Jei, kaip ir daugelis pasaulio šalių, „Microsoft Outlook“ naudojate asmeniniams ar verslo el. Laiškams siųsti ir gauti, jums gali kilti klausimas, ar galite padaryti daugiau, kad apsaugotumėte savo sąskaitą. El. Laiškuose gali būti daug neskelbtinos informacijos, todėl natūralu, kad norima suprasti privatumo ir saugos funkcijas, kurios yra įmontuotos „Outlook“. Jei šiuo metu nenaudojate visų šių funkcijų, jūsų el. Pašto paskyra gali būti ne tokia saugi, kokia galėtų būti. Laimei, šis vadovas yra skirtas jums padėti.

„Microsoft Outlook“ el. Paštas

Žemiau pateiksime visus svarbiausius „Outlook“ nustatymams būtinus nustatymus. Taip pat paaiškinsime, kaip pradėti siųsti el. Laiškus naudojant stiprų šifravimą, kad jūsų duomenys būtų apsaugoti nuo šnipinėjimo ir įsilaužėlių..

Nustatykite slaptažodį, kad apsaugotumėte „Outlook“ duomenų failus

Nesvarbu, ar naudojate atskirą „Outlook“ (2007, 2010, 2016, 2020) ar „Outlook 365“ versiją, pirmiausia turėtumėte nustatyti „Outlook“ duomenų failų (.pst) slaptažodį. Tai užtikrins, kad jūsų asmeniniai duomenys nebus pasiekiami, jei kažkas kitas naudojasi jūsų kompiuteriu arba bando pasiekti jūsų „Outlook“, kai esate toli nuo klaviatūros.

Kai tik bus nustatytas slaptažodis, jūsų bus paprašyta įvesti slaptažodį tiek paleidus „Outlook“, tiek atidarius a .pst failą..


 1. Atidarykite „Outlook“ ir spustelėkite byla skirtukas viršutiniame kairiajame lango kampe
 2. Spustelėkite Paskyros nustatymai > Paskyros nustatymai

  „Microsoft“ paskyros nustatymai

 3. Pasirinkite duomenų failų skirtuką ir pažymėkite „Outlook“ duomenų failą (.pst), kurį norite apsaugoti slaptažodžiu. „Office 365“ pamatysite įvairių tipų „Outlook“ duomenų failus (.pst failus), įskaitant archyvo failą ir gautųjų failą. Norite apsaugoti slaptažodžiu gautųjų duomenų failą („inbox.pst“) - taigi du kartus spustelėkite tą failą.
 4. Spustelėkite Pakeisti slaptažodį

  pakeisti slaptažodį asmeniniuose aplankuose

 5. Dabar įveskite slaptažodį į Naujas Slaptažodis ir Patvirtinkite slaptažodį dėžės. Slaptažodis turėtų būti patikimas, todėl įsitikinkite, kad tai yra didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių ir simbolių derinys.
 6. Spustelėkite Gerai ir slaptažodis bus nustatytas.

Atminkite, kad jei pamiršite slaptažodį, būsite užrakintas „Outlook“ duomenų faile. „Microsoft“ negali atkurti prarastų slaptažodžių ar paskyrų. Taigi turite įsitikinti, kad galite prisiminti slaptažodį arba išsaugoti jį saugioje slaptažodžių tvarkytuvėje.

Pasirinkite tvirtą slaptažodį

Nesvarbu, ar pasirenkate slaptažodį prisijungdami prie „Office 365“, ar „Outlook“ duomenų failo, labai svarbu pasirinkti tvirtą slaptažodį.

Atminkite, kad jei darbe ar mokykloje naudojate „Outlook“, gali būti, kad esate „Microsoft“ mainų serveryje. Tokiu atveju turėsite pasikalbėti su vietiniu sistemos administratoriumi, kad nustatytumėte slaptažodį.

Kiekvienas jūsų naudojamas slaptažodis (kiekvienai internetinei abonementui, kurį turite) turėtų būti unikalus. Tai užkirs kelią įsilaužėliams pasiekti antrinę sąskaitą, jei kuri nors iš jų patektų į skverbtis. Tvirtuose slaptažodžiuose turi būti viršutiniai ir apatiniai simboliai, skaičiai ir simboliai.

Kuo ilgesnis slaptažodis, tuo saugesnis jis bus. Dėl šios priežasties patariama naudoti slaptažodžių tvarkyklę, norint apsaugoti „Outlook“ (ir visas kitas jūsų paskyras) stipriais unikaliais slaptažodžiais. Niekada nesirinkite akivaizdžių slaptažodžių, tokių kaip gimtadieniai, naminių gyvūnėlių vardai ir kita informacija, kurios galima atspėti.

Be to, niekada nepalikite savo slaptažodžio, esančio kažkur, kur jį lengva pastebėti. Kompiuterio monitoriuje įklijuoto užrašo „slaptažodis“ slaptažodis gali būti patogus, tačiau jis visiems, turintiems prieigą prie jūsų kompiuterio, suteikia lengvą prieigą prie jūsų paskyros..

Sąranka Dviejų faktorių aut

Jei perėjote prie „Outlook 365“ naudojimo, rekomenduojama nustatyti dvigubo koeficiento autentifikaciją (2FA). Tai padidins jūsų „Office 365“ paskyros saugumą ir apsaugos visus el. Laiškus.

Internetinės „Office 365“ „Outlook“ versijos naudojimas reiškia, kad norint prisijungti, visada reikia slaptažodžio ir 2FA metodo. Tačiau verta paminėti, kad jei paliekate žiniatinklio klientą prisijungę - kažkas galėtų pasiekti jūsų el. Laiškus, kai esate toli nuo tavo kompiuteris. Dėl šios priežasties svarbu užtikrinti, kad reguliariai atsijungiate.

Padarykite daiktus privačius

Kiekvienas, naudojantis „Outlook“ „Exchange“ serveryje, gali pasirinkti, kad elementai būtų privatūs, kai jie yra sukurti. Kai elementą padarote privatų, kiti „Exchange“ serverio vartotojai negali pasiekti konkrečios informacijos apie tą elementą.

Norėdami, kad elementai būtų privatūs, spustelėkite privatų žymimąjį laukelį šalia elementų, juos kurdami. Atminkite, kad kiti vartotojai, turintys leidimą pasiekti jūsų aplankus, galės atidaryti elementus, nebent jūs konkrečiai uždraustumėte jiems prieigą.

Taigi, norėdami užtikrinti, kad daiktai būtų laikomi privačiais, turite pasirinkti Galimybės viduje Įrankių meniu ir spustelėkite Delegatai skirtukas. Dabar pasirinkite vartotoją ir spustelėkite Leidimai panaikinti žymėjimą Delegatas gali pamatyti mano asmeninius daiktus žymimasis langelis. Turėsite atšaukti kiekvieno vartotojo prieigą.

Apsaugokite savo aplankus

Atskirų aplankų apsauga nuo slaptažodžio yra puikus būdas sustabdyti bet kurį asmenį prieigą prie jūsų asmeninių duomenų. Tai gali būti labai svarbu užimtame biure, kur žmonės gali nepastebimai vaikščioti po darbo stalus. Norėdami nustatyti asmeninių aplankų slaptažodį:

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite viršutinio lygio aplanką, kuris paprastai vadinamas Asmeninis aplankas
 2. Pasirinkite Asmeninių aplankų savybės
 3. Kol esate Generolas skirtuko paspaudimas Pažengęs
 4. Spustelėkite Pakeiskite slaptažodį ir įveskite saugų slaptažodį abiejuose laukuose

Pasirinkimas Išsaugokite šį slaptažodį savo slaptažodžių sąraše leis įsilaužėliams (arba niūriems kolegoms, šeimos nariams ar namų draugams) lengvai apeiti šią slaptažodžio apsaugą. Taigi nespustelėkite to, o įsitikinkite, kad prisimenate slaptažodį arba saugote jį saugiame slaptažodžių tvarkytuve.

Verta paminėti, kad negalima apsaugoti slaptažodžiu atskirų poaplankių. Viską nuo aukščiausio lygio aplanko galite apsaugoti tik slaptažodžiu.

Atnaujinkite „Outlook“

Reguliariai aptinkama naujų naršyklių ir programinės įrangos spragų. Dėl šios priežasties svarbu reguliariai atnaujinti „Outlook“ versiją, naršyklę ir operacinę sistemą.

Atnaujindami savo sistemą su naujausiais „Windows Defender“ saugos pleistrais, taip pat užtikrindami, kad turite naujausią antivirusinę programinę įrangą, sustabdysite virusų, šnipinėjimo programų, šaknų rinkinių ir trojos arklys, kurie taip pat gali suteikti įsilaužėliams prieigą prie jūsų „Outlook“ el.

Norėdami patikrinti atnaujinimus, prisijunkite prie „Office 365“ ir eikite į „Outlook“ Paskyros informacija langas. Spustelėkite „Office“ sąskaita meniu srityje, esančioje ekrano kairėje. Dabar pasirodys „Microsoft“ informacijos apie gaminį langas. Spustelėkite Vėliau sekė „Office“ naujiniai autorius Atnaujinti dabar norėdami atsisiųsti ir įdiegti naujausią versiją. Jei jūsų biuro programos veikia, gali būti paprašyta iš naujo paleisti jas ir kompiuterį, kad tinkamai atnaujintumėte.

Ieškokite patikimo siuntėjo piktogramos

Kai gaunate el. Laiškus, svarbu patikrinti, ar nėra žaliojo skydo ir patikimo siuntėjo pranešimo. Tai leis jums patikrinti gautų laiškų gauto pranešimo saugumą, ypač jei atvykstate kažkas, apie kurį įtariate..

Kai tik į „Outlook“ ateina pranešimas, kuriame nėra patikimo siuntėjo piktogramos, verta pasitikrinti su siuntėju, kad patikrintumėte, ar jie iš tikrųjų išsiuntė pranešimą; jei ne, tai gali būti sukčiavimo išpuolis.

Pridėkite kontaktus prie saugių ir užblokuotų siuntėjų sąrašų

Siuntėjo įtraukimas į užblokuotų siuntėjų sąrašą verčia jų pranešimus patekti į jūsų šlamšto aplanką. Tai yra geras būdas užtikrinti, kad nepageidaujami el. Laiškai būtų automatiškai filtruojami.

Reguliariai atnaujinkite „Microsoft“ paskyros slaptažodį

Be „Outlook“ duomenų failų ir aplankų slaptažodžio atnaujinimo, svarbu įsitikinti, kad reguliariai atnaujinate savo internetinės „Microsoft“ paskyros slaptažodį. Norėdami tai padaryti, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie „Microsoft“ paskyros ir spustelėkite profilio piktograma viršutiniame dešiniajame kampe.
 2. Pasirinkite Peržiūrėti „Microsoft“ paskyrą iš išskleidžiamojo meniu.
 3. Spustelėkite Saugumas iš ekrano viršuje rodomo meniu.
 4. Spustelėkite Pakeisti slaptažodį iš saugos pagrindų meniu.
 5. Patikrinkite savo tapatybę el. Paštu arba teksto kodu.
 6. Įveskite seną slaptažodį, o paskui naują slaptažodį (jums reikės jį įvesti du kartus, kad jį nustatytumėte).

Reguliariai atnaujindamas slaptažodį apsaugo nuo žiaurių jėgos išpuolių ir sukčiavimo, nes dėl to jūsų senasis slaptažodis gali būti pažeidžiamas įsibrovėlių. Norėdami būti saugūs, galite nustatyti, kad jis primintų atnaujinti slaptažodį kas 72 dienas. Jei turite slaptažodžių tvarkytuvę, galite naudoti ją automatiškai sugeneruoti tvirtą slaptažodį kiekvieną kartą, kai jūsų paprašys jį atnaujinti.

Prieš prisijungdami patikrinkite adreso juostą

Nesvarbu, ar naudojate „Outlook“, ar „Office 365“, visada verta patikrinti URL adresų juostoje, kad patikrintumėte, ar iš tikrųjų prisijungiate prie oficialios svetainės. Jei prisijungsite prie savo paskyros iš el. Pašto ar svetainės nuorodos, galite netyčia perduoti įsilaužimo duomenis įsilaužėjui..

El. Laiškų siuntimui „Office 365“ naudokite šifravimą

Vienintelis būdas užtikrinti, kad el. Laiškai būtų apsaugoti tranzito metu, yra apsaugoti juos naudojant „end-to-end“ šifravimą. „Outlook for Office 365“ suteikia vartotojams galimybę siųsti el. Laiškus naudojant S / MIME šifravimą ir „Office 365“ pranešimų šifravimą.

S / MIME

Saugūs / daugiafunkciai interneto pašto plėtiniai (S / MIME) yra plačiai naudojamas protokolas, skirtas skaitmeniškai pasirašytiems ir užšifruotiems el. Laiškams siųsti. Tai yra labiausiai rekomenduojamas šifravimas, kuris ateina su „Outlook“.

Norėdami „S / MIME“ naudoti „Outlook“, tiek siuntėjas, tiek gavėjas turi turėti pašto programą, palaikančią „S / MIME“ standartą. Norėdami išsiųsti pranešimą naudodamiesi S / MIME šifravimu, prie kompiuterio raktų pakabuko taip pat turite pridėti S / MIME sertifikatą. Nustatę sertifikatą kompiuteryje, turite jį nustatyti „Outlook“:

 1. Spustelėkite Byla meniu, po kurio eina Galimybės > Pasitikėjimo centras > Pasitikėjimo centro nustatymai.
 2. Pasirinkite El. Pašto saugumas pro langą kairėje.
 3. Pagal Šifruotas el, paspauskite Nustatymai.
 4. Viduje Sertifikatų ir algoritmų skyrius, paspauskite Pasirinkite ir pasirinkti S / MIME sertifikatą.
 5. paspauskite Gerai

Informacijos teisių valdymas

„Office 365“ pranešimų šifravimas vadinamas informacijos teisių valdymu (IRM). Tai šifravimo metodas, kuris pateikiamas „Outlook“. Norėdami naudoti IRM, siuntėjas turi turėti „Office 365“ pranešimų šifravimą, kuris įtrauktas į „O365 E3“ licenciją.

Norėdami naudoti šį šifravimo metodą, pranešimo sudarymo lange spustelėkite „Parinktys“. Pasirinkite šifravimą ir pasirinkite reikiamą parametrą. Funkcija Tik šifruoti yra įgalinta tik abonentams („Office ProPlus“ vartotojams), kurie taip pat naudojasi „Exchange Online“.

Šifruoti el. Laiškus „Office 2010“ arba 2013 m

Kai reikia šifruoti pranešimus „Office 2010“, turite galimybę užšifruoti vieną pranešimą arba užšifruoti visus siunčiamus pranešimus. Norėdami užšifruoti vieną pranešimą, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Sukurkite pranešimą ir spustelėkite Galimybės skirtukas.
 2. Į Daugiau pasirinkimų, apatiniame dešiniajame kampe spustelėkite mažą rodyklę.
 3. Pasirinkite Apsaugos Nustatymai sekė Šifruokite pranešimo turinį ir priedus žymimasis langelis.
 4. Sukurkite pranešimą ir spustelėkite Siųsti.

Jei pasirinksite užšifruoti visus pranešimus pagal numatytuosius nustatymus, galėsite juos rašyti ir išsiųsti nieko nedarę tuo metu. Tačiau jūs turite atsiminti, kad tam, kad gavėjas galėtų iššifruoti tuos pranešimus, jam reikės jūsų skaitmeninio ID. Norėdami užšifruoti visus pranešimus, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Spustelėkite Byla skirtukas viršuje dešinėje.
 2. Spustelėkite Galimybės > Pasitikėjimo centras > Pasitikėjimo centro nustatymai.
 3. Spustelėkite El. Pašto saugos skirtukas, ir po Užšifruotas el pasirinkite Užšifruokite siunčiamų pranešimų turinį ir priedus žymimasis langelis.
 4. Norėdami pasirinkti norimą naudoti sertifikatą (S / MIME arba „Exchange Server Security“), spustelėkite Nustatymai.

Naudokite „Mailvelope“

Jei norite siųsti el. Laiškus iš „Outlook“, naudodami stiprų PGP šifravimą, tada reikės naudoti trečiosios šalies plėtinį „Mailvelope“. Geros žinios yra tai, kad „Mailvelope“ yra labai paprasta naudoti ir leis jums siųsti PGP užšifruotus el. Laiškus bet kuriam el. Pašto paslaugų teikėjui, palaikančiam PGP.

Nustatyti IP filtravimą

Kitas būdas užtikrinti, kad jūsų „Office 365“ ir „Outlook“ būtų saugūs, yra uždrausti ekstraneto prieigą prie jūsų įmonės debesies paslaugų. Apribojus, kurie IP adresai gali pasiekti jūsų „Office 365“ abonementą, įsilaužėlis negali pasiekti „Outlook“, net jei jiems pavyksta suvaldyti paskyros kredencialą ir slaptažodį.

Tačiau verta paminėti, kad įgalinus šią funkciją el. Pašto abonementus galės pasiekti tik darbuotojai iš biuro išorės, nustatydami VPN..

Išvada

„Outlook“ turi daug natūralių saugos funkcijų, kurias galima naudoti norint užtikrinti, kad el. Laiškai būtų gerai apsaugoti. Nesvarbu, ar naudojate šiek tiek senesnę „Outlook“ versiją, ar naujausią versiją, pateiktą kartu su „Office 365“ prenumeratos paslauga - šis vadovas padės jums naudoti kuo daugiau saugos parametrų.

Jei norite imtis papildomų priemonių, kad apsaugotumėte savo „Windows“ asmeninį kompiuterį, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti „Windows“ VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me