Geriausias būdas išlaikyti privatų el. Paštą yra naudoti PGP šifravimą. Tačiau susijusios sąvokos yra sudėtingos ir dažnai klaidinančios; problema, kurią apsunkina tai, kad PGP užšifruoto el. pašto nustatymas yra neintuityvus ir blogai paaiškinamas esamuose dokumentuose. Šis „kaip“ vadovas skirtas padaryti procesą aiškesnį, pateikiant nuoseklias instrukcijas, kaip nustatyti PGP sistemoje „Windows“..

Kas yra „GnuPG“?

„Gnu Privacy Guard“ (dar žinomas kaip „GnuPG“ arba tiesiog GPG) yra labai populiarios el. Pašto šifravimo programos „Pretty Good Privacy“ (dabar komerciškai prieinamos iš „Symantec“) atvirojo kodo klonas. Sukurtas laisvosios programinės įrangos fondo, „GnuPG“ yra nemokamas, atvirojo kodo ir visiškai suderinamas su PGP, naudojant visišką „OpenPGP“ standarto (RFC 4880) įgyvendinimą..

„GnuPG“ veikia šifruodami pranešimus naudodamiesi asimetrinėmis raktų poromis, kurias sukuria atskiri „GnuPG“ vartotojai. Tuos raktus tada bus galima keistis su kitais vartotojais, o vartotojai gali pridėti skaitmeninį parašą, kad patikrintų siuntėjo tapatybę ir pranešimo vientisumą.


Jei visa tai skamba sudėtingai, taip yra, nes taip yra! Tačiau, kai jūs sukate galvą apie pagrindines sąvokas, viskas tampa daug aiškiau.

Su viešojo rakto kriptografija kiekvienas vartotojas turi privatų raktą, kurį jie laiko paslaptyje ir iššifruoti el. laiškus, siunčiamus jiems naudojant jų viešąjį raktą. Jie taip pat turi viešą raktą, kurį jie laisvai platina kad kiti žmonės galėtų ja naudotis siunčiant užšifruotus laiškus.

 • Asmeninis raktas - laikomas paslaptyje ir naudojamas iššifruoti savo paštą
 • Viešasis raktas - paskirstomas taip, kad kiti galėtų jį naudoti, kad užšifruotų el. Laiškus jums

„GnuPG“ svetainė teikia daug palaikymo, tačiau didelė jos dalis yra labai techninė ir nėra naujokų draugiška.

Gpg4win - „Windows“ versija

„Gpg4win“ yra „Windows“ „GnuPG“ versija ir tikrai yra komunalinių paslaugų rinkinys, kurį laiko bendras diegimo programos scenarijus. Komunalinės paslaugos yra:

 • Kleopatra - sertifikatų vadybininkė
 • GPA - dar vienas sertifikatų tvarkytojas
 • „GpgOL“ - „Outlook“ papildinys
 • GPGEX - „Windows Explorer“ plėtinys
 • „Claw-Mail“ - lengva el. Pašto programa su įmontuotu „GnuPG“ palaikymu
 • „Gpg4win Compendium“ - vadovas

Norėdami sukurti raktų porą, naudokite GPA

 1. Iš svetainės atsisiųskite „Gpg4win“ ir įdiekite ją (reikia iš naujo paleisti). Šiai mokymo programai mes naudosime GPA ir „Claw-Mail“, todėl įsitikinkite, kad pasirinkote juos, kai bus suteikta galimybė.
 2. Kai pirmą kartą įdiegiate „Gpg4win“, jums labai mažai siūloma įkalčių apie tai, kaip elgtis, todėl pirmiausia turėtumėte tai padaryti. sugeneruoti raktų porą. Norėdami tai padaryti, suaktyvinkite GPA ir ji naudingai pasiūlys sugeneruoti jums privatų raktą.ggg įdiegti
 3. Tiesiog vykdykite vedlį, įvesdami savo vardą ir el. Pašto adresą (kurie naudojami raktui sukurti), slaptažodį, kurį norite naudoti, ir vietą, kur norite išsaugoti raktą. Svarbu naudoti tą patį el. Pašto adresą, iš kurio siųsite užšifruotą el. Laišką, ir slaptažodis yra svarbus, nes gavėjui jo reikės norint iššifruoti jūsų failus. Raktą įrašysime aplanke pavadinimu „Šifravimo raktai“.. gpg2
 4. Sveikiname! Dabar turite savo pirmąjį raktą gpg gpa 2
 5. Dabar turite sugeneruoti viešąjį raktą, kad kiti galėtų iššifruoti failus, kuriuos šifruojate su jūsų asmeniniu raktu. GPA programoje pasirinkite ką tik sugeneruotą raktą, spustelėkite „Eksportuoti“, pasirinkite viešojo rakto pavadinimą, aplanką, kuriame norite jį išsaugoti, ir spustelėkite „Išsaugoti“..
  Išsaugojome jį aplanke „Šifravimo raktai“. Jei pažvelgsite į aplanką, dabar pamatysite raktų porą - užšifruotą raktą (reikia laikyti paslaptyje) ir viešąjį raktą (bendrinti).. gpg gpa 3
 6. Bendrinkite savo viešąjį raktą - tai galite padaryti tiesiog išsiųsdami el. Laišką tam, kam norite siųsti užšifruotus laiškus. Gavėjas turėtų „importuoti“ šį raktą savo GPA pavyzdyje (arba importuoti sertifikatus, jei naudojate „Kleopatra“). Taip pat turėsite numatytiems gavėjams suteikti slaptažodį, kurį nurodėte atlikdami 2 veiksmą. raktų pora

Šifruokite failus ar aplankus

Dabar galite užšifruoti bet kurį failą ar aplanką, kad juos būtų galima nusiųsti pasirinktam gavėjui.

 1. Norėdami užšifruoti failą ar aplanką, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite jį ir pasirinkite „Pasirašyti ir užšifruoti“.
 2. Patikrinkite, ar failų išsaugojimo keliai yra ten, kur norite, ir ar pasirinktas radijo mygtukas „Pasirašyti ir užšifruoti (tik„ OpenPGP “)..
 3. Pasirinkite gavėjus, kuriems norite užšifruoti failą, ir „Pridėti“ į sąrašą. Kai būsite pasiruošę, spustelėkite „Šifruoti“. Šio vadovo tikslais mes atsiųsime failą sau. 1 gpg ženklas
 4. Jei turite daugiau nei vieną tapatybę, galite pasirinkti, kurią norite naudoti pasirašydami. Kol kas tiesiog spustelėkite „Pasirašyti ir užšifruoti“. Jei nuspręsite neprisijungti prie 2 veiksmo, šio ekrano nematysite.8 gpg
 5. Sukuriama užšifruota failo ar aplanko versija (su .gpg failo plėtiniu), kurią vėliau galima paprasčiausiai išsiųsti el. Paštu asmeniui, kurį norite turėti, arba galite pats iššifruoti..gpg ženklas

Failo ar aplanko iššifravimas

 1. Jei užšifruotas failas jums atsiųstas el. Paštu, atsisiųskite jį į patogią vietą, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite failą ir pasirinkite „Iššifruoti ir patvirtinti“..
 2. Jūsų bus paprašyta įvesti siuntėjo nustatytą slaptafrazę (žr. Aukščiau pateiktą 2 veiksmo skyrių „Naudokite GPA norėdami sukurti raktų porą“). Atminkite, kad taip pat turėsite importuoti siuntėjo viešą šifravimo raktą į savo sertifikatų tvarkytuvę (GPG arba Kleopatra)..9 gpg10 gpg
 3. Bus sukurtas naujas aplankas su .tar_1 (ar panašiu) priesaga, kurio viduje bus užšifruoti failai.
  Spustelėję Rodyti išsamią informaciją, gausite daugiau informacijos apie sertifikatų galiojimągpg12

Išvada

Parodėme, kaip įdiegti „Gpg4win“, kaip sukurti raktų poras ir naudoti jas failams užšifruoti ir iššifruoti. Neapdorota forma „Gpg4win“ yra šiek tiek paprastas dalykas, tačiau atlikus šiuos veiksmus yra geras būdas suprasti PGP šifravimą. Kitame šios dviejų dalių serijos vadove apžvelgsime „Gpg4win“ integravimą su populiariu „Thunderbird“ el. Pašto klientu, kad galėtumėte lengvai siųsti ir gauti užšifruotus el. Laiškus..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me