Jei norite apsaugoti savo duomenis nuo smalsių akių, turite juos užšifruoti. Anksčiau daugelis iš mūsų pasitikėjo „Truecrypt“, kad tai padarytų, tačiau kadangi populiari šifravimo programa paslaptingai buvo nutraukta, sukūrėme šį straipsnį, kad pateiktume jums penkias „TrueCrypt“ alternatyvas.


Jei rimtai žiūrite į saugumą, tai padarysite patys, o ne pasitelkdami trečiąją šalį. Tai yra tai, kas suprantama šifravimas nuo galo iki galo (e2ee).

Bet net jei jūs naudojate „e2ee“, kaip žinoti, kad programinė įranga nedaro nieko nepageidaujamo? Pavyzdžiui, slaptai siųsdami šifravimo raktus atgal kūrėjams arba sukurdami šifravimo užpakalinius duris.

Vienintelė garantija, kurią galime užtikrinti prieš tai, yra atvirojo kodo naudojimas. Tik tuo atveju, jei programą galime laisvai išnagrinėti, norėdami įsitikinti, kad ji daro tai, ką ji turi (ir tik tuo, ką ji turėtų), galime ja pagrįstai pasitikėti..

Jei kodą patikrino patikima trečioji šalis, mes galime juo dar labiau pasitikėti, bet net ir tai yra netobula, nes kodą visada galima pakeisti, kai auditoriai palieka pastatą. Taigi faktas, kad kodas yra patikrintas, yra tikra garantija, kad bet kuri programa yra saugi.

„TrueCrypt“ alternatyvos

Žemiau išvardėme geriausias „TrueCrypt“ alternatyvas. Daugelis jų naudoja pramonės standarto AES šifrą, todėl galbūt norėsite sužinoti ir apie tai, kaip veikia AES šifravimas.

„VeraCrypt“

„Windows“ platformos. „MacOS“, „Android“ ir „Linux“. Trečiųjų šalių „Android“ ir „iOS“ programos leidžia atidaryti ir pasiekti duomenis, saugomus „VeraCrypt“ talpyklose.

„VeraCrypt“ darbalaukyje

„VeraCrypt“ yra „TrueCrypt“ šakutė ir jos tiesioginis įpėdinis. Išskyrus nedidelius prekės ženklo pakeitimus, jo priekinė dalis atrodo tokia pati, o jo funkcionalumas yra identiškas „TrueCrypt“. Iš esmės tai yra „TrueCrypt“, išskyrus tai, kad jo kodas buvo visiškai patikrintas, „TrueCrypt“ aptiktos problemos buvo ištaisytos, o programa yra aktyviai kuriama.

Taigi „VeraCrypt“ saugumo pasaulyje plačiai laikoma einamojo atvirojo kodo viso disko šifravimo programa. Tai leidžia jums sukurti virtualų užšifruotą diską (tomą), kurį galite prijungti ir naudoti kaip ir tikrą diską. Arba jis gali užšifruoti visą disko skaidinį ar saugojimo įrenginį (pvz., Standųjį diską ar USB atmintinę), įskaitant visą diską, kurį naudojate Sistemos batai nuo.

Pagal numatytuosius nustatymus „VeraCrypt“ užšifruoja visus tūrio duomenis saugodama AES-256 šifru, nors kurdami tomą galite nurodyti alternatyvų šifrą. Pvz., NIST nesąžiningas asmuo gali pasirinkti šifrą „Twofish“, „gyvatė“ ar „Camellia“. Tada duomenys yra autentifikuojami naudojant SHA-512 pagal numatytuosius nustatymus, tačiau vėlgi, vartotojai gali pasirinkti naudoti skirtingus maišos algoritmus, jei jie nori.

Žinomas „VeraCrypt“ bruožas yra tas, kad bet kuris failas, pavyzdžiui, nekaltai atrodančio foto failas, gali būti naudojamas kaip „VeraCrypt“ tūrio talpykla. Dar ryškesnė yra jos paslėpto tūrio savybė, kuri suteikia patikimą deniabilumą. Tai galima padaryti paslėpus užšifruotą tomą kito „VeraCrypt“ tomo viduje tokiu būdu, kad, jei bus imtasi teisingų atsargumo priemonių, neįmanoma įrodyti, kad yra antrasis paslėptas tomas..

„VeraCrypt“ talpyklose saugomus duomenis galima saugiai sinchronizuoti visuose įrenginiuose, laikant tūrį debesies saugyklos sinchronizavimo aplanke (ir jį įdėjus iš jo). „VeraCrypt“ gali būti naudojama tokiu būdu, kad saugiai saugotų duomenis kitose nesaugiose platformose, tokiose kaip „Dropbox“.

Tačiau tai nėra ideali priemonė šiam darbui. Tūrio dydžiai gali būti dideli ir fiksuoto dydžio, kurį turite nurodyti kurdami. Ir kai bet kokie tūrio duomenys yra pakeisti, visas tomas turi būti iš naujo įkeltas

Iš visų šiame straipsnyje aptartų programinės įrangos „VeraCrypt“ yra bene kruopščiausias turimas atvirojo kodo šifravimo sprendimas..

Peržiūrėkite mūsų „VeraCrypt“ vadovus & kaip naudotis pagrindais ir „VeraCrypt“ paslėptų tūrių, skirtų giliems nardymams, vadovas į šią svarbią šifravimo programą.

AES kripta

Platformos: „Windows“, „macOS“, „Linux“, „Android“ (trečioji šalis, bet atvirasis kodas). Taip pat galima įsigyti trečiosios šalies „AESCrypt“, skirtą „iOS“ programai, nors ji yra uždarojo šaltinio ir nemokami vartotojai gali tik peržiūrėti darbalaukyje iš anksto užšifruotus failus naudodami „AES Crypt“..

AESCrypt darbalaukyje

„AES Crypt“ yra nemokama atvirojo kodo (FOSS) kryžminės platformos šifravimo programa, skirta saugoti failus naudojant AES-256 šifrą. Kaip šifravimo programa, leidžianti šifruoti atskirus failus rankiniu būdu. Paketinių failų šifravimas nepalaikomas, nors šį apribojimą galima šiek tiek įveikti sukuriant ZIP failus iš aplankų ir šifruojant ZIP failą naudojant AES Crypt..

Ši labai lengvai naudojama „Java“ pagrindu sukurta failų programa integruota su OS, užtikrinant paprastą failų šifravimą naudojant „Windows“ dešiniojo pelės mygtuko paspaudimo mygtuką arba vilkant ir nuleidžiant „MacOS“ ir „Linux“ (arba plėtinys leidžia dešiniuoju pelės mygtuku spustelėti „MacOS“)..

Failo iššifravimas atliekamas du kartus spustelėjus failą encrypted.aes ir įvedant slaptažodį, kurį pateikėte kurdami. Taip pat galima naudoti komandų eilutės sąsają.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad kuriant užšifruotą failo versiją, originali nešifruota versija lieka neliečiama. Tai puiku, jei norite tiesiog saugoti užšifruotą versiją internete, tačiau norėdami užtikrinti maksimalų saugumą, turėtumėte ištrinti originalą. Tiesiog nepamirškite slaptažodžio!

„AxCrypt“

Platformos (nemokamos): „Windows“. Galimos nemokamos „MacOS“, „Android“ ir „iOS“ programos, leidžiančios atidaryti ir peržiūrėti failus, bet jų neužšifruoti. Platformos („Premium“): „Windows“, „macOS“, „Android“ ir „iOS“.

„AZCrypt“ darbalaukyje

Kaip ir AES-Crypt, „AxCrypt“ yra atvirojo kodo kelių failų šifravimo programa, sauganti failus naudojant AES. Vis dėlto tai yra visai kitoks žvėris. Tai yra nemokama versija, skirta daugiausia „Windows“ vartotojams, ir „Premium“ versija, kainuojanti 35 USD per metus (30 dienų nemokamas bandymas).

„AxCrypt Free“ integruota su „Windows“ OS, kad būtų užtikrintas sklandus AES-128 failų šifravimas. Užuot nustatę slaptažodį kaskart, kai užšifruojate failą, prisijungiate prie programos, o visi pasirinkti failai automatiškai užšifruojami ir iššifruojami naudojant tą slaptažodį.

Pačių aplankų negalima užšifruoti naudojant „AxCrypt Free“, tačiau visi aplanko failai gali būti šifruojami. Arba galite bet kurioje savo kompiuterio vietoje pasirinkti tiek failų, kiek norite, ir šifruoti juos paketiniu būdu.

Tada „Windows“ vartotojams „AxCrypt Free“ siūlo daug pranašumų, palyginti su gana pagrindine AES kripta. Tačiau prarandate kelių platformų suderinamumą. Nemokamos „MacOS“, „Android“ ir „iOS“ (bet ne „Linux“) programos leidžia atidaryti ir peržiūrėti užšifruotus failus, bet jų neužšifruoti..

„Premium“ versija išsprendžia šią problemą visomis paminėtomis platformomis. Tai taip pat siūlo daug naudingų papildomų funkcijų visose palaikomose platformose, įskaitant visą aplanko šifravimą (su pakatalogio šifravimu), raktų bendrinimą, paskyros rakto atsarginę kopiją, anoniminius failų pavadinimus ir dar daugiau.

gocryptfs

Platformos: Linux (DEB paketas arba rinkinys iš šaltinio), macOS (naudojant „Homebrew“).

„GoCryptfc“ programa darbalaukyje

„gocryptfs“ įkvėpė puikus, bet ydingas „EncFS“. Kaip ir „Encfs“, jis sukuria suporuotus aplankus arba „tomus“. Viename tome yra nešifruoti failai (vadinkime tai „privačiu aplanku“), o antrajame sutampančiame tome (vadinkime jį „užšifruotu aplanku“) yra užšifruota failo versija. failai pirmame (privačiame) tome.

Skirtingai nuo „VeraCrypt“, kiekvienas tūrio failas yra užšifruotas ir saugomas atskirai, todėl vieno failo pakeitimas nereiškia viso užšifruoto rodinio perkėlimo iš naujo..

Tai leidžia „gocryptfs“ žymiai geriau nei „VeraCrypt“ saugoti failus debesies tarnybose, tokiose kaip „Dropbox“, nes vietiniai failai nešifruojami privačiame tome, tačiau yra „Dropbox“ ir pan. Veidrodžiuose šifruoti, paprasčiausiai įdedant atitinkantį „užšifruotą tomą“. debesies aplankas.

Tai, ko nedaro „gocryptfs“, yra tiesiog failo užšifravimas. Asmuo, turintis prieigą prie „asmeninio aplanko“, turi prieigą prie nešifruotų failų. Be to, užšifruotame aplanke esančių failų pavadinimai yra neaiškūs, tačiau tokie metaduomenys kaip katalogo struktūra ir failo dydis nėra.

„gocryptfs“ yra tik komandinė eilutė, tačiau ją nustatyti labai lengva. Įdiegę failus, galite vilkti ir įmeskite į privatų aplanką ir iš jo naudodamiesi įprasta GUI failų tvarkykle. Arba „SiriKali“ yra sąsaja su GUI, suderinama su „gocryptfs“.

Duomenys yra apsaugoti ir naudojant AES-256-GCM, o GCM taip pat teikia autentifikaciją.

„SecureFS“ ir „Crysfs“ yra panašios „EncFS“ įkvėptos programos. „SecureFS“ ištaiso „EncFS“ problemas ir yra pastebimas, kad yra prieinamas visoms pagrindinėms platformoms, įskaitant „Windows“ (reikalingas „MS Visual C ++ 2015“ perskirstymo paketas). „Crysfs“ palaikymas „Windows“ vis dar yra labai eksperimentinis, tačiau jis visiškai palaiko „Linux“ ir „MacOS“ bei pagerina „gocrypt“ ir „SecureFS“, šifruodamas failų metaduomenis ir katalogų struktūrą..

Kriptomatorius

Platformos: „Windows“, „macOS“, „Linux“, „Android“, „iOS“.

„Cryptomator“ programa darbalaukyje

„Cryptomator“ teikia skaidrų debesyje saugomų failų šifravimą. Užšifruotas skliautas saugomas jūsų debesies aplanke, tačiau jis iššifruojamas ir sumontuojamas vietoje kaip virtualus diskas, užtikrinantis vientisą nuvilkimo funkciją..

Failai yra užšifruojami atskirai, taigi, kai pakeitimai atliekami, keičiamas tik atitinkamas užšifruotas failas. Be failų turinio, katalogų struktūra yra paslėpta, nors failų keitimo datų negalima paslėpti nepažeidžiant debesies tiekėjo sinchronizacijos funkcijos.

Skliautai yra apsaugoti naudojant AES-256-CTR ir atrakinami naudojant slaptafrazę, apsaugotą nuo brutalios jėgos išpuolių, naudojant šifravimo rakto išvedimo funkciją..

Stalviršio „Cryptomator“ veikia užmokestį, kurį norite. Jis gali būti nemokamas, tačiau vartotojai raginami aukoti jos plėtrai. Programos mobiliesiems (palaikančios pirštų atspaudų atrakinimą) rašymo metu kainavo 8,99 USD.

Baigiamosios mintys

„VeraCrypt“ yra „TrueCrypt“ pakaitalas. Jei jūsų šifravimo poreikiai šiek tiek skiriasi, šiame straipsnyje aptariami atvirojo kodo įrankiai atspindi šifravimo programų naudojimo atvejų įvairovę..

Jums gali tekti pasirinkti tarp AES „Crypt“ ir „AxCrypt“, taip pat tarp „gocryptfs“ (arba kito varianto, kurį įkvėpė „Encfs“) ir „Cryptomater“, tačiau dauguma čia esančių programų sąrašų daro savo specifinį dalyką, turėdami labai mažai funkcijų tarp jų..

Todėl geriausias patarimas yra įdiegti įvairias šifravimo programas. Tai reiškia, kad jums bus tinkamas įrankis šiam darbui, užuot bandę įsprausti kvadratinius kaiščius į apvalias skyles naudodami vieną programą, kad atliktumėte darbus, kurių ji nebuvo skirta padaryti.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me