Ak ste používateľom Macu, pravdepodobne viete, že macOS je dodávaný s kriticky uznávaným zálohovacím programom s názvom Time Machine. Je to vynikajúce, ale časovo obmedzený stroj Time Machine zálohuje vaše dáta iba na externú fyzickú jednotku alebo na miestny systém NAS, ktorý podporuje protokoly Time Machine..


Správny postup zálohovania údajov sa však riadi zlatým pravidlom 3-2-1, v ktorom sa uchovávajú najmenej tri kópie vašich údajov, aby sa zaistilo, že nedochádza k akejkoľvek forme straty..

Tradičným vzorcom je uchovávať jednu kópiu v zariadení (originálnu kópiu), ukladať jednu kópiu lokálne, ale nepripojenú k počítaču (napríklad na server NAS alebo externý pevný disk), bezpečne od vírusov, ktoré by mohli ovplyvniť váš počítač, a uložiť ďalšiu kópiu online.

Koniec koncov, miestna jednotka môže byť ukradnutá, stratená v ohni, poškodená vodou alebo kto vie čo!

Nasledujúce služby a produkty na zálohovanie v cloude podporujú jednoduché a automatické zálohovanie údajov vášho Time Machine na cloudový účet, aby poskytovali robustnú ochranu 3-2-1.

Mali by ste si byť vedomí, že to môže spôsobiť duplikáciu medzi údajmi zálohovanými nástrojom Time Machine a údajmi, ktoré nahráte na svoj cloudový účet obvyklým spôsobom. Aby ste zabránili tomu, aby táto duplikácia zaberala váš drahocenný priestor cloudového servera, možno budete chcieť vylúčiť načítanie niektorých priečinkov pomocou Time Machine alebo záložného softvéru..

5 najlepších záloh na stroj

Nižšie uvádzame päť najlepších časových záloh strojov. Ak chcete získať ďalšie informácie o týchto službách, prejdite nižšie a prečítajte si zhrnutie každej služby alebo kliknite na ich webovú stránku pomocou odkazov nižšie.

 1. Šoférujem

  - užívateľsky prívetivý | Nákladovo efektívne | End-to-end šifrovanie

 2. iBackup

  - Mobilné aplikácie Zamerané na podnikanie | End-to-end šifrovanie

 3. moruška

  - Možnosti hostenia Freemium | Podpora stroja Time Machine

 4. DollyDrive

  - Mac & zamerané na iOS | DollyClone | Užívatelsky prívetivý

 5. Transmit

  - panická synchronizácia Podpora 11 cloudových služieb Šifrovanie e2e na strane klienta

5 najlepších záloh pre Time Machine - Summaries

Pozrite sa na zoznam najlepších služieb zálohovania strojov uvedených nižšie, kliknutím na web zobrazíte ďalšie informácie o ich službách.

1. IDrive

IDrive môže byť za rozumnú cenu, ale nedotýka sa funkcií

 • stanovenie ceny

  z $ 17,38
  za rok

IDrive je cenovo výhodný poskytovateľ zálohovania, ktorý používa silné šifrovanie typu end-to-end na strane klienta. Obsahuje online synchronizáciu súborov, zálohovanie viacerých zariadení, verziovanie súborov až pre 30 predchádzajúcich verzií. Obzvlášť sa nám páči skutočnosť, že IDrive podporuje Linuxové cloudové zálohovanie prostredníctvom GUI alebo balíka skriptov.

Aby sa zabránilo duplicite súborov, program IDrive v predvolenom nastavení vylučuje priečinok s údajmi Time Machine zo záloh. Môžete ho však ľahko zahrnúť prejdením do časti Nastavenia -> Vylúčené súbory / priečinky zo zálohy -> Súbory / priečinky s čiastočnými názvami a zrušením výberu priečinka Backups.backupdb.

Záloha vášho Time Machine sa potom uloží do vášho úložiska IDrive pomocou cesty, ktorú ste nakonfigurovali v nastaveniach Time Machine na vašom počítači Mac.

2. IBackup

IBackup sa primárne zameriava na podniky, ktoré ponúkajú silné šifrovanie e2e a obnovu po katastrofe

 • stanovenie ceny

  z $ 9,95
  / mesiac

Tento poskytovateľ cloudu sa výrazne zameriava na zálohovanie údajov malých firiem. Zoznam funkcií ako taký obsahuje veci ako úplné zálohovanie, plán obnovy po havárii (DR), viacero podúčtov, súlad s HIPAA, Sarbanes-Oxley, GLBA a SEC / FINRA a ďalšie..

IBackup je však dokonale použiteľný ako služba osobného zálohovania a každý ocení svoje mobilné aplikácie pre systémy iOS a Android. V predvolenom nastavení sú dáta šifrované na strane servera pomocou AES-256, ale je možné použiť súkromný šifrovací kľúč, ktorý nie je uložený v IBackup’s namiesto toho servery.

Ak chcete povoliť zálohovanie nástroja Time Machine pomocou svojho účtu IBackup, jednoducho otvorte klienta pre stolné počítače Mac, prejdite do časti Nastavenia a uistite sa, že je vybratá záloha nástroja Time Machine..

3. CloudBerry

Cloudberry je úplne prispôsobiteľný, má možnosti hostenia a celý rad rôznych serverov

 • stanovenie ceny

  z $ 49.99
  za rok

Cloudberry Explorer je freewarový softvér (s prémiovou verziou Pro), ktorý umožňuje spravovať a zálohovať súbory na účty Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud a Openstack. Cloudberry tiež ponúka plne hosťovanú službu predplatného pomocou vášho výberu z týchto poskytovateľov cloudových služieb SaaS.

Či už používate iba freeware softvér s osobnou cloudovou službou alebo Cloudberry’s predplatnou službou, Cloudberry podporuje zálohovanie Time Machine do cloudu.

Vyžaduje si to trochu viac konfigurácie ako s vyššie uvedenými dvoma službami, na webe sú však dostupné jasné pokyny. V podstate ide len o výber vášho časového stroja’s externý záložný disk’s root Backups.backupdb priečinok ako záložný zdroj.

4. DollyDrive

DollyDrive má vlastnú vlastnú funkciu nastavenú na zálohovanie celého systému - DollyClone

 • stanovenie ceny

  z $ 5.00
  / mesiac

DollyDrive je služba zálohovania v cloude navrhnutá od základov pre MacOS. Robí všetky obvyklé veci, ktoré by ste od takejto služby očakávali, a má aplikáciu pre iOS na prístup a správu súborov odkiaľkoľvek..

Viac nezvyčajne ponúka DollyDrive funkciu s názvom DollyClone, ktorá vytvára úplnú zálohu celého systému. Rovnako ako v prípade Time Machine, táto záloha sa uloží do cloudu. Zatiaľ čo DollyDrive nie’Ak zálohujete svoje skutočné údaje Time Machine do cloudu, dosahuje presne ten istý efekt.

Môžete samozrejme použiť DollyClone spolu s Time Machine samotným aj na zálohovanie všetkých vašich údajov lokálne.

5. Prenos

Prenos vyniká z davu vďaka funkcii Panic Sync

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Transmit je FTP klient so zabudovanou podporou 11 najobľúbenejších cloudových služieb, od služieb zameraných na spotrebiteľa, ako sú Dropbox a Google Drive, až po služby SaaS, ako sú Amazon S3 a Microsoft Azure. Neexistuje však podpora iCloud.

To, čo odlišuje Transmit od miliónov ďalších FTP klientov, je jeho funkcia Panic Sync. Ako už názov napovedá, poskytuje to zálohovanie údajov v reálnom čase ich synchronizáciou s cloudom podľa vášho výberu. A pretože podporuje synchronizáciu z externých pevných diskov a diskov NAS, môžete ich použiť na automatické zálohovanie všetkých údajov z jednotky Time Machine.

Záverečné myšlienky

Nikdy nemôžete mať príliš veľa kópií dôležitých údajov a Time Machine poskytuje veľmi vysokú úroveň ochrany pred katastrofou zálohovaním všetkého na vašom počítači Mac. Vyššie uvedené služby a produkty vám umožňujú uložiť úroveň ochrany Time Machine do cloudu, takže bez ohľadu na to, čo sa stane, budete môcť vykonať úplné obnovenie systému. A to prináša veľa pokoja.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me