Moksiukas. Pranešėjas. Herojus. Nedorėlis. Visi turi Edvardo Snowdeno nuomonę.

Mūsų nuomone, Edwardas Snowdenas yra interneto laisvės ir duomenų privatumo čempionas.

Čia yra Edvardo Snowdeno biografija trumpai. Leisime jums nuspręsti, kokia jūsų nuomonė apie jį.

Kas yra Edwardas Snowdenas?

Edwardas Snowdenas yra kompiuterių analitikų informatorius. Kas yra Edwardas Snowdenas

Jis pateikė „The Guardian“ labai slaptus NSA dokumentus, leidžiančius atskleisti apie JAV stebėjimą telefonu ir internetu.


2013 m. Edvardas Snowdenas ir jo nykščio pavara, pilna slaptų NSA dokumentų, įlipo į lėktuvą ir visam laikui pakeitė pasaulį.

Jo drąsa privertė pasaulį atsiminti masinio stebėjimo pasekmes ir įkvėpė naujos kartos informatorius.

Eduardo Snowdeno išsilavinimas

Edvardas Josephas Snowdenas gimė 1983 m. Šiaurės Karolinoje. Jis buvo kilęs iš šeimos, turinčios aktyvią karinę ir federalinę vyriausybę. Jis buvo visiškai "tikimasi eiti tuo pačiu keliu “.Išsilavinimas

Todėl 2004 m. Jis metė neformalųjį mokslą ir nieko nestebina. Po to Snowdenas pateko į Jungtinių Valstijų armijos rezervą kaip specialiųjų pajėgų kandidatas.

„Norėjau kovoti Irako kare, nes jaučiau, kad turiu pareigą kaip žmogus, padėti išlaisvinti žmones nuo priespaudos“.

Taip neturėjo būti. Tik po penkių treniruočių mėnesių Snowdenas buvo išleistas, susilaužęs abi kojas. Atrodo, kad per tą laiką Snowdenas šiek tiek nusivylė kariuomene:

„Dauguma mus mokančių žmonių atrodė pasipūtę dėl arabų žudymo, niekam nepadėdami“.

Ką padarė Edvardas Snowdenas?

Darbas Feds

Išėjęs iš armijos, Snowdenas trumpam tarnavo kaip apsaugininkas "slapčiausias įrenginys" priklausė NSA. Tam reikėjo labai aukšto saugumo pažymėjimo, kuriam jis buvo atliktas griežtas asmens patikrinimas ir atliktas poligrafo tyrimas.

Stormbrew

Neilgai trukus CŽV pasiūlė Snowdenui darbą. Nepaisant to, kad jis neturėjo oficialios kvalifikacijos, jis greitai įgijo „kompiuterio vedlio“ reputaciją. 2007 m. Jis buvo komandiruotas į Šveicariją. Ten jis buvo „laikomas aukščiausiu techninio ir kibernetinio saugumo ekspertu“.

Sutriktas dėl ciniško įvykių, kuriuos jis liudija Ženevoje, pobūdžio, Snowdenas atsistatydino iš CŽV 2009 m. Anot draugo, jis „jau išgyveno panašių sąžinės krizę“.

Subranga NSA

Tačiau jo darbo su „baisiais tipais“ istorija dar nebuvo toli. Snowdenas priėmė darbą su „Dell“, valdydamas vyriausybės kompiuterines sistemas - ypač NSA Havajų regioniniame operacijų centre. Būtent per tą laiką Snowdenas pradėjo rinkti įrodymus, kad JAV vyriausybė vykdė nekonstitucinį masinį stebėjimą.NSA subranga

"lūžio taškas “, tačiau atėjo, kai Snowdenas stebėjo, kaip„ Nacionalinės žvalgybos direktorius Jamesas Clapperis tiesiogiai guli prisiekdamas Kongresui “. Snowdenas pasitraukė iš„ Dell “ir pradėjo dirbti„ Booz Allen Hamilton “, vyriausybės paslaugų įmonėje..

Vis dar dirbdamas NSA Havajų bazėje, Snowdenas turėjo galimybę surinkti įrodymus apie NSA piktnaudžiavimą valdžia.

Šiuo laikotarpiu Snowdenas teigė, kad su viršininkais ir kolegomis išreiškė savo susirūpinimą dėl NSA stebėjimo programos masto. Nors daugelis išreiškė susirūpinimą ir apmaudą dėl to, ką jis jiems pasakė, niekas nenorėjo imtis šio klausimo toliau.

Pranešimas apie pažeidimus

2012 m. Gruodžio mėn. Snowdenas susisiekė su „Guardian“ žurnalistu Glenu Greenwald. Kai Greenwald nustatė, kad Snowdeno reikalaujamos saugumo priemonės yra pernelyg sudėtingos tinkamai naudoti (ypač PGP), Snowdenas taip pat susisiekė su dokumentinių filmų kūrėja Laura Poitras, kuri parašė įtakingą straipsnį apie NSA informatorių Williamą Binney.

2013 m. Pradžioje Snowdenas tiekė Greenwald ir Poitras savo dokumentų saugyklai. Gegužės 20 d. Jis išskrido į Honkongą rengiantis pirmųjų dokumentų paskelbimui, birželio 5 d.

Prizmė

Snowdenas tikėjosi, kad pasislėpimas tarp pabėgėlių Honkonge suteiks tam tikrą apsaugą nuo ekstradicijos atgal į JAV dėl išdavysčių. Greitai todėl, kad aišku, kad ši pozicija buvo nepagrįsta.

Kur yra Edwardas Snowdenas?

Kaip Snowdenas baigėsi Rusijoje, ginant Vladimiro Putino, lieka šiek tiek neaišku. Manoma, kad Rusija sutiko padėti Snowdenui pabėgti iš Honkongo ir pasiekti prieglobstį Ekvadore, per Maskvą ir Kubą.Kur yra Edwardas Snowdenas

Panašu, kad JAV spaudžiant Kuba persigalvojo ir atsisakė Snowdeno leidimo išsilaipinti Havanoje. Po keisto incidento, kai lėktuvas, gabenantis Bolivijos prezidentą Evo Moralesą, kuris lankėsi Rusijoje, buvo pastatytas ant žemės, bandydamas pravažiuoti per Europą, tapo aišku, kad Snowdenas užstrigo Rusijoje.

Laimei Snowdenui Putinas pasiūlė jam prieglobstį. Nuo tada jis ten buvo.

Nutekėję dokumentai

Niekas nėra tikras, kiek kompromituojančių dokumentų Snowdenas gavo iš NSA. Tačiau Snowdenas sako, kad jis ištyrė kiekvieną iš jų norėdamas įsitikinti, kad juose nėra informacijos, kuri galėtų pakenkti JAV saugumui.Nesandarūs dokumentai

Dabartiniai vertinimai teigia, kad buvo gauta apie 1,7 milijono dokumentų. Gavęs prieglobstį Rusijoje, ginamasis prieš išdavystės kaltinimus, Snowdenas reikalauja, kad prieš pabėgdamas iš Havajų, jis būtų perdavęs visus dokumentus žurnalistams. Tai reiškia, kad jis neturėjo informacijos, kurią galėtų perduoti Putinui.

Ką atskleidė dokumentai

Edvardo Snowdeno apreiškimai parodė pasauliui vien JAV NSA šnipinėjimo ambicijų mastą. Tai parodė, kad NSA šnipinėja beveik viską, ką visi daro internete. Nepaisant daugybės konstitucinių apsaugos priemonių priešingai, tai apima JAV piliečius.

NSA naudojo nepaprastosios padėties įstatymus, priimtus po rugsėjo 11 dienos, ir daugybę teisinių spragų, kad šnipinėtų beveik viską, ką kiekvienas JAV pilietis daro internete..

Jos programa PRISM paskatino JAV technikos milžinus šnipinėti savo klientus. Tai apima mėgstamus „Microsoft“, „Apple“, „Google“, „Yahoo“ ir „Facebook“.

Ką atskleidė dokumentai

Jis kasdien atlikdavo dideles, be garantijų, JAV piliečiams priklausančių telefonų įrašų paieškas, pažeisdamas tarptautinius šifravimo standartus, kurių reikia visiems interneto vartotojams, kad mūsų duomenys būtų saugūs, stebėjo apie 80% viso pasaulio interneto srauto, užkrėtė tūkstančius kompiuterių kenkėjiška programine įranga ir net metaduomenys buvo išgaunami iš programų mobiliesiems, tokių kaip „Angry Birds“.

„XKeyscore“ paieškos ir analizės įrankis suteikė galimybę greitai rūšiuoti informacijos vandenyną ir rasti „beveik viską, kas padaryta internete."

Edvardas Snowdenas yra didvyris

Snowdenas buvo pasirengęs išdėstyti viską, ką turėjo, kad įspėtų kolegas amerikiečius apie tokį valdžios piktnaudžiavimą. Tai daro jį didvyriu. Kad demokratija save vadintų tokia, turi būti skaidrumas. Piliečiai turi žinoti ir suprasti, kas daroma jų vardu.Herojus

Galų gale, jei vyriausybė slepia savo veiksmus nuo žmonių, ji negali būti jiems atskaitinga. Deja, neatsakinga vyriausybė nėra demokratiška.

Jei vyriausybė veikia nepaisydama geriausių savo piliečių interesų, ar moralinio asmens lojalumas turėtų būti jų vyriausybei ar žmonėms? Snowdenas parodė, kad jis yra ir moralus, ir drąsus individas.

Jo apreiškimai bent jau suteikė tam tikro skaidrumo ir sukėlė diskusijas apie ribas, kurias galima ir kurias reikia skirti privatumui miglotame nacionalinio saugumo pavadinime..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me