NortonWiFiPrivacy


 • stanovenie ceny

  z $ 4,16
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
5.5 z 10

zhrnutie

Norton WiFi Privacy je nová služba Norton Virtual Private Network (VPN) od svetovo uznávanej antivírusovej firmy Symantec. Je to lacná služba VPN, ktorá by mala byť vzhľadom na veľkosť a rozsah firmy (a jej skúsenosti s bezpečnosťou IT) špičková. Bude to žiť podľa tohto obrazu?

Pozrel som sa okolo, ale pretože ochrana osobných údajov Norton WiFi je taká nová, je tu čo ďalej. Preto naozaj neviem, čo od tejto rodiacej sa VPN očakávať. Vzhľadom na to, že je to také veľké meno, možno očakávať, že bude vodotesný, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie. Som nadšený, že môžem túto sieť VPN prekonať svojimi krokmi, takže sa poďme ponoriť.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  USA (Americas) alebo UK (kdekoľvek inde)
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  29

Vlastnosti

Celkový počet serverov 1500
Súčasné spojenia 5
krajiny 29
Holé kovové alebo virtuálne servery 1200 serverov je virtuálnych

Norton WiFi Privacy VPN je nová služba od spoločnosti Symantec z oblasti globálnej IT bezpečnosti. Má vlastných klientov pre Windows, Android, Mac a iOS. Momentálne nie je k dispozícii žiadny klient so systémom Linux VPN. Norton VPN poskytuje používateľom prístup k sieti serverov v 26 krajinách (s najmenej dvoma servermi na každom mieste), aj keď je tak nový. Je pravda, že to nie je najviac miest, aké sme kedy videli za uvedené ceny. Napriek tomu je pre relatívne novú službu pôsobivá.

Všetky aplikácie VPN pre Windows VPN a Android VPN (tie, ktoré som testoval), majú profesionálne funkcie, ako napríklad ochranu pred únikom DNS (Domain Name System), prepínač zabíjania a automatické pripojenie.

Norton WiFi Privacy »

Rýchlosť a výkon

Testoval som VPN na 50 Mbps optickom pripojení na internet. Testoval som servery vo Veľkej Británii a Holandsku z testovacích serverov umiestnených vo Veľkej Británii (na testmy.net). Americký VPN server bol testovaný na testovacom serveri (tiež na testmy.net) v New Yorku. Zistil som, že rýchlosť je dosť veľká a je oveľa lepšia, ako tvrdia iné recenzie (čo predpokladám, že Norton inovoval svoje servery, pretože službu testovali iní recenzenti). Rýchlosti však boli trochu vyššie a nižšie v porovnaní s výsledkami môjho základného testu a americký server bol určite najpomalší z tých, ktoré som testoval. Mohlo by to byť lepšie, ale nie to najhoršie, aké som kedy vyskúšal na dlhú cestu.

Stiahnuté súbory NortonvpnNahrávania Nortonvpn

Ako vidíte, aj keď došlo k poklesu rýchlosti, Norton WiFi Privacy je dostatočne rýchly na streamovanie v HD. Celkovo ma ohromili rýchlosti, ktoré Norton VPN poskytovala.

Únikové testy

Zistil som, že pri používaní Norton WiFi Privacy nie sú žiadne úniky cez internetový protokol (IP). Okrem toho, napriek tomu, že server ipleak.net zistil približne 40 adries DNS, je dobrá správa, že som sa mohol ubezpečiť, že spoločnosť Norton tieto výsledky sprostredkuje. Napriek tomu, že Norton WiFi Privacy nevyužíva svoje vlastné servery na vybavovanie požiadaviek DNS, pretože sú proxy, nejde o bezpečnostné riziko.

Dobrou správou je, že som nezaznamenal úniky WebRTC (Web Real-Time Communication) alebo úniky protokolu IPv4 (Internet Protocol version 4). Bohužiaľ sa mi nepodarilo testovať úniky IPv6, pretože môj poskytovateľ neposkytuje pripojenia IPv6.

cena

1 mesiac

$ 4,16
za mesiac

Norton VPN je služba za veľmi prijateľné ceny, ktorú určite nemožno považovať za drahý. V čase písania je to v predaji, čo ešte viac znižuje už rozumné ceny. Rovnako ako väčšina sietí VPN, aj Norton WiFi Privacy je možné zakúpiť mesačne alebo ročne. Existujú štyri plány: jeden plán zariadení, päť plánov zariadení, desať plánov zariadení a kombinovaný plán (ktorý poskytuje prístup k VPN a Norton Security Suite).

Všetky tieto ceny sú primerané, pokiaľ Norton VPN poskytuje úroveň služieb očakávanú od prémiovej služby VPN v tento deň a vek, potom by sa malo oplatiť zvážiť.

Garancia vrátenia peňazí

Norton VPN ponúka účastníkom 60-dňovú záruku vrátenia peňazí. To znamená, že účastníci môžu testovať Norton WiFi Security dôkladne počas mimoriadne primeraného skúšobného obdobia. Ľudia, ktorí sa prihlásia na odber pomocou služby Google Play (do verzie Android), navyše dostanú bezplatnú sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Je mätúce, že používatelia musia používať službu Google Play na obvyklé nakupovanie aplikácie. Až o sedem dní neskôr však váš účet skutočne neopustia žiadne peniaze. Ak zrušíte pred tým, Obchod Play neúčtuje žiadne peniaze.

Možnosti platby

Za Norton VPN môžete platiť kreditnou kartou alebo PayPal. Norton bohužiaľ neakceptuje platby za bitcoiny, čo je hanba. Ak ide o platbu za sieť VPN s vyššou úrovňou anonymity, potom sieť Norton VPN pravdepodobne nie je pre vás.

Čo je to súkromie Norton WiFi??

Norton WiFi Privacy je názov služby virtuálnej súkromnej siete spoločnosti Norton. Rovnako ako iné VPN je to perfektné riešenie vyššie uvedeného problému. Norton WiFi Privacy šifruje všetky údaje vo vašom prenosnom počítači alebo mobilnom zariadení a zabezpečuje všetky vaše údaje od ostatných používateľov siete WiFi.

Napriek názvu Norton WiFi Privacy sa nenechajte oklamať. Táto služba predstavuje úplnú sieť VPN, ktorá tiež zakryje vašu polohu, umožní vám prekonať geografické obmedzenia a ochráni vaše údaje pred zvedavými očami poskytovateľov internetu (ISP), prenajímateľov, zamestnávateľov a vlády..

Jednoduchosť použitia

Norton WiFi Privacy VPN je k dispozícii na všetkých najpopulárnejších platformách vrátane Windows, Mac, iOS a Android. Nie je k dispozícii pre Linux.

Android

Aplikácia pre Android je veľmi podobná aplikácii pre stolné počítače so systémom Windows a má všetky rovnaké funkcie. Jednou z úžasných vecí v oblasti ochrany osobných údajov Norton WiFi je to, že má zabudovaný blokovač reklám. Toto je úžasná funkcia pre používateľov systému Android, ktorí sa chcú vyhnúť reklamám. Pretože obchod Google Play nemá žiadne blokovače reklám pre Android, táto VPN je vynikajúcim riešením. Túto funkciu má aj jedna z mála sietí VPN.

Celkovo vzaté je softvér Android veľmi jednoduchý a príjemný na používanie vďaka svojmu jednoduchému a farebnému dizajnu. Norton VPN sa navyše automaticky pripojí vždy, keď sa pripojíte k nedôveryhodnej verejnej sieti WiFi. Preto je Norton WiFi Privacy špeciálne navrhnutý tak, aby bol dobrou možnosťou zabezpečenia WiFi.

Ďalšie / bezplatné služby

Norton okrem súkromia Norton WiFi Privacy predáva aj antivírusovú a bezpečnostnú sadu so zálohovaním online. Toto je možné zakúpiť v troch rôznych balíkoch (štandardné, luxusné a prémiové). Môže byť tiež súčasťou služby VPN (pre jedno zariadenie).

Zákaznícky servis

Podpora súkromia Norton WiFi sa poskytuje niekoľkými spôsobmi. Podpora živého chatu 24/7 je k dispozícii na webovej stránke Norton. Tento priamy rozhovor je však určený pre všetky produkty Norton, nielen pre službu VPN. Podpora live chatu je preto skutočne veľmi obmedzená. Táto funkcia na väčšine sietí VPN umožňuje ľuďom získať rýchle odpovede na problémy týkajúce sa siete VPN. Toto neplatí o Norton WiFi Privacy, ktorého personál podpory o VPN nikdy nevie nič.

Požiadal som agenta live chatu, aby mi oznámil jednoduché podrobnosti o zásadách ochrany osobných údajov, ako napríklad: Uchováva Norton WiFi súkromie nejaké protokoly o pripojení? Dobrou správou je, že Norton si vezme vaše telefónne číslo a zavolá vám s podrobnosťami. Toto je však dosť nepohodlné, ak ste zaneprázdnení, pretože jednoducho neviete, kedy máte hovor.

E-mailová podpora

Našťastie je možné komunikovať prostredníctvom e-mailu. Budete však musieť pokračovať v priamom prenose a požiadať, aby vám poslali e-mail. Pomocou tohto e-mailu môžete odpovedať a začať podpornú konverzáciu. Sotva ideálne, ale aspoň je to možné. Celkovo som zistil, že podpora s Nortonom je ťažkopádna, únavná a príliš ťažká.

Áno, možnosť zavolať späť je dobrá. Avšak s inými VPN je možné požiadať o niečo ako: "Ako môžem odblokovať turnaj Open Tennis?" a dostanete odpoveď na mieste (vrátane pridelenia adresy pre vyhradený streamovací server pre danú udalosť). Toto nie je úroveň služieb, ktorú získate so spoločnosťou Norton.

V skutočnosti som sa vrátil do Nortonu s niekoľkými otázkami, aby som zistil, či iný agent vie viac. Našiel som ich, že nič nevedia znova a znova.

Na jednom zo svojich blogov o sieťach VPN Norton hovorí:

„V prípade pochybností sa nebojte poslať e-mail zákazníckemu servisu a začať klásť otázky. Spoločnosti, ktoré sú serióznejšie, s väčšou pravdepodobnosťou odpovedia na vaše otázky okamžite. “

Je smutné, že je celkom zrejmé, že toto niečo, čo Norton zabudol skutočne implementovať pre svoju službu VPN.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Spoločnosť Norton má sídlo v Írsku, čo je všeobecne problematické pre zákony o uchovávaní údajov. Írsko bolo tradične veľmi vážnym miestom na uchovávanie údajov, pričom záznamy o elektronickej komunikácii uchovávali v evidencii sedem rokov. Od roku 2007 sa uchovávanie údajov v Írsku vykonávalo s plným súhlasom EÚ. Na vstupnej stránke pre svoje pravidlá ochrany osobných údajov hovorí Norton,

"Ak žijete v Európskom hospodárskom priestore, kontrolórom vašich informácií je spoločnosť Symantec Limited, Írsko, ktorá má hlavné miesto podnikania v obchodnom parku Ballycoolin, Blanchardstown, Dublin 15, Írsko.."

V licenčnej zmluve pre používateľov Norton sa však jasne uvádza, že na používateľov v USA a Latinskej Amerike sa budú vzťahovať právne predpisy USA. Zatiaľ čo zvyšok sveta sa bude riadiť zákonmi Spojeného kráľovstva. To znamená, že bez ohľadu na to, kde bývate, predplatné siete Norton WiFi Privacy VPN podlieha veľmi invazívnym jurisdikciám; buď USA (s rozkazmi a rozkazmi) alebo Spojeného kráľovstva (s Snooperskou chartou a povinným uchovávaním údajov).

Okrem toho (ako vidíte) tvrdenie vstupnej stránky, že údaje sú kontrolované z Írska (pre členov EÚ), je v rozpore s tým, čo sa uvádza v používateľskej dohode..

Protokoly šifrovania

Súkromie Norton WiFi Privacy je štandardom OpenVPN v systémoch Android aj Windows. Používatelia nemajú možnosť používať žiadne iné protokoly. Zistenie Nortonovho šifrovania bolo ako získať krv z kameňa. Agenti podpory zákazníkov mi mohli len povedať, že to bol AES-256. Poslal som pevné e-maily a po štyroch dňoch sa mi podarilo získať odpovede, ktoré som chcel.

Bohužiaľ, keď som konečne dostal podrobnosti o implementácii OpenVPN, zistil som, že mu chýba slabé podanie ruky (RSA 1024). Tento handshake je známy už približne sedem rokov a znamená, že šifrovanie v Norton WiFi Privacy nie je možné považovať za bezpečné. Aby to bolo úplne jasné: tu na ProPrivacy.com považujeme handshake RSA 2048 za minimálnu špecifikáciu pre VPN, ktorá sa považuje za bezpečnú.

Zásady ochrany osobných údajov

Norton WiFi Privacy vyhlasuje, že je VPN s nulovým protokolom. Jasne sa v nej uvádza, že na svojej webovej stránke nie je virtuálna súkromná sieť bez protokolov. V licenčnej zmluve som však zistil, že používatelia ochrany osobných údajov Norton WiFI Privacy podliehajú rovnakým pravidlám ochrany osobných údajov ako ostatní používatelia produktov Norton. Stiahol som si tieto zásady ochrany osobných údajov a bol som smutný, keď som zistil, že Norton si zachováva nasledujúce:

"Informácie o vašom počítači alebo zariadení, vrátane typu a nastavení prehľadávača, adresy IP a prevádzkových údajov týkajúcich sa vášho internetového pripojenia."

Preto nie je možné zistiť, či je Norton VPN skutočne VPN s nulovým protokolom. Zdá sa, že zohľadnenie zásady ochrany osobných údajov v nominálnej hodnote odhalí, že nejde vôbec o nulové záznamy. To je veľmi problematické a pravdepodobne to preto spoločnosť Norton inzeruje ako Norton WiFi Privacy na rozdiel od NortonVPN. Celkovo možno povedať, že šifrovanie a zásady ochrany osobných údajov znamenajú, že táto sieť VPN nie je v skutočnosti dobrou voľbou pre nič iné, ako zostať v bezpečí pri verejných sieťach Wi-Fi. Ako taký je vhodne pomenovaný.

V licenčnej zmluve spoločnosť Norton ďalej žiada používateľov, aby nepoužívali sieť VPN niektorým z nasledujúcich spôsobov:

"V rozpore s akýmikoľvek uplatniteľnými zákonmi alebo predpismi alebo s cieľom propagovať porušenie akýchkoľvek platných zákonov alebo nariadení.

Odovzdávať, uverejňovať alebo inak prenášať obsah, na ktorý nemáte právo alebo ktorý by inak porušoval práva duševného vlastníctva ktorejkoľvek strany..

Spôsobom, ktorý porušuje alebo porušuje akékoľvek súkromie, duševné vlastníctvo, dôvernosť alebo zmluvné alebo iné práva."

Z tohto dôvodu by sa táto VPN nemala používať na peer-to-peer (P2P) alebo torrentovanie. Po prvé, Norton WiFi Privacy nie je dostatočne bezpečný na to, aby zaručil vaše súkromie, a po druhé, politika ochrany osobných údajov ponecháva nad službou masívny otáznik..

Záverečné myšlienky

Súkromie Norton WiFi Privacy je sieť VPN, ktorá dosahuje len minimum. Poskytuje OK rýchlosti, ktoré sú síce dosť rýchle na to, aby sa dali prenášať vo vysokom rozlíšení, ale trochu vyššie a nižšie (najmä na americkom serveri). Pravidlá ochrany osobných údajov a šifrovanie na platforme ma však nechávajú chladné. Je možné, že paušálna politika ochrany osobných údajov spoločnosti Norton nerespektuje služby VPN. V súčasnom stave však politika ochrany súkromia predstavuje veľké riziko pre používateľov. Okrem toho som zistil, že chýba zákaznícka podpora pre Norton WiFI Privacy VPN. Podpora zákazníkov je v odvetví VPN veľmi dôležitá a môže spôsobiť alebo prerušiť užitočnosť služby.

Na záver možno povedať, že ide o sieť VPN, ktorá sa predáva ako riešenie na ochranu súkromia pomocou siete Wi-Fi, a správne. VPN spoločnosti Norton zabráni hackerom v „prenikaní“ vášho prenosu, keď ste prihlásení do akéhokoľvek verejného WiFi hotspotu. Pri ročnom zakúpení je to veľmi lacná sieť VPN, ktorá vás pri pripojení k verejnej sieti Wi-Fi ochráni. Ak spoločnosť Norton vyrieši svoje zásady ochrany osobných údajov, inovuje sa na RSA 2048 a nájde spôsob, ako efektívne pomôcť svojim používateľom, bola by to celkom úžasná VPN. Zatiaľ však nová služba VPN zostáva zväčša veľkým otáznikom.

Norton WiFi Privacy »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me