir ten išanalizuoti problemą. Jei ten viskas gerai, žinote, kad problema turi būti jūsų įprastame vartotojo abonemente.

2. Esi ne administratorius

Būti visos prieigos vartotoju ne visada yra pats saugiausias būdas naudotis kompiuteriu. Tiesiog peržiūrėkite NSA saugiai patikrintą vadovą apie „Mac“ kompiuterių saugumo apribojimus. Kita vertus, paprašyti administratoriaus prieigos diegti programas gali būti skaudu, jei nesate administratorius. Galite sukurti „tik administratoriaus“ paskyrą su visomis administratoriaus teisėmis ir palikti ją prisijungę. Galite naudoti įprastą paskyrą savo įprastam darbui, tada greitai pereiti prie tik administratoriaus paskyros, jei jums reikia padaryti bet kurį administratorių darbas.

3. Pristatymų sąskaita

Jei naudojate „Mac“, norėdami reguliariai pristatyti pristatymus, galbūt norėsite vengti tų programų, kurios siunčia jums pranešimus ir trikdo našumą. Sukūrę paskyrą pristatymams, to išvengsite. Tai taip pat reiškia, kad nepatogų darbalaukį galite paslėpti nuo savo auditorijos!

4. Žaidimai

Sukūrę švarią sąskaitą žaidimams, galite padidinti našumą ir taip padaryti žaidimų patirtį malonesnę.

5. Atskirkite savo darbą ir asmeninį gyvenimą

Kartais turime nešti namus namo, bet tai nereiškia, kad turite suderinti savo darbą ir asmeninį gyvenimą naudodami „Mac“. Turėdami atskirus vartotojo profilius galite užtikrinti, kad kiekvieno profilio našumas bus išlaikytas. Jei jums reikia pasiekti tikslų failą, tai galite padaryti greitai perjungdami.

„Mac“ virusai - miesto legenda?

Ar mano „Mac“ gali gauti virusų? Ar man reikia antivirusinės apsaugos? Į šiuos klausimus nėra lengva atsakyti. „Mac“ kompiuteriai yra apsaugoti „Xprotect“ OS viduje, o „Mac“ virusų vis dar yra mažiau nei „Windows“. Tačiau skaičiai auga dėl didėjančio „Mac“ populiarumo.

Neseniai paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad „Mac“ kenkėjiškų programų skaičius 2017 m. Išaugo 270%. „Macworld“ sudarė kenkėjiškų programų ir saugos trūkumų sąrašą, kuriame galite pamatyti daugybę „Mac“ virusų. Nepaisant to, „Mac“ yra „Unix“ pagrįsta OS, todėl ji vis dar yra viena saugiausių operacinių sistemų. Be to, „Apple“ nuolat stengiasi savo gaminius padaryti saugesnius.

Geriausia antivirusinė programinė įranga, skirta „Mac“

„Kaspersky Internet Security“ yra mūsų mėgstamiausia antivirusinė programinė įranga, skirta „Mac“. Tai ne tik virusai, bet ir leidžia laisvai naršyti internete, nesijaudindami, kad kas nors kenksmingas užpuls jūsų kompiuterį. Nuskaitymas gali būti šiek tiek lėtas, tačiau gaunamas išsamus pranešimas. Taip pat yra fantastinė saugaus pinigų funkcija, skirta apsaugoti mokėjimus internetu.

Slaptažodžio valdymas

Nelengva nustatyti ir atsiminti tvirtus slaptažodžius. Sudėtingiems, labai ilgiems slaptažodžiams, slaptažodžių tvarkymo įrankiai, tokie kaip „Apple Keychain“, yra puiki atminties priemonė.

„Apple Keychain“

Kas yra raktų pakabukas?

„Keychain“ yra debesų pagrindu sukurtas slaptažodžio tvarkymo įrankis iš „Apple“. Jis įmontuotas į „iOS“ ir „MacOS“. „KeyChain“ padeda vartotojams kurti, tvarkyti ir pasiekti slaptažodžius.

Kaip naudotis raktų pakabuku

Norėdami išsaugoti slaptažodžius, įjunkite „KeyChain“, atidarydami „iPhone“ ar „iPad“ nustatymus. Atidarykite „iCloud“ ir slinkite žemyn, kad bakstelėtumėte „Keychain“, kad ją suaktyvintumėte perjungdami mygtuką.

Jei to nepadarėte anksčiau, turėsite nustatyti „iCloud Keychain“ slaptažodį. Jei anksčiau nustatėte, turėsite patvirtinti save naudodamiesi kitu įrenginiu. Ši funkcija padeda pasiekti visus saugius duomenis, nesvarbu, kurį įrenginį naudojate.

Atsitiktinai generuojami slaptažodžiai

Jei pritrūksta idėjų dėl slaptažodžių ar tiesiog norite įsitikinti, kad slaptažodis yra kuo saugesnis, „Keychain“ turi jums fantastišką funkciją - slaptažodžių generatorių. Norėdami jį naudoti:

 1. Ekrane „Programos“ atidarykite „Keychain Access“ ir pasirinkite savo kategoriją.
 2. Spustelėkite pliuso (+) mygtuką ekrano apačioje. Iššokančiajame lange yra daugybė parinkčių, pavyzdžiui, slaptažodžio patikrinimas. Spustelėkite dešinįjį klavišo ženklą, kad atidarytumėte „Password Assistant“.
 3. Norėdami generuoti įsimenamąsias įvairaus ilgio raides ir skaičius, tik skaičius, atsitiktinius arba „FIPS-181“ suderinamus slaptažodžius, naudokite „Password Assistant“. Kokybės juosta parodys jūsų slaptažodžio saugos lygį.

Geriausi „Mac“ slaptažodžių tvarkytojai

Jei nesate patenkintas „Mac“ raktų pakabuku ar jus domina kažkas daugiau, peržiūrėkite mūsų slaptažodžių tikrinimo ir įrankių vadovą. Trumpai tariant, tai yra geriausi alternatyvūs variantai:

 • 1Pardas
 • Dashlane
 • „LastPass“

„Mac“ stebėjimas

Jei kada nors pametėte „Mac“ ar „iPhone“, žinosite, kad tai siaubingas jausmas. Dar blogiau, jei jis pavogtas. Laimei, yra įrankių, kurie padės rasti / atkurti.

Raskite „Mano Mac“

Kas yra „Find My Mac“?

„Find My Mac“ yra „Apple“ paslauga, leidžianti savininkui surasti pamestą produktą ir prireikus jį ištrinti nuotoliniu būdu.

Kaip įjungti „Find My Mac“

 1. Eikite į „System Preferences“.

 2. Spustelėkite „iCloud“ sritį.

 3. Slinkite žemyn norėdami pamatyti, ar pažymėtas žymės langas Rasti mano „Mac“.

 4. Jei „Find My Mac“ dar neįjungtas, spustelėkite langelį ir, kai būsite paraginti, spustelėkite „Leisti“, kad jį įjungtumėte.

Kaip rasti „Mac“

Jei pametėte „Mac“, eikite į „iCloud.com“. Pamatysite žemėlapį, kuriame rodomi visi jūsų netoliese esantys įrenginiai. Galite peržiūrėti informaciją apie savo įrenginius spustelėdami Visi įrenginiai. Informacija apima informaciją apie tai, ar įrenginys yra prisijungęs, ar neprisijungęs, ir kada jis paskutinį kartą buvo naudojamas.

Galite spustelėti įrenginį, kad pasiektumėte įvairias parinktis: Leisti garsą, Pamesti arba Trinti.

Garso atkūrimas yra naudinga parinktis, jei jūsų „Mac“ yra netoliese, bet jūs jo tiesiog nerandate.

Po priedanga

„Slaptas slaptažodžiai“ yra programinės įrangos dalis, sukurta stebėti ir stebėti nuotoliniu būdu trūkstamą „Mac“. Tai netgi gali padėti pavogti mašiną. Įkeliate jį kompiuterio fone, kad galėtumėte nuolat sekti savo buvimo vietą.

Pastaba

Pašalinti slaptą slapyvardį beveik neįmanoma: jį pašalinti iš „Mac“ gali tik administratorius.

„Mac“ sauga: esmė

„Mac“ sauga pastaraisiais metais labai pasikeitė. „Mac“ vartotojams, atsižvelgiant į padidėjusias grėsmes, dabar reikia daugiau dėmesio skirti savo įrenginių saugumui. Jei norite, kad jūsų „Mac“ kompiuteris šiomis dienomis būtų kuo saugesnis, svarbu investuoti į jo saugojimą.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me