VPN beveik visada yra teisėti. Daugelyje šalių piliečiai turi įstatyminę teisę į privatumą, o tik nedaugelyje vietų naudotis VPN paslauga yra neteisėta.


Tokios represinės šalys kaip Kinija, Iranas ir Egiptas bando užkirsti kelią vartotojams naudotis užsienio VPN paslaugomis. Bet jie nebaudžia piliečių vien tik už bandymą tai padaryti.

Rusija kriminalizavo vidaus VPT tarnybų, kurioms nebuvo išduota valstybės licencija, vykdymą, tačiau vėlgi, tai nepateisina tų, kurie tiesiog bando jomis naudotis.

Šiame straipsnyje apžvelgiame visas šalis, kuriose VPT naudojimas yra neteisėtas, uždraustas ar tam tikru būdu apribotas. Tačiau prieš tai padarydami keletą klausimų, kuriuos verta apsvarstyti.

Tai, ką darote naudodami VPN, gali būti neteisėta

VPT gali padėti paslėpti tai, ko jūs įsimenate internete, todėl nusikaltėliai kartais naudojasi slėpdami savo neteisėtą veiklą. Nereikia nė sakyti, kad tiesiog naudojant VPN nė viena iš tų nelegalių veikų netampa mažiau neteisėta.

Jei „nusikaltimai“, padaryti naudojant VPN, yra būdingi kultūrai ir todėl yra nelegalūs tik keliose šalyse, mažai tikėtina, kad tarptautinės VPN paslaugos padės vietos valdžios institucijoms ar policijos pajėgoms sugauti „kaltininkus“. Taigi nė vienas VPT teikėjas greičiausiai to nepadarys. padėti valdžios institucijoms, bandančioms sugauti žmones, kurie naudojasi VPN, žiūrėdami pornografiją JAE.

Panašiai ir mažai tikėtina, kad tarptautiniai VPT teikėjai padėtų daugiausiai represinių vyriausybių sugauti politinius disidentus. Taigi Turkijos prezidento Erdogano kritikai beveik neabejotinai gali naudotis Europos ar JAV VPN paslaugomis, nebijodami tų tarnybų išdavystės..

Bet ... VPT kompanijos nemėgins jūsų apsaugoti, jei atliksite veiksmus, kurie yra tarptautiniu mastu pripažinti nusikalstamais arba kurie sujaudina tarptautiniu mastu pasiektas politiškai galingas vyriausybes.

Pateikus pakankamai tvirtų įrodymų, kad padarytas sunkus nusikaltimas, daugelis VPT kompanijų savanoriškai padės net ir užjūrio policijos tyrimams. Ir jie tikrai nebus kovoti su galiojančia teismo nutartimi. Paprasčiausiai nė vienas VPT darbuotojas nenorės kalėti už jūsų nusikaltimus.

Jokie žurnalai VPT teikėjai neturėtų galėti teikti tik minimalios pagalbos tyrimams, tačiau net ir šie gali būti priversti pradėti vesti žurnalus. Ne kiekvienu VPT teikėju, kuris žada saugoti ne žurnalus, galima pasitikėti.

VPN yra visur paplitę

Tokie komerciniai VPN tinklai, apie kuriuos mes čia diskutuojame, yra kažkas nenumatyto, atsiradusio dėl pirminio technologijos tikslo. VPT buvo sukurti tam, kad nuotoliniai darbuotojai galėtų saugiai pasiekti įmonės vidinius tinklus, tarsi jie būtų biure.

Jie ir toliau naudojami kaip įprastas verslas visame pasaulyje, kurie naudojasi VPN, kad apsaugotų savo vidines LAN sistemas nuo įsilaužėlių ir apsaugotų neskelbtiną informaciją, kai darbuotojai ją gauna iš interneto..

Tai reiškia, kad:

a) Net labiau ribojančiose šalyse tiesiog naudojant VPN jokiu būdu neatrodo „įtartina“. Tai įprasta kasdienio verslo dalis..

b) Labai sunku blokuoti VPN srautą, nes tai kenkia verslo galimybėms veikti, taigi ir vietinei ekonomikai. Žinoma, tokios vietos kaip Kinija ir Egiptas nori rizikuoti.

Teisėtumas nėra vienintelis susirūpinimą keliantis klausimas

Daugelis biurų, mokyklų, bendrabučių ir tokių panašių dalykų blokuoja prieigą prie svetainių ir kito interneto turinio - dažnai dėl labai rimtų priežasčių! Naudojant VPN tokiems blokams įveikti paprastai nėra neteisėta, tačiau pagavimas gali sukelti ir kitų nemalonių padarinių.

Galų gale, jūsų mokytojas greičiausiai nebus sužavėtas, jei sugautų jus naudodamas VPN pranešti draugams „Facebook“ paskaitos metu. O jei jus sugauna jūsų viršininkas naudodamas VPN, kad galėtumėte žiūrėti netinkamą turinį darbe, gali būti teisinga!

Šalys, turinčios teisinių problemų, kurias turėtų žinoti VPT vartotojai

Žemiau yra vienintelės šalys, kuriose VPT bet kokiu būdu gali būti laikomos neteisėtomis. Visur kitur pasaulyje VPN naudojimas yra 100% teisėtas ir neginčijamas.

Šalys, kuriose VPN naudojimas prieštarauja įstatymams

Iranas

Irano vyriausybė blokuoja prieigą prie daugybės svetainių, įskaitant „Facebook“ ir „Twitter“. Taip pat uždrausta „Telegram Messenger“ programa. Piliečiams leidžiama naudotis valstybės patvirtintais vietiniais VPN teikėjais, tačiau jiems draudžiama naudotis tarptautinėmis VPN paslaugomis, norint apeiti jos cenzūros blokus.

Teoriškai bet kuris asmuo, naudojantis VPN norėdamas apsilankyti draudžiamoje svetainėje, gali būti nuteistas kalėti nuo 91 dienos iki vienerių metų. Teoriškai.

Realybėje VPN naudojimas yra plačiai paplitęs. Tai liudija faktas, kad maždaug 12–17 milijonų „Facebook“ vartotojų ir 23 milijonai „Telegram“ vartotojų yra iraniečiai! Net teigiama, kad dauguma Irano parlamento narių naudoja VPT norėdami apeiti savo pačių cenzūros įstatymus!

Jei Irane VPN naudojamas taip visur, atrodo mažai tikėtina, kad jį naudojant bus rizikuojama daug, ir mes nežinome nė vieno atvejo, kai VPT vartotojas būtų areštuotas. Norėdami sužinoti apie VPN naudojimą Irane, patikrinkite 5 geriausius Irano VPT.

Irakas

Mes perskaitėme nepatvirtintus pranešimus, kad VPT yra „uždrausti“ Irake, siekiant užkirsti kelią jų išnaudojimui „Islamo valstybė“. Nežinome, kokia yra padėtis vietoje, tačiau Irakas neturi techninės infrastruktūros VPN blokams įgyvendinti ar VPN vartotojams aptikti..

Labai tikėtina, kad VPN dažniausiai naudojamas tose vietose, kuriose yra prieiga prie interneto, tačiau taip pat įmanoma, kad tai yra griežtai kontroliuojama vietinio realaus pasaulio lygiu..

Jungtiniai Arabų Emyratai

2016 m. Buvo plačiai pranešta, kad JAE padarė neteisėtą VPT naudojimą sakydamas "klastojimas internete yra nusikaltimas."

Vis dėlto trūksta aiškumo dėl to, ar pats VPT naudojimas yra neteisėtas, ar jis naudoja VPN tik tam, kad pasiektų JAE „Telecom“ reguliavimo tarnybos (TRA) suplanuotą turinį, kuris yra nusikaltimas..

Praktiškai skirtumas gali būti vertinamas kaip menkas akademinis, nes didžiąją dalį turinio, kuriam galbūt norėsite naudoti VPN, oficialiai uždraudžia TRA.

Bet kuriam sugautam asmeniui gresia bauda iki 2 mln. AED (apie 500 000 USD) ir (arba) kalėjimo laikas. Negirdėjome, kad kas nors iš tikrųjų būtų nuteistas už VPN naudojimą, tačiau pranešimuose nurodoma, kad VPN yra įprasta naudoti.

Visų pirma emigrantai reguliariai naudoja VPT, norėdami pritraukti „Netflix“ ir kitą tarptautinį srautinį turinį. Atrodo, kad rizika tai padaryti yra nedidelė, ir labai mažai tikėtina, kad UEA valdžios institucijos sujaudins savo pelningą tarptautinę bendruomenę, susijaudindamos dėl tokių nekenksmingų pažeidimų. Bet kas žino?

Tikėtina, kad grėsmė JAE piliečiams, naudojantiems VPN, siekiant išvengti cenzūros ar įsitraukti į politinius nesutarimus, yra kur kas didesnė.

JAE telekomunikacijų bendrovių galimybės nustatyti VPN naudojimą nėra aiškios. Yra žinoma, kad interneto srautui analizuoti naudojami giliųjų paketų tikrinimo (DPI) metodai, tačiau neatrodo, kad prieiga prie VPN svetainių ir patys VPN ryšiai būtų užblokuoti..

Jei nuspręsite, kad VPN naudojimo nauda JAE nusveria galimą riziką, primygtinai rekomenduojame naudoti VPN paslaugas, siūlančias slapto ar nesuprantamo pobūdžio technologijas (ir iš tikrųjų naudoti tą techniką!).

Šiaurės Korėja

Paprastai manoma, kad VPN naudojimas Šiaurės Korėjoje yra neteisėtas. Vis dėlto, jei taip yra, atrodo gana beprasmis įstatymas.

Atrodo, kad Šiaurės Korėjos vyriausybė mažai suinteresuota cenzūruoti tarptautinių lankytojų prieigą prie interneto, todėl bandydami paslėpti tai, ko sulaukiate internete, lankydamiesi šalyje, gali kelti didžiausią susidomėjimą saugumo tarnybomis. Bet jei esate tiesiog turistas, yra didelė tikimybė, kad jiems tiesiog nerūpės.

Bet kokiu atveju, tai gali būti labai gera mintis - saugiai žaisti ir vengti bet kokio elgesio, kuris gali būti laikomas įtartinu būnant šalyje. Jokiomis aplinkybėmis nerekomenduojama stoti į blogą Šiaurės Korėjos vyriausybės pusę.

Kita vertus, Šiaurės Korėjos piliečiai beveik neturi interneto prieigos. Tokios galimybės yra tik labai grupei elito studentų, mokslininkų, aukščiausių vyriausybės pareigūnų, žurnalistų (tikėtina) ir pan..

Šie asmenys, be jokios abejonės, yra atidžiai stebimi ir tikriausiai patektų į labai rimtas problemas darydami ką nors internete, kas blogina jų vyriausybę. Tai greičiausiai apima VPN naudojimą norint paslėpti tai, ko jie gauna.

Tačiau mažai tikėtina, kad Šiaurės Korėja nesivargintų priimti faktinio įstatymo, kuris daro VPT „nelegalų“ tokiomis ribotomis aplinkybėmis.

Omanas

Omano telekomunikacijų įstatymas draudžia naudoti bet kokį šifravimo metodą iš anksto negavęs aiškaus vyriausybės leidimo. Bet kadangi šifravimas reikalingas net pagrindinėms elektroninės komercijos operacijoms, toks įstatymas yra nepaprastai praktiškas.

„2010 m. [Telekomunikacijų reguliavimo tarnyba (TRA)] paprašė viešų konsultacijų dėl reglamentų projektų, kurie būtų padarę VPN visiškai neteisėtais asmeniniam naudojimui ir reikalavę, kad įstaigos įsigytų TRA licenciją naudoti VPN komerciniais tikslais. Šie reglamentų projektai niekada nebuvo įgyvendinami, o TRA atsiliepimai apie juos niekada nebuvo paskelbti. “

Mes perskaitėme keletą nepatvirtintų pranešimų, kad Omano interneto vartotojai privalo naudotis tik valstybės sankcionuotomis vietinėmis VPN paslaugomis, tačiau tokiu atveju taisyklės yra nepaisomos..

VPT naudojimas siekiant išvengti griežtų Omano interneto cenzūros blokų yra „labai dažnas dalykas“ ir nėra imamasi jokių techninių priemonių tam išvengti.

Sirija

Jei mažai žinome apie VPN situaciją Irake, apie ją Sirijoje žinome mažiau. Mes žinome, kad žiaurus besitęsiantis karas sukuria labai nestabilų internetą ir kad vyriausybės cenzūra ir policijos bauginimai (įskaitant areštą ir kankinimus) žurnalistams ir disidentams yra kasdienis šalies gyvenimo faktas..

Tokia interneto infrastruktūra, kokia vis dar egzistuoja, yra tvirtai Assado vadovaujamos vyriausybės rankose, o interneto kavinės yra labai stebimos. Todėl nelegalus palydovinis ryšys ir mobilieji telefonai, naudojantys Turkijos ar Libano tinklo SIM korteles, yra pagrindinis prieigos prie atviro interneto būdas..

Turkmėnistanas

Turkmėnistanas yra viena uždariausių ir represingiausių apskričių pasaulyje. Panašiai kaip Šiaurės Korėja, labai nedaugelis jos piliečių išvis turi prieigą prie interneto. Jis yra nepaprastai brangus, jo tempas sąmoningai lėtas, ir jam beveik taikoma cenzūra.

Yra tik vienas vyriausybės kontroliuojamas IPT. Remiantis šia ataskaita:

„Aptikti ir užblokuoti bandymai naudoti tarpinius serverius ir VPN; jų vartotojams gresia administracinės nuobaudos ir jie kviečiami į „prevencinius pokalbius“ Nacionalinio saugumo ministerijai, kur jie gąsdinami. “

Yikes!

Šalys, kuriose užblokuoti VPN

Kai perskaitėte, kad VPN toje ar kitoje valstybėje yra „uždrausti“, beveik visada turima galvoje tai, kad imamasi techninių pastangų tam, kad tos šalies interneto vartotojai nenaudotų VPT, kad apeitų valstybės cenzūros priemones..

Paprastas VPN naudojimas (arba bandymas naudoti VPN) šiose apskrityse nėra neteisėtas ir dar niekas neturi problemų dėl to.

Kinija

Didžioji Kinijos ugniasienė (GFW) yra tolimiausia ir moderniausia pasaulyje interneto cenzūros sistema. Todėl nenuostabu, kad Kinija nenori savo 1,5 milijardo piliečių, naudojančių VPT, kad apeitų!

Kinijoje naudojama daugybė technologijų, skirtų blokuoti prieigą prie tarptautinių VPN paslaugų. Tai svyruoja nuo paprastų IP adresų, žinomų kaip priklausantys VPN nutraukėjams, sąrašų iki sudėtingų gilaus paketų patikrinimo (DPI) metodų, kurie gali aptikti, kai naudojami VPN protokolai. Nereikia nė sakyti, kad prieiga prie daugelio VPN svetainių yra užblokuota.

Internetą naudojanti apie 720 milijonų žmonių, tačiau net ir pati tolimiausia ir moderniausia interneto stebėjimo sistema pasaulyje turi kovoti. Dauguma VPN paslaugų iš tikrųjų yra užblokuotos Kinijoje, tačiau nemažai teikėjų siūlo įvairių formų užmaskavimo („slapto“) technologijas, kad paslėptų faktą, kad naudojami VPN..

Rezultatas yra tas, kad nemažai VPN paslaugų yra plačiai prieinamos Kinijoje, nors tai palengvins keliautojų gyvenimą, jei jie prieš įžengdami į žemyną prisiregistruos gauti paslaugą ir atsisiųsti jos programinę įrangą (Honkongas netaikomas GFW ir turi nemokamas ir necenzūruotas internetas).

Plačiai buvo pranešta, kad Kinija „nugriovė VPT“, tačiau tai iš tikrųjų galioja tik toms įmonėms, kurios teikia vietines VPN paslaugas. Tai nenusikalsta asmenims, kurie naudoja VPN, kad išvengtų Didžiosios ugniasienės, ir tokios priemonės yra be dantų prieš tarptautines VPN paslaugas.

Tačiau horizonte gali kauptis debesys. 2016 m. Nedidelis (ir nelabai sėkmingas) VPT perpardavėjas buvo kalinamas 9 mėnesiams. Tai buvo vienkartinė byla vietos teisme (Dongguanas, Guangdongo provincijoje) ir neatspindi teisinės padėties kitoje Kinijos vietoje. Tai buvo kažkas, kas uždirbo (nedidelį) pelną iš VPN paketų pardavimo, o ne kas nors naudodamasis VPN.

Ar tai yra daugybė ateinančių dalykų, parodys tik laikas. Neįmanoma įsivaizduoti, kad Kinija gali panaudoti savo bauginančią naują socialinio kredito sistemą, kurią planuojama pradėti įgyvendinti 2020 m., Kad nubaustų piliečius, pagautus naudojant VPT, turinčius neigiamus reitingus. Tai, be abejo, mažai domins emigrantus ir Kinijos lankytojus.

Norėdami sužinoti daugiau apie VPN naudojimą Kinijoje, skaitykite 5 geriausius Kinijos VPN.

Egiptas

2017 m. Vasarą Egipto vyriausybė pradėjo blokuoti prieigą prie naujienų svetainių. Pagaliau jis užblokavo daugiau nei 400 svetainių. Suprasdama, kad piliečiai naudojasi VPN, siekdami apeiti tokią cenzūrą, vyriausybė taip pat pradėjo blokuoti prieigą prie VPN svetainių.

Be to, IPT naudoja DPI metodus VPN srautui identifikuoti ir blokuoti. Atrodo, kad šie blokai yra labai veiksmingi, o visi pagrindiniai VPN protokolai yra blokuojami, nebent naudojamos obstrukcijos technologijos.

Gavome pranešimų, kad „WireGuard“, „AnyConnect“ ir „SoftEther“ protokolai ir toliau veikia, nors mes negalime to patvirtinti. Jei reikia jūsų techninių įgūdžių, „Streisand“ yra bene lengviausias būdas nustatyti tokį asmeninį VPN serverį.

Kiek mums yra žinoma, niekam nebuvo sunku apeiti Egipto VPN blokus, tačiau turint dabartinę griežtos karinės vyriausybės valdymą, tai gali būti visiškai nerizikinga. Būk atsargus.

Rusija

2017 m. Lapkričio mėn. Prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymo projektą, draudžiantį VPT ir kitas įgaliotąsias paslaugas. Tačiau jai trūksta dantų, nes Rusija neturi techninių galimybių įgyvendinti tarptautinių VPN paslaugų draudimą. Paprasčiausiai nėra nieko panašaus į Didžiąją Kinijos užkardą.

Tai, ką ji padarė (ir tai yra vienintelis dalykas, kurį ji gali padaryti), įpareigoja šalies IPS blokuoti prieigą prie tarptautinių VPN svetainių ir reikalauja, kad vietinės VPN tarnybos įgyvendintų (pirmiausia politinio) turinio blokavimo sąrašus, kurių vyriausybė nenori, kad Rusijos piliečiai matytų..

Ji taip pat privertė daugelį tarptautinių VPT tiekėjų išjungti Rusijoje esančius serverius ir paprašė „Apple“ pašalinti VPN programas iš savo „Rusijos App Store“ (tai ji padarė Kinijai, bet dar ne Rusijai)..

Už Rusijos ribų esantys VPN serveriai yra lengvai pasiekiami iš Rusijos vidaus, ir mes nežinome apie bet kokią riziką (teisinę ar kitokią) juos naudojant..

Vietnamas

Vietnamo vyriausybė blokuoja prieigą prie įvairaus turinio interneto, įskaitant „Human Rights Watch“, BBC ir „Facebook“. „OpenNet“ iniciatyva paskelbė 2012 m. Sąrašą savo išvadų, kuriose buvo užblokuotos svetainės, ir be daugybės vietnamiečių kalbų svetainių nustatė, kad buvo užblokuotos daugelis interneto tarpinių serverių ir kitų interneto apėjimo įrankių..

Interneto įrankių kategorijoje [FPT Telecom and Viettel] užblokavo „Facebook“ (http://facebook.com). Abu IPT taip pat taikė vengimo svetaines filtruoti, tačiau skyrėsi pagal konkrečias svetaines, kurias jie blokavo. Pavyzdžiui, „Viettel“ filravo http://anonymizer.com, http://the-cloak.com, http://anonymouse.org/, https://megaproxy.com, http://proxyweb.net/ ir http://inetprivacy.com, o FPT filtruoja tik http://inetprivacy.com “.

Be to, kad šiais metais Vietnamas suformavo naują 10 000 žmonių karinį kibernetinio karo vienetą kovai su „neteisingomis“ nuomonėmis internete, Vietnamas dėjo daugiau pastangų cenzūruoti prieigą prie turinio. Todėl pagrįsta manyti, kad daugelis VPN svetainių dabar yra užblokuotos.

Tačiau šie blokai nėra labai modernūs ir juos turėtų būti lengva įveikti, nereikia naudoti užtemimo taktikos, jei tik jūs galite prisiregistruoti naudotis paslauga ir atsisiųsti jos programinę įrangą. Lankytojams patariama tai padaryti prieš atvykstant į šalį, o gyventojai gali naudotis viena iš taktikų, aptartų skyriuje Kaip apeiti VPN blokus..

Vienas žiūrėti

Turkija

Turkijoje jau yra blokuojančių svetainių, kurios ją įžeidė arba kurios yra politiškai jautrios. IPT netgi panaudojo apsinuodijimą DNS, kad piliečiai negalėtų prisijungti prie „YouTube“, kai ji buvo uždrausta 2014 m.

Kai naujai patvirtintas prezidentas smarkiai išplečia jo vykdomąją valdžią, niekas nenustebins, jei Recepas Erdoganas ir toliau griežtai valdys interneto prieigą. Bet koks toks žingsnis beveik neabejotinai apimtų priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią VPT paslaugomis besinaudojantiems Turkijos piliečiams naudotis atviru internetu.

Išvada

Už karo zonų ir Šiaurės Korėjos ribų VPN yra legalu naudoti beveik visur. Tik keliose vietose, kur jų nėra, arba ten, kur jų teisėtumas gali būti laikomas „pilkąja zona“, tokių įstatymų vykdymo būdai yra menki..

Prieigos prie VPN svetainių blokavimas yra daug dažnesnis, tačiau tik Kinijoje ir Egipte yra interneto infrastruktūra, reikalinga rimtai apriboti VPN naudojimą siekiant išvengti cenzūros..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me