ZMENili sme SA, KTORÉ SKONČUJEME RECENZIE!
Nedávno sme aktualizovali náš proces vyhodnocovania všetkých recenzií na webe ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových hodnotiacich kritériách nájdete tu

Surfshark

 • stanovenie ceny

  z $ 1.99
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • Android

  • iOS

  • windows

  • MacOS

  • linux
 • odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

Surfshark so sídlom na Britských Panenských ostrovoch je službou VPN bez prihlásenia s vynikajúcou technickou bezpečnosťou, množstvom užitočných funkcií a vynikajúcou podporou 24/7..

ProPrivacy.com skóre
9.5 z 10

zhrnutie

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  77,26 Mbps
 • jurisdikcie
  Britské Panenské ostrovy
 • Súčasné spojenia
  1000
 • krajiny
  60

Vlastnosti

Výber portu
Súčasné spojenia 1000
Celkový počet serverov 1000
krajiny 60
Podpora smerovača
Podporované smerovače DD-WRT, Tomato, AsusWRT, Netgear, TP-Link, Linksys.
Holé kovové alebo virtuálne servery Holý kov
torrenting

Surfshark prevádzkuje viac ako 1000 serverov vo viac ako 60 krajoch. Pôsobivo tvrdia, že všetky z nich sú fyzickými holými kovovými servermi pre jednu osobu. Surfshark má okrem všetkých obvyklých miest silné zastúpenie v Ázii, Latinskej Amerike, na Strednom východe av Afrike.


Ešte pôsobivejšie je, že Surfshark umožňuje neobmedzené súčasné pripojenie. To znamená, že pomocou rovnakého účtu môžete pripojiť ľubovoľný počet zariadení.

Surfshark žiada, aby používatelia obmedzili prístup k rodinným príslušníkom a nezdieľali podrobnosti o účte s ostatnými, ale tvrdí, že musia dôverovať svojim používateľom. Neuchováva žiadne záznamy, ktoré by v tomto ohľade identifikovali zneužitie. Sme veľkými fanúšikmi tohto.

Torrenting je povolený na všetkých serveroch, pričom Surfshark automaticky smeruje P2P prenos na jeho kanadské alebo holandské servery, ktoré sú špeciálne nakonfigurované na tento účel.

Rozdelené tunelovanie („biely list“ a rubový biely list)

Rozdelené tunelovanie je užitočná funkcia, ktorá je momentálne k dispozícii v aplikáciách Windows a Android. Umožňuje vám smerovať iba vybrané programy / aplikácie cez VPN alebo ich vyňať z pripojenia VPN v rámci celého systému. Aplikácia Windows tiež umožňuje oslobodiť vybrané webové stránky a adresy IP z VPN.

Funkcia rozdelenia tunelov

Inteligentné DNS

Surfshark ponúka všetkým používateľom inteligentnú službu DNS. Toto je veľmi užitočné pre spoofing vašej polohy na zariadeniach, ktoré nemôžu prevádzkovať VPN klienta. Napríklad inteligentné televízory, herné konzoly a Apple TV. Len nezabudnite, že neposkytuje žiadne výhody ochrany osobných údajov ani zabezpečenia.

Statická IP

Statická IP adresa SurfShark je k dispozícii v aplikáciách Windows a Android. Ak sa pripájate k zoznamu serverov so sídlom v Nemecku, Japonsku, Holandsku, Veľkej Británii alebo USA, vždy, keď sa pripojíte k rovnakému serveru, bude vám pridelená rovnaká adresa IP. Toto je veľmi užitočné, ak prevádzkujete server FTP, herný server, mediálny server alebo ak sa potrebujete pripojiť k počítaču z internetu, keď je spustená sieť VPN..

Statická funkcia IP

Odblokovanie sietí Netflix a iPlayer

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Spoločnosť Surfshark odblokuje široký výber streamingových služieb vrátane siete Netflix v 16 rôznych krajinách. Čo je celkom nejaký úspech. V našich testoch odblokoval US Netflix a BBC iPlayer podľa inzercie.

Ak je hlavným cieľom prístupu k týmto službám, prečítajte si viac informácií o Najlepšie VPN pre Netflix a Najlepšie VPN pre BBC iPlayer..

Rýchlosť a výkon

SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 77,26
Zistil sa únik IPv6?
Bol zistený únik WebRTC?
Zistil sa únik IPv4?
Dátové limity
Limity šírky pásma
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 202,87

V čase aktualizácie tejto recenzie je Surfshark z hľadiska priemerných rýchlostí najrýchlejšou sieťou VPN v našich knihách. Ktoré je dobré. Výkon maximálnej rýchlosti burst nie je až taký pôsobivý, ale nie je na čo si sťažovať a bude takmer dosť rýchly pre takmer všetkých používateľov VPN..

Skúšky tesnosti IP

Zistili sme nulové úniky IPv4, IPv6, WebRTC alebo DNS (IPv4 alebo IPv6). Najlepšie známky.

Je potrebné poznamenať, že Surfshark zaručuje ochranu pred únikom WebRTC iba vtedy, ak používate doplnky prehliadača Chrome a / alebo Firefox, aj keď sme bez nich nezistili žiadne úniky..

Viac informácií o nebezpečenstve, ktoré predstavuje únik IP, nájdete v našom úplnom sprievodcovi únikom IP.

stanovenie ceny

24 mesiacov

$ 1.99
za mesiac

12 mesiacov

$ 5.99
za mesiac

Ako je dnes bežné, všetci zákazníci Surfsharku majú rovnaké funkcie. Ceny za mesiac sú trochu na vyššej úrovni stupnice, ale na jednoročné a dvojročné predplatné sú k dispozícii výrazné zľavy. Ak sa do služby zaregistrujete pomocou tohto odkazu
v ponuke je ďalšia zľava.

Ak ste používateľom systému MacOS, Android alebo iOS, môžete sa zúčastniť 7-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie, musíte však zaregistrovať účet a poskytnúť informácie o platbe, aby ste tak mohli využiť. Ak zrušíte platbu do 7 dní, v skutočnosti sa neuskutoční žiadna platba.

Surfshark teraz ponúka funkcie HackLock a BlindSearch (na ktoré sa pozrieme ďalej v tomto prehľade) ako doplnkové doplnky za ďalších 0,99 dolárov mesačne pre obidve..

Všetci používatelia môžu tiež využiť veľkorysú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Surfshark nás uisťuje, že v tom nie sú žiadne obmedzenia, čo je skvelé, ale uvedomte si, že platby sa obnovujú automaticky, takže ak ich chcete zrušiť, musíte kontaktovať podporu.

Podporované platobné platformy

Surfshark akceptuje platbu cez PayPal, kreditnú / debetnú kartu a Alipay, ktoré spracúva spoločnosť Stripe. Ďalšie spôsoby platby sú podporované prostredníctvom služieb spracovania platieb Tenpay a Unionpay.

Platby za bitcoíny, Litecoiny a Etherium sú tiež podporované prostredníctvom Coingate alebo CoinPayments. Platba v bitcoine alebo Litecoine môže poskytnúť určitý stupeň anonymity, nezabudnite však, že Surfshark bude vždy schopný vidieť vašu IP adresu.

Jednoduchosť použitia

Okrem údajov o platbe sú jedinými informáciami požadovanými pri registrácii služby vaše meno a e-mailová adresa. Ak sa chcete prihlásiť anonymne, môžete tak urobiť zaplatením anonymne zakúpeného bitcoínu alebo Litecoinu a použitím jednorazovej e-mailovej adresy..

Bude vám zaslaný e-mail s potvrdením, ktorý bude obsahovať užitočné odkazy, ale všetko, čo potrebujete, je na webovej stránke aj tak k dispozícii.

Klient systému Windows

Všetky aplikácie spoločnosti Surshark nedávno prešli hlavným dizajnom používateľského rozhrania a teraz vyzerajú skvele. Aplikácia Windows VPN v predvolenom nastavení používa IKEv2, ale tiež podporuje OpenVPN.

Windows klient

Klient má prepínač kill, split tunneling (split tunneling)"Whitelister"), „CleanWeb“ a multhop. Podporuje tiež funkcie Hacklock a BlindSearch, ak ste za tieto funkcie zaplatili.

pridané funkcie

Myslíme si, že nový režim Mini je dosť opatrný.

pripojený k serveru Čile

Ochrana únikov IPv4 a IPv6 je zabudovaná, aj keď Surfshark hovorí, že na zabránenie únikom WebRTC by ste mali používať doplnky svojho prehliadača. Aj keď sme pri testovaní nezistili žiadne netesnosti, stále je to dobrá rada.

Prepínač kill nie je v predvolenom nastavení povolený, ale v našich testoch fungoval dobre. Simulovaný crash test ukázal, že prepínač kill modifikuje pravidlá brány firewall systému Windows, čo znamená, že pokračuje v práci, aj keď klient Surfshark a démon OpenVPN utrpia neočakávanú haváriu.

Používatelia môžu prepnúť z OpenVPN UDP na OpenVPN TCP (port 443), aby prevádzka VPN vyzerala ako bežná prevádzka HTTP. Je to užitočné pri obchádzaní blokov VPN, ale nebude sa zavádzať sofistikovanejšími metódami detekcie.

Klient MacOS

Aplikácia VPN makra VPN spoločnosti Surfshark je k dispozícii prostredníctvom obchodu Apple App Store a ako samostatný súbor .dmg z webovej stránky. Aplikácia používa IKEv2. Funkcie sú v súčasnosti dosť ľahké, aj keď Surfshark nám hovorí, že budú pridané tak rýchlo, ako ich môžu autorizovať reštriktívne pravidlá App Store..

Sme radi, že aplikácia pre Mac obsahuje vypínač zabíjania. Rovnako ako v prípade klienta Windows, aj tu sa používajú pravidlá systémovej brány firewall, a preto zostáva účinný aj v prípade, že klient Surfshark utrpí haváriu. Rovnako ako vo všetkých ostatných aplikáciách Surfshark, klient Mac ponúka svoju funkciu „CleanWeb“. Je tiež vybavený "Pripojenie WiFi."

Aplikácia pre Android

Aplikácia Surfshark pre Android VPN pre Android tiež štandardne používa IKEv2, ale tiež podporuje OpenVPN (UDP a TCP). A robí to, čo hovorí na plechovke. Prepínač kill (ktorý nie je v predvolenom nastavení povolený), Whitelisting, CleanWeb a Shaodowsocks jedli všetky prítomné a správne.

Aplikácia pre Android

Veľmi cool je funkcia, ktorá prepíše vstavanú funkciu GPS polohy zariadenia Android, takže aplikácie, ktoré používajú systém GPS, si myslia, že ste v polohe VPN..

Ďalšie platformy

Dostupné sú vlastné aplikácie pre systémy Windows, MacOS, Android, Android TV / Amazon Fire TV a iOS. Zaujímavé je, že aplikácia iOS VPN obsahuje prepínač kill a teraz podporuje IKEv2 aj OpenVPN. Všetky aplikácie (vrátane doplnkov prehliadača) teraz používajú rovnaké inteligentné používateľské rozhranie, aké vidíme vyššie.

Teraz je k dispozícii aj aplikácia príkazového riadka pre systém Linux. Dobré manuálne príručky nastavenia sú k dispozícii aj pre všetky platformy, vrátane MacOS a Linux (Ubuntu, pomocou NetworkManager). Okrem toho sú k dispozícii sprievodcovia nastavením pre DD-WRT, Tomato a množstvo populárnych routerov umožňuje zabudovať klientov OpenVPN (AsusWRT, Netgear, TP-Link a Linksys)..

Doplnky prehliadača

Okrem podpory platforiem ponúka Surfshark doplnky prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox, ktoré nezávislá spoločnosť Cure53 preverila na zraniteľné miesta. Tieto vytvárajú zabezpečené pripojenia proxy HTTPS v prehliadači na servery Surfshark.

Poskytujú tiež ochranu WebRTC. Teraz ... naozaj si prajeme, aby služby VPN urobili viac pre upozornenie svojich zákazníkov na problém WebRTC a aby ich varovali, že by sa mali chrániť pred neúmyselným vystavením svojich IP adries online pri používaní VPN.

Patrí sem aj Surfshark, hoci nemôžeme byť príliš tvrdí, keďže sme pomocou jeho softvéru nezistili žiadne úniky WebRTC. Napriek tomu je najbezpečnejšie nainštalovať tieto doplnky alebo zakázať WebRTC vo vašom prehliadači manuálne.

Doplnky prehľadávača majú voliteľne možnosť „CleanWeb“ (pozri ďalej).

Zákaznícky servis a podpora

Skúška zadarmo 7 dní (MacOS a mobilné aplikácie)
Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 30

Podpora live chatu je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni alebo môžete poslať e-mailom žiadosť o lístok. Zistili sme, že časy odozvy na live chat sú takmer okamžité a boli ohromení spôsobilosťou a kvalitou odpovedí.

K dispozícii je tiež informačná báza. Nie je to obrovské, ale obsahuje užitočné časté otázky, články o nastavení a ďalšie užitočné časti a bity.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

DNS s vlastným hostiteľom / proxy Self-hostované
Hlavný vypínač
Zatemnenie (utajenie)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC

jurisdikcie

Surfshark je registrovaný na Britských Panenských ostrovoch (BVI) a jeho Zmluvné podmienky objasňujú, že všetky spory sa budú riešiť na súdoch BVI. Britské Panenské ostrovy sú britským zámorským územím. Upravuje svoje vlastné vnútorné záležitosti a nemá záväzné zákony o uchovávaní údajov, ale zostáva pod jurisdikciou a suverenitou vlády Spojeného kráľovstva. To znamená, že je rozumné predpokladať, že Spojené kráľovstvo by mohlo vyvinúť tlak na vládu BVI a akékoľvek podniky v nej založené.

Aj keď sídlo v BVI je pravdepodobne bezpečnejšie ako sídlo v 14-očnej krajine, stále nie je ideálne.

protokoly

Surfshark ľahko spĺňa naše požiadavky na VPN bez protokolov:

„Nezhromažďujeme IP adresy, históriu prehliadania, informácie o reláciách, použitú šírku pásma, časové známky pripojenia, sieťovú prevádzku a ďalšie podobné údaje.“

Jeho aplikácie predvolene zhromažďujú niektoré anonymné diagnostické údaje a údaje o zlyhaní, hoci to možno zakázať. Patria sem súhrnné údaje o výkone, ako často využívate jeho služby, neúspešné pokusy o pripojenie a ďalšie podobné informácie, ktoré neumožňujú identifikáciu osôb.

Základné informácie o účte a fakturácii sa uchovávajú v úplnom súlade s GDPR pre európskych zákazníkov.

Sledovanie webových stránok

Hoci aktivita webu nie je sledovaná pri použití samotnej siete VPN, webová stránka Surfshark vykonáva pomerne veľa sledovania. To zahŕňa protokolovanie IP adries a vykonávanie odtlačkov prstov prehliadača na návštevníkoch.

Surfshark používa niekoľko sledovačov tretích strán vrátane Google Analytics.

Technické zabezpečenie

IKEv2
OpenVPN

Surfshark je veľký fanúšik IKEv2, ktorý používa ako predvolený protokol VPN vo všetkých svojich aplikáciách. IKEv2 nie je tak bojovo testovaný ako OpenVPN, ale je považovaný za veľmi bezpečný a je čoraz obľúbenejší u služieb VPN, pretože je oveľa rýchlejší ako šifrovanie OpenVPN..

Ako vždy sa podrobne pozrieme na nastavenia OpenVPN, ktoré tento poskytovateľ používa. Nielenže poskytujú dobrý indikátor starostlivosti o službu, ktorá preberá šifrovanie, ale je to najlepší spôsob porovnávania, ako napr. V rámci služieb VPN. Surfshark používa nasledujúce nastavenia OpenVPN v aplikáciách, ktoré ho podporujú:

Dátový kanál: šifra AES-256-GCM. Nevyžaduje sa žiadne ďalšie overenie, pretože overovanie vykonáva AES-GCM.

Riadiaci kanál: šifra AES-256-GCM s výmenou kľúčov TLS zabezpečenou pomocou RSA-2048. Nevyžaduje sa žiadna ďalšia autentifikácia, pretože autentifikácia spracúvaná AES-GCM a perfektná dôvernosť vpred poskytuje výmena kľúčov ECDH- (384?)..

Toto je vysoko bezpečné nastavenie. Ďalšie informácie o tejto téme nájdete v časti VPN Encryption: Kompletná príručka. Ako už bolo uvedené, aplikácie Surfshark Windows, MacOS a iOS majú všetky vypínače zabíjania. Na žiadnej platforme sme tiež nezistili žiadne úniky IP,

Je potrebné poznamenať, že spoločnosť Surshark robí niečo o tom, že je predmetom bezpečnostného auditu od spoločnosti Cure53, ale musí byť jasné: sú to len audity rozšírení prehliadača Chrome a Firefox, ktoré takto auditovali..

Ďalšie bezpečnostné prvky

Skvelá správa je, že sme na žiadnej testovanej platforme nezistili žiadne úniky adries IP, aj keď je stále najbezpečnejšie použiť jedno z rozšírení prehľadávača Surfshark na zabezpečenie proti únikom WebRTC. Klienti Windows, MacOS a iOS sú vybavené vypínačmi na úrovni systému.

Surfshark používa holé kovové servery. Niektoré miesta sú virtuálne miesta bez prítomnosti fyzického servera, ale sú to a) zreteľne označené v aplikáciách ab) sú spustené na serveroch prevádzkovaných Surfsharkom, a preto sa z hľadiska ochrany súkromia počítajú ako holé kovové servery. Tiež rieši všetky požiadavky DNS na serveri, ku ktorému sa pripájate, čo je ideálne.

CleanWeb

Softvér všetkých surfsharkov ponúka možnosť „CleanWeb“. Toto je inzerované ako blokovanie reklám, sledovačov, phishingu, útokov a škodlivého softvéru a je to takmer určite sada pravidiel brány firewall, ktoré blokujú pripojenia na základe jednoduchého zoznamu blokovaných údajov. Čo by malo fungovať dosť dobre.

multihop

Táto funkcia je k dispozícii v klientovi Windows. Umožňuje vám „reťaziť“ servery VPN tak, aby sa vaše údaje smerovali medzi dvoma servermi VPN počas ich prenosu medzi vami a internetom..

Váš počítač -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> internet

Surfshark ponúka niekoľko kombinácií VPN, ale nemôžete spojiť žiadne dva z jeho serverov.

zoznam serverov

Multihop VPN môže poskytnúť určitú ochranu pred útokmi typu end-to-end na koncový server, ale vždy bude mať za následok veľkú stratu rýchlosti. Domnievame sa, že výhody multi-hop VPN sú z hľadiska ochrany súkromia a bezpečnosti obmedzené, ale vieme, že to môže byť pre niektorých používateľov dôležitejšie ako iné.

Shadowsocks

Táto neobvyklá funkcia proti cenzúre je opäť podporovaná aplikáciami Windows a Android. Shaowsocks "je open-source proxy aplikácia, ktorá sa v pevninskej Číne bežne používa na obchádzanie cenzúry internetu. “V podstate je to proxy server SOCKS5. Ak ju chcete použiť, musíte si stiahnuť otvorenú aplikáciu Shadowsocks s otvoreným zdrojom a nakonfigurovať ju tak, aby ste sa pripojili k službe Shadowsocks prostredníctvom servera Surfshark VPN. Tento proces je trochu mizerný, ale mal by byť účinný pri obchádzaní blokov VPN.

Pripojenie WiFi

Táto funkcia, ktorá je k dispozícii v klientovi Windows, vám umožňuje rozhodnúť sa, ako bude aplikácia VPN fungovať, keď sa pripájate k novým sieťam WiFi - pýtajte sa, chráňte alebo vždy chráňte.

HackLock

HackLock je k dispozícii s doplnkom BlindSearch ako doplnok navyše a prehľadáva web a zisťuje, či sa vaša e-mailová adresa nezúčastnila na porušení údajov. Preto je veľmi podobný nášmu vlastnému nástroju na narušenie údajov, okrem toho, že poskytuje pravidelné automatizované kontroly. Je k dispozícii v aplikáciách Windows a Android.

BlindSearch

Toto je súkromný vyhľadávací nástroj pre zákazníkov spoločnosti Surshark, ktorý je bez reklám a vaše záznamy neprihlasujú. Hádali by sme, že je to inštancia SearX a funguje to dobre.

Slepé vyhľadávanie

Dôverujte DNS

Táto aplikácia pre Android je dostupná bezplatne pre všetkých z Obchodu Play. Zašle dotazy DNS z vášho zariadenia na server Surfshark namiesto poskytovateľa internetových služieb s cieľom zvýšiť súkromie a pomôcť poraziť cenzúru. Tieto dotazy sú chránené pred zvedavými očami pomocou šifrovacích protokolov DNS over HTTPS (DoH) (štandardne) alebo DNS over TLS (DoT)..

záver

Surfshark je skvelá služba VPN. Neuchováva žiadne protokoly, je pomerne rýchly a ponúka veľkú technickú bezpečnosť bez únikov IP. Skutočnosť, že ponúka veľký výber serverov, je dobrá, ale skutočnosť, že sú všetky bezpečné holé kovové servery, je ešte lepšia.

Fantastické je aj neobmedzené simultánne pripojenie a my sme ohromení kvalitou podpory 24/7 Live Chat spoločnosti Surfshark..

Ponuka doplnkov, ako sú multihop VPN, „Cleanweb“ a WiFi-connect, sú slušné doplnky. Aj keď žiadna z nich nie je vražednou črtou, je pekná a kolekcia neustále rastie, čo zlepšuje už tak veľkú hodnotu ponuky Surfshark..

Surfshark je veľmi dobrá VPN služba priateľská k súkromiu, ktorá ľahko začiarkava všetky dôležité políčka.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me