Sinchronizavimas


Sinchronizavimas yra saugi decentralizuota „peer-to-peer“ (P2P) failų sinchronizavimo programa, galinti sinchronizuoti failus tarp įrenginių vietiniame tinkle ar internetu. Daugeliu atžvilgių jis yra panašus į „BitTorrent“ sinchronizavimą, išskyrus tai, kad jis yra visiškai nemokamas ir atvirojo kodo (FOSS)..

Sinchronizuojamas pagrindinis puslapis

ProPrivacy.com Rezultatas
8 iš 10

Santrauka

Sinchronizavimas leidžia saugiai kurti atsarginę duomenų kopiją, nereikia pasitikėti trečiosios šalies debesų tiekėju. Duomenų atsarginės kopijos sukuriamos kompiuteryje ar serveryje, kurį tiesiogiai kontroliuojate, ir jo jokiu būdu negali saugoti trečioji šalis.

Techniniuose sluoksniuose tai vadinama „BYO (debesies) modeliu“, kur jūs pateikiate aparatinę įrangą, o ne trečiosios šalies komercinį pardavėją. Naudojamas šifravimas taip pat yra visiškai tikslus, nes šifruojate jį savo įrenginyje ir tik jūs galite jį iššifruoti. Niekas kitas neturi šifravimo raktų.

Kainos ir funkcijos

Sinchronizavimas yra nemokamas (visomis šio žodžio prasmėmis). Aukos jos plėtrai vis dėlto priimamos per kortelę (apdorojamą „Stripe“) arba „Bitcoins“.

Programą galima naudoti „Windows“, OSX, „Linux“ ir „Android“ bei kelioms mažiau populiarioms platformoms. Rašant „iOS“ versiją bandoma beta versija, tačiau oficiali išleidimo data nebuvo paskelbta.

Visi leidimai yra pasirašyti skaitmeniniu būdu, o tiems, kurie nenori naudoti „Google Play“ parduotuvės, „Android“ programą galima atsisiųsti iš „F-Droid“..

Viena pastebima „debesies“ paslaugų ypatybė yra failų versijos palaikymas. Jei naudojama ši parinktis, sinchronizavimas archyvuos senesnes failų versijas, kai jos bus išsaugotos ar ištrintos. Juos galima pasiekti vėliau. Tai sukonfigūruojama kiekvienam aplankui ir jūs galite nuspręsti, kiek ankstesnių failo versijų bus archyvuojamos.

Privatumas ir saugumas

Kaip jau minėta, sinchronizavimas yra labai privatus, nes duomenys įrašomi tiesiai į jūsų pasirinktą vietą. Jokių trečiųjų šalių nereikia įtraukti. Kadangi šifravimas yra nuo vieno iki kito, jokie naudojami serveriai negali nuskaityti jūsų duomenų.

Techninėje srityje jūsų duomenys yra apsaugoti „Block Exchange Protocol v1“. Tam naudojamas TLS 1.2 sertifikatu pagrįstas autentifikavimas kartu su „stipriųjų šifrų rinkiniu“ ir tobulos persiuntimo paslaptimi (PFS)..

stiprių šifrų rinkinių pavyzdžiai

„Diffie-Hellman“ kriptografinė raktų mainai (DHE) neseniai sukėlė didžiulį ginčą dėl pakartotinio riboto pirminių skaičių rinkinio naudojimo, todėl ją pažeidžia galingas priešininkas, pavyzdžiui, NSA. Tačiau tai leidžia naudoti „Perfect Forward Secrecy“ TLS autentifikavimo metu ir, jei kartu su RSA keisitės raktais (kaip tai yra visuose aukščiau pateiktuose pavyzdžiuose) apsaugos nuo MitM atakų, turėtų būti labai saugūs..

Kitaip tariant, visi pateikti pavyzdžiai iš tikrųjų yra stiprūs šifravimo rinkiniai. Išsamesnę informaciją apie „Syncthing“ naudojamą „Blokuoti mainų protokolą v1“ galite rasti jos svetainėje. Diskusiją apie daugelį joje vartojamų terminų galima rasti čia (nors straipsnyje aptariamas VPN šifravimas, daug kas pasakyta vienodai gerai taikoma ir čia)..

Svetainė ir palaikymas

Nepaisant to, kad „Sycthing“ svetainė yra savanorių sukurta programinė įranga FOSS, joje yra daugybė išsamių dokumentų ir joje yra gyvas diskusijų forumas..

Procesas

Registracija nereikalinga. Tiesiog atsisiųskite atitinkamus programos failus į bet kurį įrenginį, kurį planuojate sinchronizuoti. Šiai peržiūrai aš sinchronizuos failus iš savo „Windows 10“ asmeninio kompiuterio į savo „Android“ telefoną (ir taip, aš žinau, kad turėčiau naudoti „Linux“, kad pasiekčiau realų savo kompiuterio saugumą, bet dauguma skaitytojų naudos „Windows“).

Atsisiuntę „Windows“ failus reikia išpakuoti, bet daugiau jų nereikia diegti (išskyrus sinchronizuojamo numatytojo aplanko sukūrimą)..

Sinchronizuojamas kompiuterio paleidimas

Paleidus „Syncthing“ bus atidaryta žiniatinklio sąsaja. Kai pirmą kartą paleisite, jis taip pat sukurs numatytąjį sinchronizavimo aplanką

Sinchronizuojantis kompiuterio pridėjimo įrenginys

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra pridėti naują įrenginį ...

Sinchronizuojama „Android“

Parsisiunčiau programą į „Android“ telefoną ir el. Paštu pasidaliniau jos įrenginio ID darbalaukyje. Įrenginio ID yra unikalus, kriptografiškai saugus identifikatorius, kuris generuojamas kaip rakto generavimo dalis pirmą kartą paleidus sinchronizavimą. Įrenginių ID nereikia laikyti paslaptyje, nes jie iš esmės yra viešojo rakto dalis

Sinchronizuojamas „Android Add“ įrenginys

Abu įrenginiai turi būti sukonfigūruoti, kad galėtų kalbėtis vienas su kitu. Aš pasidaliniau kompiuterio įrenginio ID su telefonu, nuskaitydamas QR kodą naudodamas savo telefono kamerą. Po beveik kiekvieno sąrankos proceso etapo būtina iš naujo paleisti sinchronizavimą abiejuose įrenginiuose, tačiau tai užtruks tik keletą sekundžių

Sinchronizuojantis kompiuteris sukuria naują aplanką

Sukurkite aplanką viename įrenginyje (arba tiesiog bendrinkite su įrenginiais, jei aplankas jau yra, kaip tai daroma numatytuoju sinchronizavimu) ...

Sinchronizuojantis „Android“ sukuria veidrodinį aplanką

... ir gausite pranešimą apie kitą. Mano telefone tai buvo įprastas „Android“ pranešimas. Galite pasirinkti, kur dėti jos suporuotą sinchronizavimą kitame įrenginyje. Baigę būtinai paspauskite išsaugojimo piktogramą (viršuje dešinėje), o ne kurkite aplanką!

Failai, įdedami į aplanką viename įrenginyje, dabar bus sinchronizuojami su atitinkamu aplanku kitame įrenginyje. Iš vieno aplanko ištrinti failai taip pat bus ištrinti iš kito, nebent pasirinktas režimas „Aplanko pagrindinis“. Tokiu atveju nekreipiama dėmesio į kitų įrenginių aplanko pakeitimus. Tai patogu norint laikyti „pagrindines failų kopijas“.

Atkreipsiu dėmesį, kad nors popieriuje jis atrodo paprastas, praktikoje aplanko poravimo procesas man pasirodė labai painus. Tiesą sakant, tai buvo tokia paini, kad aš negaliu nustatyti, ar painiavą lėmė klaidos programoje, ar tiesiog buvau neryški (ir vis labiau sumišusi).

Pavyzdžiui, savo kompiuteryje sukūriau antrą sinchronizavimo aplanką. Mano telefone užklausa dėl to nurodė numatytąjį aplanką. Aš tai išsprendžiau rankiniu būdu pakeisdamas užklausos aplanko ID į mano naujojo kompiuterio aplanką, bet tada gavau prašymą pasidalyti naują aplanką atgal į asmeninį kompiuterį (tą patį, kurį visų pirma pasidaliniau su „Android“ iš kompiuterio). )! Gahas!

Sinchronizavimas sinchronizavimas

Tačiau kai viskas bus nustatyta, viskas veikia labai gerai.

Sinchronizuojami išplėstiniai aplanko parametrai

Pagal numatytuosius nustatymus aplankai skenuojami kas 60 sekundžių, todėl prieš pradedant sinchronizavimą, gali būti šiek tiek vėluojama. Tai galima pakeisti rankiniu būdu. Taip pat galite nustatyti failų sinchronizavimo tvarką (abėcėlės tvarka, atsitiktine tvarka, naujausius pirmiausia ir tt) ir nustatyti versijos parametrus..

Sinchronizuoti išplėstinius aplanko parametrus

Greičio testai

Norėdama susidaryti mintį, kiek laiko reikia perduoti duomenis naudojant sinchronizavimą, sinchronizavau keletą įvairaus dydžio bandymo failų. Mano metodika buvo tiesiog laikas, per kiek laiko prireikė failų perkėlimo iš kompiuterio į telefoną naudojant chronometrą. Todėl šie skaičiai yra šiek tiek apytiksliai, tačiau turėtų būti naudingi nurodant, koks efektyvus yra perdavimo protokolas.

Testas buvo atliktas naudojant 50 Mbs / 3Mbs plačiajuosčio interneto ryšį ir mano namų 2,5 GHz IEEE 802.11n tinklą. Aš suapvalinau iki artimiausios sekundės. Tiek mano kompiuteryje, tiek telefone veikė VPT. Parsisiuntimo spartą konvertavau į Mbps naudodamas „Google“ megabaitų megabitų keitiklį.

20 MB = 5 sekundės (32 Mbps)

100 MB = 15 sekundžių (53,3 Mbps)

512 MB = 72 sekundės (56,9 Mbps)

1 Gb = 180 sekundžių (44,5 Mbps)

Kitaip tariant, didesnių failų perkėlimas vyko beveik maksimaliu mano interneto greičiu. Spalva mane sužavėjo!

Išvada

man patiko

  • Nemokama ir atviro kodo programinė įranga
  • Vieną kartą įdiegus, veikia nepriekaištingai
  • Nereikia pasitikėti trečiosiomis šalimis
  • Stiprus šifravimas nuo galo iki galo
  • Degantys greiti perdavimai
  • Failų versijos

Man nepatiko

  • Man pasirodė, kad sąranka yra labai paini. Tai gali būti proceso klaidų pasekmė (manau, kad po keleto sėkmingų sąrankos bandymų).

Įdiegta sinchronizavimas yra puikus būdas saugiai sukurti failų atsargines kopijas visuose kompiuteriuose ir mobiliuosiuose įrenginiuose. Tai taip pat yra puikus būdas tiesiog perkelti failus tarp jų bevieliu būdu. Tai atliekama paprastai ir intuityviai (tiesiog įmeskite failus į sinchronizavimo aplanką, ir jie stebuklingai pasirodys atitinkamame aplanke kitame įrenginyje).

Tiesą sakant, sinchronizavimas suteikia daugumą debesijos atsarginių kopijų paslaugos, tokios kaip „Dropbox“, naudojimo pranašumų, išskyrus tai, kad jokios trečiosios šalys neturi prieigos prie jūsų failų. Tai susiję su tuo, kad sinchronizavimas turėtų būti pagirtas už tai, kad jis naudoja labai stiprų „end-to-end“ šifravimą.

Tačiau sąranka buvo problema. Kelis kartus praėjęs procesą, vis tiek man atrodo painu. Aš vis labiau įsitikinu, kad tai yra klaidų, atsirandančių dėl to, kad aplankai autentifikuojami skirtinguose įrenginiuose, rezultatas. Beje, kai sąranka bus baigta, visas failų perkėlimo procesas atrodo labai stabilus ir yra įspūdingai greitas.

Jei ieškote atvirojo kodo debesies tipo atsarginės kopijos sprendimo, tada sinchronizavimas yra beveik vienintelis jūsų pasirinkimas. Laimei (kai tik išsispręsite su sąrankos problemomis), ji veikia labai gerai.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me