Reklamy sú nevyhnutným zlom, aby sa mnohým webovým stránkam umožnil voľný prístup, namiesto toho ich príjem zabezpečujú externé partnerstvá. Tento obchodný model sa, žiaľ, čoraz viac zneužíva, keďže rušivé kontextové reklamy, sledovače v rámci súborov cookie a podvodníci spôsobujú používateľom značnú únavu. Našťastie používatelia Adblocku môžu používatelia prehliadača Chrome zabrániť nepríjemným reklamám a zastaviť inzerentov v sledovaní toho, čo robia online!


Aké sú najlepšie rozšírenia AdBlock pre Chrome?

Môže byť mätúce vedieť, kde začať, vzhľadom na to, koľko rozšírení prehliadača Chrome Adblock je k dispozícii, preto sme uviedli päť najlepších rozšírení blokovania reklamy, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii pre prehliadač Google Chrome:

 1. uBlock Pôvod

 2. Adblock Plus

 3. Ghostery

 4. AdGuard

 5. AdBlocker Ultimate

Najlepšie blokovanie reklám pre prehliadač Chrome: hĺbková analýza

1. uBlock Pôvod

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

uBlock Origin je úplne zadarmo, podobne ako ostatné rozšírenia v tomto zozname, a je úplne otvorený. Zachováva jedinečnú transparentnosť, ktorá ho odlišuje od ostatných, a predstavuje štatistické rozdelenie toho, ako dobre blokoval reklamy počas aktuálnej relácie..

Zoznamy najlepších filtrov sa používajú na blokovanie rušivých reklám, škodlivého softvéru a sledovacích zariadení, vrátane zoznamu AdServer, Advanced Tracking List, EasyPrivacy List a Malware Domains. Aplikácia uBlock Origin tiež umožňuje používateľom samostatne si vybrať, či blokujú kontextové okná, veľké mediálne prvky, kozmetické filtrovanie, vzdialené písma a JavaScript, pričom zostávajú ľahké. S účinnosťou ako hlavnou prioritou je uBlock Origin ideálny pre prehliadač s relatívne veľkými nárokmi na zdroje, ako je napríklad Chrome, pretože zdaňuje váš systém oveľa menej ako iná konkurencia s nízkou réžiou zdrojov..

záľuby

 • zadarmo
 • Open-source
 • 10 miliónov stiahnutí
 • Podporovaných je 49 jazykov
 • ľahká váha

2. Adblock Plus

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Pôvodne si robil meno na Mozille’s Firefoxom sa Adblock Plus stal jedným z najpopulárnejších rozšírení prehliadača Chrome. Prístup založený na otvorených zdrojoch podnietil množstvo významných konkurentov s podobným názvom, ale nepridruženým ‘Adblock’ pomocou Adblock Plus’ zdrojový kód. Organizácia, ktorá za ňou stojí, je zodpovedná za zostavenie najkomplexnejšieho zoznamu filtrov, podporu 52 rôznych jazykov a rozšírenie patrí medzi najaktuálnejšie aktualizované..

Organizácia sa v posledných rokoch kvôli svojej organizácii dostala do kritiky ‘Prijateľné reklamy’ program, ktorý whitelists partnerských spoločností a reklamných agentúr. V predvolenom nastavení je povolená, aby legitímne webové stránky mohli prirodzeným spôsobom zarábať. Môže však byť zakázaná a prispôsobená podľa vášho uváženia. Je to tiež relatívne zdanenie s otvorením viacerých kariet, ktoré nie sú’To je dobré, keď môže byť prehliadač Chrome niekedy hladný.

záľuby

 • zadarmo
 • Open-source
 • 10 miliónov stiahnutí
 • Podporovaných je 52 jazykov

3. Duchovia

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Duch je vytvorený so zameraním na ochranu súkromia a je navrhnutý tak, aby zastavil sledovače a blokoval reklamu. Rozšírenie v predvolenom nastavení blokuje reklamy, analýzu stránok a sledovače reklamy pre dospelých. Toto nastavenie však môžete prispôsobiť podľa vašich potrieb. Nezablokované a neznáme sledovače sú tiež anonymizované a je zapnutá funkcia vylepšeného sledovania.

Zatiaľ čo všetky rozšírenia zhromažďujú anonymné údaje o ľudskom webe, aby sa zlepšila ich služba, Ghostery je jedným z mála doplnkov, ktoré vás o tom informujú a umožňujú vám počas inštalácie odhlásiť sa. Rozšírenie je úplne zadarmo, aj keď niektoré menšie prvky boli zamknuté za výplatnou bránou. Odberatelia získajú za 2 doláre mesačne prístup k novým témam pre elegantné užívateľské rozhranie, historické štatistiky blokovania a podporu priorít, čo si však vyžaduje, aby ste si pomocou e-mailu vytvorili účet..

záľuby

 • zadarmo
 • 2,6 stiahnutí
 • Podporovaných 14 jazykov

4. AdGuard

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

S viac ako 5 miliónmi stiahnutí, AdGuard’Užívateľská základňa je približne polovičná oproti základni uBlock Origin a Adblock Plus, ale jej slušný 4,7 z 5 hodnotení u 39 000 používateľov hovorí za seba. Jeho tvrdenie o bytí “svet’najpokročilejší blokovač reklám” je určite na diskusiu, ale AdGuard’Ľahký prístup pravidelne prevyšuje väčšinu svojich súperov.

AdGuard’s Filter ochrany proti sledovaniu je navrhnutý tak, aby odstránil všetky formy sledovania so zoznamom filtrov, ktorý je ešte väčší ako zoznam duchov. Jedná sa o dvojsečný meč, pretože si na prispôsobenie vyžaduje viac času. Táto možnosť je vhodná najmä pre tých, ktorí sú chorí na videoreklamy na Facebooku a YouTube, ale AdGuard radí používateľom zvoliť si svoje desktopové a mobilné aplikácie, aby mohli čo najlepšie využívať svoje služby, pretože rozšírenia prehliadača majú svoje obmedzenia.

záľuby

 • zadarmo
 • Open-source
 • 5,7 milióna stiahnutí
 • Podporuje sa 46 jazykov
 • ľahká váha
 • Blokuje reklamy YouTube

5. AdBlocker Ultimate

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

AdBlocker Ultimate sľubuje úplné odstránenie všetkých reklám, sledovačov a škodlivého softvéru bez toho, že by ste k nemu mali akékoľvek milosrdenstvo. Nie’Nezáleží na tom, či je to banner, pop-up, pop-under, overlay alebo videoreklama, rozšírenie sa snaží dostať ich preč. To ponecháva vašu bielu listinu úplne vo vašich rukách.

Má najvyššie hodnotenie v tomto zozname na 4,8 hviezdach, ale jeho používateľská základňa je zatiaľ pevne pod 1 miliónom. Keďže ide o neziskový projekt, AdBlocker Ultimate sa spolieha na dary od svojej užívateľskej základne, a preto nie’• aktualizovať tak často ako jeho konkurencia. Napriek tomu sa vývojárom podarilo podporiť až 20 jazykov už pri prebiehajúcej podpore lokalizačných projektov v komunite.

záľuby

 • zadarmo
 • Open-source
 • 842 000 stiahnutí
 • Lokalizácia riadená spoločenstvom

Prečo potrebujem adblocker?

Každá webová stránka poskytuje iný zážitok, ale väčšina má jednu spoločnú vec: všetci sa snažia vytvoriť osobný profil svojich záujmov sledovaním vašich údajov alebo robia maximum, aby donútili kliknutia na reklamy. Tieto reklamy sú niekedy rušivé a môžu sa pri ich načítaní zdaňovať vášmu systému. Inokedy sú klamlivé a používajú sa na distribúciu škodlivého softvéru na ukradnutie údajov. Niektoré webové stránky dokonca využívajú šifrovací kód na ťažbu kryptomeny na pozadí, na úkor hardvéru a elektrickej energie..

Ako bude blokovanie reklám chrániť váš prehliadač?

Bloky reklám na tomto zozname sú zostavené s ohľadom na ochranu osobných údajov a zabezpečenie, čo pomáha chrániť vašu anonymitu online a chrániť vás pred škodlivým kódom. Široký výber zoznamov filtrov pomáha pri identifikácii sledovateľov, blokovaní reklám a blokovaní stoviek tisícov známych podvodov online. Je dôležité vybrať blokovanie reklám opatrne, pretože jeho prístupnosť jedným kliknutím vyvolala v priebehu rokov mnoho kópií a podvodníkov, vďaka čomu je výskum ako tento zoznam nevyhnutný. Ak vám náš zoznam nevyhovuje, zistenie recenzií a zistenie, koľko ľudí si nainštalovalo rozšírenie, vám môže pomôcť vyriešiť vaše podozrenia..

Alternatívy k rozšíreniam

Rozšírenia sa vždy zobrazia v prehľadávači, ku ktorému sú pripojené, a zdieľajú rovnaké kryptografické obmedzenia. Aj keď spoločnosť Google uisťuje používateľov, že sa nesnaží zabíjať rozšírenia blokujúce reklamy, spoločnosť Manifest v3 vydaná v októbri 2018 navrhuje dlhý zoznam pravidiel, ktoré by prípadne mohli brániť týmto konkrétnym doplnkom. Dokument je stále upravovaný reklamnou spoločnosťou, ale Ghostery hrozil protimonopolným súdnym konaním, ak prejde v jeho súčasnom stave..

Aj keď by to mohlo znamenať ťažké časy pre rozšírenia prehliadača, stále existuje veľa alternatívnych spôsobov blokovania reklám pri surfovaní na webe, ako sú napríklad desktopové aplikácie, VPN s ďalšími funkciami a blokovače reklám načítané routerom..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me