Ahoj


 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • iOS

  • Android

  • linux

ProPrivacy.com skóre
4 z 10

zhrnutie

Tento prehľad Hola sa zameriava predovšetkým na bezplatný plán spoločnosti Hola, pretože považovať prémiovú službu za nadradenú by bolo úplne falošné, mohlo by to poškodiť vašu peňaženku alebo horšie, a to z dôvodu podrobnejšie opísaného nižšie.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  31 Mbps
 • jurisdikcie
  Izrael
 • Súčasné spojenia
  10
 • krajiny
  50

Vlastnosti

Holé kovové alebo virtuálne servery virtuálne
Podpora smerovača
Preposielanie portov
Výber portu
torrenting
Súčasné spojenia 10
krajiny 50

Naše predchádzajúce pokrytie zistilo, že Hola sa v zásade príliš nelíši od Ponziho schémy, pretože šírka pásma každého používateľa okrem (možno, ale nie vždy presvedčivo) údajov sa využíva na speňaženie celej služby pre tých na vrchole. Hola predtým obhajovala svoj obchodný model, tvrdiac, že ​​bola otvorená o zdieľaní šírky pásma používateľa a premene každého užívateľa na výstupný uzol, v podobnom duchu, v ktorom každý užívateľ funguje rovnako ako výstupné relé Tor. V spoločnosti ProPrivacy a EFF sa však proti tomu neustále zdržiavame, pretože by ste mohli niesť zodpovednosť za akýkoľvek škodlivý, nezákonný alebo inak nechutný prenos prechádzajúci cez vaše pripojenie..

Hola má sídlo v Izraeli a má IP počet v miliónoch s veľkou základňou predplatiteľov, vrátane tých, ktorí sa prihlasujú k zástupcovi firmy Luminati Business (ďalší stenový kameň v stene). Ak vás zatiaľ nič nevystrašilo, nahliadnite po skokovej pohoršujúcej neobvyklej reklame alebo si prečítajte ďalšiu analýzu Holy a niekoľko odporúčaní pre dôstojných alternatívnych poskytovateľov..

Navštívte Hola »

Rýchlosť a výkon

Za normálnych okolností by ste hneď pod týmto odsekom videli dva obrázky zobrazujúce výsledky testu rýchlosti nad sebou. Bolo to trochu hlúpe hodiť výsledky testov rýchlosti pre môjho ISP (keď vidím, ako tieto testy nesúvisia s rýchlosťou Holy) v tomto prehľade, ale priemerná rýchlosť sťahovania približne 30-34 Mbps oproti serverom vo Veľkej Británii a pri 10 - 10 V priemere 15 Mb / s po testovaní na testovacích serveroch v New Yorku v priemere na základnej linke 30 Mb / s.

Používanie služby Hola neprinieslo žiadne viditeľné rozdiely pri neformálnom prehliadaní alebo streamovaní alebo pri testovaní, ale to nie je najnepokojivejší problém. Celkom je skľučujúce vidieť výsledky vždy vrátené s testovacím miestom, a nie server, ku ktorému by som mal byť pripojený podľa môjho výberu v rozšírení Hola.

Únikové testy

Dátové limity
Limity šírky pásma
SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 31

Porovnajte ochranu servera Hola proti úniku údajov DNS s priehradami a hrádzami, ktoré na chvíľu chránia Holandsko pred záplavami (videné, ako sú naskakované vyššie). Dobre, teraz si predstavte bizarný svet s holandskou podvodnou vodou, čo znamená, že priehrady sa buď zlomili pod tlakom stúpajúcich hladín vody a boli zmetené - alebo nejako nikdy tam neboli - a to je úroveň anonymity, ktorú vám dáva Hola. Zilch.

Neváhajte skontrolovať väčšinu únikov DNS ipleak.net a chybu WebRTC. Test-ipv6.com vám ukáže široko otvorené úniky IPv6 a doileak.net je trochu z oboch testov, ak by vás mal zasiahnuť záchvat masochizmu. Okrem vtipov je vždy dobré kontrolovať úniky z času na čas, aby ste sa uistili, že nie ste chytení nevedomí, zatiaľ čo ste presvedčení, že ste pod ochranou VPN..

cena

1 mesiac

$ 0.00
za mesiac

Stanovenie ceny holy

Hola je úplne zadarmo, ale ako? Použitím vášho zariadenia - akonáhle je softvér nainštalovaný - ako koncového bodu v pripojovacom reťazci, sa o túto funkciu zvyčajne postará váš poskytovateľ VPN. Ak sa rozhodnete odhlásiť sa, môžete si kúpiť prémiové predplatné služby Luminati, ktoré by sme dôrazne odporúčali na základe problémov uvedených v bezplatnej verzii. Nenechajte sa zmiasť neškodným modelom freémie.

Aj keď sa dá bezplatne použiť, existuje predplatný program Premium, v ktorom sa tvrdí, že vás nepoužívate ako partnera v sieti (aj keď existuje dostatok dôkazov, ktorým môžete veriť, že to tak stále je, a určite aj v minulosti). Potom je tu dvojaký zdravý rozum a etické uvažovanie o využívaní šírky pásma ostatných ľudí, ktorá je voľne daná, pričom vám umožňuje profitovať z veľmi malej, ak vôbec nejakej, hmatateľnej výhody pre vás. Nehovoriac o tom, že by ste boli pod rizikom, ktoré Hola nezíska, pretože by boli nákladnejšie a vyžadovali by nastavenie, zabezpečenie a prevádzku serverov..

V tomto prípade staré príslovie "Kto by kúpil kravu, ak by mlieko voľne prúdilo?" ľahko príde na myseľ.

Jednoduchosť použitia

Windows telefón
windows
MacOS
iOS
Android
linux

Webová stránka spoločnosti Hola je dobre navrhnutá a neposkytuje viac ako minimálne informácie. Odkazy sa dajú ľahko sledovať a pri hľadaní informácií na nich nie je žiadna priečka.

Ak chcete používať VPN v mobile, ponúkajú aplikáciu VPN pre zariadenia so systémom Android a iOS. Aplikácie VPN pre Android a iPhone VPN sú dostupné v obchodoch s aplikáciami a veľmi ľahko sa používajú. Poskytujú tiež podporu počítačom s VPN pre používateľov Windows, Mac a Linux. Klient Mac VPN je podobný verzii Windows. Neponúkajú úplného klienta Linux VPN, používatelia ho však môžu používať ako doplnok prehliadača v prehliadačoch Firefox, Chrome a Opera..

Zákaznícka podpora

24-hodinová podpora
Live chat

Bohužiaľ, podpory Hola dostávajú nízke známky. Vyplýva to najmä z nezodpovednosti. Niekoľko e-mailov odoslaných pomocou neprepojeného účtu bez zmienky o mojom pridružení k ProPrivacy bolo od tohto písania nezodpovedaných päť dní. Zaujímalo by ma len to, prečo tímy dizajnu alebo predaja spoločnosti Hola neodpovedali na moje otázky týkajúce sa služby. Pretože neexistuje podpora LiveChat alebo podpora založená na lístkoch, budete musieť splniť časť s pomerne riedko osídlenými častými otázkami. To alebo modlitba niekoho nakoniec odpovie na vaše posolstvá.

Blog spoločnosti Hola obsahuje niekoľko zaujímavých informácií o spôsobe získavania a speňažovania výnosov z tovaru alebo služieb online, okrem iných dôležitých a zaujímavých správ z oblasti súkromia. Problém je v tom, že príspevok uvedený nižšie začína dobre a má solídny predpoklad, len aby vás nechal dole tým, že zanedbá úplné pokrytie dôsledkov bez rozdielu, čím umožní vašej šírke pásma slúžiť ako most pre prenos z celého internetu. Nie je to AirBnB toľko, ako pozývať kohokoľvek do vášho dátového toku zadarmo (alebo ešte lepšie, zaplatiť Hole za oprávnenie tak urobiť. Nie, ďakujem!).

Nižšie je uvedený posledný príspevok na Facebookovej stránke spoločnosti Hola s témou Spúšťanie sťažností Netflix v reakcii na uverejnenie „práce“ tímu sociálnych médií Hola.&zahrajte si obraz rovnováhy každých pár dní. V súčasnosti na Facebooku neexistujú žiadne odpovede od spoločnosti Hola, čo je prinajmenšom zvedavé.

Príspevok zo začiatku mája zhrnul náladu používateľov Holy v nedávnej dobe, ktorá ukazuje, že veľa ľudí stále používa službu neuvedomenú alebo bez obav ignoruje všeobecné sebaochranu online..

"Nezaujíma ma, či vy sami zamestnávate Boha, len opravte blokovanie blokovania Netflix."

Proces

Registrácia

Registrácia je pre bezplatný program jednoduchá. Stačí zadať e-mailovú adresu a stiahnuť si relevantného klienta alebo rozšírenie pre svoje zariadenie alebo platformu. Pamätajte, že platba za predplatné vás nijakým spôsobom neanonymizuje, ste stále rovesníci.

Klient Hola Windows VPN (Chromium)

Hola Windows VPN je upravená verzia prehliadača Google Chrome s tromi doplnkami Hola. Hlavným logom je horiace logo Holy v pravom hornom rohu stránky, hneď pod tlačidlom na zatvorenie okna. Kliknutím naň sa otvorí pomerne štandardné, ale funkčné používateľské rozhranie s predným a stredným výberom servera a záložkami nastavení v rozbaľovacej ponuke, ktoré sú prístupné cez tri vodorovné čiary vpravo hore. Aplikácia Hola VPN vyzerala a cítila sa dobre, ale pri testovaní zaostávala, pretože ďalšia časť sa ukáže trochu podrobnejšie.

Na jasnejšiu poznámku, Hola tiež balí pomerne slušný blokátor reklamy (ktorý vyzerá, že je založený na iných populárnych blokátoroch reklamy) a video akcelerátor, ktorý nemal žiadny hmatateľný vplyv na moje rýchlosti streamovania. História v prehliadači Hola bola znepokojujúcejšia, ale ako vidíte, zaznamenáva súbory, ktoré som otvoril interne na svojom počítači, úplne nesúvisiace s mojím internetovým pripojením. Všimnite si volanie cez Skype pomocou adresy „apps.skype.com“ na konci. Strašidelné a zbytočné protokolovanie je v každom prípade znepokojujúce. V tomto konkrétnom prípade je to aspoň v súlade s oblakom podozrenia okolo Holy.

Ďalšie platformy

Je ťažké viniť Holu za to, že je jednorozmerná, pokiaľ ide o zariadenia alebo platformy, z ktorých si môžete vybrať. Jediným chýbajúcim hlavným hráčom je prehliadač Opera. Neexistuje limit súčasného pripojenia, pretože, hej, väčšia šírka pásma sa rovná zisku pre Holu.
Na rovnakú poznámku, ľudia na rýchlom výlete alebo tí, ktorí potrebujú stiahnuť súbor v štipku, môžu zvážiť výhody a nevýhody a použiť Holu. Môže to byť lepšia voľba, ako vôbec nič, ak máte v dotknutom zariadení nulový citlivý materiál a z krátkodobého až strednodobého hľadiska nemáte obavy o ochranu súkromia..

Ďalšie / bezplatné služby

Hola poskytuje aj platené video CDN, ak Hole dôverujete, že bude hosťovať váš obsah z nejakého zvláštneho dôvodu.

Bezpečnosť a súkromie

Zdieľanie súborov P2P je nič netušiace, pretože chrbtica služby Holy je založená na P2P architektúre. Nie je jasné, či Hola akýmkoľvek spôsobom speňažuje vaše údaje, aj keď špekulácie v tomto zmysle by neboli úplne neoprávnené. Je však zrejmé, že protokoly o používaní a pripojení sú uchovávané, aj keď vás posledná veta obsahujúca „agregované“ údaje má zahodiť - je to jednoducho nepravdivé. Jedinečná adresa IP, časy, dátumy a kliknutia, ktoré my všetci pri prehliadaní online zanechávajú, sú presne dôvodom, prečo ľudia ako my idú na prvom mieste do technológie VPN. V opačnom prípade použite jeden?

Protokoly šifrovania

PPTP
L2TP / IPSec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

Ako už bolo povedané, Hola je vynikajúca na odblokovanie, zatiaľ čo sa potáca po krvavej rieke svojho mŕtveho a pochovaného súkromia. Neexistujú žiadne informácie o tom, aké typy šifrovania sa používajú (ak existujú), ale veľké úniky IP, ktoré sa objavili počas testovania, by šifrovanie v zásade zneplatnili..

Akýkoľvek premyslený bezpečnostný plán spočíva na myšlienke tzv. Najslabšieho článku, pričom zadné dvere ohrozujú celý bezpečnostný plán. Šifrovanie je zvyčajne jedným z najsilnejších bodov vášho pripojenia VPN - brána hradu, ak chcete. Jeden únik IP je ako skrytý priechod a viacnásobné úniky spôsobujú, že akékoľvek poňatie bezpečnosti a súkromia sa vynára do tej miery, že sú smiešne.

Záverečné myšlienky

Mali by ste byť v medziach základnej logiky a dôvodu, aby ste našli akékoľvek priame odporúčanie Holy ako hodnotnej služby VPN so zdravým skepticizmom. S minimálnym alebo žiadnym šifrovaním, maskovaním IP alebo starosťou o nich a preukázanými nepoctivými praktikami od čiastočných pravdy až po úplné nezverejnenie, by sa Hola mala brať do úvahy iba v tej najstrašnejšej hodine potrebnej na streamovanie nevyžiadanej pošty. V opačnom prípade sa pozrite na naše Najlepšie služby VPN alebo na Príručku ochrany osobných údajov a zistite, čo predstavuje hodnotnú službu VPN.

Navštívte Hola »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me