Tutanota

Kai el. Paštas buvo kuriamas septintajame dešimtmetyje ir aštuntojo dešimtmečio pradžioje, tai buvo retai naudojama komunikacijos forma, naudojama beveik vien tik mano mažytė, po truputį įgytų, universitetinių įžvalgų kolekcija. Taigi poreikio padaryti jį privačiu ir saugiu tuo metu niekada nebuvo.

Maždaug 40 ar daugiau metų greitai persikelkite į pasaulį, kuriame el. Paštas tapo numatytąja komunikacijos priemone beveik visai žmonijai. Kiekvieną dieną siunčiama stulbinamų 293,6 milijardų el.!

ProPrivacy.com Rezultatas
8 iš 10

Santrauka

Tačiau el. Paštas nėra saugesnis ar privatesnis nei tai buvo dar 7 dešimtmetyje. Tai yra didžiulė problema pasaulyje, kuriame dauguma el. Pašto paslaugų teikėjų nuskaito savo klientų el. Laiškus, kad būtų galima profiliuoti juos į vis tikslingesnę reklamą, ir kuriame vyriausybės vykdo masinio stebėjimo operacijas tokiu mastu, kad George'o Orwello „Big Brother“ taptų žaliu pavydu..


Po šokiruojančių Edvardo Snowdeno apreiškimų 2013 m., „ProtonMail“ sukrėtė el. Pašto industriją, siūlydama užšifruotą elektroninio pašto paslaugą, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas privatumui ir saugumui. Neilgai trukus ėmė atsirasti kitos paslaugos, iš kurių viena ryškiausių yra „Tutanota“.

Greita statistika

 • Šalis
  Vokietija

Kainodara

Tutanota siūlo labai naudingą nemokamą planą, nors jo premium planas vargu ar brangus. Galimas ir aukštesnio lygio planas, tačiau tai tikrai prasminga verslui ir panašiems dalykams. Jei perkate metinę prenumeratą, tada „Tutanota“ permeta du mėnesius nemokamai.

Tutanotos kaina

Planus galima pritaikyti pagal jūsų poreikius pridedant saugojimo ir el. Pašto slapyvardžius įvairiomis kainomis. Mėnesio prenumeratos automatiškai atnaujinamos pagal numatytuosius nustatymus.

Taip pat galimos tokios įmonės funkcijos kaip kalendoriaus bendrinimas ir baltosios etiketės funkcionalumas, nors jos nėra apžvelgtos. Ne pelno organizacijoms (NPO) siūloma 50% nuolaida.

Bet kada galite pradėti nuo nemokamo plano ir atnaujinti. Apmokėjimas atliekamas kortele arba „PayPal“. Kriptovaliutos mokėjimai dar nepriimami, bet yra Tutanotos plane.

Funkcijos (pagrindinis „Premium Plan“)

 • „E2e“ užšifruoti el. Laiškai kitiems vartotojams
 • Taip pat gali siųsti „e2e“ užšifruotus el. Laiškus ir gauti juos iš ne „Tutanota“ vartotojų
 • Visas el. Paštas yra užšifruotas - tema, turinys ir priedas
 • „E2e“ užšifruota saugykla
 • „E2e“ užšifruota adresų knyga
 • Nėra skelbimų
 • Nėra IP registravimo
 • Nereikia telefono numerio (bet dar nėra anoniminio mokėjimo)
 • Pašalina IP iš išsiųstų el. Laiškų
 • Priedai iki 25 Mb
 • 1 Gb saugykla
 • Tinkinti domenai
 • Neribota paieška
 • 5 slapyvardžiai
 • Gautųjų taisyklės su išmaniaisiais filtrais
 • Šifruotas kalendorius
 • Žiniatinklio programa
 • „Android“ ir „iOS“ programos
 • Staliniai kompiuterio klientai, skirti „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“ (visa beta versija)
 • Atviro kodo
 • Ekologiškas
 • Šlamšto aptikimas
 • 2FA parama
 • Saugus prisijungimas (žr. Žemiau)
 • Saugus slaptažodžio nustatymas iš naujo

Čia verta paminėti, kad Tutanota nenaudoja ir nepalaiko PGP, o tai kai kam gali būti įstrigimo taškas. Taip pat nepalaikomas el. Laiškų gavimas per SMTP iš trečiųjų šalių el. Pašto klientų, nes tai negarantuotų duomenų šifravimo ištisiniu būdu..

Nemokami vartotojai negali naudoti pasirinktinių domenų ar slapyvardžių, turi ribotas paieškos galimybes ir negali nustatyti „Inbox“ taisyklių. Kita vertus, nemokami vartotojai gali naudotis „Tutanota“ anonimiškai, nes vieninteliai reikšmingi duomenys, kuriuos išsaugo „Tutanota“, yra mokėjimo informacija

Slapyvardžiai

Slapyvardžiai yra alternatyvūs el. Pašto adresai, susieti su jūsų sąskaita. Baziniame priemokų plane galite turėti iki penkių slapyvardžių su galimybe įsigyti daugiau.

Pridėti el. Pašto slapyvardį

Neribota paieška

Galima ieškoti bet kokio el. Pašto aspekto, įskaitant viso teksto paiešką. Galimybė ieškoti jūsų el. Laiškuose gali atrodyti nepakartojama, tačiau saugiai ieškoti užšifruotų duomenų nėra lengva užduotis. Kai įjungiama paieška, duomenys indeksuojami ir paieškos indeksas saugomas vietoje (ir gali sunaudoti daugiau jūsų įrenginio atminties).

Šifruotas kalendorius

Vienas didžiausių nepatogumų, kai nutolstama nuo tokių paslaugų kaip „Gmail“, yra tai, kad daugelis saugių alternatyvų neteikia kalendoriaus funkcijų. „Tutanota“ tai daro, todėl nesunku importuoti esamus kalendorius naudojant standartinius „iCal“ failus.

Šifruotas kalendorius

Ekologiškas

Tutanotos duomenų centruose naudojama 100% atsinaujinanti energija.

Palaikoma 2FA

Dviejų faktorių autentifikavimas palaikomas naudojant U2F saugos raktus (pvz., „YubuKey“) ir per TOTP autentifikavimo programas, tokias kaip „FreeOTP +“, taip pat OTP, Authenticator ir Authy..

Saugus prisijungimas

Saugus prisijungimas yra užšifruota kontaktinė forma, leidžianti svetainės lankytojams konfidencialiai susisiekti su jos savininkais. Nors šioje apžvalgoje pagrindinis dėmesys skiriamas Tutanota kaip asmeninei el. Pašto tarnybai, ši funkcija tiesiog per šauni, jau neminint.

Privatumas ir saugumas

Jurisdikcija

„Tutanota“ ir jos serveriai yra Vokietijoje. Tai šalis, žinoma dėl savo griežtų duomenų privatumo įstatymų, o 2018 m. Buvo pirmoji šalis, visiškai suderinusi savo duomenų apsaugos įstatymus su GDPR..

Nepaisant to, ji priėmė dabar negaliojančių dėl žmogaus teisių pagrindų ES duomenų saugojimo direktyva į vietinę teisę. Tai įsigaliojo 2016 m. Ir reikalauja, kad visi telekomunikacijų ir interneto paslaugų teikėjai saugotų naudotojų metaduomenis iki 10 savaičių. Tačiau, pasak Tutanotos, įstatymas aiškiai draudžia bendrauti el. Paštu.

Vokietija yra artima Jungtinių Valstijų sąjungininkė, o NSA įsikūrusi savo Europos būstinėje. 2016 metai Ryšių intelekto rinkimo įstatymas įgaliota Vokietijos federalinė žvalgybos tarnyba (BND) turi plačius įgaliojimus stebėti visą interneto srautą, įvežamą iš šalies ir išvežamą iš jos.

Vis dėlto reikėtų pažymėti, kad dėka „Tutanota“ naudojasi saugiu „šifravimu nuo galo iki galo“, net jei el. Laiškai yra perimami, atskleidžiamas tik labai mažas kiekis metaduomenų..

Rąstai

„Tutanota“ nesiregistruoja IP adresų (nebent to reikalaujama konkrečiais atvejais pagal įstatymą). Jis taip pat pašalina IP adresus iš išsiųstų el. Laiškų, nors vis tiek gali matyti siuntėją, gavėją ir kada el. Laiškas buvo išsiųstas

Gavėjo el. Pašto tarnyba taip pat galės matyti šiuos metaduomenis. Išskyrus tai, visi duomenys yra automatiškai užšifruojami tiek pašto dėžutėje, tiek siunčiamuose el. Laiškuose. Tai apima dalyką, turinį ir priedus.

„Tutanota“ aiškiai seka abonementus ir mokėjimo duomenis mokantiems klientams.

Atviro kodo

„Tutanota“ internetinė programa ir klientai yra visiškai atviro kodo. Tai reiškia, kad bet kuris kvalifikuotas asmuo gali ištirti kodą ir patikrinti jo trūkumus bei sąmoningas užpakalines vietas.

„Tutanota“ užpakalinė programa nėra atvirojo kodo, nors tai planuojama ateityje. Tai sukėlė kritikos, tačiau reikia pabrėžti, kad šifravimas atliekamas kliento pusėje, todėl neturėtų būti visiškai svarbu, kas vyksta serverio pusėje..

„Tutanota“ sako, kad jos interneto programą nepriklausomai patikrino „Syss GmbH“ (dar 2011 m.), Tačiau mes negalime rasti tam jokio patvirtinimo, jau nekalbant apie faktinę išvadų ataskaitą. Kad ir ko verta, programos yra tik žiniatinklio programos aplankai.

Techninis saugumas

Visas šifravimas atliekamas kliento pusėje prieš jam išeinant iš jūsų įrenginio, tai reiškia, kad „Tutanota“ siūlo šifravimą nuo vieno iki kito („e2ee“)..

Laiškai tarp „Tutanota“ vartotojų yra šifruojami naudojant „standartizuotą hibridinį metodą, kurį sudaro simetriškas ir asimetriškas algoritmas“. Tai atitinkamai AES-128 ir RSA-2048..

Beveik visur amžius AES-256 simetrinis rakto šifravimas AES-128 vartojimas gali pakelti nelyginius antakius. Tačiau jis yra saugiai saugomas kriptografiškai, o stipresnis klavišų grafikas iš tikrųjų daro tai abejotina saugesnis nei AES-256.

El. Laiškai ne Tutanota vartotojams yra užšifruoti naudojant AES-128. Slaptažodžiai yra maišyti naudojant bcrypt ir SHA256. Ryšiai su „Tutanota“ serveriais užtikrinami naudojant TLS. Įdiegę DANE naršyklės priedą, galite dar pagerinti TLS ryšių saugą.

Visa tai skamba labai saugiai, nors visos naršyklės pagrindu veikiančios kriptografijos problema yra ta, kad ją pažeidžia kenksmingas kodas, išstumtas iš pažeistų serverių. Kadangi savarankiški klientai iš esmės yra žiniatinklio sąsajos įvyniojimai, manome, kad tai taikoma ir jiems.

Slaptažodžio nustatymas iš naujo

Įdomu tai, kad „e2ee“ paslaugai galima iš naujo nustatyti slaptažodį naudojant atkūrimo kodą. Šį atkūrimo kodą galima peržiūrėti tik prisijungus prie užšifruotos pašto dėžutės, todėl rekomenduojama jį kažkur laikyti neprisijungus.

„Tutanota“ svetainėje pateikiama daugybė informacijos, įskaitant gerus DUK ir daugybę lengvai sekamų sąrankos vadovų. Aukščiausios kokybės vartotojai taip pat gali paprašyti pagalbos el. Paštu.

Lengva naudoti

Be internetinės konsolės, „Tutanota“ siūlo programas, skirtas „Android“, „iOS“, „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“.

Žiniatinklio konsolė

Plakanti Tutanotos širdis yra jos interneto pultas, kuriame galite atlikti visus veiksmus, kurių paprastai galite tikėtis iš el. Pašto kliento. Jis net pateikiamas su pasirinktiniu tamsiuoju režimu!

Žiniatinklio konsolė

Aukščiausios kokybės vartotojai gali konfigūruoti sudėtingas gautų laiškų aplanko taisykles.

Gautų laiškų taisyklės siunčia gavėjui

El. Laiškai, siunčiami kitiems „Tutanota“ vartotojams, yra vientisai užšifruoti. Pagal nutylėjimą el. Laiškai, siunčiami vartotojams, kurie nėra „Tutanota“ vartotojai, taip pat yra užšifruojami ir apsaugomi jūsų pasirinktu slaptažodžiu. Malonus faktas, kad pranešimo el. Laišką galite išsiųsti labai įvairiomis kalbomis.

El. Pašto šifravimo nustatymai

Gavėjas gauna el. Laišką, kuriame yra tik nuoroda į turinį, kurį galima atidaryti tik naudojant jūsų nurodytą slaptažodį. Jūs, be abejo, turėsite perduoti šį slaptažodį gavėjui kitais kanalais.

el. laiško siuntimas

Temos eilutė, kaip ir visas tekstas bei priedai, yra paslėpta. Siuntėjo IP adresas taip pat nerodomas. Nusiųsdami el. Laišką vartotojui, kuris nėra „Tutanota“, sukuria jiems naują užšifruotą pašto dėžutę, kurią tik jie gali pasiekti naudodamiesi sutartu slaptažodžiu..

tutanota gautieji

Iš savo asmeninės pašto dėžutės ne Tutanotos vartotojai gali atsakyti į jūsų el. Laiškus, o šie atsakymai taip pat bus saugiai užšifruoti.!

Tai yra elegantiškas sprendimas, norint siųsti „e2e“ užšifruotus el. Laiškus beveik visiems, pasakyti, kad daug lengviau nei „PGP“ yra rimtas nepakankamas įvertinimas. Iš tikrųjų būtent ši funkcija išskiria Tutanotą iš visų kitų privačių ir saugių el. Pašto paslaugų.

Nors el. Laiškai ne vartotojams yra siunčiami konfidencialiai, pagal numatytuosius nustatymus įmanoma siųsti ir paprastus paprasto teksto el. Laiškus.

Programos mobiliesiems

„Android“ ir „iOS“ programos iš esmės yra tapačios, nors yra ir „iPad“ pritaikyta optimizuota versija. Tai iš tikrųjų yra tik internetinės konsolės įvyniojimai, todėl jie teikia visas galimybes, kurias galima pasiekti per internetinę sąsają (įskaitant kalendorių).

programas mobiliesiems

Programas galima įsigyti „Google“ ir „Android“ parduotuvėse, nors „Android“ vartotojai taip pat gali atsisiųsti „Google“ nemokamą programos versiją iš „F-Droid“. Malonu.

Stalinės programos

„Windows“, „MacOS“ ir „Linux“ darbalaukio programos yra oficialiai pažymėtos beta. Tai reiškia, kad gali būti keletas trikčių, kurias reikia ištaisyti, ir jos gali būti ne tokios saugios kaip žiniatinklio konsolė ar programos mobiliesiems..

Beje, tai yra tiesioginiai žiniatinklio konsolės prievadai, naudojantys „Electron“, o ne tikri vietiniai klientai. Taigi neturėtų būti daug to, kas gali suklysti.

„Windows“ programa

Galutinės mintys

„Tutanota“ yra gerai atrodanti ir pilnai naudojama el. Pašto paslauga. Tai daro viską, kas patinka „Gmail“, be šnipinėjimo ar skelbimų taikymo. Nei viena el. Pašto paslauga neturėtų būti laikoma tokia saugia kaip žinučių siuntimo programos, tokios kaip „Signal“, tačiau „Tutanota“ yra gana patikima.

Nemokamas Tutanotos planas yra labai naudingas, nors maždaug per mėnesį doleris yra mažai pasiteisinimas nepalaikyti Tutanotos atnaujinant „Premium“ planą. Bet kokio tipo PGP palaikymas kai kuriems gali būti įstrigęs dalykas, tačiau PGP sunku naudoti. Tiesą sakant, taip sunku, kad beveik niekas to nenaudoja.

Nutraukdami PGP, „Tutanota“ suteikia galimybę siųsti saugius ir privačius el. Laiškus taip, kad visi galėtų atidaryti ir į juos atsakyti. Tai yra gana laimėjimas. Jei jums absoliučiai neprireiks PGP, Tutanotoje mažai kas patinka.

Mes nesame visiškai įsitikinę, kad Vokietija yra geriausia vieta pagrįsti tokią paslaugą, ir galimybė netrukus anonimiškai mokėti naudojant kriptovaliutas netrukus atsiras, tačiau iš esmės tarnyba mus labai sužavėjo. Mes mielai tai rekomenduotume.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me