Nuo pirmojo kompiuterio 1961 m. Slaptažodžiai buvo pagrindinė saugumo priemonė, apsauganti vartotojus nuo atpažinimo. Metų bėgyje internetinės svetainės padidino juostą reikalaudamos mišrių simbolių, tačiau žmogiškos klaidos ir nuspėjamumas vis dar menkas, palyginti su tikru slaptažodžių tvarkyklės atsitiktinumu. Slaptažodžio tvarkytojai taip pat saugo jūsų slaptažodžius.

Stiprinkite savo slaptažodį

„Dos and Don’t“ slaptažodžiai

Įvairios įmonės kasmet tiria dažniausiai naudojamus slaptažodžius, o rezultatai kasmet gaunami tais pačiais deriniais. Nesvarbu, ar tai iš eilės einanti skaičių eilutė (12345), raidės (qwerty) arba pridedant 1 galą (slaptažodis1), visi turi tą patį nuspėjamumo lygį, kurį lengvai nulaužti šiais laikais.

Kitas slaptažodžių nusikaltimas yra tai, kad viskas tampa per daug asmeniška. JK nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NCSC) nustatė, kad populiariausi 2020 m. Slaptažodžiai yra „Premier League“ futbolo klubai, tokie kaip „Liverpool“, „Chelsea“ ir „Arsenal“, personažai, tokie kaip „Supermenas“, ir įvairių šeimos narių vardai - kuriuos neįtikėtinai lengva atspėti..

Šie slaptažodžiai ne tik pastebimai silpni, bet ir dauguma žmonių, kuriančių ir prižiūrinčių savo slaptažodžius, naudoja tą patį skirtingomis variacijomis keliose svetainėse. Kadangi šiais laikais įsilaužimai yra keliolika centų ir jūs galite prisiregistruoti šimtuose skirtingų sričių, padidėja tikimybė, kad ši informacija pateks į daugybę nutekėjimų, ir tai gali pakenkti kelioms sąskaitoms vienu metu. Tai ypač blogai, kai kalbama apie neskelbtiną informaciją, pavyzdžiui, namų adresus ir kredito korteles.


Tinklalapiuose buvo daromas spaudimas geriau apsaugoti klientus ir jų informaciją, tačiau švelninimas nėra tobulas. Kai kuriose darbo vietose priverstinai reikia pakeisti slaptažodį po nustatyto laikotarpio, tačiau tam reikia atsiminti naujų, pageidautina atsitiktinių imčių slaptažodžių asortimentą, neperstatydami seno žemės paviršiaus..

Taigi, ką mes renkame iš viso to? Idealiu atveju, kai kiekviena svetainė, kurioje jie sukuria abonementą, turi sukurti skirtingą slaptažodį, kurių kiekviena susideda iš visiškai atsitiktinės teksto eilutės, skaičių ir galbūt simbolių, jei jie palaikomi..

Žinoma, tai yra visiškai nerealu kasdieniam žmogui. Net Fernando Corbato, slaptažodžio išradėjas, „The Wall Street Journal“ sakė, kad apsaugos metodas tapo „savotišku košmaru“ nuo tada, kai buvo išpopuliarintas internetas. Laimei, slaptažodžio tvarkytojų dėka šios problemos praeityje.

Kaip apsaugoti slaptažodį?

Geriausias būdas apsaugoti internetines paskyras yra slaptažodžių tvarkytuvė. Esmė - slaptažodžių tvarkytojai veikia kaip centralizuotas slaptažodžių saugojimo centras, dažnai leidžiantys sugeneruoti stipresnes, atsitiktines alternatyvas. Turėsite atsiminti tik vieną savo slaptažodį - pagrindinį slaptažodį, suteikiantį prieigą prie programinės įrangos. Savo ruožtu slaptažodžių tvarkytuvė atlieka visa kita, net automatiškai užpildydama informaciją prisijungimo ekranuose.

Aš žinau, ką galvojate: ar slaptažodžių tvarkytojai tikrai saugūs su visais šiais neskelbtiniais duomenimis? Kadangi slaptažodžių tvarkytojai ima mokesčius iš savo vartotojų, visas jų verslo modelis priklauso nuo pelnyto pasitikėjimo. Daugelis naudoja geriausią turimą šifravimą, naudoja „nulio žinių“ politiką ir yra tikrinami kasmet nepriklausomų saugumo vertintojų, o tai neišvengiamai išryškina trūkumus, kuriuos įmonės turi greitai sutvarkyti..

Bet ar slaptažodžių tvarkytuvė saugos jūsų slaptažodžius, girdžiu jūsų klausiant. Tiesa, internetinėje erdvėje niekas nėra visiškai saugu, nes visada reikia išnaudoti trūkumų, tačiau laikinojo saugumo pažeidimo atveju slaptažodžio tvarkyklė vis tiek yra daug geresnė nei pirmiau minėtos alternatyvos. Aš ypač rekomenduoju tuos, kurie stengiasi įspėti savo klientus, kai yra sugadintas slaptažodis, leidžiantį jums pakeisti seną į kažką naujo.

Patarimai stipriam slaptažodžiui

Sukurkite tvirtą, įsimenamą pagrindinį slaptažodį

Žinoma, ne viskas yra slaptažodžių tvarkytuvėje. Būtina susikurti tvirtą pagrindinį slaptažodį, nes daugelis tarnybų jo neišsaugo savo serveriuose ir todėl nesiūlo slaptažodžio atkūrimo parinkčių. Tai padeda apsaugoti jūsų asmeninę informaciją pažeidimo atveju.

Nereikia nė sakyti, kad naudokite tai tik kaip pagrindinį slaptažodį ir niekam nesakykite, kas tai yra. Tradiciniai patarimai reikalauja, kad naminis slaptažodis turėtų būti ne trumpesnis kaip 12 ženklų ir, jei leidžiama, turėtų sudaryti didžiosios raidės, mažosios raidės, skaičiai ir simboliai. Tai taip pat padeda nesivadovauti įprasta sakinio struktūra, pvz., Būdvardis, po kurio eina daiktavardis, ir pakeičia raides akivaizdžiais skaičiais (B1gTr33)..

Naudokite patikimą antivirusinę programinę įrangą

Yra keletas priežasčių, kodėl jūsų sistema nėra švari, tačiau tokiu atveju tai padeda išvengti kenkėjiškų programų, kad užpuolikai negalėtų nuotoliniu būdu valdyti jūsų sistemos. Antivirusinė programinė įranga gali padėti nuskaityti jūsų sistemą, ar nėra pažeidžiamumų, apsaugoti jus nuo kenksmingos programinės įrangos atsisiuntimo ir kartais stebėti internetą realiuoju laiku.

Mes padarėme tai kuo neskausmingesnį, kai 2020 m. Suskirstėme geriausią „Windows“, „Mac“, „Android“ ir „iPhone“ antivirusinę programinę įrangą..

Atnaujinkite savo sistemą

Kartais tai gali sukelti skausmą ir atnaujinimus, todėl verta religiškai atnaujinti operacinę sistemą ir įdiegtas programas, kad sumažintumėte grėsmes. Kūrėjai reguliariai taiso savo kodo trūkumus, atsikratyti užpakalinių durų ir kitų išnaudojimų, kuriais gali piktnaudžiauti trečiosios šalys.

Galiausiai verta užtikrinti vietinį saugumą, stebint skirtukus, kas turi prieigą prie jūsų sistemos.

Slaptažodžio tvarkyklės radimas

Yra keletas slaptažodžių tvarkytojų, vadinasi, naujokams gali būti sudėtinga pasirinkti jiems geriausią paslaugą. Kainos skiriasi ir daugelyje pakuočių rasite daugybę kitų funkcijų, pavyzdžiui, tamsaus interneto filtravimo, kad būtų galima nustatyti slaptažodžių nutekėjimą, integruotus virtualius privačius tinklus ir dar daugiau..

Laimei, dauguma slaptažodžių tvarkytojų siūlo nemokamas versijas su ribotomis funkcijomis, bandymais ir (arba) pinigų grąžinimo garantijomis, leidžiančiomis išbandyti prieš įsipareigojant ilgalaikiam mokėjimui. Mes išsiaiškinome, ką laikome geriausiais slaptažodžių valdytojais, ir prieš pirkdami visada rekomenduojame apsižvalgyti įmonės tinklalapyje.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me