UnoTelly


  • stanovenie ceny

    z $ 4,93
    / mesiac

UPDATE: UnoTelly sa momentálne nejaví ako aktívny.

ProPrivacy.com skóre
5 z 10

zhrnutie

UnoVPN je súčasťou predplatného UnoTelly Gold. Ide o obmedzenú virtuálnu súkromnú sieť (VPN), ktorú spoločnosť UnoTelly uvádza na trh ako služba ochrany súkromia a zabezpečenia. V skutočnosti UnoTelly špecifikuje, že VPN je určená iba na ochranu súkromia a nemala by sa používať „na iné účely.“ Táto VPN preto nie je vhodná, ak chcete VPN na P2P torrentovanie. UnoVPN poskytuje šifrovanie OpenVPN, čo je dobré. Sieť VPN je však príliš vysoká, berúc do úvahy pomalosť jej serverov. Celkovo vzaté, ide o službu VPN pod par, ktorej sa dôrazne odporúčame vyhnúť.

Vlastnosti

UnoTelly je kanadská firma, ktorá je najlepšie známa svojou inteligentnou službou DNS. Služba VPN je doplnkom, ktorý spoločnosť UnoTelly navrhla na posilnenie svojej hlavnej služby. V minulom roku VPN poskytla najmä protokol PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol), ktorý je vysoko neistý. Teraz však ponúka aj OpenVPN, čo je oveľa bezpečnejšie.

Servery sa nachádzajú iba v šiestich krajinách: USA, Veľkej Británii, Holandsku, Kanade, Nemecku a Švajčiarsku. To je dosť obmedzené, berúc do úvahy náklady na službu. Peer-to-peer (P2P) je výslovne zakázaný na americkom serveri a na odporúčanie VPN sa neodporúča na žiadnom z ostatných serverov..

Ak chcete, aby VPN pri skrývaní údajov skrývala vašu totožnosť, odporúčame vám vyskúšať nášho najlepšieho sprievodcu sieťami VPN pre servery torrentov.

Spoločnosť UnoTelly neposkytuje vlastný softvér VPN. To znamená, že používatelia musia na pripojenie k svojim serverom používať softvér OpenVPN tretích strán. Výhodou je, že softvér OpenVPN je veľmi dobrý a v súčasnosti prichádza s ochranou proti úniku DNS.

Bohužiaľ to znamená, že neexistuje žiadny prepínač zabíjania, skrytý režim a ďalšie dôležité funkcie, ktoré ponúkajú služby VPN. To je sklamaním, najmä vzhľadom na náklady na túto sieť VPN.

UnoVPN umožňuje súčasné pripojenie z ľubovoľného počtu zariadení. Okrem toho umožňuje pripojenie ľubovoľného počtu zdrojových adries IP k ľubovoľnému počtu serverov. Toto je šialene veľkorysé ustanovenie, najmä vzhľadom na to, že vám umožňuje iba jednu IP adresu v službe Smart DNS.

Služba Smart DNS umožňuje prístup k viac ako 300 kanálom na televízne vysielanie. To sa dosahuje prístupom k viac ako 30 vysokorýchlostným serverom DNS. Služba Smart DNS je preto špecificky uvádzaná na trh na odblokovanie, zatiaľ čo VPN by sa mala používať na ochranu súkromia.

Rýchlosť a výkon

Rýchlosti pripojenia boli pravdepodobne najväčším sklamaním všetkého o tejto službe. Testoval som ich na OpenVPN pomocou optického spojenia 50 Mbps. Testoval som servery vo Veľkej Británii, Holandsku a USA.

Ako vidíte, VPN skutočne bojovala. Pravdepodobne by to bolo trochu zaostávanie pri streamovaní v HD. Po tom, čo ste už povedali, by ste sa pravdepodobne zbavili streamovania vo všetkom, čo je na najvyšších úrovniach HD. Napriek tomu to nebol vynikajúci výkon.

Bezdrôtové odovzdanie

Použil som ipleak.net na kontrolu, či VPN funguje tak, ako má. S potešením vám oznamujem, že som nezistil žiadne úniky IP ani úniky DNS. Okrem toho som v mojom systéme nezistil žiadne úniky WebRTC (Web Real-Time Communication). Všetko je tu jasné, čo je jedna z mála dobrých vecí o službe.

Ceny a plány

UnoTelly poskytuje UnoVPN iba ako súčasť svojho zlatého predplatného. UnoVPN je k dispozícii na štyroch programoch, od 7,95 $ / mesiac do 4,93 / mesiac. Programy sú splatné mesačne, štvrťročne, polročne alebo ročne - so zľavami poskytnutými za záväzok na dlhšiu dobu.

Cena VPN je v porovnaní s inými službami približne priemerná. Je to však trochu drahá úroveň služieb, ktoré poskytuje. Užívatelia môžu platiť cez Visa, Mastercard alebo PayPal. K dispozícii je trojdňová bezplatná skúšobná verzia, ako aj sedemdňová záruka bez možnosti vrátenia peňazí.

unotelly_pricing

Môžete vyskúšať UnoVPN zadarmo s duethanks so 14-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Okrem toho dostanete poplatok za odporúčanie za každého priateľa, ktorého presvedčíte, aby sa pripojil (4,95 dolárov).

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Šifrovanie na UnoVPN je zabezpečené buď PPTP šifrovaním (128-bitové MPPE) alebo OpenVPN. Protokol PPTP nie je zabezpečený, preto vám odporúčame používať protokol OpenVPN.

UnoVPN implementuje OpenVPN so 128-bit Blowfish (predvolená šifra zabudovaná do OpenVPN). Toto sa vo všeobecnosti považuje za bezpečné za predpokladu, že sa zabráni známym nedostatkom. Trikrát som požiadal UnoVPN o úplné informácie o jeho implementácii OpenVPN, ale nedalo mi to, čo som požadoval. Všetko, čo vieme, je teda to, čo je na webovej stránke:

  • Údaje: BF-CBC so 128-bitovým kľúčom
  • Autor: TLS s 1024-bitovým kľúčom

Bohužiaľ, 1024-bitová autentifikácia sa už nepovažuje za bezpečnú. Na ProPrivacy.com hľadáme minimum 2048. Preto nepovažujeme UnoVPN za bezpečnú VPN pre ochranu súkromia.

Podľa svojej politiky ochrany osobných údajov UnoVPN vedie protokoly o pripojení. Našťastie to sú len minimálne záznamy, napríklad čas pripojenia / odpojenia od služby. Okrem toho firma zaznamená, akú šírku pásma používate (pravdepodobne skontroluje, či sa sťahovanie P2P nedeje).

Tieto informácie sú spojené skôr s podrobnosťami o vašom účte ako s vašou IP adresou. Toto nie je ideálne. Ak sa kanadské úrady obrátia na spoločnosť UnoTelly s rozkazom, bude musieť odovzdať adresy IP svojich účastníkov. To by umožnilo útok na časovú koreláciu, ktorý by mohol zistiť, ktoré webové stránky ste navštívili.

UnoTelly uvádza, že neprihlási nič „s výnimkou miestnych zákonov hostiteľskej krajiny servera.“ Inými slovami, môže zhromažďovať denníky používania, ak má krajina servera, ku ktorému sa pripájate, povinné zákony na uchovávanie údajov. Vďaka tomu je súkromie poskytované spoločnosťou UnoVPN o niečo citlivejšie.

Zdá sa, že aj služba DNS uchováva denníky o svojich používateľoch:

"Pri používaní našich serverov DNS sa zhromažďuje vaša IP adresa a všetky požiadavky DNS, ktoré boli vytvorené z nastavení zariadení so servermi UnoDNS. Tieto informácie sa používajú výlučne na autentifikáciu na našich serveroch a na nasmerovanie na príslušné odkazy."

Ak požadujete silné súkromie, UnoTelly nie je ani zďaleka ideálna. Existujú omnoho lepšie zásady ochrany osobných údajov za podobnú cenu, tak prečo sa s tým uspokojiť?

Jednoduchosť použitia

Webové stránky spoločnosti UnoTelly sa zameriavajú predovšetkým na službu Smart DNS. Je to jasná webová stránka, ktorá vysvetľuje, ako získať prístup k streamovanému obsahu s geografickým obmedzením z celého sveta. Po prihlásení na odber získate prístup k užitočnej oblasti informačného panela. Dostanete tiež prehliadku toho, čo je k dispozícii. Je to vynikajúci doplnok, ktorý vám umožní rýchlo zistiť, čo so službou DNS môžete robiť.

unotelly_website

Je smutné, že UnoVPN sa počas tohto turné nezúčastní. Ak potrebujete informácie o používaní VPN, musíte použiť vedomostnú základňu.

Na webovej stránke nie sú k dispozícii žiadne technické podrobnosti o službe VPN (napríklad podrobnosti o implementácii šifrovania). To ukazuje na skutočný nedostatok transparentnosti a je to obrovská nevýhoda, ktorá je hanba.

Webová stránka UnoTelly má tiež blog. Opäť sa však zameriava na odblokovanie pomocou služby UnoDNS s veľmi malými informáciami o VPN.

Táto webová stránka obsahuje množstvo užitočných videí, pomocou ktorých môže UnoDNS pracovať na mnohých rôznych zariadeniach. Ak teda potrebujete sprievodcu streamovaním, spoločnosť UnoTelly vás pokryla.

podpora

Registrovaní užívatelia získajú prístup k nepretržitej podpore živého chatu. Je to užitočný doplnok vedomostnej základne a určite kompenzuje nedostatok informácií o VPN na webovej stránke.

Zistil som, že čas na odpoveď tímu bol vynikajúci. Nikdy som nemusel čakať dlhšie ako minútu alebo dve, aby som sa rozprával so zástupcom zákazníckeho servisu. Okrem toho boli vstupenky na podporu úrovne 1 zodpovedané veľmi rýchlo.

Jediné, čo som musel čakať dlhšie, bolo, keď som požiadal o podrobnosti o šifrovaní. Dokonca ani vtedy som nemusel čakať viac ako pár hodín. Zistil som, že opakovanie zákazníckych služieb je užitočné a zdvorilé.

Znalostná základňa nie je zlá, ale nie je to tá najlepšia, s ktorou som sa stretol. Funkcia vyhľadávania funguje dobre, ale hlavná stránka je preplnený zoznam kategórií a otázok. Bohužiaľ to znemožňuje prehľadávanie kategórií. To znamená, že je potrebné vyhľadávať - ​​je nepravdepodobné, že jednoducho riskujete potrebné informácie.

Mierne nepríjemné je aj to, že musíte znova zadať svoju e-mailovú adresu, aby ste mohli otvoriť podporný lístok (aj keď prekliknete z hlavnej oblasti informačného panela). Zistil som, že táto skúsenosť je ťažkopádna a chrastiaca.

Proces

Registrácia

Registrácia na UnoTelly vyžaduje iba krstné meno, e-mailovú adresu a heslo. To vám okamžite poskytne prístup k trojdňovej bezplatnej skúšobnej verzii UnoDNS. Potvrďte svoju e-mailovú adresu a získajte ďalších päť dní bezplatného prístupu UnoDNS. Túto lehotu je možné predĺžiť o mesiac pomocou „UnoCredits“ pre sprostredkujúcich priateľov.

A čo viac, je možné získať bezplatnú skúšobnú verziu UnoVPN. Ak to chcete dosiahnuť, kliknete na odkaz v databáze poznatkov, ktorý pridá položku „UnoVPN 3-dňová skúšobná verzia“ do vášho nákupného košíka.

Táto bezplatná položka potom musí byť "zaplatil" Pro. Ak platíte kreditnou kartou, je potrebné zadať podrobnosti o svojej karte, aj keď v skutočnosti vám nič neplatíte. Ak platíte za bezplatnú skúšobnú verziu so službou PayPal, nemusíte robiť nič (nemusíte sa ani prihlasovať do služby PayPal)..

Prihlásil som sa na odber služby UnoVPN za mesiac, aby som otestoval službu a ubezpečil sa, že dodržiava svoju 14-dňovú záruku vrátenia peňazí. Platil som s PayPal, ale frustrujúco som musel uviesť fakturačnú adresu. Je smutné, že v bitcoinoch nebolo možné platiť.

Klient systému Windows

Je smutné, že UnoVPN nebeží na zakázanom VPN softvéri. Je to dosť zlé. Pripojenie k akejkoľvek VPN prostredníctvom softvéru OpenVPN od tretích strán je však v súčasnosti zvyčajne veľmi dobrá skúsenosť. OpenVPN sa ľahko používa a dá sa zadarmo stiahnuť. Najnovšia verzia je navyše vybavená ochranou proti úniku DNS, vďaka čomu je bezpečné používanie.

UnoTelly poskytuje podporu pre pripojenie cez TunnelBlick (predovšetkým pre používateľov Mac) a bežného OpenVPN (.ovpn). Z tohto dôvodu musíte zaistiť, aby ste si stiahli správne súbory pre klienta, ktorý používate. Môžete to urobiť tak, že sa pozriete na koncovky súborov (.ovpn alebo .tblk).

Osobne mi nevadí používať softvér OpenVPN od tretích strán (najmä preto, že mám s tým veľa skúseností). Vzhľadom na náklady na túto službu to však rozhodne nie je pozitívny aspekt služby. Okrem toho som mal problémy s nastavením pri prihlásení na servery UnoVPN pomocou OpenVPN. Aby som problém vyriešil, musel som firmu prinútiť zmeniť prihlasovacie údaje. To ešte viac frustrovalo už chýbajúcu službu.

Ďalšie platformy

Pretože UnoVPN od UnoTelly nemá vlastných klientov, všetci odberatelia na všetkých platformách musia na pripojenie k VPN používať softvér OpenVPN tretej strany. Z tohto dôvodu v tejto časti preskúmania nie je potrebné nahlásiť nič iné. Niektoré dobré správy prichádzajú vo forme vedomostnej základne spoločnosti UnoTelly, ktorá obsahuje pokyny na nastavenie rôznych platforiem. Patria sem OS X (cez Tunnelblick pre OpenVPN), Android a iOS (cez OpenVPN Connect pre OpenVPN)..

Ďalšie / bezplatné služby

UnoTelly je pravdepodobne najznámejšia vďaka svojej inteligentnej službe DNS. Takto firma uprednostňuje prístup ľudí k obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením. Podrobnejšiu kontrolu inteligentnej služby DNS nájdete tu.

Záverečné myšlienky

UnoVPN od UnoTelly sa špecificky predáva ako služba na ochranu súkromia a bezpečnosti. Je to funkcia skrutky pre hlavnú službu Smart DNS spoločnosti. Služba Smart DNS je to, čo majú zákazníci používať na odblokovanie obsahu webových stránok a streamovanie televízií s obmedzeným geografickým umiestnením. Na druhej strane VPN by sa mala používať iba na účely zabezpečenia údajov prehliadania webu šifrovaním.

Napriek tomu, že o tom je veľmi jasné, UnoVPN je služba, ktorá nemá robustné šifrovanie potrebné na to, aby sa stala bezpečnou VPN. Z tohto dôvodu UnoVPN od UnoTelly úplne nedokáže splniť jednu úlohu, ktorú si stanovila. Je to pomalá, neohrabaná služba VPN, ktorá trpí závadami, pomalými rýchlosťami pripojenia a zle implementovanými štandardmi šifrovania..

Ak chcete službu Smart DNS, potom UnoTelly môže byť lístok. Ak však hľadáte všestranné riešenie ochrany osobných údajov a odblokovania, hľadajte spoľahlivého poskytovateľa služieb VPN s vyššou hodnotou za peniaze inde. Existuje veľa z čoho vyberať.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me