Viso pasaulio piliečiai atsibunda dėl to, kad jų skaitmeninis privatumas yra puolamas. Mes esame liudininkai to, kas vadinama „funkcijų šliaužimu“; laipsniškai plėsti technologijų naudojimą, neviršijant tų tikslų, kuriems jie iš pradžių buvo skirti.

Internetas buvo sukurtas kaip bendradarbiavimo erdvė, kurioje vartotojai galėtų bendrauti keisdamiesi informacija. Tai tapo daug daugiau. Jis yra įsitvirtinęs mūsų socialiniame audinyje ir tapo mūsų fizinio pasaulio tęsiniu.

Tačiau teisės, kuriomis naudojamės fiziniame pasaulyje, netaikomos mūsų skaitmeniniam gyvenimui.

Privatumas yra kvalifikuota ir pagrindinė žmogaus teisė. Ši teisė išdėstyta visose pagrindinėse tarptautinėse ir regioninėse žmogaus teisių deklaracijose:

 • Jungtinių Tautų Žmogaus teisių deklaracijos (UDHR) 1948 m., 12 straipsnis
 • 1966 m. Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto (ICCPR) 17 straipsnis
 • Amerikos žmogaus teisių konvencijos 11 straipsnis
 • Amerikos žmogaus teisių ir pareigų deklaracijos 5 straipsnis
 • Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnis

Tiesą sakant, daugiau nei 130 šalių turi konstitucinius pareiškimus dėl privatumo apsaugos kiekviename pasaulio kampelyje.


Nepaisant beveik visuotinio pripažinimo, kad privatumas yra teisė, suteikianti tokią pačią reikšmę kaip ir pats gyvenimas, daugelis iš mūsų lieka pasimetę dėl nuolatinio jo nykimo; ir pačios agentūros, kurių užduotis yra apsaugoti mūsų gyvenimo būdą, yra atsakingos už jų žlugimą.

„ProPrivacy“ programoje mes sakome, kad to pakanka. Laikas mums, žmonėms, pasiimti [patarlę] ginklus ir kovoti už mūsų teisingą skaitmeninį privatumą. Jei norite įstoti į kovą, atėjote į reikiamą vietą.

"Laikas pripažinti internetą kaip pagrindinę žmogaus teisę. Tai reiškia, kad reikia garantuoti visiems prieinamą prieigą, užtikrinti, kad interneto paketai būtų pristatomi be komercinės ar politinės diskriminacijos, ir apsaugoti interneto vartotojų privatumą ir laisvę, nesvarbu, kur jie gyvena.." ~ Seras Timas Bernersas-Lee

Nuo ko aš ginu savo privatumą?

Apskritai šiandien skaitmeninei privatumui kyla keturios tiesioginės grėsmės:

Jūsų interneto paslaugų teikėjas

Viskas, ką darote internetu, nukreipiama per jūsų interneto paslaugų teikėją (IPT). Tai reiškia, kad jie turi kiekvienos jūsų lankomos svetainės žurnalus. Dauguma žmonių nesvarsto šios antrosios minties, nebent jie daro tai, kas yra teisiškai ar etiškai abejotina.

Tie, kurie atsisako IPT stebėjimo teigdami, kad jie neturi „nieko slėpti“, žvelgia į privatumą per netinkamą teleskopo galą. Dėl kelių blogų veikėjų ne visi turėtume atsisakyti savo teisės į privatumą. Ir mes neturėtume bijoti būti tikraisiais internete, bijodami, kad tai gali nepatekti į „įprastą elgesį“.

Jūsų vyriausybė

Mūsų nesugebėjimas pripažinti, kad mūsų vyriausybės tiesiogiai kelia grėsmę mūsų skaitmeniniam privatumui, yra bene didžiausias kartas ir neišsakytas skandalas kartoje. Net po Snowdeno apreiškimų, kurie atskleidė detales apie globalų stebėjimo aparatą, kuris anksčiau buvo manomas neįmanoma, paprastas pilietis net nesustojo.

Dabar mes žinome faktus - kiekvieną mūsų skambutį, kiekvieną mūsų siunčiamą el. Laišką, kiekvieną mūsų lankomą svetainę gali ištrinti vyriausybinės agentūros; ir vis dėlto sėdime be darbo.

Komerciniai subjektai

Žiniatinklyje dominuoja saujelė galingų kompanijų. Kas sekundę vykdoma 63 000 „Google“ paieškų; beveik 2,4 milijardo aktyvių „Facebook“ vartotojų, beveik trečdalis pasaulio gyventojų. Šios paslaugos yra įtrauktos į mūsų socialinę struktūrą, nes jos patenkina poreikį, jos tai daro labai gerai ... ir naudojimo metu jos yra nemokamos. Viskas, ko jie prašo mainais, yra nevaržoma prieiga prie jūsų asmeninių duomenų.

Tai dauguma mūsų kompromisų yra kompromisas, nes pripažinkime, kad šios paslaugos neabejotinai praturtina mūsų skaitmeninį gyvenimą - ir jei procese turime atiduoti dalį savo teisės į privatumą - tebūnie. Teisingai?

Piratai

Vyriausybės naudoja sudėtingas masinio stebėjimo programas. Komerciniai subjektai naudoja slapukus ir duomenis, kuriuos noriai perduodame jiems už prieigą prie jų paslaugų.

Tuomet yra piktybinių veikėjų, kuriems požiūris į privatumą yra daug operatyvesnis, tačiau toks pat invazinis. Visi jūsų asmeniniai duomenys, nesvarbu, ar tai jūsų vardas, ar jūsų augintinio vardas, ar kredito kortelės numeris, yra kažkam vertingi.

Priemonės, kurių reikia jūsų privatumui apsaugoti

„ProPrivacy“ siekia aprūpinti interneto vartotojus priemonėmis ir žiniomis, kurių jiems reikia privatumui internete palaikyti. Žemiau mes išvardijome penkis svarbiausius „privalome turėti“ įrankius, skirtus apsaugoti jūsų skaitmeninį privatumą.

Ne kiekvienas įrankis gali apsaugoti jūsų privatumą nuo bet kokios grėsmės, tačiau naudodamas juos kartu, galite žymiai sumažinti savo internetinį pėdsaką ir žengti žingsnį susigrąžinti savo skaitmeninį privatumą..

 1. Geras VPN

  Iš visų priemonių, kurias turėtumėte turėti savo privatumo arsenale, VPT turėtų būti pačiame sąrašo viršuje. VPT arba virtualūs privatūs tinklai yra skirti šifruoti visą jūsų interneto srautą ir užmaskuoti jūsų IP adresą.

  Tai neleidžia jūsų IPT ir vyriausybinėms agentūroms stebėti jūsų internetinės veiklos. Tai taip pat reiškia, kad galite išvengti tinklalapių blokavimo ir kitų formų cenzūros.

  Galite lengvai „sugadinti“ savo vietą, gaudami prieigą prie paslaugų, kurių jūsų regione nėra.

  „ProPrivacy“ (anksčiau - BestVPN.com) buvo pirmoji VPN apžvalgų svetainė rinkoje. Mes turime geriausius pramonės palyginimo įrankius, kurie padės rasti jūsų poreikiams tinkamą VPN. Peržiūrėkite mūsų geriausių VPN paslaugų 2020 sąrašą, kad surastumėte VPN.

 2. Saugi naršyklė

  Tokios naršyklės kaip „Chrome“, „Edge“ ir „Safari“ aktyviai ir agresyviai renka vartotojo duomenis. Galų gale jie priklauso „Google“, „Microsoft“ ir „Apple“. Šie trys teikėjai naudojasi beveik 84% interneto naršyklių rinkos dalimi. Tai reiškia, kad gali būti, kad jūs skaitote šį straipsnį naudodamiesi viena iš naršyklių.

  Padarykite sau paslaugą ir padarykite tai paskutine svetaine, kurioje lankėtės naudodami nesaugią naršyklę. Eikite į „Saugiausių naršyklių vadovą“, kad sužinotumėte, kuriomis naršyklėmis ir plėtiniais galite pasitikėti, kad jūsų privatumas būtų saugus.

 3. Tinkamas skelbimų blokatorius

  Kažkuriuo metu mes visi susidūrėme su baisiu iššokančiu pop-up. Net tokie puikūs tinklalapiai, kaip mūsų, kuriuose pateikiama naudinga informacija, retkarčiais pateikia skelbimą (ei, mes turime kažkaip įjungti šviesą). Daugelis iš mūsų gali susidoroti su dviem ar dviem skelbimais, tačiau kai komerciniai interesai pakenkia vartotojui, jums reikia tinkamo skelbimų blokavimo..

  Kai kurie iššokantys langai yra tiesioginis blogis ir nukreipia jus į puslapius, kuriuose yra kenkėjiškų programų.

  Skelbimų blokatorius neleidžia piktybiškiems reklamuotojams ir piktybiniams veikėjams. Peržiūrėkite mūsų geriausio skelbimų blokavimo vadovą, kuriame pateikiamos pagrindinės mūsų rekomendacijos.

 4. Tvirtas antivirusinis tirpalas

  Visos šios priemonės gali būti laikomos iniciatyviomis priemonėmis siekiant apsaugoti jūsų privatumą. Antivirusiniai sprendimai yra reaktyvus būdas apsaugoti jūsų privatumą. Kad ir kaip stengtumėtės, nesvarbu, kiek įdėjote pastangų apsaugoti savo asmeninius duomenis - virusai ir kenkėjiškos programos šiais laikais yra neišvengiami, bet neišvengiami..

  Daugelis žiniatinklyje rastų kenkėjiškų programų yra palyginti gerybinės. Tačiau kenkėjiškas kodas gali panaikinti jūsų privatumą tokiais būdais, kokių galbūt niekada negalvojote. Antivirusinė programinė įranga dažnai yra paskutinė gynybos linija tarp jūsų ir norinčiųjų jums pakenkti.

  Perskaitykite mūsų rekomenduojamus antivirusinius sprendimus.

Mes esame privatūs

Mūsų misija yra padėti vartotojams visame pasaulyje susigrąžinti savo teisę į privatumą atliekant tyrimus, apžvalgas, dalijantis žiniomis, tyrimais ir atliekant tiesioginius veiksmus. Mes norime padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų panaikintas šis šiurkštus įstatymų pažeidimas ir internetinio privatumo panaikinimas.

Internetas yra jūsų, tiek ir kitų.

Kviečiame apsilankyti mūsų svetainėje, naudotis mūsų įrankiais ir perskaityti mūsų apžvalgas. Jei iš viso turite klausimų, nedvejodami susisiekite. Mes siekiame atsakyti į kiekvieną klausimą.

Beje, mūsų svetainė yra finansuojama per filialų nuorodas, tai reiškia, kad jei nusipirkote tam tikrus produktus spustelėdami nuorodą, mes sudarome komisinius. Tai niekaip nepaveikia mūsų nuomonės. Jūsų paspaudimai tiesiogiai finansuoja mūsų atliekamą darbą. Ačiū.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me