Dauguma šiuolaikinių naršyklių leidžia svetainėms prašyti jūsų geografinės padėties. Tai turi teisėtą naudą, nes tai leidžia svetainėms pritaikyti savo paslaugas pagal jūsų individualius poreikius ir joms lengviau teikti specifines vietos ypatybes.


Tai taip pat yra privatumo košmaras, nes naršyklė gali bendrinti jūsų tikrąją vietą su svetainėmis, net kai naudojate virtualų privatų tinklą (VPN). Laimei, ši funkcija pasirenkama pagal numatytuosius nustatymus ir jūs galite pasirinkti, ar ja naudotis kiekvienu konkrečiu atveju. Vis dėlto galite norėti jį visiškai išjungti.

Kaip veikia HTML5 geografinės padėties nustatymas?

Tiksli informacija apie tai, kaip veikia geografinė vieta, skiriasi priklausomai nuo naršyklės. Stalinės kompiuterio naršyklės sujungia įkalčius, tokius kaip jūsų IP adresas, naršyklės vartotojo agento informaciją ir jūsų rajone aptiktų „Wi-Fi“ tinklų sąrašą, kartu su signalo stiprumu, kad įvertintų jūsų vietą.

Jei tai skamba baisiai, mobiliuosiuose įrenginiuose, kur aukščiau pateikta informacija derinama su mobiliojo telefono stebėjimo duomenimis, dar labiau pablogėja, kad būtų galima tiksliau nustatyti jūsų vietą. Tai apima jūsų GPS duomenis, mobiliojo tinklo informaciją ir unikalų telefono IMEI identifikavimo numerį.

Kiek tikslus yra geografinės padėties nustatymas?

Mano bandymuose gana tikslus! Nepaisant įgalinto VPN, mylocation.org, naudodamas darbalaukio naršyklę su jos naršyklės geografinės vietos nustatymo funkcija, nustatė mane mano tikruoju adresu. Telefonu tikslumas buvo iki kelių pėdų!

Geografinė vieta

Bet nepanikuokite!

Pasirinkta naršyklės geografinės padėties palaikymo funkcija

Pagal numatytuosius nustatymus visos naršyklės paprašys jūsų leidimo prieš siųsdamos geografinės padėties duomenis į svetaines.

Geografinė vieta pasirinktinai

Tačiau gali būti, kad jūs (arba galbūt šeimos narys) netyčia pakeitėte naršyklės nustatymus, kad numatytąją geografinę vietą būtų galima įjungti. Taip pat įprasta, kad kenkėjiškos programos keičia naršyklės geografinės padėties nustatymus.

VPN ir HTML5 geografinė vieta

VPT paslėps jūsų IP adresą nuo jūsų lankomų svetainių, tačiau to nepaisysite, jei leisite svetainei naudoti geografinę vietą.

Kaip ką tik pažymėjome, prieš siųsdami šiuos duomenis jūsų naršyklė turėtų paprašyti leidimo, tačiau gali būti, kad to nepadarys. Siųsdami geografinės padėties duomenis, puslapis gali jus užblokuoti, jei neleidžiama susisiekti iš jūsų vietos.

Jei svetainė gali aptikti jūsų vietą, kai vykdote VPN, pirmiausia patikrinkite, ar neturite IP nuotėkio, apsilankę ipleak.com. Jei tame puslapyje galite pamatyti bet kurį IP adresą, priklausantį jums asmeniškai arba interneto paslaugų teikėjui (IPT), tada problema yra IP nutekėjimas, o ne HTML5 geografinė vieta.

Kai patikrinsite, ar IP nutekėjimas nėra kaltininkas, galite pabandyti rankiniu būdu išjungti geografinės padėties nustatymą naršyklėje..

Svetainės, kurios blokuoja VPN vartotojus

Srautinio transliavimo paslaugos vis dažniau blokuoja VPN vartotojus, kai juos aptinka. Taip yra todėl, kad daugelis žmonių naudoja VPT norėdami žiūrėti turinį, kuris tam tikrų šalių auditorijoms ribojamas dėl licencijavimo priežasčių.

Vis dėlto svarbu suprasti, kad šios paslaugos kažkaip nežinai, kur esi iš tikrųjų. Jie tiesiog tvarko žinomų IP duomenų bazę, priklausančią VPN paslaugoms, ir blokuoja visus, bandančius patekti į jų svetainę naudojant vieną iš tų IP.

IP nutekėjimo prevencija ir naršyklės geografinės padėties išjungimas nieko nepadarys, kad įveiktumėte tokią paprastą, bet veiksmingą taktiką.

Kaip išjungti HTML5 geografinę vietą

Galite visiškai išjungti geografinės padėties nustatymą naršyklėje naudodami šiuos metodus:

Išjungti geografinės vietos nustatymą „Firefox“ (darbalaukyje ir „Android“)

  1. Įveskite apie: config į URL juostą ir spustelėkite „Aš sutinku su rizika“ (tik darbalaukyje).
  2. Įveskite geo.enabled į paieškos laukelį ir dukart spustelėkite jo įrašą, kad nustatytumėte jo reikšmę melagingas.

Geografinės vietos nustatymas „Firefox“

Išjungti geografinės padėties nustatymą „Chrome“ (darbalaukyje)

Eikite į meniu () -> Nustatymai -> Pažengęs -> Privatumas ir saugumas -> Turinio nustatymai -> Vieta ir perjunkite mygtuką „Klausti prieš prisijungdami (rekomenduojama)“, kad jis būtų užblokuotas.

Geografinės vietos nustatymo „Chrome“

Išjungti geografinę vietą „Chrome“ (mobiliesiems)

Tiksliai tas pats, kaip aukščiau, išskyrus eikite į meniu (⋮) -> Nustatymai -> Svetainės nustatymai -> Vieta.

Išjungti geografinę vietą „Safari“ („MacOS“)

Eikite į „Safari“ (užduočių juostos viršutinė kairė dalis) -> Nuostatos ... -> Svetainės - > Vieta Pasirinkite „Neigti“ visoms išvardytoms svetainėms, kurių nenorite naudoti savo geografinės padėties. Norėdami ateityje neleisti visoms svetainėms naudotis geografinės padėties duomenimis, pasirinkite Lankydamiesi kitose svetainėse: -> Neigti.

Geografinės padėties „Safari“

Išjungti geografinę vietą „Safari“ („iOS“)

Eikite į nustatymus > Privatumas > Vietos paslaugos -> perjungimo mygtukas išjungtas.

Geografinės padėties „Safari Ios“

Išjunkite „Microsoft Edge“ vietos nustatymą

„Edge“ yra „Windows Store“ programa, todėl norėdami išjungti geografinės padėties nustatymą, eikite į „Windows“ pradžios vietą -> Nustatymai -> Privatumas -> Vieta ir perjunkite „Vietovė“ į Išjungta.

Geografinės padėties kraštas

Išjunkite geografinės padėties nustatymą „Microsoft Internet Explorer“

Eikite į meniu (narvo piktograma viršuje, dešinėje) -> Interneto nustatymai -> Privatumo skirtukas -> Vietovė ir pažymėkite „niekada neleiskite svetainėms prašyti jūsų fizinės buvimo vietos“ -> Gerai.

Geografinė padėtis, ty

Išjungti geografinės padėties nustatymą operoje

Eikite į meniu -> Nustatymai -> Svetainės -> Vietovė ir pasirinkite „Neleisti jokiai svetainei sekti mano fizinės buvimo vietos“.

Naršyklės opera

Išjungti geografinę vietą naršyklėje: Išvada

Nors HTML5 naršyklės geografinė vieta gali būti labai invazinė, kai kalbama apie privatumą, paprastai tai nėra problema, nes ši funkcija yra pasirinkta pagal numatytuosius nustatymus.

Vis dėlto, jei esate paranojiškai nusiteikę arba jei svetainė žino, kur esate, net jei įjungtas VPN ir patikrinę, ar nėra IP nutekėjimo, galite pabandyti išjungti geografinės padėties nustatymą naršyklėje..

Vaizdo kreditas: pateikė „Nucleartist“ / „Shutterstock“.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me