Passwork


Passwork
je bezpečný správca hesiel, ktorý poskytuje silné šifrovanie end-to-end. Bol vyvinutý spoločnosťou Aii Corporation a sídli a hosťuje v Helsinkách vo Fínsku. Fínsko sa považuje za dobré miesto na založenie služby ochrany súkromia, pretože fínska vláda je v súvislosti so smernicami o uchovávaní údajov veľmi vzdialená. Okrem toho Fínsko nie je súčasťou väčšej dohody o dohľade nad deviatimi očami alebo 14 očami.

ProPrivacy.com skóre
6.2 z 10

zhrnutie

Passwork je služba, ktorá je primárne zameraná na tímy a podniky, je však vhodná aj pre osamelých používateľov. Tento správca hesiel bohužiaľ nie je otvorený zdroj, čo určite niektorých ľudí prepustí zo služby. V tomto prehľade sa bližšie pozrieme na službu a rozhodneme sa, či stojí za to utrácať peniaze za predplatné. Alebo či je lepšie držať sa bezpečného správcu hesiel s otvoreným zdrojom.

Prehľad práce

Je čoraz ťažšie zapamätať si robustné jedinečné heslá pre všetky online účty a služby, ktoré používame. Tu sú manažéri hesiel, napríklad Passwork, navrhnutí, aby vám pomohli. Passwork je jednoduchý správca hesiel, ktorý chráni vaše heslá na strane klienta pomocou šifrovania.

Zapamätaním si hesiel vo vašom mene môžete slobodne nastaviť zložité heslá pre všetky svoje účty. A keďže táto služba poskytuje šifrovanie typu end-to-end pre všetky vaše heslá, nemusíte sa nikdy obávať, že vaše citlivé prihlasovacie údaje budú uložené v zraniteľnom stave..

Používatelia internetu sa môžu rozhodnúť vyskúšať Passwork.me zadarmo na päť dní. Program zadarmo poskytuje prístup ku všetkým hlavným funkciám služby. Okrem toho musia zákazníci platiť 1,50 USD za používateľa - mesačne. Pre viacerých používateľov nie sú k dispozícii žiadne zľavy, čo znamená, že ak chcete, aby tím 25 ľudí používal službu Passwork, budete musieť zaplatiť 450 dolárov ročne..

Ceny práce za prácu

Jedná sa o pomerne drahý a nezvyčajný formát predplatného, ​​ktorý sa zdá byť veľmi drahý, ak v tíme používate Passwork. Výhody tímov Passwork pre tímy však môžu túto službu zatraktívniť pre niektoré podniky napriek strmým nákladom.

Aké funkcie ponúka práca na ceste?

Predplatné služby Passwork vám poskytne tieto hlavné funkcie:

 • Bezpečná správa hesiel s nulovými znalosťami
 • Silné šifrovanie AES 256 na bezpečné ukladanie a prenos hesiel
 • Aplikácie pre všetky platformy
 • Rozšírenia prehliadača Chrome a Firefox
 • Funkcia automatického vypĺňania formulárov (pomocou rozšírení prehľadávača)
 • Cloudový portál pre ľahký prístup k heslám odkiaľkoľvek
 • Funkcia označovania a vyhľadávania na efektívne vyhľadávanie hesiel
 • Ľahko importujte a exportujte heslá
 • Jedným kliknutím sa prihlásite na webové stránky a služby
 • Pozvite spoluhráčov do trezorov a priečinkov s heslami
 • Nastavte vlastné povolenia pre úschovne a priečinky
 • Sledujte zmeny hesiel av prípade potreby ich vráťte späť na staré heslá (verzovanie)
 • Objavte a aktualizujte slabé heslá
 • Vlastným hostiteľom vášho vlastného hesla servera, aby ste sa vyhli používaniu serverov Passwork

Ako nastaviť Passwork

Rozhodli sme sa otestovať tohto správcu hesiel pomocou 5-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie. Dobrou správou je, že niekto môže testovať Passwork bez toho, aby musel odovzdať svoje údaje o karte. To je pekný dotyk.

Vytvorenie účtu je veľmi jednoduché. Navštívte webovú stránku a pripojte sa pomocou platnej e-mailovej adresy. Pri vytváraní účtu vám firma pripomína, že ak zabudnete svoje hlavné heslo, už nikdy nebudete mať prístup k týmto heslám.

Formulár na prihlásenie sa do zamestnania

To je jediná nevýhoda skutočného šifrovania typu end-to-end na strane klienta. Aj keď nie sú schopní obnoviť heslá, môžu niektorí ľudia prepustiť; toto je v skutočnosti jedna z primárnych bezpečnostných výhod služby.

Po zaregistrovaní budete automaticky prihlásení a môžete začať používať správcu hesiel zadarmo. Ktokoľvek, kto chce využívať rozšírenia prehľadávača alebo špecializované aplikácie pre Android alebo iOS, má k nim prístup kliknutím na ikonu nastavení v ľavom hornom rohu a následným kliknutím na ikonu aplikácia.

Stiahli sme rozšírenie prehliadača Chrome a aplikáciu pre Android, aby sme im mohli vyskúšať. Stiahnuté aj nainštalované bez problémov. Synchronizácia hesiel zo servera je možná, pretože vaše hlavné heslo môžete použiť na dešifrovanie hesiel bez ohľadu na to, na ktorej verzii služby Passwork ste..

Je tiež potrebné poznamenať, že každý, kto chce aktualizovať svoje hlavné heslo, môže tak urobiť zadaním starého hesla a nastavením nového hesla. To zaisťuje, že ak sa domnievate, že bolo vaše hlavné heslo ohrozené, môžete ho neskôr aktualizovať a sprístupniť tak celú svoju úschovňu hesiel..

Odporúčame vždy používať silné jedinečné hlavné heslo, ktoré ste nepoužili s iným účtom alebo službou. A dôrazne odporúčame, aby ste použili iné heslo účtu a hlavné heslo (inak ohrozujete svoje heslá).

Ak potrebujete pomoc pri výbere silného hlavného hesla, pozrite si našu kontrolu sily hesla nižšie:

Heslo Meter

Podrobné skóre príde sem

Je použitie Passwork ľahké?

Po vytvorení účtu a nastavení hlavného hesla ste automaticky prihlásení na webový portál a môžete začať ukladať heslá do svojej databázy..

Služba Passwork má automatický generátor hesiel, čo znamená, že pre svoje účty nemusíte vymýšľať bezpečné heslá. Automatické heslá sú dlhé 15 znakov a sú tvorené náhodným reťazcom veľkých a malých písmen, číslic a symbolov. Je to ideálne, pretože služba Passwork si bude pamätať heslá za vás.

Začali sme vytvorením trezoru pre naše heslá na ľavej strane. Ak to chcete urobiť, kliknite na znamienko „Plus“ vedľa trezorov a zadajte názov pre trezor.

Vytvorte trezor

Ak chcete pridať heslo, kliknite na modrú Pridať heslo na hlavnej obrazovke. Tieto heslá môžete pridať do svojho osobného trezoru.

Pridanie hesla

Aby sme službu otestovali, rozhodli sme sa pridať heslo pre náš účet Facebook. Pre kohokoľvek, kto si prvýkrát nastavuje online účet, je k dispozícii možnosť skopírovať heslo do schránky - takže môžete automaticky generované heslo zadávať na webovú stránku, ktorú nastavujete, keď idete ďalej.

Po nastavení hesla sa toto heslo objaví vo vašom trezore, takže ho môžete skopírovať do formulára kedykoľvek budete chcieť. Rozhodli sme sa označiť heslo Facebook nažlto (ktoré by sme sa rozhodli pre všetky naše heslá pre sociálne médiá).

Facebook v databáze

Zamerali sme sa na Facebook, aby sme sa dostali k rozšíreniu prehliadača Chrome na prístup k nášmu hesla pre Facebook. Kliknutím na rozšírenie na domovskej stránke Facebooku sa v novom okne zobrazí nové heslo z trezoru.

Práca s Facebookom

Kliknutím na modrý symbol napravo od Facebooku sa automaticky vyplní vaše heslo do prihlasovacieho formulára a umožní sa vám automaticky prihlásiť do vášho účtu bez toho, aby ste museli robiť čokoľvek. Táto funkcia automatického dopĺňania je ideálna a robí tohto správcu hesiel skvelým pre začiatočníkov, ktorí sa nechcú dožadovať manuálneho kopírovania a vkladania hesiel z ich úložiska..

Aby sme veci urýchlili, rozhodli sme sa importovať niektoré heslá z nášho starého správcu hesiel. Väčšina správcov hesiel umožňuje importovať heslá prostredníctvom súboru CSV a Passwork sa nelíši.

Ak chcete začať importovať svoje heslá, choďte najprv do svojho starého správcu hesiel a exportujte ich prostredníctvom súboru CSV, aby boli uložené na pevnom disku. Teraz kliknite na ikonu ponuky vedľa Pridajte heslo na hlavnej obrazovke služby Passwork a vyberte položku Import údajov.

Import údajov

Po otvorení ďalšej obrazovky budete mať možnosť importovať svoj súbor CSV.

Vyberte súbor

Zistili sme, že táto funkcia funguje bez šikany, a kvôli pokusu sme mohli importovať heslá, ktoré sme exportovali z prehliadača Chrome. Táto funkcia je vynikajúca pre každého, kto chce rýchlo a bez stresu prejsť z jedného správcu hesiel do druhého.

Každý, kto premýšľa, či dokáže exportovať heslá, bude rád, že bude k dispozícii aj funkcia spätného chodu. Takže, ak sa rozhodnete nechať Passwork pozadu pre iného správcu hesiel - budete môcť úspešne migrovať svoje heslá. Ak to chcete urobiť, otvorte nastavenia a pod Zvládanie vybrať Export údajov. Teraz môžete zadať svoje hlavné heslo, aby ste mohli exportovať všetky svoje heslá ako súbor CSV.

Exportujú sa údaje

Každý, kto sa pýta, či je bezpečné opustiť počítač počas prihlásenia na webový portál, má možnosť uzamknúť správcu hesiel, aby sa zabezpečilo, že na obnovenie prístupu k heslám musí byť zadané hlavné heslo. Ak chcete správcu hesiel uzamknúť, jednoducho kliknite na zámok v pravom hornom rohu webového klienta.

Ak chcete skontrolovať silu svojich hesiel, kliknite na šípku nadol v pravom hornom rohu webového klienta a kliknite na ikonu Bezpečnostný informačný panel. Teraz kliknite na analyzovať heslá na kontrolu sily všetkých vašich hesiel. Páčilo sa nám hlásenie, ktoré vám umožňuje rýchlo zistiť, či sa okolo nevyskytujú nejaké slabé heslá, ktoré by bolo potrebné aktualizovať.

Pre každého, kto chce zdieľať heslá s členmi tímu, bude potrebné, aby sa tieto kontakty tiež prihlásili na odber služby. Keď váš kontakt zaplatí poplatok za predplatné (spoločnosti môžu zaplatiť za viac účtov naraz), je možné začať tieto kontakty pridávať. Kliknite na Tímový manažment v ľavej hornej časti webového klienta.

Užívatelia môžu zdieľať prístup k zložkám a úschovniam hesiel buď priamo prostredníctvom platformy alebo pomocou zdieľaného tajomstva. Ocenili sme možnosť udeľovať rôznym členom tímu rôzne povolenia, čo je dôležitá funkcia pre podniky, ktoré sa snažia bezpečne kontrolovať veľa hesiel..

Aká dobrá je práca na súkromí a bezpečnosti

Passwork je spoločnosť z Fínska, ktorá hosťuje svoje údaje na serveroch so sídlom vo Fínsku. Toto sa považuje za vhodné na ochranu súkromia, pretože Fínsko nie je štátom s nadmernými postupmi dohľadu. Táto webová stránka je hosťovaná na webe .ma doména z Čiernej Hory, ktorá sa opäť zdá byť vhodná na ochranu osobných údajov v papierovej podobe.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, Passwork poskytuje silné šifrovanie typu end-to-end na strane klienta. To sa dosiahne vytvorením hlavného hesla, ktoré sa uloží lokálne a nikdy sa neprenáša na servery Passwork.

Hlavné heslo je úplne neobnoviteľné, takže si musíte byť istí, že naň nikdy nezabudnete. Používatelia môžu pomocou svojho hlavného hesla bezpečne šifrovať svoje heslá pomocou šifrovania AES 256 a potom ich bezpečne odovzdať na servery Passwork pomocou RSA. Toto sa považuje za bezpečné.

Služba Passwork tiež implementuje silné šifrovanie TLS / SSL na zabezpečenie všetkých údajov, ktoré sa prenášajú z prehliadača používateľa na firemné servery. Testovali sme kvalitu bezpečnosti prepravy Passwork pomocou laboratórií SSL Qualys a zistili sme, že získala hodnotenie A +. To znamená, že šifrovanie TLS služby Passwork funguje tak, ako by malo a že údaje používateľa sú počas prenosu bezpečné.

Samostatne usporiadaná práca

Na jeho webovej stránke sa nachádzajú informácie, ktoré naznačujú, že zdrojový kód služby Passwork je k dispozícii na audit. Firmu sme však kontaktovali a jej zástupca nás rýchlo informoval, že Passwork je úplne uzavretý zdroj a nikto ho nemôže skontrolovať..

Je to skutočná škoda, pretože na to, aby bola služba na ochranu súkromia úplne dôveryhodná, je dôležité, aby bol jej kód overený. Pri uzatvorenom zdrojovom kóde nie je možné overiť, či šifrovanie na strane klienta funguje tak, ako bolo sľúbené.

Uzavretý zdroj znamená, že musíte dôverovať službe Passwork, aby konala tak, ako sa hovorí, a práve to je prvok dôvery, ktorý vytvára pochybnosti v akejkoľvek službe ochrany osobných údajov. Na konci dňa nemáme dôvod neveriť, že Passwork nefunguje tak, ako tvrdí. Nemáme však ani dôvod tomu uveriť.

Z tohto dôvodu musí prísť na vašu osobnú situáciu, či sa rozhodnete použiť tohto správcu hesiel s uzatvoreným zdrojom. Pre každého, kto chce bezpečnejšiu možnosť, je vždy lepšie riadiť sa správcom hesiel s otvoreným zdrojom, ktorý prešiel úplným auditom dôveryhodnej tretej strany..

Kvôli zvýšenej bezpečnosti je možné nastaviť autorizáciu duálneho faktora. Na rozdiel od mnohých služieb, ktoré ponúkajú výber overovateľov, funkcia Passwork vám umožní autentifikáciu iba pomocou aplikácie Google Authenticator.

Páčilo sa nám tiež, aby ste si mohli skontrolovať svoju históriu prihlásenia na karte nastavení Autorizácia. To vám umožní zabezpečiť, aby sa nikto neprihlásil a aby bez vášho vedomia nepristúpil k vašim heslám. Umožňuje vám tiež vzdialene sa odhlásiť z prebiehajúcich relácií, ktoré vás znepokojujú.

História prihlásenia

Pokiaľ ide o tímy, jednou z výhod Passwork je možnosť nastaviť individuálne prístupové práva pre jednotlivé súbory, priečinky a trezory. To umožňuje užívateľovi bezpečne zdieľať heslá s členmi tímu alebo kontaktmi, pričom si v prípade potreby zachová možnosť odvolania prístupu. Je možné nastaviť rôzne úrovne prístupnosti, čo správcom hesiel poskytuje úplnú kontrolu nad tým, ktorí môžu pristupovať k čomu a kedy.

Pre priame zdieľanie hesiel sa používatelia môžu rozhodnúť zdieľať spoločné tajomstvo. Toto umožňuje príjemcovi dešifrovať heslo pomocou hesla zdieľaného prostredníctvom nejakého komunikačného kanála tretej strany. Toto je bezpečný proces.

Každý, kto uprednostňuje vlastné hostenie svojich hesiel na svojom vlastnom serveri, má možnosť tak urobiť, a tým sa odstráni potreba dôveryhodnosti Passwork na bezpečné uloženie vašich hesiel na jeho serveroch..

Nakoniec sme skontrolovali zásady ochrany osobných údajov a Podmienky služby, aby sme sa ubezpečili, že nič podozrivé alebo nevhodné nie je. Pravidlá sa zdajú byť štandardným legálnym cestovným, hoci stojí za zmienku, že firma zhromažďuje vašu IP adresu a ukladá do vášho prehliadača cookies. Firma sa navyše nezaväzuje, že bude skutočne musieť zabezpečovať vaše heslá:

Oznámenie o diela

Aký dobrý je zákaznícky servis Passwork?

Každý, kto sa chce dozvedieť viac o používaní tejto služby, má možnosť sa dozvedieť informácie na svojej webovej stránke. Často kladené otázky sú užitočným zdrojom, ktorý vysvetľuje všetko, čo by ste mohli vedieť o vydaní Passwork, ktoré hostíte. Informácie o verzii prehliadača sú však na zemi trochu tenké.

K dispozícii je blog, ktorý obsahuje články o ochrane údajov a ochrane osobných údajov. Neexistujú však sprievodcovia, ako službu skutočne používať, a pri prvom spustení služby sa nenachádza žiadny návod. To znamená, že každý používateľ, ktorý nepozná správcu hesiel, zostane zmätený.

Je to škoda, pretože nie je príliš ťažké si na Passwork zvyknúť a iba s niekoľkými užívateľskými príručkami by sme mohli túto službu odporučiť začiatočníkom. Ako to stojí, všetci používatelia, ktorí nepoužívajú technológiu a nikdy predtým nepoužívali správcu hesiel, možno budú chcieť hľadať inde.

Každý, kto sa rozhodne využiť túto službu, má možnosť požiadať o pomoc prostredníctvom e-mailu. Zistili sme, že podporný personál je informovaný a odpovede vždy prichádzali v ten istý deň. Je však potrebné poznamenať, že tím podpory zákazníkov sa zdá byť malý a dostupný iba v európskych pracovných hodinách.

Živý chat je k dispozícii na jeho webovej stránke, čo je vynikajúci zdroj. Aby ste mohli začať konverzáciu, budete sa však musieť prihlásiť do programu Facebook Messenger. To môže spôsobiť, že niektorí používatelia, ktorí si cenia súkromia, cítia chlad.

Moje posledné myšlienky

Passwork je bezpečný správca hesiel, ktorý nie je drahý a dá sa zadarmo testovať. Je však potrebné poznamenať, že pre viacerých používateľov neexistujú žiadne zľavy. Toto je nezvyčajné a znamená to, že pre podniky, ktoré vyžadujú riešenie správy hesiel, sú k dispozícii oveľa lacnejšie možnosti.

Schopnosť importovať heslá z inej služby je vynikajúca a schopnosť pristupovať k heslám odkiaľkoľvek prostredníctvom vášho prehliadača - pomocou hlavného hesla - je to vhodné riešenie pre každého, kto vyžaduje neustály prístup k svojim heslám na rôznych miestach a zariadeniach..

Vďaka rozšíreniam prehliadača a funkcii automatického dopĺňania je použitie tohto správcu hesiel mimoriadne jednoduché. A je spravodlivé povedať, že pri používaní služby neexistuje masívna krivka učenia. Pre začiatočníkov, ktorí nikdy predtým nepoužívali správcu hesiel, môže byť táto služba trochu frustrujúca. Je to hlavne preto, že neexistujú žiadne používateľské príručky. Na druhej strane sme v tomto prehľade presne uviedli, ako službu používať, takže každý, kto má záujem o vyskúšanie služby pomocou jej 5-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie, môže tak urobiť bez problémov.

Pokiaľ ide o tímy, má tento správca hesiel množstvo užitočných funkcií a šifrovanie typu end-to-end znamená, že vaše heslá sa vždy ukladajú šifrovaným spôsobom. To znamená, že za hlavný kľúč do úschovne hesiel ste zodpovední iba vy, a pokiaľ si vyberiete jedinečné hlavné heslo, nemali by ste sa nikdy báť hackerských hesiel..

Celkovo sme zistili, že je táto služba ľahko použiteľná a veríme, že je vhodná pre začiatočníkov, ktorým nevadí učiť sa na nohách.

Boli sme sklamaní, keď sme zistili, že webový klient služby Passwork je uzavretý zdroj a nedá sa skontrolovať. To znamená, že musíte dôverovať službe a musíte veriť, že pomocou vašich hesiel robí to, čo hovorí. Zdá sa však spravodlivé povedať, že pre väčšinu ľudí je to vhodné riešenie správy hesiel, ktoré dosahuje požadované výsledky.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me