Neseniai atlikome „Individualizuotos maršrutizatoriaus programinės įrangos apžvalgą“, tačiau negalėjome išeiti už paviršiaus ribų, nes neturėjome maršrutizatoriaus, kuris galėtų paleisti visų tipų programinę-aparatinę įrangą. Mums dabar pasisekė, kad pasidavėme populiariajam „Asus RT-N66U“, maloniai sutikdami savo draugus „Sabai Technology“..

Mes nusprendėme neįtraukti „OpenWRT“, nes tai yra daugumos žmonių aprėptis, todėl nusprendėme į palyginimo pagrindą įtraukti akcijų programinę-aparatinę įrangą..

1. Greitas žvilgsnis

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės diegia pasirinktinę programinę-aparatinę įrangą maršrutizatoriuose, yra tai, kad ji teikia papildomas paslaugas, kurių negalima įsigyti akcijų konfigūracijoje, arba todėl, kad jie nori optimizuoti vieną konkrečią veiklos sritį. Čia yra labai greitas žvilgsnis į programinės įrangos tipus, kuriuos mes nagrinėsime. Jei jus domina tik pagrindinis palyginimas, tuomet taip pat galite peržiūrėti straipsnį, paminėtą šio įrašo pradžioje.

Akcijų programinė įranga Tai yra atsargų programinė įranga, kurią teikia maršrutizatoriai ir kurios skiriasi pagal modelį ir modelį. „Asus N66U“ turi daug pažangių funkcijų, tai reiškia, kad pasirinktinė programinė įranga neteikia tiek daug papildymo, kiek žemesnės klasės maršrutizatoriams..
DD-WRT Iki šiol labiausiai paplitusi firminė programinė įranga dėl plačios aparatinės įrangos palaikymo ir gausios bendruomenės. Programinė įranga leidžia naudoti daugybę priedų, kuriuos galite naudoti, ir suteikia daug lankstumo, kad ir ką galėtumėte naudoti. Taip pat yra daugybė skirtingų dydžių, kurie vėl suteikia didesnį lankstumą ir techninės įrangos palaikymą. Maršrutizatorius, iš anksto mirksinčius, galima įsigyti iš „FlashRouters“ arba kai kurie VPN tiekėjai juos taip pat parduoda.
Pomidoras Pomidoras turi daug funkcijų, kurios yra DD-WRT, tačiau jos techninė pagalba yra ribota (jūs galite ją įdiegti tik „Broadcom“ maršrutizatoriuose). Pomidorų pranašumas yra tas, kad nereikia atlikti perkrovimo atlikus daugumą pakeitimų (tai yra dažna kitos programinės aparatinės įrangos problema), taip pat paprastai jie yra geresni našumui stebėti ir VPN nustatyti. Nors pomidoruose yra daugybė skirtingų šakų, mes naudosime „TomatoUSB / Shibby“, nes jis (mūsų manymu) yra apvaliausias.
Sabai OS „Sabai OS“ yra pažangi pomidorų versija, kurią sukūrė „Sabai Technology“ ir kuria siekiama optimizuoti VPN sąranką ir greitį. Jie taip pat turi keletą išskirtinių funkcijų, tokių kaip šliuzai, kurie leidžia nustatyti, kuris prie maršrutizatoriaus prijungtas įrenginys naudoja VPN, o kuris ne. Nors ir atvirojo kodo, ji turi savo specialią palaikymo komandą, tačiau už tai reikia mokėti papildomai.

2. Montavimas

Diegdami mes apsvarstysime dvi skirtingas sritis; kaip lengva įdiegti programinę-aparatinę įrangą ir kaip lengva įdiegti programinės įrangos priedus, kad galėtumėte naudoti maršrutizatorių dar daugiau.

2.1 Firmware

Diegimas skirsis nuo maršrutizatoriaus iki maršrutizatoriaus, tačiau procesas paprastai yra tas pats ir pirmiausia reikia išvalyti NVRAM atmintį, o tada naudoti atnaujinimo parinktį (naudojant programinės įrangos GUI), kad įkeltumėte norimą naują / atnaujinti programinę-aparatinę įrangą. Naudojant „N66U“, procesai yra panašūs, kadangi šis modelis yra gana pažengęs, todėl jame yra specialus nustatymų iš naujo meniu, kuris daro procesą nepriklausomą nuo jūsų įdiegtos programinės aparatinės įrangos ir taip palengvina kiekvieną procesą. Vis dėlto mes rekomenduojame „Google“ ieškoti maršrutizatoriaus proceso prieš pradedant, nes jis tam tikru mastu gali skirtis. Laikas, reikalingas programinės aparatinės įrangos diegimui, yra 15 minučių, tačiau mes rekomenduojame atidėti bent valandą, nes jums reikės surasti programinę-aparatinę įrangą ir bent jau nustatyti pagrindinius nustatymus įdiegus..


Kaip parodyta žemiau esančioje lentelėje, programinės įrangos dydis gali labai skirtis. Turime atkreipti dėmesį, kad tiek „DD-WRT“, tiek „Pomido“ yra mažo dydžio kaip 2 MB, todėl jį galima įdiegti senesniuose / mažiau galinguose maršrutizatoriuose. Programinės įrangos dydis gali būti svarbus, nes kuo daugiau vietos užima, tuo mažiau vietos turite įdiegti papildomą kodą ir priedus į savo maršrutizatorių. Visiškai užimdami vietą maršrutizatoriuje, taip pat galite apriboti jo greitį. Todėl gera pastebėti, kad visa tinkinta programinė įranga yra žymiai mažesnė, palyginti su atsargų programinė įranga, net jei jie turi daugiau funkcijų.

Firmware Kur rasti Dydis (N66U)
Atsargos Gamintojo svetainė 25,1 MB
DD-WRT „DD-WRT“ palaikomi maršrutizatoriai 7,46 MB (mega)
Pomidorai (Shibby) Pomidoras pagal „ShibbyRouter List“ 11,7 MB (AIO - viskas viename)
Sabai OS „Sabai GitHub“ arba „Sabai Technology“ svetainė 6,45 MB

2.2 Priedai

Turėdami visą įprastinę programinę-aparatinę įrangą, galite naudoti „PuTTy“ (ar panašų), norėdami įdiegti priedus į savo maršrutizatorių. Mes atlikome šį testą įdiegdami „Transmission“ („torrent“ klientą) visose trijose programinės įrangos versijose. Visus juos buvo lengva padaryti, tačiau „Sabai“ turite pakeisti maršrutizatoriaus IP adresą į 192.168.1.1, kad jis veiktų (arba perdavimo konfigūracijos failai, bet tai yra šiek tiek sunkiau). Mūsų naudojami vadovai buvo skirti DD-WRT ir čia - Pomidorai / Sabai.

Jei planuojate daug žaisti su savo maršrutizatoriumi, tada labai rekomenduojama išmokti keletą pagrindinių „Linux“ komandų, nes tai padės suprasti, kas tiksliai vyksta.

3. Kainodara

Teoriškai visa programinė įranga yra nemokama, tačiau įmanoma nusipirkti maršrutizatorius, iš anksto atjungtus, jei neturite maršrutizatoriaus, kurį norite naudoti. Čia rodomos kainos yra būdingos „Asus RT-N66U“, tačiau skirtingose ​​maršrutizatoriuose jos panašios.

Akcijų programinė įranga Tai pigiausia, nes nėra jokių papildomų veiksmų, kuriuos reikia atlikti. Galite nusipirkti tiesiogiai iš gamintojo arba ieškoti pigiausių kainų internete. Šiuo metu „Amazon“ yra 179,99 USD.
DD-WRT Galite patys ją įdiegti, jei norite nusipirkti „FlashRouters“ iš anksto už 249,95 USD
Pomidoras Galite patys ją įdiegti, jei norite nusipirkti „FlashRouters“ iš anksto už 249,95 USD
Sabai OS Galite įdiegti patys arba nusipirkti naudodamiesi „Sabai Technology“ už 289,99 USD, su kuriais gausite puikų išplėstinį palaikymą ir aparatinės įrangos garantiją metams (kitaip - 75 USD ir mes rekomenduojame įsigyti, jei patys įdiegiate).

Reikia pripažinti, kad tiek „FlashRouters“, tiek „Sabai“ yra šiek tiek brangesni, palyginti su akcijomis, tačiau su „Sabai“ ši kaina apima didelę paramą ir garantijas, kurios yra puikus kainos pateisinimas..

4. Savybės

Kiekvienos programinės aparatinės įrangos išvaizda, pobūdis ir naršymas yra skirtingi, todėl mes pažvelgsime į juos žemiau.

4.1 Estetika

Nors programinės įrangos estetika tikrai nėra lemiamas veiksnys, ji padeda suprasti, ko galite tikėtis iš programinės įrangos. Žemiau esančioje lentelėje galite pamatyti kiekvienos programinės aparatinės įrangos pagrindinio puslapio ekrano kopijas. Iš šių vaizdų galime padaryti keletą išskaičiavimų. „Asus“ programinė įranga, turinti aiškias diagramas ir aiškias meniu parinktis, aiškiai rodo, kad ji skirta kasdieniam vartotojui. Tą patį galima pasakyti ir apie „Sabai“, tačiau kartą jų išplėstiniuose nustatymuose gausite sąsają, labai panašią į „DD-WRT / Tomato“, kuri, nors ir gali šiek tiek protauti, aiškiai parodo, kiek daugiau maršrutizatoriaus galima panaudoti..

„Asus“ pagrindinis puslapis DD-WRT pagrindinis puslapis
„Asus“ programinės įrangos pagrindinis puslapis DDWRT programinės įrangos pagrindinis puslapis
Pomidorų tinklapis „Sabai Technology“ internetinis puslapis
Pomidorų programinės įrangos pagrindinis puslapis „Sabai“ programinės įrangos pagrindinis puslapis

4.2 Naršymas

Aukščiau pateiktuose vaizduose taip pat pateikiami pagrindiniai naršymo medžio meniu ir jie padės pasiekti norimus nustatymus. Šios meniu parinktys taip pat padeda šiek tiek parodyti, kiek galima pasiekti naudojant jūsų maršrutizatorių. Kaip minėta, „Asus“ programinė įranga yra skirta kasdieniam žmogui, todėl ji yra labai paprasta.

Mums labiau patinka „DD-WRT“ navigacija, nes ji atrodo prasmingiausia ir nesunku rasti nustatymus / komandas, kurių galbūt nežinote, kur jis yra. Mums taip pat patinka tai, kad jis yra horizontalus, o skirtukų sistema leidžia lengviau pamatyti parinktis.

„Sabai“ ir „pomidorai“ iš esmės yra tie patys, kai atidarote „Advanced“ parinktis „Sabai par VPN“, kuriai teikiama pirmenybė. Nors jų išdėstymas yra šiek tiek keistas, jis nėra pernelyg sudėtingas ir prie jo reikia šiek tiek priprasti.

5. Greičiai

Mes turime 30,0 / 3,0Mbps interneto ryšį, kurį visi galime naudoti, nepriklausomai nuo programinės įrangos, kai mūsų kompiuteris yra prijungtas prie maršrutizatoriaus, kuris savo ruožtu yra prijungtas prie modemo. Norėdami išbandyti „WiFi“ greičius, mes įsivaizdavome vidutinį namų ūkį ir padėjome maršrutizatorių maždaug 10 metrų atstumu nuo kompiuterio kitoje storos betoninės sienos pusėje. Testų metu visos antenos vietos buvo vienodos ir vietoj to buvo naudojami programinės įrangos patarimai, kad pamatytume, kiek galėtume pagerinti ryšio greitį..

5.1 „Wi-Fi“ spartos

Kaip matome iš žemiau nurodytų greičių, visos firmos gali išlaikyti greitį, kai akcijų programinė įranga šiek tiek atsilieka, o „Tomato“ našumas yra geriausias. Kaip ir tikėtasi, 5GHz kanalo greitis buvo greitesnis, bet, žinoma, tai yra mažesnis diapazonas.

Atsargos DD-WRT Pomidoras Sabai
2,4 GHz 29,5 / 3,0 29,6 / 3,0 30,0 / 3,0 29,6 / 3,0
5GHz 29.9 / 3.0 30,0 / 3,0 30,0 / 3,0 30,0 / 3,0

5.2 Greičio optimizavimas

Nors rezultatai buvo gana puikūs, jau bandėme išsiaiškinti, ar galime šiek tiek daugiau išstumti iš sistemos. Mes tai padarėme toliau pateiktoje lentelėje aprašytais būdais ir patobulinimais, kuriuos galėjome pasiekti. Svarbu, kad jūs naudojatės kažkokiu „Wi-Fi analizatoriumi“ (čia yra daugybė dalykų, mes rekomenduojame tai naudoti „Android“, o programinės įrangos versijos taip pat turi keletą integruotų).
Dvi svarbios pastabos, kaip pagerinti našumą, nepriklausomai nuo jūsų naudojamos programinės įrangos:
1. Visada saugokite 5GHz ir 2,4GHz kanalus atskirai, naudodami skirtingus SSID
2. Naudokite mažiausiai užkrautus kanalus ir naudokite specialųjį n arba a / c kanalų nustatymą, jei visi jūsų įrenginiai tai palaiko

Mes sutelkėme dėmesį į tai, kaip pasiekti geriausią interneto pralaidumą, tačiau jei, naudodamiesi NAS, taip pat esate susirūpinę dėl vidinio pralaidumo, galite naudoti tokį įrankį kaip LAN greičio testas (Lite). Kai kurie mūsų naudojami nustatymai gali padaryti jūsų maršrutizatorių nestabilų ir sutrumpinti jo eksploatavimo laiką, todėl keiskite tik tada, kai žinote, ką darote..

Akcijų programinė įranga Negalėjome daug nuveikti, todėl atlikome tik pirmiau nurodytus du pakeitimus ir išbandėme skirtingus kanalo pralaidumus. Nepavyko pastebimo pagerėjimo.
DD-WRT Be to, kad pakeitėme kanalus, mes sugebėjome padidinti CPU iki 632MHz ir padidinti TX galią iki 150. Po to mes sugebėjome pasiekti abu belaidžio ryšio spartą iki 30.0 / 3.0..
Pomidoras Pomidorą galėjome šiek tiek daugiau įjungti per 663Mhz, o taip pat padidinome TX galią iki 150. Kadangi tai jau buvo iki 30.0 / 3.0, mes nepastebėjome jokių pokyčių (norėdami sužinoti, galite naudoti vidinius bandymus, kaip minėta), bet mes pastebėjome, kad tai padėjo pagerinti mūsų VPN greitį.
Sabai OS Mes atlikome tuos pačius pakeitimus kaip ir pomidoruose ir galėjome pasiekti 30,0 / 3,0 abiem kanalais.

6. VPT

Kaip niekada anksčiau, čia, „ProPrivacy“, svarbiausias veiksnys yra VPN naudojimas. Kadangi maršrutizatorius, kurį mes naudojame, yra labai pažengęs, akcijų programinė įranga palaiko ir OpenVPN, ir PPTP klientus, tačiau daugumai maršrutizatorių tai nėra tas atvejis ir būtent čia atsiranda didelis tinkintų firminių programų pranašumas..

Nerekomenduojame naudoti PPTP, nes jame pilna saugumo trūkumų, todėl tikrindami mes svarstėme tik „OpenVPN“.

6.1 „OpenVPN“ sąranka

Savo bandymams mes naudojome „VyprVPN“, nes jie suteikia greičiausią greitį rinkoje, tačiau jei dar neturite VPN sąskaitos, tada rekomenduojame apsižvalgyti ir išsiaiškinti, kas jums labiausiai tinka.

„VyprVPN“ pranašumas yra tas, kad jis turi labai paprastą .ovpn failą, o tai reiškia, kad jį galima lengvai nustatyti visose platformose, tačiau dauguma įmonių turi sudėtingus failus ir nebuvo tikri, kaip vertybinių popierių programinė įranga juos tvarkys - žinome faktą, kad jie puikiai veikia kitose platformose.

nustatant „openvpn ddwrt“

Pomidorų maršrutizatorius

sabai setup openvpn

Akcijų programinė įranga Ryšį užmegzti buvo gana nesunku, todėl reikėjo įkelti .ovpn failą ir įvesti vartotojo vardą ir slaptažodį. Tačiau turėjome keletą nedidelių problemų ir reikėjo nustatyti DNS serverį, kurį norėjome naudoti rankiniu būdu.
DD-WRT Tiek „Tomato“, tiek „DD-WRT“ yra du pagrindiniai skirtingi sąrankos metodai, o kurį iš jūsų naudojate, tikrai priklauso nuo to, kuriam jūsų teikėjas teikia pirmenybę. Galite įvesti visą informaciją į komandų apvalkalus ir paleisti tai tokiu būdu arba galite nustatyti naudodami gerai sukonfigūruotą klientą..
Pomidoras Pomidorų sąranka yra labai optimizuota ir suteikia daugiau lankstumo nei DD-WRT. Jis taip pat turi daug geresnį būklės stebėjimą nei DD-WRT.

  • Kliento konfigūracijaPomidorų „OpenVPN“ sąranka 1
  • Būsenos stebėjimas
    Pomidorų „OpenVPN“ sąranka 2
Sabai OS „Sabai“ turi vadinamąjį 3 paspaudimų sąrankos mechanizmą. Įkeliate .ovpn failą, įvedate savo vardą ir slaptažodį ir esate pasiruošęs eiti. Tai taip paprasta, kaip atsargų nustatymas, ir nors jūs negaunate tokio paties stebėjimo kiekio kaip „Tomato by Shibbyit“, jis rodo sėkmingą ryšį ir jo vietą.

  • 1 veiksmas - failo importavimas„Sabai OpenVPN Setup“ 1
  • 2 žingsnis - būtinų pakeitimų atlikimas„Sabai OpenVPN Setup 2“

6.2 VPN greitis

Pirmiausia išbandėme ryšį naudodami „Windows VPN“ programinę įrangą ir prijungėme prie maršrutizatoriaus per „Ethernet“, kad gautume pradinį numerį: pasiekėme greitį 28,3 / 2,7. Nenuostabu, kad mažas procesoriaus greitis ir galia reiškia, kad iš tikrųjų naudojama tik mūsų turimo interneto greičio riba.

Iš rezultatų matome, kad nenuostabu, kad akcijų programinė įranga yra lėčiausia. Tai užima trečioji vieta pagal „DD-WRT“. Įdomu, kad abiejose firmware VPN greitis 5GHz kanale buvo lėtesnis nei 2,4GHz ir mes nesame tikri, kodėl - jei tai padarysite, praneškite mums.

Kadangi „Sabai“ yra pažangus pomidorų statinys, nenuostabu, kad jų greitis buvo labai artimas, nes „Sabai“ buvo šiek tiek greitesni.

Atsargos DD-WRT Pomidoras Sabai
Laidinis 11,7 / 2,7 10.8 / 2.9 12.9 / 2.9 13,4 / 2,9
2,4 GHz 8,5 / 2,7 10,2 / 2,9 10,5 / 2,8 10,5 / 2,9
5GHz 6.1 / 2.7 9,5 / 2,8 11,0 / 2,9 11,6 / 2,9

6.3 VPN komentarai & Diskusija

„Sabai Technology“ teigia turinti VPN sąranką ir naudojanti optimizuotą sistemą. Tai parodo rezultatus, nes jūs ne tik lengvai nustatote procesą, bet ir parodote geriausią greitį. Be to, yra ypatingas Sabai bruožas, vadinamas „Vartai“, kuris neabejotinai yra vienas iš geriausių jo bruožų, ir mes negalėjome rasti nieko panašaus kitiems. Šliuzai leidžia jums nuspręsti, kurie įrenginiai, prijungti prie maršrutizatoriaus, naudoja VPN, o kurie ne.

Kaip pabrėžė bendruomenė, „Tomato“ VPN ryšių nustatymas, greitis ir stebėjimas ne tik lengvesni, bet ir leidžia nustatyti 2 klientus, kad galėtumėte lengvai persirengti tarp skirtingų serverių / teikėjų, kuriuos naudojate. Akcijų VPN klientas yra akivaizdus triukas ir DD-WRT yra viduryje.

7. Parama

Akcijų programinė įranga Yra daug įvairių nuomonių apie „Asus“ paramą, tačiau ji dažniausiai vertinama kaip neigiama. Deja, bandydami sužinoti apie jo greičio optimizavimą ar spręsdami iškilusias problemas, susijusias su „OpenVPN“ sąranka, iš jų gavome labai neigiamus / nenaudingus atsakymus ir negalėjome rasti geros geros bendruomenės. (Tačiau šiek tiek patobulinta „Merlin“ programinė įranga šioje srityje atrodo šiek tiek geriau).
DD-WRT „DD-WRT“ neabejotinai turi didžiausią bendruomenės paramą. Nors gali prireikti šiek tiek „Google“ paieškos ir paieškai „Wiki“ forumuose, jūs gana greitai turite rasti atsakymą / savo problemos sprendimą. 99% problemų, susijusių su DD-WRT, mes sugebėjome išspręsti ar bent jau išsiaiškinti, kodėl ji neveikia.
Pomidoras Pomidorų bendruomenė nėra tokia puiki kaip DD-WRT, tačiau ten vis dar galima padėti. Kadangi abi šios programinės įrangos versijos yra „Linux“ versijos, kai kuriais atvejais sprendimus galite rasti DD-WRT forumuose..
Sabai OS Puiki „Sabai“ ypatybė, be jau minėtų „Vartų“, yra techninės pagalbos patarimai. Nors šiek tiek trūksta, kai kalbama apie labai pažangias sąrankas, daugumą problemų jie gali išspręsti naudodamiesi nuotoliniu, bilietų ar net pagalbos telefonu būdu. Taip pat galite naudotis „Pomidorų“ forumais, nes jie taip pat suteiks jums daug pagalbos siekiant jūsų tikslų. Kaip minėta kainodaroje, jei norite nuotolinio ar telefono palaikymo, tai kainuoja 75 USD per metus.

8. Išvada

Naudoti pasirinktinę programinę-aparatinę įrangą tikrai verta, ypač jei turite žemesnio lygio maršrutizatorių, nes tai leidžia iš jo gauti daug daugiau našumo ir parametrų. Akcijų firmos nėra blogos, tačiau dažniausiai jos yra labai užsikimšusios. Beveik neįmanoma padaryti jokių sudėtingų struktūrų..

Asmeniškai mes visada buvome dideli „DD-WRT“ gerbėjai dėl jo naudojimo paprastumo ir nuostabios bendruomenės paramos. Tačiau išbandžius „Tomato“ ilgesnį laiką, tikrai galiu pamatyti jo patrauklumą, nes jūs galite sutaupyti daug laiko, nes nereikia daryti nesibaigiantys pakartotiniai įkrovos ir pagerintas stebėjimo bei VPN našumas, kurį galite pasiekti. Pasirinkimas tarp pomidorų ir DD-WRT yra tikrai asmeninis pasirinkimas ir priklauso nuo to, kokias veiklos sritis norite optimizuoti, taip pat nuo to, kokią turimą techninę įrangą turite. Tačiau jei jūs naudojate tik pasirinktinę programinę-aparatinę įrangą, kad šiek tiek padidintumėte našumą ir įgalintumėte kai kurias papildomas funkcijas, tada mes rekomenduotume DD-WRT.

Nors norint gauti maksimalią naudą „Sabai“ kainuoja šiek tiek, ji tikrai to verta, ypač jei turite mažai patirties naudojant ir nustatant pasirinktinę maršrutizatoriaus programinę-aparatinę įrangą..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me