Tinklo neutralumas yra principas, pagal kurį interneto paslaugų teikėjai ir vyriausybės visus duomenis internete turi vertinti vienodai, nediskriminuodami ir neapmokestindami skirtingai pagal vartotoją, turinį, svetainę, platformą, taikomąją programą, pridedamos įrangos tipą ir komunikacijos būdus. “Vikipedija.


Tinklo neutralumas yra plačiai laikomas interneto sėkmės akmeniu. Teikiant vienodas galimybes visoms paslaugoms ir vartotojams, skatinama inovacija, o dinamiški pradedantys įmonės gali klestėti.

Vartotojų požiūriu, tinklo neutralumas reiškia, kad jūsų norimas turinys (už kurį mokate pralaidumą) jums pristatomas tokiu pat dideliu greičiu, neatsižvelgiant į tai, kas tai yra.

Deja, šių metų sausį JAV Kolumbijos apygardos apeliacinis teismas veiksmingai panaikino tinklo neutralumą ir FCC, kurio užduotis yra apginti neutralumą, nepaisant didžiulio visuomenės pasipriešinimo, kuris sukėlė precedento neturintį 3. milijonas komentarų liko jos viešųjų konsultacijų svetainėje (dėl ko ji sudužo du kartus), o oksimoroniškai atrodo pasiryžęs „išsaugoti“ tinklo neutralumą sunaikindamas jį.

Atsižvelgiant į tai, kad naujasis FCC vadovas Tomas Wheeleris metų metus dirbo pramonės lobistu, kovodamas prieš tinklo neutralumą, tai yra taip pat slegiantis, o nestebinantis..

Tuo tarpu didžiosios telekomunikacijų bendrovės negaišdavo laiko sunaikindamos tinklo neutralumą, kurio priežastys iš esmės yra trys:

  1. Dabar jie gali pasiūlyti įmonėms, kurios gali sau leisti mokėti už tai, greitesnę prieigą prie savo klientų. Nors tai suteikia papildomų įplaukų IPT, tai reiškia, kad mažesnės įmonės, pradedančios įmonės, labdaros organizacijos ir visi, kurie negali sau leisti mokėti už papildomą pralaidumą, pasirinks „lėtą juostą“. Vieninteliai nugalėtojai yra dideli įsteigti verslai, kurie gali naudoti šias nelygias konkurencijos sąlygas užgniaužti konkurenciją
  2. Dabar jie gali klientams pasiūlyti kabelinio stiliaus interneto paketus, suteikiančius klientams prieigą tik prie riboto kanalų skaičiaus (t. Y. Svetainių ir interneto paslaugų). Norėdami gauti neribotą prieigą prie interneto, klientai turės mokėti daugiau. Nereikia nė sakyti, kad tai turi baisių socialinių padarinių, tačiau procesas jau vyksta
  3. Jie gali diskriminuoti paslaugas, konkuruojančias su savo jėgomis. Klasikinis to pavyzdys yra tai, kad tiek „Comcast“, tiek „Verizon“ (abu valdo interneto srautinio perdavimo paslaugas), beveik iškart po sausio mėnesio teismo sprendimo ėmė tęsti „Netflix“ srautą. Jų pasiteisinimas yra tas, kad „Netflix“ nesąžiningai padidina jų pralaidumą, todėl teisinga, kad jis turėtų už tai susimokėti, tačiau tikrai klientai moka IPT už tą pralaidumą tiksliai, kad galėtų srautiškai transliuoti tokias paslaugas kaip „Netflix“.?

Kaip VPT gali padėti apeiti IPT atleidimą

Naudodamiesi VPN paslauga kompiuteris (įskaitant mobiliuosius įrenginius) prijungiamas prie VPN teikėjo serverių, naudojant užšifruotą tunelį. Kadangi visi duomenys, praeinantys per šį tunelį, yra apsaugoti šifravimo, jūsų IPT negali žinoti, ką vartotojai veikia internete, todėl negali nustatyti prioritetų ar diskriminuoti konkrečių paslaugų..

Siekdamas tik parodyti, koks tai gali būti efektyvus, liepą „Client.io“ generalinis direktorius Colinas Nederkoornas atliko testų seriją, kurios metu naudodamas VPN pagerino savo ryšio greitį, transliuodamas „Netfix“ per savo „Verizon“ ryšį dešimteriopai.!

Todėl naudojant VPN neleidžiama įsitvirtinti interneto paslaugoms, ir greičiausiai taps gyvybiškai svarbia priemone kovoje dėl tinklo neutralumo išsaugojimo. Tačiau ...

IPT gali paleisti / blokuoti patį VPN

Nors visi duomenys, einantys per užšifruotą VPN tunelį, yra paslėpti nuo IPT, jis gali „pamatyti“ patį tunelį, todėl gali pasirinkti paleisti arba blokuoti visą tokį srautą. Arba jis gali tiesiog sustabdyti arba blokuoti visą srautą, prijungtą prie žinomų IP adresų, priklausančių VPN teikėjams.

Nutraukti arba užblokuoti VPN srautą yra labai problematiška, nes verslas pasikliauja VPT, kad užtikrintų vidinius ryšius, apdorotų mokėjimus ir atliktų daugybę įprastų tikslų, kurie jiems yra gyvybiškai svarbūs, todėl VPN protokolų uždraudimas turėtų labai neigiamą poveikį ekonomikai..

Tai yra problema, kurią apsunkina tai, kad vykdant „OpenVPN“ (arba SSTP) per TCP prievadą 443 VPN srautas tampa neatskiriamas nuo HTTPS srauto (https: //), kuris naudoja protokolą, kuriuo remiasi beveik visa interneto sauga..

Todėl VPN srautas blokuojamas tik labai ribojančiose šalyse, tokiose kaip Kinija ar Iranas, tačiau yra tam tikrų įrodymų, kad JAV bendrovės gali tai suvaržyti. Laimei, tai galima lengvai išvengti, perjungiant į TCP prievadą 443, jei tai sugadinsite, tai iš tikrųjų sugadins internetą.

Daugelio teikėjų tinkinti VPN klientai leidžia lengvai perjungti prievadus. Norėdami tai padaryti bendrojo atvirojo kodo „OpenVPN“ kliente, galite redaguoti atitinkamą .ovpn konfigūracijos failą teksto rengyklėje ir rankiniu būdu pakeisti parametrus.

ovpn pakeisti uostą

Jei kyla problemų, jūsų VPT teikėjas turėtų galėti ir mielai suteikti pagalbą.

Daugelis VPT teikėjų taip pat siūlo slaptus serverius, kurie naudoja tokias „obfspoxy“ technologijas, kad paslėptų VPN srauto naudojimą.

Didesnis pavojus yra tai, kad IPT gali suaktyvinti internetą vartotojams, prisijungę prie žinomų VPN teikėjų IP diapazonų. Jums, kaip vartotojui, nėra daug ką padaryti, išskyrus pasirinkimą naudoti mažiau žinomus VPN tiekėjus, tačiau patys teikėjai gali perdirbti savo IP adresus, nustatyti naujus tarpinius serverius ir atlikti įvairius kitus triukus, padedančius kovoti su šia grėsme..

Droselė už JAV ribų

Neseniai žlugusį tinklo neutralumą JAV ir ypač uždarius FCC viešųjų konsultacijų laikotarpį (kuris buvo pratęstas nuo liepos 15 d. Iki rugsėjo 15 d., Kad būtų galima apdoroti didžiulį gautų komentarų kiekį), pasaulio dėmesys sutelktas į paskelbė, kad reikia paskatinti paskatinimą Amerikoje, ir padarė tai skubiu Amerikos netizens prioritetu.

Tačiau likęs pasaulis labai atidžiai stebi įvykius JAV, o interneto paslaugų teikėjai tikisi, kad tai sukurs precedentą, leisiantį jiems skirtingai imti mokestį už skirtingus interneto prieigos ir pralaidumo lygius..

ES ir Brazilija priėmė teisės aktus, kuriais siekiama užtikrinti tinklo neutralumą, tačiau net ir tai, kad didžiulė viso interneto srauto dalis eina per JAV (net tada, kai JAV nėra nei jos pradžios, nei paskirties vieta), reiškia, kas įvyks tikėtina, kad valstybės paveiks vartotojus kitur.

Visais atvejais, kol jis pats nėra suvaržytas, VPT padės (ir aptarta aukščiau, net kai jis yra atleistas, yra galimybių)..

Pastaba apie „BitTorrent“ droselius

Daugelis interneto paslaugų teikėjų, net ir tokiose šalyse, kurios palaiko tinklo neutralumą, diskriminuoja „BitTorrent“ srautą laikydamiesi prielaidos, kad visas toks srautas susijęs su neteisėtu autorių teisių pažeidimu. Norėdami sužinoti, ar jūsų „BitTorrent“ srautas neveikia, patikrinkite šį puikų įrankį, kurį atliko „Measurement Lab“, kuris leidžia pamatyti, kiek „BitTorrent“ srautas atliekamas ne tik pagal šalį, bet ir pagal IPT..

neutralnet2

Vėlgi, naudodamiesi VPN (leidžiantį naudoti P2P) bus išvengta šio diegimo, tuo pačiu užtikrinant papildomus privalumus, nes slepiate tai, ką atsisiunčiate iš savo IPT, ir naudodami į išorę nukreiptą tarpinio serverio IP adresą užtikrinsite, kad jūsų atsisiuntimų nebus galima atsekti tikrasis IP adresas. jei norite sužinoti daugiau apie VPN naudojimą torrent svetainėse, pažiūrėkite į mūsų geriausius torrent VPN.

Laimikį

Kadangi VPN apima duomenis, keliaujančius per papildomą kelionės etapą, kai jie keliauja per VPN serverius, ir todėl, kad duomenų šifravimas ir iššifravimas reikalauja apdorojimo galios, naudojant VPN visada pasiekiamas greitis, kuris gali būti net 10 procentų, tačiau gali būti daug daugiau.

Todėl VPN naudojimo pranašumas norint išvengti droselių priklauso nuo greičio, pasiekto naudojant VPN, palyginus su pasitaikančio droselio kiekiu. Kaip gana įspūdingai pademonstravo ponas Nederkoorn ir jo 10 kartų spartesnis „Netflix“ greitis, kai naudojamas VPN (tačiau, kaip minėta anksčiau), nauda vis tiek gali būti nemaža.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me