SurfEasy


 • stanovenie ceny

  z $ 6,49
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7.6 z 10

zhrnutie

SurfEasy je virtuálna súkromná sieť (VPN), ktorá existuje už niekoľko rokov. Ide o dobre prihlásenú sieť VPN, ktorá ponúka niekoľko zaujímavých a jedinečných služieb, ako je napríklad hardvérový kľúč USB dodávaný s bezpečným prehliadačom. VPN štandardne poskytuje OpenVPN, čo je vynikajúce. Implementácia šifrovania je navyše silná vďaka robustnému riadiacemu kanálu. Nakoniec táto VPN poskytuje pomerne rýchle rýchlosti pripojenia, vďaka čomu je vhodná pre potreby väčšiny ľudí.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  25 Mbps
 • jurisdikcie
  Kanada
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  28

Vlastnosti

Umiestnenie servera

V minulom roku mala spoločnosť SurfEasy servery iba v 14 krajinách. Teraz sa táto služba rozšírila na poskytovanie približne 500 serverov v 28 krajinách. Toto je obrovské zlepšenie a keďže sieť VPN už mala fantastické pokrytie vo všetkých najdôležitejších krajinách sveta (na účely odblokovania), ďalšie servery skutočne robia SurfEasy vynikajúcou sieťou VPN..

Peer-to-peer (P2P)

Zdieľanie súborov a torrentovanie je povolené, ale iba v pláne Ultra, preto sa prosím zaregistrujte do tohto plánu, ak sa jedná o problém P2P.

Blokovanie reklám

SurfEasy prichádza s algoritmom blokovania reklamy, ktorý „zachytáva súbory cookie, ktoré inzerenti používajú na sledovanie vás online“.

Simultánne zariadenia

Sieť VPN sa dá nainštalovať na päť zariadení súčasne, čo znamená, že je ideálna na zabezpečenie bezpečnosti všetkých vašich zariadení (alebo možno aj na použitie rodiny). V mobilnom pláne je však povolené iba jedno pripojenie.

Ochrana pred netesnosťou v systéme názvov domén (DNS)

Táto služba poskytuje ochranu proti úniku DNS, ktorá sa vyskytuje na úrovni servera a nedá sa prepínať medzi zapínaním a vypínaním. Požiadavky na DNS spracúva GoogleDNS, ale žiadosti sú proxy.

Navštívte SurfEasy »

Rýchlosť a výkon

Testy rýchlosti sa uskutočňovali na vláknovom pripojení 50 Mbps. Testy rýchlosti sa uskutočňovali s použitím testmy.net a servery sa testovali z testovacieho servera vo Veľkej Británii (UK a Holandsko VPN) a servera New York na americké testy. Ako vidíte, na serveroch v USA a Holandsku došlo k určitému poklesu rýchlosti - viac, ako som dúfal. Neboli to však najhoršie rýchlosti, aké sme sa kedy stretli. Okrem toho som vyskúšal streamovanie v HD a bol schopný. Túto VPN by som však neodporúčal ľuďom, ktorí chcú skutočne intenzívne online aktivity, ako je hranie hier; na tento účel existujú rýchlejšie VPN. Celkovo však celkom dobré rýchlosti.

Stiahnite surfeasyNahrajte aplikáciu Surfeasy

Testoval som na úniky DNS pomocou servera ipleak.net a zistil som, že nedochádza k únikom internetových protokolov (IP), únikom DNS a únikom WebRTC (Web Real-Time Communication). Bohužiaľ (kvôli tomu, že mi to poskytovateľ internetových služieb nepovoľuje), sa mi nepodarilo otestovať úniky obsahu internetového protokolu verzie 6 (IPv6). Okrem toho som však bol s výsledkami veľmi spokojný. Áno, je pravda, že sieť VPN používa službu GoogleDNS, ale pretože vyžaduje požiadavky, nejde o problém.

Firma mi povedala, že ochrana proti úniku DNS sa deje na úrovni servera. K úniku DNS však dochádza, keď sa požiadavka DNS vyskytne mimo dátového tunela, čo znamená, že v skutočnosti nemôže byť chránená na úrovni servera. To znamená, že vzhľadom na to, že neexistuje žiadna ochrana proti úniku DNS v aplikácii, musíme predpokladať, že ochrana proti úniku DNS neexistuje. Ako už bolo uvedené, v skutočnosti som nezistil žiadne úniky DNS.

1 mesiac

$ 6,49
za mesiac

cena

SurfEasy VPN má tri rôzne plány (mesačné, štvrťročné a ročné). Tieto plány vyzerajú takto:

 • Mobil má servery v 16 krajinách a má jedno zariadenie. Stojí to 2,99 dolárov mesačne alebo 29,99 dolárov ročne.
 • Total má servery v 16 krajinách a päť zariadení. Stojí to 4,99 dolárov mesačne alebo 47,88 dolárov ročne.
 • Ultra má servery v 25 krajinách, povoľuje torrentovanie a má limit piatich zariadení. Stojí to 11,99 dolárov mesačne alebo 77,88 dolárov ročne.

SurfEasy okrem toho poskytuje štartovací plán, ktorý umožňuje používateľom zažiť 16 krajín (limit piatich zariadení) s limitom používania 500 MB (za mesiac). Používatelia môžu získať odmeny, aby získali trochu väčšie využitie. Štartovacia služba je bezplatná a je fantastická, pretože umožňuje ľuďom vyskúšať si pred nákupom. Okrem toho je to vynikajúca možnosť pre ľudí, ktorí potrebujú obísť vládnu cenzúru, ako je tá v Spojených arabských emirátoch alebo Číne..

Rovnako ako drvivá väčšina sietí VPN, možnosti sú jednoročné, šesťmesačné alebo jednorázové. Zľavy sa poskytujú dlhodobým odberateľom. Okrem toho má firma sedemdennú záruku vrátenia peňazí, čo znamená, že ktokoľvek môže vyskúšať SurfEasy bez rizika.

Možnosti servera

Servery sa nachádzajú v 16 alebo 28 krajinách v závislosti od plánu, pre ktorý sa rozhodnete. Program Ultra umožňuje predplatiteľom prístup ku všetkým 28, zatiaľ čo plány Mobil a Total zahŕňajú iba použitie 16 serverov. Servery sú rozmiestnené na vynikajúcich miestach, dokonca aj na jednoduchších plánoch. Medzi miesta patria USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Nórsko, Holandsko, Španielsko, Brazília, Japonsko, Austrália a Singapur..

Dva plány so 16 servermi zodpovedajú potrebám väčšiny ľudí a tí, ktorí majú osobitné požiadavky, môžu požiadať o predplatné aplikácie Ultra. Všimnite si, že veľká väčšina týchto plánov je k dispozícii iba ľuďom, ktorí si stiahnu klienta a pozrú sa na internet účty > prístrojová doska časť webovej stránky. Preto, ak ste sa pozreli na webovú stránku a nevidíte plány, ktoré som spomenul, stiahnite si softvér, aby ste mohli používať bezplatný štartovací plán a všetko bude zrejmé.

Odberatelia môžu platiť kreditnou kartou alebo pomocou služby PayPal. Je smutné, že platenie bitcoínmi za ďalšiu anonymitu nie je možné pri serveri SurfEasy VPN - malá prekážka, ale treba pamätať. SurfEasy nie je zvlášť lacný pri mesačnom predplatnom, ale stáva sa oveľa rozumnejším, ak sa prihlásite na odber ročne, a celkovo sa nezdá byť predražený (v porovnaní s podobnými službami).

SurfEasy navyše predáva aj súkromný stolný prehľadávač, ktorý je naložený na USB kľúč. Keďže ide o vynikajúce riešenie na zaistenie bezpečnosti na cestách (ideálne pre cestujúcich a ľudí, ktorí často používajú verejné Wi-Fi), podrobnejšie sa pozrieme na softvér v časti „Iné služby“ tejto recenzie..

Jednoduchosť použitia

Registrácia

Registrácia do siete SurfEasy VPN nemôže byť skutočne jednoduchšia. Uprednostnil by som však, keby mali všetky plány na webovej stránke namiesto toho, aby boli umiestnené na prístrojovej doske klienta. Ide však o malú sťažnosť, najmä vzhľadom na to, že klient je k dispozícii bezplatne v rámci štartovacieho plánu, ktorý umožňuje ľuďom vyskúšať SurfEasy zadarmo. Áno, zadarmo!

Ak sa chcete prihlásiť na odber, jednoducho sa prihláste do SurfEasy pomocou e-mailu a hesla. Potom použite buď štartovací plán alebo vyberte plán a platte kreditnou kartou alebo PayPal. Odberatelia tak dostanú úvodný e-mail s odkazmi na rôznych klientov a inými súbormi na prevzatie (napríklad súbory .ovpn). Tento proces je samovysvetľujúci a existujú návody na nastavenie VPN, ak ste celkom nube (alebo ak chcete napríklad, aby OpenVPN pracoval na klientovi tretej strany).

Ďalšie platformy

SurfEasy je k dispozícii pre väčšinu populárnych platforiem. Jediný, ktorý nemá k dispozícii vlastný softvér VPN, je Linux. Z tohto dôvodu znamená pripojenie k SurfEasy v systéme Linux použitie softvéru OpenVPN od tretích strán. Toto je však ľahké stiahnuť a nainštalovať. Okrem toho spoločnosť SurfEasy ilustrovala a informatívne inštalačné príručky pre väčšinu platforiem (s výnimkou systému Linux, na ktorý sa opäť nevzťahuje)..

Podobne ako v prípade Windows, klienti Mac a Android prichádzajú s OpenVPN ako predvolenú. Na druhej strane iOS je štandardne dodávaný s IPsec. Klienti sú všetci podobní protipoložke systému Windows, ľahko sa navigujú a ľahko sa používajú. Na všetkých platformách je podobný vypínač zabíjania.

Ďalšie / bezplatné služby

Vynikajúcou službou, ktorú si môžete zakúpiť od spoločnosti SurfEasy (jednorazovo), je predinštalované micro USB, ktoré sa dodáva s bezpečným prehliadačom. Pre ľudí, ktorí chcú zostať súkromnými a zabezpečenými, je to vlastná šifrovaná verzia prehliadača Firefox (Secure Sockets Layer (SSL)). Funguje tak, že ho jednoducho zapojíte do portu USB.

Súkromný prehliadač SurfEasy je skutočne užitočný pre ľudí, ktorí chcú zostať v bezpečí pri verejných sieťach Wi-Fi. Dodáva sa v držiaku na peňaženku s veľkosťou kreditnej karty, takže ho môžete kedykoľvek ľahko prenášať. Súkromný prehliadač je možné zakúpiť za 69,99 USD (bez dopravy), čo je jednorazový poplatok za celoživotné používanie prehliadača. Aj keď sa to môže zdať trochu drahšie, v skutočnosti je to veľmi dobrá hodnota za peniaze, pretože je dosť na to, aby boli vaše údaje v bezpečí na akomkoľvek verejnom WiFi hotspote. Z tohto dôvodu sa tento produkt odporúča ľuďom, ktorí hľadajú bezpečnostné riešenie, keď sú vonku.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

SurfEasy je kanadská sieť VPN so sídlom v Toronte v štáte Ontário. Je k dispozícii pre systémy Windows, OS X, iOS a Android. Firma má tiež rozšírenia pre prehliadače Opera a Chrome. Byť v Kanade znamená, že firma podlieha viacerým zákonom o ochrane súkromia, ktoré boli v krajine prijaté v posledných rokoch. Okrem toho je pod záštitou 5 očí - dohoda o dohľade, ktorá umožňuje anglicky hovoriacim národom zdieľať údaje o dohľade medzi svojimi spravodajskými agentúrami..

Našťastie SurfEasy sprísnilo svoju politiku ochrany osobných údajov, aby sa spojilo s nárastom drakonických a prekračujúcich kanadských zákonov. Služba VPN uchováva protokoly šírky pásma (agregované a nie špecifické pre používateľa) už viac ako rok. To znamená, že účastníci môžu robiť to, čo chcú.

Takmer nulové záznamy znamenajú, že aj keď ich vláda doručí s rozkazom, SurfEasy nemá na odovzdanie nič užitočné. Z tohto dôvodu spoločnosť SurfEasy otvorene inzeruje, že v službe sú povolené všetky služby P2P, BitTorrenting a zdieľanie súborov. Toto je typ politiky ochrany osobných údajov, na ktorú sa môžete spoľahnúť, a preto za ňu tlieskame SurfEasy.

Jedinými prípadmi, keď spoločnosť SurfEasy pravdepodobne využije svoju právomoc ukončiť predplatné, je to, čo označujú ako "nadužívanie" (napríklad ľudia riadiaci servery prostredníctvom ich služby). Účet SurfEasy je určený na osobné použitie a päť súčasných pripojení je viac ako primeraných. Nezdá sa to preto ako neprimeraná súčasť pravidiel ochrany osobných údajov.

šifrovanie

Pokiaľ ide o šifrovanie, spoločnosť SurfEasy sa nezaoberá protokolom PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol). Namiesto toho klienti Windows, Mac a Android prichádzajú s OpenVPN (256 bitov) ako štandard. Aplikácia pre iOS používa zabezpečenie internetového protokolu (IPsec - 128 bit), ktoré je stále oveľa bezpečnejšie ako protokol PPTP. Ak sa však chcete spojiť s OpenVPN v systéme iOS, budete sa musieť pripojiť pomocou softvéru OpenVPN Connect od tretích strán (v prípade potreby sa dá veľmi ľahko nastaviť). Celkovo vzaté, dobrá politika ochrany osobných údajov a silné šifrovanie.

SurfEasy používa GoogleDNS. Nie je to také účinné ako VPN, ktoré spracúvajú žiadosti DNS s vlastnými servermi, čo je trochu hanba. Dobrou správou však je, že firma tieto požiadavky zastupuje: v skutočnosti to nie je problém. Neodpočítavajú sa žiadne body.

Zákaznícky servis

Podpora sa rieši prostredníctvom živého chatovacieho systému od 8:00 do 20:00 (EST) od pondelka do piatka a do 17:00 EST cez víkend. Firma má tiež telefónnu horúcu linku (na ktorú môžete volať z Veľkej Británie, USA a Kanady). Pre kohokoľvek iného je k dispozícii systém lístkov, na ktorý sa odpovedá e-mailom. Zistil som, že pomocný personál je nesmierne užitočný.

Okrem toho sa zdá, že agenti zákazníckeho servisu sú schopní komunikovať s ostatnými členmi tímu SurfEasy veľmi ľahko. To firme umožňuje efektívne a rýchlo riešiť problémy. Nikdy som nemusel čakať viac ako pol dňa, kým som dostal odpoveď, ktorá bola príjemná. Vynikajúci tím podpory zákazníkov, ktorý je pre poskytovateľa úverom.

Tiež sa mi veľmi páčili časti databázy znalostí, príručky nastavenia a často kladené otázky (FAQ) na webovej stránke, ktoré boli v prípade potreby všetky podrobné a dobre prezentované s grafikou. Niektoré VPN majú sekciu podpory veľmi barebone - SurfEasy, na druhej strane, má dobre naplánovanú a logickú skupinu zdrojov. Je to neuveriteľne užitočná súčasť webu, ktorá ľuďom umožňuje nájsť riešenie problémov bez toho, aby museli chatovať so zákazníckym servisom, ak nechcú.

Záverečné myšlienky

Mal som rád:

 • OpenVPN ako predvolené v počítačoch Mac, Windows a Android
 • Nadpriemerné rýchlosti pripojenia
 • Servery v 16 - 25 krajinách
 • Možnosť súkromného prehliadača USB
 • Odblokuje BBC iPlayer
 • Zachovalo sa iba niekoľko súhrnných protokolov o pripojení
 • Silné šifrovanie

Nebol som si tým istý:

 • Neodblokuje Netflix USA

Nenávidel som:

 • Bez zabíjania
 • Žiadna ochrana DNS proti úniku DNS v aplikácii

SurfEasy VPN je kanadská služba VPN, ktorá sa v priebehu rokov zlepšovala. Servery sa nachádzajú na mimoriadne užitočných miestach po celom svete a ak by to nebolo z dôvodu slabej zdĺhavosti, bola by táto sieť VPN vhodná na všetky účely. Šifrovanie je silné na riadiacom kanáli, čo znamená, že je robustné. Štandardne sa dodáva aj s OpenVPN. Nevýhodou je nedostatok prepínača kill a ochrany proti úniku DNS - dá sa len dúfať, že spoločnosť SurfEasy splní svoj sľub, že prepínač kill bude čoskoro k dispozícii (v prípade potreby túto funkciu skontrolujte so spoločnosťou SurfEasy)..

SurfEasy je bezpečná VPN so silnými zásadami ochrany osobných údajov. Aj keď sa uchováva (veľmi málo) protokolov o pripojení, uvedomte si, že ide o súhrnné protokoly, ktoré nedávajú žiadnemu účastníkovi nič. Toto sú typy protokolov pripojenia, ktoré nemožno použiť na pripojenie útoku korelácie prevádzky, a preto sa jedná o typy protokolov pripojenia, ktoré sa považujú za bezpečné..

Pokiaľ nebudete vykonávať úlohy náročné na údaje, táto sieť VPN je skutočne slušná. Je to určite dobrá voľba pre častých cestujúcich, ktorí chcú zostať v bezpečí na verejných WiFi. Navyše vďaka bezplatnému štartovaciemu plánu a sedemdňovej záruke vrátenia peňazí naozaj nebudete mať čo stratiť tým, že si vyskúšate SurfEasy pre seba. Tak prečo nevyskúšať službu?

Navštívte SurfEasy »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me