VPN.Asia


 • stanovenie ceny

  z $ 4,17
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7.9 z 10

zhrnutie

VPN.asia je solídny poskytovateľ VPN so všeobecne priaznivou distribúciou serverov po celom svete. Pre používateľov, ktorí nevyžadujú zvlášť sofistikované alebo pokročilé funkcie, je dobrá voľba, ktorá sa relatívne ľahko používa. Bohužiaľ však existuje niekoľko nedostatkov, na ktoré by ste si mali byť vedomí skôr, ako sa prihlásite na odber. Pozrime sa …

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  belize
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  30
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  61,06 Mbps

Vlastnosti

VPN.asia ponúka rovnaké funkcie vo všetkých plánoch. Podľa ich webových stránok tieto zahŕňajú:

 • Viac ako 40 serverov v 30 krajinách v Severnej Amerike, Európe, Ázii a Austrálii
 • Klientsky softvér VPN
 • Stealth VPN režim
 • 256-bitové šifrovanie vojenskej triedy
 • Žiadne protokolovanie
 • Dostupné protokoly zahŕňajú PPTP, L2TP, OpenVPN (TCP / UDP)
 • Jedno predplatné vám umožňuje pripojiť jeden z každého typu osobného zariadenia
 • Zákaznícka podpora s nepretržitou dostupnosťou internetového rozhovoru

Väčšina z vyššie uvedených ponúk je štandardná z akejkoľvek siete VPN, táto sada funkcií je však veľmi komplexná - čo je dobré. Ak veria svojmu slovu, tento poskytovateľ VPN by mal primerane pokryť požiadavky väčšiny používateľov. Pokiaľ ide o služby P2P, na webe nie je okamžite jasné, či je povolené alebo podporované torrentovanie - skontrolovali sme však, či je. Niektoré ďalšie pozoruhodné funkcie zahŕňajú:

Plná ochrana

Zaujímavou vlastnosťou klienta VPN je Plná ochrana mode. Aj keď to nie je nikde na webe popísané, z preskúmania parametrov dostupných v klientovi az našich komplexných testov sme overili, že táto funkcia zvyšuje ochranu vášho zariadenia pred potenciálnymi odpočúvateľmi vo vašej miestnej sieti LAN..

Ak je povolená plná ochrana, pripojenie k lokálnym zariadeniam LAN je zablokované. Pridaním výnimiek do tohto režimu môžete povoliť pripojenie na konkrétne miestne zariadenia podľa vášho výberu.

Ovládanie DNS

Ovládanie DNS vám umožňuje používať množinu serverov DNS podľa vášho výberu a prepísať predvolené DNS používané serverom VPN.asia. Ak to nenakonfigurujete, VPN.asia použije svoj vlastný server DNS.

Mať možnosť používať server DNS tretej strany by mohlo byť pre niektorých ľudí príťažlivé, ale spravidla uprednostňujeme solídnu VPN, ktorá proxy požiadavky DNS prostredníctvom svojich vlastných serverov (pretože je to lepšie z hľadiska ochrany osobných údajov)..

Jednou z najdôležitejších funkcií pri používaní služby VPN je poskytnuté súkromie. Toto sa samozrejme môže značne líšiť v závislosti od umiestnenia VPN servera, ku ktorému sa pripájate, pretože to je ovplyvnené príslušnými zákonmi existujúcimi v tejto krajine..

Pokiaľ ide o ich zásady ochrany osobných údajov, jasne sa v ňom uvádza, že VPN.asia nezhromažďuje ani neprihlási žiadny prenos ani použitie svojej služby VPN. Jedinými zachovanými informáciami sú údaje účtu, ktoré obsahujú meno, e-mailovú adresu, meno používateľa a informácie o platbe. Je výslovne uvedené aj to, ako sa tieto informácie používajú.

Táto zásada obsahuje časť týkajúcu sa súborov cookie, ktorá vysvetľuje, či a ako ich môžu používať tretie strany, napríklad Google Analytics. Nakoniec, VPN.asia obsahuje súbor bezpečnostných opatrení, ktoré sú zavedené na zabezpečenie ich systémov pred externými útokmi.

Táto politika je komplexná a jasná a jasne popisuje zrozumiteľným jazykom, čo sa poskytuje. Za predpokladu, že spoločnosť dodržiava tieto zásady, sa zdá, že poskytované služby sú dostatočne vzduchotesné.

Právna situácia

VPN.asia má servery v mnohých krajinách. Medzi tie, ktoré sú známe ako najfrekventovanejšie a najvýhodnejšie pre VPN, patrí Švajčiarsko a Holandsko v Európe, Mexiko v Severnej Amerike a Malajzia a Singapur v Ázii..

VPN.asia má servery vo všetkých týchto krajinách, ako aj iné, ktoré by vás mohli zaujímať. V každom prípade je pokrytie miest „bezpečného prístavu“ viac ako dostatočné.

Spracovatelia platieb

VPN.asia používa na spracovanie platieb PayPal a PayWall. Ako už bolo uvedené, spôsoby platby uvedené na hlavnej stránke sú trochu zavádzajúce. Aj keď je uvedených veľa kreditných kariet, k platbám môže dôjsť iba prostredníctvom týchto dvoch platobných služieb tretích strán.

PayWall poskytuje vyššiu úroveň anonymity, či už používate kreditnú kartu, bitcoín alebo dokonca mincovňu. Dôvodom je, že podľa webovej stránky PayWall „vymaže citlivé údaje o zákazníkoch ihneď po úspešnej transakcii.“

Nezabúdajte však, že bez ohľadu na to, ako sa anonymne zaregistrujete alebo zaplatíte, poskytovateľ VPN - ako aj platená služba, ktorú používate - budú mať pri transakcii vždy skutočnú adresu IP a niektoré informácie, ktoré ste od vás získali. Ste povinní veriť svojim nárokom na vymazanie údajov o zákazníkoch a úrovni ochrany osobných údajov, ktoré poskytujú.

Teraz majte na pamäti, že aj keď spoločnosť VPN.asia sídli v Belize v Strednej Amerike a podlieha právnym predpisom tejto krajiny, poskytované platobné služby sa nachádzajú v USA a podliehajú americkým zákonom..

Zakúpenie predplatného VPN samozrejme nie je vo väčšine sveta nezákonné, a preto nepredstavuje žiadne právne problémy. Pre tých, ktorí sú výnimočne nekompromisní, pokiaľ ide o osobné súkromie, je však dôležité vedieť, že platobné služby sa nachádzajú v USA..

Rýchlosť a výkon

Ďalej preskúmame výkon samotnej služby VPN. Tieto testy rýchlosti sa vykonali pomocou našej aktualizovanej metodiky testu rýchlosti.

Konkrétne, s priemernými hodnotami rýchlosti sťahovania blížiacimi sa 23 Mbps, to bolo výrazne nad rýchlosťou NordVPN 17,8, ale ťahali CyberGhost a VyprVPN približne o 10 Mbps. Nebolo to nikde v blízkosti fenomenálneho 41,7 Mbps ExpressVPN. VPN.asia však túto rýchlosť poskytovala relatívne stabilne v priebehu testovacích dní na rozdiel od CyberGhost a VyprVPN, ktoré boli trochu nevyspytateľné.

Na druhej strane rýchlosť vyhľadávania DNS bola iná. S výnimkou posledného dňa testovania bola VPN.asia veľmi rýchla a časy vyhľadávania DNS kratšie ako 0,3 sekundy. Ako je zrejmé z nasledujúceho grafu, táto hodnota bola stále a trvalo rýchlejšia ako ostatní poskytovatelia, ktorí boli predmetom skúmania. Výsledkom je, že VPN.asia poskytuje vynikajúce časy odozvy, ktoré sú ideálne pre prehliadanie webu a reakčné doby webových stránok.

Nakoniec boli zaznamenané hodnoty času pripojenia, čo je doba, ktorá uplynie od momentu, keď stlačíte tlačidlo pripojenia, po okamih, keď máte prístup na internet prostredníctvom VPN, vynikajúce pre VPN.asia. S výnimkou posledného dňa testovania sieť VPN.asia opäť prekonala všetkých ostatných poskytovateľov zahrnutých do tohto porovnania.

Skúšky tesnosti IP

Na tento test sme vo Švajčiarsku použili server CH Zurich. Pomocou služieb, ktoré poskytuje ipleak.net, sme dokázali overiť, či IP adresa bola skutočne VPN serverom v Zürichu a či nebola zistená žiadna presmerovaná IP adresa. Žiadosti WebRTC nevytečali a ani to neboli požiadavky DNS. Test tiež prešiel detekciou Torrent adresy, ako aj detekciou geolokácie.

Jedinou kritikou, ktorú tu možno pridať, je skutočnosť, že sa zdá, že možnosť ovládania DNS nefunguje. Aj keď sme ručne pridali alternatívny server DNS, server ipleak.net naznačil, že predvolený server DNS VPN.asia sa stále používa. Nejedná sa o masívny problém, pretože uprednostňujeme, aby požiadavky DNS riešil VPN. Možno by VPN bolo lepšie stratiť túto zbytočnú funkciu.

S výnimkou tejto funkcie ovládania DNS VPN.asia prešla všetkými testami tesnosti pomocou lietajúcich farieb. Preto môžeme dať palec hore na súkromie.

Služby VoD

VPN.asia bola testovaná aj s aplikáciou BBC iPlayer a službou USA Netflix. BBC iPlayer bol okamžite úspešný, ale americká služba Netflix spočiatku nebola. Netflix to naznačil "Zdá sa, že používate odblokovač alebo server proxy." To znamená, že bolo zistené použitie siete VPN. Po otestovaní niekoľkých ďalších serverov VPN VPN dostupných na serveri VPN.asia som sa však úspešne pripojil. Nie je isté, ako stabilné je toto nastavenie, pretože služby ako Netflix môžu zmeniť alebo vylepšiť svoje techniky zisťovania VPN a zablokovať službu, ktorá bola naraz prístupná.

cena

VPN.asia ponúka tri plány na výber: mesačný, polročný a ročný plán. Prvý z nich je k dispozícii za 5,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo ročný plán, ktorý je z týchto troch najúspornejších nákladov, sa počíta s 4,17 dolárov mesačne.

Úroveň služieb pre všetky tri plány je rovnaká. Sú sprevádzané sedemdennou zárukou vrátenia peňazí, ktorá vám umožňuje otestovať a vyhodnotiť služby VPN.asia pred tým, ako sa plne zaviazáte k ich službe.

Keď sme pred niekoľkými rokmi skontrolovali sieť VPN.asia, ponúkli bezplatnú 24-hodinovú skúšobnú verziu VPN pripojenú bez reťazcov. Odvtedy sa však táto možnosť odstránila.

Podľa ich hlavnej stránky je možné platbu uskutočniť niekoľkými spôsobmi.

Keď však skutočne prídete platiť, jediné dostupné možnosti sú platobné služby PayPal a PayWall. Hoci vyššie uvedené spôsoby platby sú nepriamo dostupné prostredníctvom týchto dvoch služieb, je nepríjemné, že máte nesprávny dojem, že máte možnosť platiť priamo bez použitia sprostredkovateľskej platobnej služby..

Jednoduchosť použitia

Desktop klient

Klient je jednoduchá a ľahko použiteľná aplikácia, ktorá spočiatku zobrazuje zoznam dostupných serverov, ich kapacity a ich aktuálne časy odozvy. Používatelia si môžu vybrať svoje obľúbené položky a ponechať ich v samostatnom zozname. Softvér VPN vyberie a "odporúča" server založený na vašej polohe a časoch odozvy systému ping, ktoré dostanete.

Je potrebné poznamenať, že boli zistené niektoré nestability sieťového klienta. Ak z nejakého dôvodu zlyhá pripojenie k určitému serveru, neexistuje žiadny náznak, prečo zlyhal. Stav sa vráti na „nepripojené“. Ak teda existuje problém s pripojením na jeden zo serverov, riešenie problémov je spravidla dosť ťažké.

Okrem toho sa pri pokuse o použitie možnosti riadenia DNS nezdala byť úspešná. Toto je podrobnejšie opísané v časti Test IP netesnosti (ďalej v tomto prehľade).

Je potrebné poznamenať, že v klientovi existuje niekoľko pravopisných a gramatických chýb. (Brusel namiesto Bruselu, „zmena týchto nastavení“ namiesto „zmena týchto nastavení“). Teraz to samozrejme neovplyvní funkčnosť služby, môže to však spochybniť kvalitu poskytovanej služby. Ak dokážem spozorovať také jednoduché chyby - aké skryté neznáme chyby by mohla táto spoločnosť urobiť pri skutočnej implementácii služby? Celkovo je to pravdepodobne iba otázka jazykovej bariéry, ale moje otázky sa zdajú byť platné.

Celkovo som zistil, že VPN je jednoduchý a relatívne intuitívny / ľahko použiteľný VPN klient.

plošiny

VPN.asia poskytuje klientov VPN pre mobilné zariadenia Windows, Linux, Apple, ako aj pre iOS a Android. Momentálne nie sú k dispozícii žiadne rozšírenia prehliadača.

Aplikácia pre Android je zmenšená verzia desktopovej aplikácie s menším počtom možností. Naše testy boli vykonané na Samsung Galaxy S8 +. Úvodná obrazovka vám poskytuje polia na zadanie používateľského mena a hesla, ako aj protokolu a portu, ktorý budete používať. Boli sme ohromení, že používatelia majú možnosť listovať v nastaveniach portu dokonca aj na klientovi Android - keďže ide o mierne zriedkavejšiu funkciu.

Potom vám jednoducho poskytne zoznam serverov, ich umiestnení a ich kapacít.

Vyberiete server, ku ktorému sa chcete pripojiť, a potom sa zobrazí upozornenie týkajúce sa monitorovania vašej prevádzky.

Po pripojení sa v dolnej časti obrazovky zobrazia informácie o pripojení a tlačidlo na odpojenie. Keď sa rozhodnete, klepnite na, odpojiť. To je všetko!

Jedinou ďalšou funkciou, ktorú aplikácia poskytuje, je podporná stránka s informáciami o tom, ako používať klienta.

Zákaznícky servis

Žiaľ, podpora sa zdá byť dosť nedostatočná v porovnaní s tým, čo sa inzeruje. VPN.asia jasne uvádza, že ich 5-hviezdičková zákaznícka podpora poskytuje zástupcom internetového chatu 24/7. Moja skúsenosť však bola, že hoci stránka podpory mala možnosť Live Chat s ukazovateľom - Online: ÁNO - v skutočnosti tam nikto nebol.

Kliknutím na tlačidlo live chat mi dala správu, ktorá to oznámila "nikto nie je k dispozícii na rozhovor s vami." Potom som bol informovaný, že by som mal zanechať správu popisujúcu moju otázku alebo problém a oni by odpovedali do 24 hodín. E-mail som dostal odpoveď e-mailom tesne po 72 hodinách od mojej pôvodnej žiadosti. Položil som dve otázky a čiastočne odpovedali iba na jednu z nich. Ty si sudca.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov VPN.asia jasne uvádzajú, že „nesledujeme aktivity používateľov mimo našich stránok, ani nesledujeme aktivity prehliadania používateľov, ktorí sú prihlásení do našej služby VPN.“ Naznačujú však, že „Môžeme zapojiť tretie strany , ako je napríklad Google Analytics, na sledovanie a analýzu údajov stránok, ktoré neumožňujú identifikáciu osôb. “

Objasňujú, že sa to deje iba na ich webových stránkach a že informácie o používateľovi nie sú šírené. Používatelia majú tiež možnosť odhlásiť sa z analytického sledovania Google kliknutím na odkaz. Zaujímavé je však to, že hoci „môžu zapojiť tretie strany“, dávajú len možnosť rozhodnúť sa pre sledovanie Google. Existujú ďalšie tretie strany, ktoré sa nespomínajú?

Testovali sme lokalitu pomocou Badgeru na ochranu súkromia a našli sme 24 potenciálnych sledovateľov vrátane Facebooku a Google Analytics. Nie je to nevyhnutne porušenie ochrany súkromia, pretože VPN.asia to výslovne uvádza vo svojich zásadách ochrany osobných údajov a je povinný dodržiavať záruky, ktoré sami ustanovili..

Ak zostanú verní svojmu slovu, nemusia sa obávať, je však dôležité vedieť, aké informácie možno zbierať..

Navštívte VPN.asia »

zabezpečenia

Ako vždy, používame podrobnosti šifrovania OpenVPN použité poskytovateľom na vyhodnotenie jeho úrovne bezpečnosti. Preskúmali sme nastavenia pripojenia OpenVPN poskytované pripojením k serveru VPN umiestnenému v Zürichu vo Švajčiarsku.

VPN.asia používa nasledujúce nastavenia šifrovania OpenVPN:

Šifra AES-256-CBC pre dátový kanál a autentizáciu hash SHA256.

Šifru riadiacich kanálov, kontrolu autorizácie, podanie ruky a dôverné informácie nebolo možné určiť z akýchkoľvek nastavení v klientovi alebo zo súborov .opvn poskytovaných službou..

Vydal som podporný lístok so všetkými relevantnými otázkami, aby som zistil viac, nikdy som však nebol uspokojivo zodpovedaný - ďalšie podrobnosti o tomto malom dobrodružstve nájdete nižšie v časti Podpora..

Za predpokladu, že sú predvolené nastavenia OpenVPN v platnosti, šifra kontrolného kanála používa trochu pochybné Blowfish-128, Control Auth HMAC SHA1, pevný RSA-2048 pre Handshake a nanešťastie nie je nakonfigurované Forward Secrecy. Ak služba VPN poskytuje niečo viac ako tieto predvolené nastavenia, mali by ste predpokladať, že ju budú chcieť inzerovať efektívnejšie.

Môžeme s istotou povedať, že dátový kanál je veľmi silne šifrovaný, čo by mohlo dobre znamenať, že je tiež implementovaný riadiaci kanál (to naznačuje), ale jednoducho nevieme definitívne.

Protokoly VPN.Asia

VPN.asia v súlade so svojimi zásadami ochrany osobných údajov nezhromažďuje ani neprihlási žiadny prenos ani použitie svojej služby virtuálnej súkromnej siete. Rozumieme "použitie" ako protokoly o pripojení, ale malo by sa to vnímať s určitým skepticizmom, teda zeleným svetlom a nie hviezdou.

Nakoniec, spoločnosť sídli v Belize, krajine, ktorá je všeobecne zvýhodnená pre spoločnosti, ako sú poskytovatelia VPN, z dôvodu vysokej úrovne slobody internetu a prísneho súdneho dohľadu potrebného na vykonanie zachytenia online komunikácie..

Podrobnejšie technické informácie o otázkach zabezpečenia VPN a ďalšie porozumenie vyššie uvedenej terminológie a technológií nájdete v šifrovaní VPN: Kompletný sprievodca, ktorý obsahuje ďalšie informácie..

Záverečné myšlienky

Páčilo sa nám:

 • Rýchle a jednoduché objednávanie, platby a inštalačné postupy
 • Intuitívni a ľahko použiteľní klienti
 • Žiadne bezproblémové pripojenie k aplikácii BBC iPlayer
 • Zásady ochrany osobných údajov sú jasné, stručné a ľahko zrozumiteľné
 • Zásady ochrany osobných údajov uspokojivo pokrývajú dôležité bezpečnostné obavy

Nie sme si istí:

 • Trochu (spočiatku) nepríjemné pripojenie k službe USA Netflix
 • Klamlivé informácie týkajúce sa platobných možností
 • Nedostatok informácií o všetkých funkciách služby na jej webových stránkach
 • Zriedkavé FAQ a stránky podpory

Nenávideli sme:

 • Nedostatok inzerovanej služby podpory č. 24/7
 • Nedostatočné a neúplné odpovede na naše otázky
 • Neprijateľný čas na odpoveď na podporu lístkov

VPN.asia je služba VPN, ktorá vykonáva väčšinu vecí, ktoré plánuje robiť. Klienti sa správajú tak, ako majú, a poskytujú komplexnú úroveň zabezpečenia vrátane 256-bitového šifrovania vo vojenskej triede a dostatočne rýchlych tokov na streamovanie. S výnimkou podpory - ktorá vzhľadom na cenu VPN by sme očakávali, že bude oveľa lepšia - VPN.asia je uspokojivá VPN, ktorá poskytuje primerané súkromie a bezpečnosť pre väčšinu ľudí. Vďaka serverom umiestneným na celom svete a dobrej úrovni ochrany osobných údajov je táto sieť VPN vhodná na odblokovanie a torrentovanie.

Navštívte VPN.asia »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me